[#541] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #539

dobra Panowie, ja koncze ten watek, bo juz mi sie nie chce, bo za chwile pojawi sie teoria, ze komputery projektowali projektanci wnetrz albo nie daj Boze lekarze medycyny.
[#542] Re: Zapowiedzi nowych gier

@djpiotrs, post #540

"Muzyk jest twórczy bo pomysł pojawia się w głowie a nie opiera się na wzroku tak jak programista"

Ja slyszalem, ze najlepsi programisci sa po malarstwie i rzezbiarstwie


"ślepy nic nie narysuje , zresztą nie znam takiego w historii ludzkości który by coś namalował"

a jakis gluchy nagral wszystkie przeboje Majkela Dżeksona?


ide sie napic, bo mi zaschlo szeroki uśmiech
[#543] Re: Zapowiedzi nowych gier

@djpiotrs, post #540

ślepy nic nie narysuje , zresztą nie znam takiego w historii ludzkości


To poznaj. Chociażby John Bramblitt.

[#544] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #542

Czyli dochodzimy do wniosku że nie ma znaczenia kim jesteś i co robisz , tylko liczą się chęci i nauka programowania .
[#545] Re: Zapowiedzi nowych gier

@djpiotrs, post #544

zeby byc dobrym w tym co sie robi, to trzeba lat praktyki, sam talent nie wystarczy, choc
jest niezbedny do tego, zeby wskoczyc na wyzszy poziom wtajemniczenia.

A teraz koniec brednioseriala i do ROBOTY leniwce ok, racja OK
[#546] Re: Zapowiedzi nowych gier

@slay, post #543

Ktoś jemu pomagał , ciekawe jak dobierał kolory ? Chyba nie słuchem . Głuchy przynajmniej widzi nuty ! A tu co ? Chyba że jakieś paranormalne zdolności ale to nie jest dział na takie rozmowy . Idę za przykładem Selura wypić piwko.
[#547] Re: Zapowiedzi nowych gier

@djpiotrs, post #546

Ktoś jemu pomagał , ciekawe jak dobierał kolory


(...) John Bramblitt używa specjalnych farb, które szybko schną i posiadają odrębną fakturę dla każdego koloru. W efekcie artysta dostrzega barwy i efekt pracy za pomocą dotyku. (...)
[#548] Re: Zapowiedzi nowych gier

@slay, post #547

Wow. No to genialne. Ja osobiscie mimo że jestem synem malarza i mam cale mieszkanie w surrealistcznych obrazach, nic narysowac nie umiem.
[#549] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sir_Lucas, post #513

Zgłoszenie poszło do autora.
Poprawka w najbliższych dniach
[#550] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Norbert, post #549

Jest już nowa wersja zerosphere.
Mam nadzieję, że autor poprawił znaleziony przez Ciebie błąd.
[#551] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sir_Lucas, post #550

Karateka wersja na Amigę.



Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 02:30:16 przez Sir_Lucas
[#552] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sir_Lucas, post #551

O kur.. taki klasyk! SUPER OK
To pierwsza znana gra twórcy Prince Of Persia ok, racja
Grafika fajna, chociaż ja mam sentyment do oryginalnej grafiki z Apple II
[#553] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sir_Lucas, post #551

Graficznie nie powala, ale spróbowałem i wsiąknąłem :) sterowanie za pomocą klawiatury jest bardzo wygodne, każdy cios jest odpowiednio przypisany.
[#554] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Gżegżółka, post #553

Inherit The Earth wersja angielska dla CD32.
Ta wersja była kiedyś na płycie dodanej do Amiga Future, a od jakiegoś czasu jest dostępna do ściągnięcia. Przeszukałem forum i nie znalazłem o tym wzmianki, więc podaję jako "nowość".

Gra działa też na innych Amigach:
Copy the files from the CD to a folder on your Amiga Hard Drive, name the folder " INHERIT_THE_EARTH " the same name as the CD. Then run the Setup program to make a Directory for the save games, then just run the AGA or ECS exe to play the game.
[#555] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #554

gra wciąż jest bardzo wolna, ale tym razem jestem w stanie zrozumieć co postacie mówią. O ile mnie pamięć nie myli to brawa należą się Erok'owi za odkopanie tej wersji.
[#556] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sir_Lucas, post #551

Jako ciekawostka, na 30-lecie Amigi wyszła japońska gra Shokaku 68020. Jest to komputerowa Hanafuda, stara japońska gra karciana.

[#557] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #556

[#558] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Fest3r, post #557

A to ci dopiero. To jest gra, z którą kojarzę ZX Spectruma, którego miałem jako pierwszego z komputerów w całej mojej historii. Zawsze była dla mnie trudna, za trudna, choć czasami ją odpalałem i chwilę pogrywałem, bo wyróżniała się na tle innych ówczesnych gier. Miała w sobie coś przyciągającego pomimo trudności. Pamiętam, że byłem zaskoczony niedopatrzeniem twórców błędu w łączeniu się pomieszczeń. Patrząc na mapę gry widać zielone pomieszczenie na dole ekranu, które powinno łączyć się idealnie z fioletowym. Niestety mija się z nim o całą lokację - nie dość, że jest na wprost żółtego pomieszczenia, to jeszcze dzieli je pusta lokacja. Oczywiście w grze się tego nie odczuwa, bo przejście odbywa się poprzez wyświetlenie już gotowej lokacji, ale mimo wszystko zaskoczyło mnie takie niedopatrzenie, bo przecież projektant miał wszystko rozrysowane...

Ha, to nie wszystko. Widzę jeszcze jedno (żółte) pomieszczenie, w którym jest diament i cztery czerwone śluzopłazy, czy jak je tam ochrzczono, do którego wchodzi się... nie wiadomo skąd szeroki uśmiech

Choć z kolei według tej odręcznie stworzonej mapy wszystko wydaje się być logiczne. Widzę, że ta gra po ponad 25 latach wciąż jest dla mnie misterium...

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 03:16:41 przez Umpal
[#559] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Fest3r, post #557

Grafikę powinno się trochę podkolorować.
[#560] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #559

Dobrze byłoby użyć na przykład tej:

[#561] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #560

O tak OK
[#562] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #561

https://www.youtube.com/watch?v=mL2wwosBxbs imo to powinno być zdecydowane minimum dla Ami. Ale z drugiej strony na bezrybiu i rak... więc pogram sobie nawet w B-W wersję.
[#563] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #558

Na MSX2 dodali mapę w czasie gry, co ciekawe łączy się pomieszczeniami.



Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 20:36:12 przez Solo Kazuki
[#564] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #563

Tak, tak. Po dokładniejszym zbadaniu sprawy wygląda na to, że ktoś źle skleił ekrany ze Spectruma, bo reszta wydaje się być w porządku.
[#565] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Fest3r, post #562

Jeszcze ciekawiej wyląda ta wersja Knight Lore. Mniej "mroczna", za to kolorowa jak Treasure Trap.
[#566] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Fest3r, post #557

widze, ze amigowcy juz pogodzili sie z faktem, ze Amiga staje sie synonimem ZX Spectrum
[#567] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #565

Mnie wersja MSX2 się podoba naj ok, racja
[#568] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #565

Treasure Trap odkryłem całkiem niedawno. Nie słyszałem o tej grze w dawnych czasach, a szkoda, bo bardzo mi się spodobała (lubię morskie, a w szczególności podwodne klimaty). W mojej opinii to chyba najlepsza adaptacja Knight Lore, bo nie da się ukryć, że autorzy TT nią się wzorowali.

@Selur, Amiga jest synonimem ZX Spectrum - oczywiście w kwestii retro komputerów. Ale wiem, co masz na myśli . Gier z prawdziwego zdarzenia na Ami mało, albo i prawie wcale, dlatego czekam na to, co tam po cichu dłubiesz OK

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 15:49:36 przez Umpal
[#569] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Fest3r, post #557

W trakcie procesu tworzenia jest także strzelanina Ego Wings.



Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 17:38:11 przez Solo Kazuki
[#570] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #569

Amos, 060?:)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem