[#631] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hellena, post #620

Słuszna uwaga gra to mieszanka Final Odyssey z Chaos Engine z głównym naciskiem na ten pierwszy tytuł.
[#632] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #628

Brawa dla autorów za ukończenie gry. Sama gra zaś nie jest wysokich lotów, ale popykać chwilę można. Zrzuty ekranu dla zaciekawionych:



Opis gry:
An 8-Bit style arcade random dungeon crawl. My first completed game developed
with AMOS Pro, Deluxe Paint, Pro Tracker. Music by TobbX, additional graphics
by cesarloose and Nintendo.

Natomiast zaskakują bardzo rekomendowane ustawienia WinUAE:
CPU: 68040, MMU
Chipset: AGA (sic!)
Chipset Extra - A4000 (sic!)
Chip: 8MB (że co???)
Slow: 1.5MB

Oczywiście gra nie wymaga AGI ani żadnych "czterotysięcznych ekstra czipsetów". Nie sprawdzałem jak bardzo jest CHIP-ożerna ta gra, ale 8MB, to przecież czysty nonsens (cokolwiek powyżej 2MB takim jest, chyba że ktoś stworzy ewenement hitowy, który wgniecie w fotel swoim wykonaniem. Nie zmieni to jednak faktu, że zadziała tylko na emulatorze, czego z pewnością większość nie chce).

W backbone'owego Vampira też chwilę zagrałem i pierwsze wrażenie jest raczej pozytywne, ale po chwili niestety czuć, że to Backbone.
[#633] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #632

To jakiś klon Zeldy z NESa, bo ten ludzik to wypisz, wymaluj Link ?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 18:40:06 przez philipo
[#634] Re: Zapowiedzi nowych gier

@philipo, post #633

"additional graphics by cesarloose and Nintendo" tłumaczy wszystko
[#635] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #634

Fakt, przeoczyłem A sama rozgrywka podobna ?
[#636] Re: Zapowiedzi nowych gier

@philipo, post #635

W jakąś Zeldę zagrałem chwilę dawno temu, ale na pewno nie przypominała tego. Tam były domy, można było do nich wchodzić, rozmawiać z innymi postaciami... A to jest bardziej podobne do Wizard of Wor, tyle że bez labiryntów.
[#637] Re: Zapowiedzi nowych gier

@philipo, post #635

Fakt, przeoczyłem A sama rozgrywka podobna ?


Obok Zeldy to nawet nie leżało. Zelda to przygoda, świat, postaci. A tutaj biegasz po labiryncie mieszczącym się na jednym ekranie i zabijasz mieczem lub fireballami (o ile masz) poruszających się dosyć losowo przeciwników. Czasami trzech, czasami pięciu. Zabijesz wszystkich, idziesz do krawędzi ekranu (wyjście) i od początku to samo w innej lokacji z innym losowym ustawieniem labiryntu.
[#638] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #637

Czyli jednak gra do prania 20-30 min max.
[#639] Re: Zapowiedzi nowych gier

@philipo, post #638

Max 5 minut...
[#640] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #627

Dostępne jest demo RESHOOT.


Muszę przyznać, że spodziewałem się trochę żywszej akcji. Zastanawiam się czy to jest nadal tech-demo, czy też docelowo mamy spodziewać się czegoś w tym stylu. Jeżeli to pierwsze, to czekamy dalej. Jeżeli to drugie, to nie wiem czy jest na co czekać. Płynna animacja nie zastąpi gameplaya.
[#641] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #629

Mógłbym krytykować że to backbone, ale sam gier nie robię więc krytykować nie będę (backbone wiążę się z pewną utratą płynności ruchu postaci którą się steruje, potrafi przekłamywać przy skokach i kolizjach z platformami). Oczywiście fajnie by było gdyby były narzędzia do robienia gier o lepszej jakości.

Sama gra przypomina bardzo mocno castlevanie, ma fajny 8bit'owy klimat. Nie jest specjalnie długa, ale dla graczy lubiących wyzwania będzie dobra. Nożami trzeba rzucać celnie, jest kilka sekretów. Mam nadzieję że autor naniesie poprawki do nowej wersji. Włożył sporo wysiłku w swoją grafikę i animację.
[#642] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #640

Osobiście nie lubię strzelać do figur geometrycznych, ale sam silnik jest super płynny, są duże bryły i masa małych - jeśli autor będzie miał pomysł na plansze i statki zamiast tych dziwnych kształtów to będzie nam się szykował hicior.
[#643] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #629

Scoopex "wykopał" z czeluści zapomnienia kolejną grę Sibwings. Jest to pre-release "Guardian" i wymaga AGA.

Ja się zastanawiam co jeszcze chłopaki "wykopią".

Natomiast Knightlore, wspominane już wcześniej, wyszło w wersji z czołówką i muzyką w niej.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 13:23:35 przez Solo Kazuki
[#644] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #643

Ja się zastanawiam co jeszcze chłopaki "wykopią".

Grunt żeby wykopali coś ciekawszego niż jakieś pre-release...
[#645] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #643

Gra bez muzyki ?
[#646] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #643

Nie przepadałem za tego typu strzelankami, ale ta wygląda interesująco i chodzi całkiem płynnie (ciekawe, na jakim procesorze odpalił ją gość, który zamieścił filmik na youtubie):

Gameplay
[#647] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #646

[#648] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #646

patrz post 643
[#649] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aszu, post #648

Aszu, co masz na myśli?
[#650] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #649

To co ktos napisal wyzej, to jest wczesna, robocza wersja Guardiana.
[#651] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aszu, post #650

Więcej o Projekt Lila
[#652] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Fest3r, post #651

Mam takie pytanie, to jest/będzie w backbone stworzone ?
[#653] Re: Zapowiedzi nowych gier

@asman, post #652

[#654] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Fest3r, post #653

Kolejny backbone'owy potworek. I ma jakiś hardcore mode wymagający 040
[#655] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #654

Spokojnie, nie takie hardkory będą w Backbone powstawać. Po prostu napisze się na pudełku "requirements: Vampire accelerator" i pozamiatane.
[#656] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Fest3r, post #653

@Fest3r
Dzięki, tak myślałem ale nie byłem pewny.

@PopoCop
Nie za bardzo jeszcze ogarniam tego backbone'a, i trochę nie rozumiem dlaczego wymagania gier w backbone są takie wysokie. Przecież to Amos, w którym też można robić przyzwoite gry a i wymaganie nie są wysokie.


Paradoksalnie takie zapowiedzi gier w backbone popychają mnie do napisania kolejnej produkcji, więc jakiś pozytyw w tym widzę.
[#657] Re: Zapowiedzi nowych gier

@asman, post #656

No właśnie gra na obrazkach prezentuje się świetnie- tylko ten BB- ech
Ale może nie będzie tak źle?!
[#658] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #657

Mam inne zdanie, na tym zwiastunie, to głównie widać głównego bohatera i w porywach trzy obiekty w tym jeden duży , no szaleństwo.
[#659] Re: Zapowiedzi nowych gier

@asman, post #656

Paradoksalnie takie zapowiedzi gier w backbone popychają mnie do napisania kolejnej produkcji, więc jakiś pozytyw w tym widzę.

Czyli może być jakiś pożytek z tych "gier" w BB szeroki uśmiech
[#660] Re: Zapowiedzi nowych gier

@asman, post #658

Zgadzam się. Wygląda to jak gra na NESa sprzed kilkunastu lat.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem