[#841] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aszu, post #840

hoho ;/

i tylko 500szt za 40 eur (85tys pln..)
[#842] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Dorian3d, post #838

ten Doom jest na SuperCPU.
[#843] Re: Zapowiedzi nowych gier

@juen, post #841

85tys pln...

Nio... Może My nie mamy głowy do intersów
[#844] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #837

Wyszła poprawiona wersja serii Catacomb. Poprawiono wyświetlanie tekstu, panelu oraz tła (nieba).

Nie planujesz może "podmianki" nagrania na wersję bez błędów?
[#845] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #839

Chłopaki od Lili się rozpędzili


Byle by głową w mur nie przywalili

A tak na serio, lecą po bandzie. Droga gra, grafika nie ich, zapewne znowu backbone. Powodzenie takich gier to tylko pokłosie całkowitej posuchy w temacie nowych gier na klasyka. Gdyby wychodziło więcej i lepsze, nikt by na to nawet nie splunął.
[#846] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #844

Planuję, pewnie jutro wrzucę świerzynkę na YT . Dziękuję za informację.
[#847] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #845

Powodzenie takich gier to tylko pokłosie całkowitej posuchy w temacie nowych gier na klasyka.

Nie jest aż tak źle :) W 2016 roku pojawiło się kilka naprawdę ciekawych gier na klasyka, dostępnych do tego "od ręki"
Alter Ego, Blocky Skies, Central Court 2 (gra o naprawdę komercyjnej jakości z lat 90tych), Karateka, Sqrxz 4, nasze Tanks Furry, Total pattern, Zerosphere itp. Metodą małych kroków to już sporo jak na taką wymarłą platformę.
W zapowiedziach mamy też kilka ciekawie zapowiadających się tytułów. Nie można zapomnieć o zbliżającym się konkursie Gamedev na Retrokomp 2016, gdzie zadebiutować mogą jak w zeszłym roku, też ciekawe tytuły.
[#848] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #844

Hej,
Wrzuciłem film z nową wersją Catacomb - tym razem bez błędów. Filmik dostępny jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=dGt6l9Gqsqk
[#849] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #848

Dlaczego w opisie jest "...and Commander Keen..."?
Swoją drogą, to przedpotopowe (i koszmarnie kiepskie, tak swoją drogą) CA3D, z tym widokiem na 2/3 ekranu powinno śmigać na A500 w 25fps. Prezentowanie tego na 030 50Mhz nie robi kompletnie żadnego wrażenia. Wręcz żenuje (szczególnie z tymi paskudnymi, PC-Speaker-owymi, dźwiękami). IMO.
[#850] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michalmarek77, post #849

Poprawiłem już opis, dziękuję.
Co do gry, jest to jedna z pierwszych 3D, wydana jeszcze przed Wolfenstein 3D. Nie jest może imponująca graficznie czy dźwiękowo (dźwięki rzeczywiście są speakerowe), ale jest całkiem przyjemna. Port dopiero jest rozwijany przez Biszli'ego, aż z ciekawości sprawdzę jak działa na gołej A1200 (bez ACA).
[#851] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Fest3r, post #672

Plemnik aka kijanka przypomina o sobie. To ma być gra komercyjna na Amigę, PC i Maca szeroki uśmiech
[#852] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #851

Technicznie ok, komercyjnie... Chyba te min 30 euro za grę zaczyna być łakomym kąskiem
[#853] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #851

Alarcity otrzymał grywalną wersję demo którą można pobrać http://pixelglass.org/AlarCity
[#854] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Gżegżółka, post #853

Krótki filmik z rozgrywki...
https://www.youtube.com/watch?v=Rj03Tp7ARBI
[#855] Re: Zapowiedzi nowych gier
my tu gadu gadu, a pascal papara chce trzepac kase na porcie catacomb z konca lat 80 bodajze...

"
Catacomb3D for Amiga CD32 and indieGO!
Szilárd Biró is wokring on the CD32 optimized port of Catacomb 3D. I have got the license for a commercial release on professionally printed CD's. The game will come inside a DVD-sized case together with a 12 page booklet as you can see in the slide show preview. It is still work in progress. Of course the quality is lightly reduced in the video. The original material looks much better.
"
[#856] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aszu, post #855

Jest nagranie tej wersji.

Zawsze coś wyjdzie. Kto chce kupi, kto nie chce nie kupi. Osobiście uważam że to dobre oznaki, może jak się nie najgorzej sprzeda, to inni zauważą że można na nie wydanych grach zarobić. Tak, myślę o Sony i Hired Guns CD32.

Niestety zauważyłem że w niektórych kwestiach Sony ma spojrzenie "jak my nie zarobimy, to nic z tego". Smutne to, ale takie czasy...
[#857] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #856

Przy okazji tego filmiku (UAE) jest info, że gra wykożystuje Akiko OK


Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 10:37:50 przez BULI
[#858] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#859] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#860] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #859

Czy już ktoś to widział Amiga Racer Collector's Edition Elite link
link
[#861] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Jacol, post #860

Nowe poprawki Earok'a:
http://earok.net/category/platform/amiga-hacks

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 13:33:51 przez Fest3r
[#862] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Jacol, post #860

Wszystko fajnie... ale. Mnie cały czas nurtuje kilka spraw:
1. W grze pojawiają się nazwy oryginalnych samochodów i firm. Znaki handlowe... a nigdzie nie ma "under licence". Nie chodzi mi o to żeby kogoś wsypywać, ale jest to w pełni komercyjny produkt, za który ktoś bierze konkretne pieniądze.
Co prawda w naszym SCDR są samochody które kształtem nawiązują do prawdziwych aut ale nawet przez myśl mi nie przeszło aby użyć oryginalnych nazw lub zastrzeżonych znaków firmowych.
2. Podobna sytuacja z wydaniem Cd32 takiego np Reshoot, bootowalne wydanie na amigę CD32. Rozumiem, że sami sobie .TM napisali? Bo już nie wiem? "Project Lila" Cd32 itp?
A może pliki TM już są dostępne ogólnie za darmo?
Tylko my w Project R3D jesteśmy tacy głupi, że nawiązaliśmy kontakt z Cloanto w sprawie kupna licencji na pliki .TM?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 13:50:58 przez Koyot1222
[#863] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #862

Skoro wywołałeś AmigaTec to dodam że Niemiec pracuje nad nowym RTS szpilem o nazwie "Once upon a time". Na razie dla AmigaOS4x.



Eeee...;Moderka odznaczy ten post jako OT?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 17:07:17 przez waldiamiga
[#864] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #857

BSzili znowu atakuje, tym razem z portem gry Berusky czeskiego zespołu Anakreon. jest to gra w stylu Sokoban z możliwością gry do 5 graczy. Wymagania minimalne to AGA, 68020, 4MB fast i AHI. Zalecane tryby "double" lub RTG, gdyż gra jest w hi-res. Na razie jest po czesku, ale w planach jest angielska wersja. Pierwsza wersja dostępna jest tutaj.



Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 15:58:01 przez Solo Kazuki
[#865] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #864

Heart of the Alien, czyli sequel Another World ma amigowy port. Wymagane są jednak oryginalne pliki z danymi (z płyty dla MegaCD).
Filmik.
[#866] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #865

OK

Cza sprawdzić ok, racja
[#867] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #865

Przydała by się jeszcze pełna wersja Another World, bo na Amigę jest krótsza wersja.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 14:55:57 przez Solo Kazuki
[#868] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #865

Genialna sprawa szeroki uśmiech, zawsze mi kiedyś brakowało kontynuacji tej pięknej gierki na moim ukochanym sprzęcie. #Solo Kazuki - naprawdę? Teraz myślisz o tym, że Another World na Amidze był skrócony, jak 2 część się pojawiła do pogrania? Normalnie nie wiem co napisać, zatkało mnie.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 22:11:56 przez Rax7777
[#869] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Rax7777, post #868

Za bardzo nie wiem co w tym dziwnego, skoro jest druga część. Tymbardziej że można się oprzeć na engine z dwójki i przeportować też jedynkę z MegaCD (nawet jest składanka zawierająca obie części). To właśnie mnie zatkało, że niby co, dwójkę da się i jest cacy, a jedynka fuj i nieważna?
[#870] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #869

Nie, jest dwójka i trzeba grać, jedynkę zostawmy jeszcze, moim zdaniem, w jej czasach. Wydaje mi się po prostu, że skoro ktoś już siadł i coś zrobił (a jeszcze nie skończył nawet), to cieszmy się tym i tyle, a nie od razu - chcemy więcej. Nauczyłem się przy retro pokory i cierpliwości, polecam Ci spokojnego, podobnego podejścia
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem