[#781] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #780

na PC'ecie za gora 100zl mam to samo i nawet szybciej chodzi ;]
[#782] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #781

Ok faktycznie . Dzięki za podpowiedz sprzedaje swoje wszystkie amigi, które zbierałem od 95 roku . Kupie sobie pc za 100 zl to to samo.
[#783] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #782

odnioslem sie do Shadow Warrior na PC a nie do wszystkich Amig

zreszta juz to pisalem, po co te gry 3d na Amidze to nie PC...

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 20:30:13 przez selur
[#784] Re: Zapowiedzi nowych gier

@djpiotrs, post #779

UAE Rulez :)

@Selur:

No, ten Shadow Warrior to taki Duke Nukem 3D ale z inną grafiką, patrząc na filmik to nie widzę nic fajnego, lepsza byłaby jakaś naparzanka w 2D w klimatach Fantasy.
[#785] Re: Zapowiedzi nowych gier

@agrajek, post #784

bo to ten sam silnik, poza tym gra duzo gorsza od Duke'a.
[#786] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #781

na PC'ecie za gora 100zl mam to samo i nawet szybciej chodzi ;]


No pewnie, szkoda robić jakieś dziwne porty gier 3D które są strasznie arachaiczne i specjalnie dla nich polować na Vampire lub Apollo 060.
Vampire jest od czegoś innego.
A wracając do pecetów za 100 zł, to dzisiaj można kupić biurowego kompa z Core2Duo, który uciągnie wiele gier wydanych do roku 2005 lub i tych nieco nowszych.
Za 2-3 lata po 100 zł będą chodzić używane biurowce z prockiem 4x i integrą DirectX 10. A na tym spokojnie można pograć w gry z roku 2010 lub popykać w nowsze tytuły w 800x600.

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 00:00:58 przez Andrzej Drozd
[#787] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Andrzej Drozd, post #786

[#788] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #787

Wklejasz stare komputery z ceną około 600 zł. To ile kosztuje teraz mój Pentium III 500 MHz, którego nie wyrzuciłem na śmietnik, tylko leży w komórce? Na nim też odpalę Win95 i pogram we wszystkie starocie.OK

A wracając do Core2Duo za "setkę", to tu masz przykładowy link OK
[#789] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Andrzej Drozd, post #786

Po co pecet jak ta gra jest też dla Mac OS PPC
[#790] Re: Zapowiedzi nowych gier

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #789

Ale Mac PPC ssie, a my lubimy Amigę 68k.
[#791] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Andrzej Drozd, post #790

Raczej pecety z WinUAE
[#792] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #787

Serio tyle dają? To ja już bym wolał 100x bardziej PC_Taska używać pod Amigą, lepszy klimat retro :)
[#793] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Andrzej Drozd, post #788

no tyle natłukli
[#794] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #783

Ech... jak zwykle marudzenie.

Wychodząc z twojego założenia, to może w ogóle po co jakiekolwiek gry na Amigę? podchodząc twoim tokiem rozumowania wydawanie czy portowanie gier na Amigę w żadnym wypadku "nie ma sensu". Nawet platformówek czy innych prostych gier. Przecież na PC wychodzi szybciej/łatwiej/taniej...

Ja to widzę inaczej. Dla mnie to kolejna gra, której się na Amigę "nie dało", a zarazem jak ktoś chce pograć na Amidze a nie na PC, może to zrobić. Pozatym ja tu widzę niezły port gry, a nie poobcinane gnioty (w stosunku do wersji np PC), jak to miało miejsce na początku lat 90. Dla mnie ma to większy sens, niż "arkadowe" porty (vide te Tiertexa) czy inne gry (wiele strategii czy RPG) "przekładane" z 256 na 16/32 kolory robione na szybko często z biednym engine i bez większego sensu (poza wytrzepaniem kapuchy z kieszeni amigoców za marną wersję gry). Mnie takie rzeczy "bolą" a nie że wyszedł port praktycznie 1:1 jak na PC. ok, racja

Żeby nie ziać offtopem: Wyszła wersja 1.0 Giana Sisters S.E..
Jest także nowsza wersja portu Catacomb Abbyss (dodatkowo Catacomb 3D). BSzili pracuje dalej nad optymalizacją a zarazem przeportowaniem pozostałych 2 gier z serii (Catacomb Armageddon i Catacomb Apocalypse).
Ta sama osoba także pracuje nad portem Keen Dreams.


Obecna wersja dostępna jest tutaj, dane do gry tutaj).
[#795] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #794

Amigowiec: Ha! Popatrz sobie! Na Amigę wyszła gra "X", a podobno się jej na Amigę 30 lat temu zrobić nie dało!
Pecetowiec: Łał, nieźle. Ale dali czadu!
A: Widzisz? Amiga rulez!
P: Masz rację, rulez. A wiesz, kupiłem sobie A500 na Allegro, gdzie mogę ściągnąć to cudo?
A: Eee...
P: O co chodzi?
A: No bo wiesz, to nie ruszy na A500...
P: A na jakiej? A1200? Zaraz kupuję...
A: Nie no, na A1200 też nie, tylko na A600 z kombinowanym turbiszczem za grubą kasę albo ewentualnie na WinUAE.
P: To rulez ta Amiga czy nie?
A: Powiem tak: Upadek Commodore...
P: Ale rulez czy nie?!
A: Ale PPC i żerowanie na marce...
P: No to RULEZ, czy NIE?!!
A: Ach tak? To paszoł won! I jeszcze nu pogadi!
[#796] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #795

Dokładnie NG z PPC jest be, ale 68k w FPGA, które goni PPC jest cacy. Hipokryzja.

Giana i dlatego PPC jest rulez

A czy ta gra czegoś wam nie przypomina

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 16:26:23 przez KM
[#797] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #795

Tja... kiedyś się ludzie "jarali" gniotami przeportowanymi biednie (ciagnącymi opinie "bo na Amigę się lepiej nie da") i było "rulez". Potem i tak kupowali "turbiaszcze" żeby pograć w Doom (który na Amigę "...nie chodzi no i d..a") i poprzestawiać ikonki. Teraz kiedy przyszła "retro moda" i są gry/porty wykorzystujące sprzęt nagle ludzi razi porządne portowanie (a nie degradowanie) gier na tak samo drogie jak kiedyś rozszerzenia.

Nie widzę sensu czymkolwiek "rulezować" ani się przed nikim wychwalać, po prostu jest kolejna gra X, której nie było i której nie trzeba się wstydzić. Ale kogoś to boli nie wiem czemu. Jak pisałem osobiście mnie bolą marne porty z lat 90, a nie to że komuś się chce obecnie porządnie portować "retro grę" na "retro sprzęt".
[#798] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #797

Jak zobacze Dooma na A500 z 1mb Ramu, to wtedy krzykne RULEZ!!
a poki co takie portowanie gier z PC na Amige z przypietym kawalkiem PC'ta, uwazam za fake rulez ok, racja
[#799] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #798

Jak zobacze Dooma na A500 z 1mb Ramu, to wtedy krzykne RULEZ!!


Jasne, może w ogóle najnowszy Counter Strike? Masz moc obliczeniową i grafikę w A500 która to pociagnie? Nie? To zejdź na ziemię...

Pewnych rzeczy nie preszkoczysz. Albo ulepszenie, albo doom w 16 kolorach i pociętym engine (a było kilka gier FPS łapiących się "pod tą definicję" wydanych na A500).

a poki co takie portowanie gier z PC na Amige z przypietym kawalkiem PC'ta


Obstawiam że na AGA z 060 gra też pójdzie.

A tak, zapomniałem że A1200 to nie Amiga...

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 16:54:49 przez Solo Kazuki
[#800] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #799

Skoro na kalkulatorze się dało to na A500 musi się dać!
[#801] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #800

Ten "kalkulator" zjada gołą A500 na śniadanie. Zapewne by się dało, ale wyszło by coś w stylu Project Battlefield... a poobcinanych wersji gier już jest za dużo.

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 17:11:02 przez Solo Kazuki
[#802] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #797

Generalnie można powiedzieć, iż już nigdy na Amigi (nie ważne czy neo czy klasyczne) nie powstanie nic co zasługiwałoby na miano "killer app'a". Nie powstanie nic, dla czego warto by kupić Amigę. Takie rzeczy powstały między 89 a 94 rokiem (tu akurat mamy setki powodów, dla których warto posiadać Amigę). Niczego lepszego nigdy nie będzie, więc spokojnie mozna by zamknąć ten wątek i przestać w ogóle interesować się jakimikolwiek amigowymi nowinkami.
Tyle, że tak hobby nie działa. Dla pasjonata nawet kupsztal będzie interesujący, bo przeciez rozpatrujemy to przez pryzmat, dla wielu, ulubionej platformy a nie jakości softu per se.
jeśli komuś zależy na jakości oprogramowania (nieistotne czy rozrywkowego czy nudnego, tzw. "użytkowego") to znajdzie sobie dziesiątki lepszych platform od Amigi.
Problem w tym, że gdy ktoś pasjonuje się Amigami, inne sprzęty mogą być mniej interesujace i nawet jakość softu niczego tu nie zmienia (IMO to akurat zabawne, gdyż tylko soft się liczy. HW? Nikogo). Tak już bywa z pasjonatami tego czy owego.
A Selur i tak będzie marudził na wszystko byle narzekać. Po prostu żal.
[#803] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #800

Nawet na tym da się odpalić Dooma ( próbowałem i to nie ściema szeroki uśmiech)link
[#804] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #794

Giana Sisters S.E. przezentuje się całkiem ładnie. Co prawda nie jest to nowość, ale "poprawiony" oryginał - ale warto się zainteresować. Film z gry jest tutaj.
[#805] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #804

Boże, Panowie, ależ Wy narzekacie w tych Waszych wywodach. Ja tam się cieszę :) Wyszła Giana i jest czad :) gra się świetnie, oryginał został bardzo dobrze poprawiony. Widać że jest to klasyczna amigowa gra, wizualnie jest bardzo przyjemna dla oka, bardziej kolorowa, plastyczna, ogólnie wygląda w odbiorze bardzo ciepło. Wcześniej wolałem Gianę na Commodore, ta amigowa wyglądała marnie.
[#806] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #804

Raczej popsuty. I to konkretnie.
Chamsko wycięte intro i sprite'y z Giana Sisters DS ( bez kompletu klatek animacji) + jakiś paskudny obrazek tytułowy.
Przez wsadzenie spirite'ów z DSa, design gry stracił swą spójność i teraz po prostu straszy.
Ani to, stara dobra Giana Sisters, ani rewelacyjna (lepsza od pierwowzoru) Giana Sisters DS.
Lepiej zagrać w oryginały. Na C-64, Amidze, DSie (Androidzie, Ios-ie na padzie) niż męczyć się tym potworkiem.
[#807] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michalmarek77, post #802

Mam nadzieję, że na Amigę jednak "coś" jeszcze wyjdzie. To jest bardzo atrakcyjna platforma, szczególnie AGA, ale i pod OCS/ECS też można dużo zrobić.

Niestety amigowcy są podzieleni na kilka "obozów", zaś klasykowi programiści nie mają na tyle umiejętności, by robić coś poza Backbone.

Nawet programiści AmigaOS 4.x mają już mało motywacji do pisania na tę platformę, bo w pracy zarabiają dużo więcej...

Zarówno programiści NextGen nie chcą już słyszeć o żadnym "klasyku", jak i klasykowcy nie chcą słyszeć o sprzęcie NextGen za 12000 zł.

Karta Vampire to taka moda jest jak sprzęt NG, ten sprzęt może być interesujący dla niektórych osób. Prawda jest taka, że 90% amigowców nadal działa na klasycznych Amigach, bo te są dostępne, tanie, kompatybilne z 100% softu i nie sprawiają problemów.

Te trendy się nie zmieniają poza paroma wyjątkami.

Dooma pewnie dałoby się zrobić nawet na 68020 w częstotliwości, jaką zakładano w IDSoftware, czyli 30fps. Wymagałoby to jednak nie kompilacji obecnych źródeł z systemu Linux, ale dostosowania większości kodu do architektury procesora 68020 i Amigi.

Ja w każdym razie ostatnio sprawiłem sobie nową obudowę do mojej A1200 i dlatego troszkę grzebałem przy sprzęcie. Wszystko już śmiga. Zaszalałem i zainstalowałem sobie 68060. Praca nad moimi projektami programistycznymi posuwa się powoli do przodu, jak zdrowienie.

Dzisiaj uświadomiłem sobie, że potrafię dobrze programować.

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 18:21:51 przez Hexmage960
[#808] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #807

"Dzisiaj uświadomiłem sobie, że potrafię dobrze programować."

lepiej pozno niz wcale szeroki uśmiech
[#809] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #807

  • Dooma dałoby się zrobić nawet na 68020 w 30fps.
  • Wymagałoby to dostosowania większości kodu do architektury procesora 68020 i Amigi.
  • potrafię dobrze programować


Dajesz. Zadziw nas i świat.
[#810] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #807

Dooma pewnie dałoby się zrobić nawet na 68020 w częstotliwości, jaką zakładano w IDSoftware, czyli 30fps


Minniat przestań. Kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz.
Zdajesz sobie sprawę, że Doom na 386DX działał w 8fps (piksele 1:1)? :) 30 to on wyciągał na 486DX 50Mhz+ (na dobrej grafice pod VLB, (dodatkowo dźwięk, oczywiście jak zawsze na PC, koszmarnie obciążał komputer i z nim gra, na słabszych maszynach, była wyraźnie wolniejsza).

Doom na 386DX 40Mhz

Doom test = 386DX 40Mhz vs 486SX 25Mhz

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 19:06:53 przez michalmarek77
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem