kategoria: Party
[#1] RetroKomp / LOAD ERROR 2015
Jako że trochę zaczyna się mówić o RK-LE'15 na kilku innych wątkach - dla klarowności sytuacji zakładam dedykowany i prośba by tutaj kontynuować ew. dyskusje, zapowiedzi, wrzucać pomysły czy zapytania.
Ze swojej strony RK-LE Team deklaruje rozpoczęcie prac nad 2-częściową imprezą, wzorowaną na tej z 2013r. 100% potwierdzenie będzie podane kiedy tylko otrzymamy zapewnienie odpowiedniego budżetu od miejskiego sponsora. Na razie przypomnę tylko to co już na pewno wiemy:

* powróci RetroKomp Game Compo (konkurs na nową grę, która powstała po RK-LE'13)
* bardzo wstępny termin: połowa października 2015 (10-11.10 lub najprawdopodobniej 17-18.10)
* będą uaktualnienia i modyfikacje w compo rules z 2013r.

Zapraszamy!


Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 12:39:06 przez sachy
[#2] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #1

Spróbuję zrobić jakiś zapychacz na A500 na ostatnie miejsce szeroki uśmiech
Postanowienie noworoczne, to więcej czasu na wszystko, więc na programowanie na Amidze też. Jak będę miał cokolwiek, co będzie jakoś wyglądało to dam znać.
[#3] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #1

Kiedy będzie można poznać te zaktualizowane zasady composów?
[#4] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #1

Podtrzymuję zdanie w sprawie amigowych polskich gier - Cytadela. W jakimś konkursie również będę uczestniczył.
[#5] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #1

Chaa ;)

Z osprzętem się chyba nie zabiorę na tegorocznego RK/LE :P (vide sygnatura)

Z moich kilkuletnich spostrzeżeń, to:
- trzeba jak najszybciej ustalić termin - by nie kolidowało to z innymi imprezami (czyli tak do 2/3 miesięcy),
- odpowiednio wcześniej dać znać współorganizującym, jak i pozostałym ludziom (co chcą własny sprzęt przytargać) jakie są ku temu możliwości - bo bardzo dużo ludzi zostawiało sprzęty na zewnątrz, bo nie było miejsca dla nich w środku,
- może tym razem na Ergo Arenie? :P

My też w Koszalinie planujemy w podobnym terminie u siebie imprezę (ja mam jeszcze w zanadrzu kolejny Koszalin Amiga Day :P - ale to maj/czerwiec) i też celowaliśmy w październik - stąd moje propozycje pisemne :)

Pozdrówka

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 22:42:51 przez Tom Rain
[#6] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Krashan, post #3

Przewiduję, że w ciągu kilku tygodni będziemy mieli gotowe lub prawie gotowe rozwiązanie. Generalnie będziemy bazować na "rulezach" z 2013. Dojdą modyfikacje wynikające ze zgłoszonych obserwacji oraz własnych wniosków. Oczywiście dyskusja nad kształtem imprezy w detalach jak co roku będzie miała charakter wewnętrzny. Niemniej jednak jak są jakieś konkretne zapytania to zapraszam na PM.

[#7] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@mccnex, post #6

Czekam :)
[#8] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #1

Z ogromną radością możemy poinformować, że sponsorem nagród w RetroKomp GameDev Compo będzie ponownie nasz niezastapiąny Lotharek. Będzie to prawdopodobnie MIST i emulatory - szczegóły podamy później, kiedy domkniemy też sprawy konkursów scenowych - zasady (compo rules) powoli są finalizowane i niebawem zostaną podane do ogólnej wiadomości.

Data imprezy to na 99% 16-18 października, czyli (tak, w końcu) prawdopodobnie impreza 3 dniowa!

Pozdrawiam,
Sachy
(RK-LE Main Org.)
[#9] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #8

Super. Właśnie zaanonsowałem imprezę na Amiparty. Deklaracje przybycia już są.
[#10] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #8

No i pięknie :)
[#11] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #1

Prawie dokładnie ćwierć wieku temu w Gdyni odbyło się pierwsze prawdziwe polskie copyparty zorganizowane przez gdańskie grupy Joker i Luzers. Tak sobie pomyślałem, że można by spróbować do nich dotrzeć i zaprosić?
[#12] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Jazzcat, post #11

GBH/Joker - chyba mam kontakt, wiec jesli bedzie zainteresowanie, to pogadam.

pitb
[#13] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Jazzcat, post #11

ćwierć wieku temu w Gdyni odbyło się pierwsze prawdziwe polskie copyparty


Może się mylę, ale wydaje mi się, że byłem na zlocie Amigowców w Krakowie jeszcze przed rokiem 90-tym. Gdzieś w okolicach AGH, nie pamiętam czy jednym z organizatorów nie był wtedy Marek Chyła z TSS.
.
[#14] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@Jazzcat, post #11

Zgadza się. Gdyńskie party zorganizowano 16-17.10.1991 a więc RK-LE'15 odbędzie się dokładnie w 24tą rocznicę tamtego wydarzenia :) Co więcej, kilku uczestników tamtego party już nas odwiedzało - mamy nadzieję, że będzie tak i tego roku :)
[#15] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@rePeter, post #13

Ano. Był zlot w Krakowie w 1990 roku, ale impreza nie miała charakteru typowo scenowego, dlatego właśnie napisałem, że Gdynia to pierwsze "prawdziwe" copyparty. Z konkursami na dema, muzykę, grafę. Pamiętam jeszcze raport z krakowskiego zlotu zamieszczony (chyba) w "bydgoskim zieleńcu" czyli z 64 plus 4 & Amiga. Na zdjęciu blondyneczka z Amigą.

A czy były jakieś zloty przed rokiem 90? Nie wiem, ale wydaje się to całkiem prawdopodobne.
[#16] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #8

"Nagrody w RetroKomp GameDev Compo #2015"

Czas płynie więc pora na mały news od ekipy organizacyjnej RK-LE. Miło nam oficjalnie poinformować, że dzięki wspierającemu nas od lat Lotharkowi - nagrodami w tegorocznej edycji RetroKomp Game-Dev Compo będą:

za miejsce 1): MIST FPGA Computer http://lotharek.pl/product.php?pid=96
za miejsce 2): HXC Floppy Emulator Rev F http://lotharek.pl/product.php?pid=120
za miejsce 3): HXC Floppy Emulator Rev C http://lotharek.pl/product.php?pid=13

Prace należy przesyłać w formie przewidzianej w regulaminie, zgłoszenie powinno zawierać:

1) produkcję w formie pliku możliwego do uruchomienia na sprzęcie docelowym, oraz pod emulatorem,
2) informację o autorach, instrukcję i wymagania sprzętowe, oraz opis gry,
3) minimum 2 zrzuty ekranu,
4) film prezentujący grę w formie opisanej w regulaminie.

Produkcje należy zgłaszać mailowo do 30.09.2015 na adres retrokomp.gamecompo@go2.pl z kopią do retrokomp@gmail.com. Serdecznie zapraszamy do udziału, regulamin dostępny tutaj: http://retrokomp.org/?page_id=1582&lang=pl_PL, zgłoszenia z edycji 2013 można zobaczyć tu: https://www.youtube.com/watch?v=_jJC1L-WDjY

Dokładniejsze informacje wraz zasadami konkursów są opublikowane na stronie: www.retrokomp.org.

Mocno kibicujemy wszystkim projektom i zapraszamy do konkursu (8-bitowa konkurencja nie śpi! ).

RK-LE Org. Team
[#17] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #16

Naszych "njusów" ciąg dalszy! szeroki uśmiech

W tym roku na oprawę muzyczną imprezy złożą się występy aż czterech artystów. W pierwszym dniu imprezy (piątek 16.10) wieczór uświetnią AceMan/Appendix, który za pomocą swoich Amig zaserwuje live act będący mieszanką chiptune i EDM oraz Lokaty as Yone z DJ-set’em w klimacie określanym przez niego jako „ALL COLOURS OF PSYCHEDELIC”.

Drugiego dnia (sobota 17.10) solidną dawkę amigowej muzyki z w rytmach house / techno oraz d’n’b zaprezentuje Mario DJ / CHAL.PL używający do dwóch Amig z oprogramowaniem PT1210 oraz Skipp/Potion^Nah Kolor, który zagra CLASSIC 808 ELECTRO DJ-set wzbogacony o wizualizacje i lasery!

Zapraszamy!
[#18] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #17

A to jeszcze w temacie :) Panowie organizatorzy jako gwiazdy mainstreamowych mediów :) Gratki.

Choć technologia wciąż idzie do przodu, dla niektórych większą wartość ma to, co zapomniane, a czasem i nieużyteczne. Prawdziwi pasjonaci w stare komputery potrafią tchnąć nowe życie, a także sporo zainwestować. Ile? Gdzie szukają komputerów z lat 90. XX w.? Czy partnerki wspierają swoich mężów w ich pasji? Z kolekcjonerami retro komputerów i gier rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/z-sentymentu-do-staroci-retro-komputery,170826.html

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 08:26:26 przez slay
[#19] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@slay, post #18

True! Ale to co widac na filmiku to ledwie kilka minut (coz, pewnie napieta ramowka), pani Ula z ekipa spedzila w goscinie RK/LE Teamu ladnych pare godzin i z tego co mi wiadomo (bylem obecny tylko duchem) troche sobie na starych kompach pograli (Boulder Dash rulez! ok, racja ).

Ogolnie cieszy, ze ludzie pracujacy dla tak mainstreamowych mediow jak TVN potrafia odnalezc i zarzucic szerszej publice taki temat jak retrokomputery i retrogranie OK

Ale i tak najbardziej mnie cieszy, ze muzycznie mamy w tym roku samych Amigowcow, bedzie grubo!
[#20] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@slay, post #18

Nawet sfilmowano młode pokolenie amosowych koderów OK
[#21] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@BULI, post #20

ha, SAM Coupe za 4 tysie nieźle, nieźle
szkoda że moja żonka mnie nie wspiera szeroki uśmiech twierdzi że to graty
spectrumów to już mam więcej niż amig szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 21:52:03 przez JacK_Swidnik
[#22] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@slay, post #18

Ale fajnie, bardzo pozytywny materiał zrobili. :) Aż miło się oglądało. Młody koder amosowy rządzi - wie, czego chce. :D Pozdrowienia dla tych, którzy wystąpili w reportażu.
[#23] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #17

Sachy wygladasz jak blizniak skipa:)
[#24] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@aszu, post #23

@CJ Warlock: dzięki, dla nas to była fajna zabawa (choć i stres) i bardzo się cieszymy, że tak wyszło - głównie chodziło tu o argument dla miasta, że skoro tematem interesują się "duże media", to warto nas wspierać OK

Sachy wygladasz jak blizniak skipa:)

Bo wszyscy "łysawi" to jedna rodzina A Skippa poznam osobiście dopiero jesienią, ale już się cieszę - kto wie, może to "zaginiony bliźniak"
[#25] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #24

Eee, Skip to przecież inkarnacja Kratosa :)
[#26] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@sachy, post #1

Z okazji wypadającego w tym roku 30-lecia Amigi, w naszym RetroKomp Gamedev Compo pojawią się dodatkowe nagrody, dla dwóch najwyżej sklasyfikowanych produkcji amigowych! Sanjyuubi oraz Architect1200 (retro.pcdeb.pl) postanowili dołączyć do grona osób wspierających naszą imprezę i przekazać produkowane przez siebie rozszerzenia do Amigi 600:

1. Fast Ram A6095
2. 1MB Chip z RTC (pod klapkę)

Nagrody będą przyznane dwóm, najwyżej sklasyfikowanym w RKGDC produkcjom na Amigę. W przypadku zajęcia przez grę miejsc 1-2 przez produkcję na komputery Amiga, nagrody dodatkowe kumulują się z regulaminowymi, więc jest o co walczyć!

Dziękujemy!
OK
[#27] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@mccnex, post #26

super OK


btw. kto w ogole cos przygotowuje?
poki co widze tylko selur, tech kain+aszu, minniat... ktos jeszcze?
[#28] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@selur, post #27

HexMage?

I nie "tech", tylko "teh" czyli literówka "the", którą stosuję jak nick jest zajety lub za krótki ;)
[#29] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@teh_KaiN, post #28

Tak - ja, czyli Minniat :)

Mały "preview" nad czym pracuję... :)

[#30] Re: RetroKomp / LOAD ERROR 2015

@teh_KaiN, post #28

a sory, mi sie to kojarzylo z technicznym.
Aaa i jeszcze juen+koyot cos tam szykuja po cichu. Tak czy siak, niezbyt wiele tych gier w toku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem