[#961] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #960

W koncu znalazlem, sporo googlowania ale tu jest wyjasnienie
"tsak" - John Tsakiris grafik, muzyk itp. i spolka link. Autorzy gry Chaos-guns i Alar city.

Pewnie maja kupione prawa autorskie, co nie zmienia faktu, ze autorem tilesetu jest zawodowy pixel artysta "buch" - Michele Bucelli tilset.

Nie podoba mi sie to, ze nie ma ani slowa o tym. Znam realia pixel artu, bo sam ripowalem wiele grafik a sam zaczynalem od wklejania cudzych sprajtow ale...
do komercyjnego projektu, chociazby z czystej grzecznosci wypadalo by zrobic, choc malutka reklame oryginalnemu tworcy.
[#962] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #961

Na Lemon Amiga od pewnego czasu dodawane są nowe tytuły i tam na szczęście wypadkowa ocen powoli pokazuje ile te gry są warte.
[#963] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #961

To akurat zależy od licencji. Na swojej stronie autor pisze:
Buch (it's-a-me!) creates free pixel art for games, and he releases it under permissive licenses (mostly CC0 and CC-BY, that is: you can always use it in any kind of project you have).


FAQ:
Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0
This license requires you to release any modifications you make to the art work in question under the same license.
Creative Commons Attribution 3.0
This license requires you to attribute the author of the content in the way that they specify. Provided the author is properly credited, it is generally safe to use this content in a commercial work.


Autor pod zestawem grafiki pisze:
Credit me as Michele "Buch" Bucelli and link back to my OGA profile page


Więc generalnie... Nie wiem jak się panowie dogadali, ale jeśli się "kiepsko" dogadali to info powinno być zamieszczone.
Podobna sytuacja z wydaniem CD32 Reshoot, do wydania takiego potrzebne są pliki Cd32.TM do których z tego co wiem prawa posiada teraz Cloanto.
Wysyłaliśmy do nich zapytanie w sprawie Tanks Furry Cd32. Niestety nie są chętni takiej licencji udzielać, a jeśli już to na pewno płatnej. Rozmowa na dzień dzisiejszy utknęła niestety w martwym punkcie z powodu braku odzewu ze strony "C".
Ale... skoro jesteśmy już tacy skrupulatni, to nie widziałem napisu "under licence" na wydaniu komercyjnym Reshoot CD32.
Nawet Earok wypuszczając swoje kompilacje CD32 wrzuca info "unnoficial" i tak samo TF zostało przystosowane do takiego "wydania".
Dlatego wcześniej pisałem o tupecie i pewności siebie, kto posiada takie cechy, raczej jest skazany na sukces

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 08:17:47 przez Koyot1222
[#964] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #963

mogli by nakrecic taki serial w naszym srodowisku. Odcinek 1259 "Amigowcy skazani na sukces"

Jest jakis problem w grze?
Tworca gry go nie widzi, wiec tak naprawde problem nie istnieje, to tylko nierzeczywiste iluzje ego (taki amimatrix).

Jednak widac, ze czesc z nas zyje w zupelnie innych rownoleglych amigowych rzeczywistosciach. Pytanie kto wzial niebieska a kto czerwona pigulke...
[#965] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #964

myslalem, ze wyolbrzymacie ale ten gosc faktycznie jest niepowazny ;/
[#966] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #935

Dostępne jest nagranie wersji "techdemo 2" gry Climby Skies.

[#967] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #966

graficznie calkiem ok, o niebo lepiej niz poprzednik "blocky skies" , szkoda tylko, ze to wciaz taka prosta gra.
[#968] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #966

Fajny pomysł. Wykonanie też przyjemne.
[#969] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #968

Wczoraj ukazał się port Arctic Moves z Atari :) tutaj jest link : http://eab.abime.net/showthread.php?t=22184&page=2
[#970] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Gżegżółka, post #969

Gra ma niezła grafikę, szczególnie jak na 16 kolorów!
Na filmiku z Atari widać, że animacja jest kanciasta, ale to nie dziwi.
W wątku na eab czytam, że gar jest testowana na WinUae (żeby znowu nie było zdziwienia jak z playerem animacji w HAM8) i na konfigu A500 jest trochę wolno

Mam nadzieję, że uda się to zoptymalizować na tle, żeby chodziło tak jak powinno na A500, bo gra jest naprawdę ciekawa ok, racja
[#971] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Gżegżółka, post #969

Mały gameplay z Arctic Moves: https://www.youtube.com/watch?v=ZUfvX4NB38I
[#972] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #971

Dzwiekowo slabo ale graficznie ladnie jak na 16 kolorow. Dobrze dobrana paleta do scenerii no i dokladne piksele.
Predkosc dzialania natomiast przypomina AMOSa na 030

p.s.
jak mi jeszcze raz jakis atarowiec bedzie porownywal Atari ST z Amiga, to go zdziele OCS'em centralnie w leb
[#973] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #971

Nono, Jak na razie najlepsza gra dla klasyków w 2017 roku.
[#974] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michal_zukowski, post #973

Miejmy nadzie, ze takie potworki na Amige przestana sie ukazywac. Gra nie wnosi niczego poza faktem, ze jest. Mozna by napisac niezly esej o tym jak bardzo ta gra jest popsuta. Paskudna "gra".
[#975] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michalmarek77, post #974

Tez nie jestem zwolennikiem portowania czegokolwiek z Atari ST ale rozumiem, ze Tales of Gorluth 2 jest duzo lepszy niz ten Arctic Moves?

Ja tylko mam nadzieje, ze Reshoot 2 bedzie choc w polowie tak dobry jak Arctic Moves
[#976] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #975

Na szczescie nie potrafie znalezc powodu by uruchamiac wiekszosc potworkow jakie sa wydawane ostatnio na Amige, wiec o ToG sie nie wypowiadam. Z Arctic Moves kilkukrotnie mialem stycznosc...i na pc i ma St.Nawet wtedy ta gra byla paszkwilem, w ktory nie dalo sie grac. Nie mowiac o czerpaniu jakiejkolwiek frajdy.
[#977] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michalmarek77, post #976

Tak, tak wiemy, pamietamy... Ty grasz tylko w mega ultra hiper wypasione Wiz 'n' Liz... A tak na powaznie sa gusta i gusciki, wiec nie kazdemu musi podobac sie jedna i ta sama gra.

W mojej opinii to Arctic Moves ma bardzo fajna oprawe graficzna. Sama rozgrywka jest jednak tak chaotyczna i pozbawiona ladu i skladu ze tytul masakrycznie duzo na tym traci. Gdyby ktos majacy nieco oleju w glowie stworzyl fajne plansze do tej gierki to bylby hit, bo w silniku i oprawie graficznej jest spory potencjal.
[#978] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michalmarek77, post #974

Miejmy nadzie, ze takie potworki na Amige przestana sie ukazywac. Gra nie wnosi niczego poza faktem, ze jest. Mozna by napisac niezly esej o tym jak bardzo ta gra jest popsuta. Paskudna "gra".


Czasem mam wrażenie, że jesteś już bardziej konsolowcem z datą urodzenia po 2000 roku niż Amigowcem. Jak można pisać takie bzdury??? Czy Ty jeszcze pamiętasz jak wyglądały gry na Amigę?

Grywalność tej gry jest marna jak i jej animacja, ale graficznie prezentuje się prawie jak gry z automatów w latach 90... co jest komplementem w stosunku do Amigi.

Grafika jest szczegółowa, paleta dobrze dobrana, rozdzielczość satysfakcjonująca.
[#979] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Duracel, post #978

Grafika jest szczegółowa, paleta dobrze dobrana, rozdzielczość satysfakcjonująca


No właśnie graficznie prezentuje się super (animacja słaba), ale M.Marek ma rację, że to nie wystarczy do tego żeby gra była hiciorem. Axi0maT ładnie opisał mankamenty rozgrywki- słowem grywalość/miodność leży

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 00:41:42 przez BULI
[#980] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #971

Spoko, Meynaf robi fajne porty.

Tymczasem Galahad zamulił ze Starquake...
[#981] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Gżegżółka, post #969

Ukazała się pełna wersja Max Knight:
https://www.youtube.com/watch?v=yAofNqtD0b4
[#982] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #981

[#983] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Sokok, post #982

dodany do app'a:
app insall maxknight start
:)
[#984] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #980

Arctic Moves miał się ukazać już dawno temu, dla nie kumatych jest to luźna kontynuacja Navy Moves. Po Arctic Moves seria nie było już oficjalnej kontynuacji (było za to fanowskie Space Moves na Amstarda). Na mój gust AM jest dobrą grą, wymaga nauczenia się jak grać, próba szarżowania raczej szybko skończy się stratą wszystkich żyć.
[#985] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #981

Ukazała się pełna wersja Max Knight:


OK
[#986] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BULI, post #985

kolejny amigowy HIT nadchodzi !


Uwaga!!
sceny drastyczne klik
moga powodowac uszczerbek na psychice ami-gracza
[#987] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #986

strach
[#988] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #986

Niestety, masz rację... rozgrywkę można sprawdzić - mniej więcej od 7 minuty...
https://www.youtube.com/watch?v=IilEm4RSWYw
[#989] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #986

Kurcze... Ostatnio oglądałem wersję Timber man i pomyślałem, że ktoś mógłby zrobić wersję amigową. Gra prosta jak budowa cepa, ale fajna. Cały urok gry z tych odpadających odciętych kawałków
Fakt przeniesienie grafiki z C64 żywcem to kiepska sprawa. Ale może to jeszcze da się podmienić? Może ostatecznie podmienią? Na mój gust niewiele graficznej roboty, tylko ten kod...



Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 19:19:58 przez Koyot1222
[#990] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #989

Ale może to jeszcze da się podmienić? Może ostatecznie podmienią?

Raczej nie, bo gra jest już gotowa i wrzucona na Aminet...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem