[#991] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #990

kolejna szopka... jakis maestro poprawia estetyke gry Rainbow Island , glownie kolorystycznie. Efekt powala na kolana

znajdz roznice miedzy dwiema wersjami



[#992] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #991

znam różnice ... oby dwie brzydkie...
[#993] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #991

Jak dla mnie ta zmiana kolorów jest zbędna :)
[#994] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Gżegżółka, post #993

Oczywiście, że zmiana jest zbędna.
Może ma to na celu zbliżenie kolorystyki do wersji Arcade ale to kompletnie nie ma sensu bo amigowa konwersja to prefekcja.
Zdecydowanie jedna z najlepszych gier, jakie ukazały się na Amidze.
[#995] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #991

Może to jakaś przeróbka dla kobiet, wiadomo przecież że są one bardzo wrażliwe na kolory
[#996] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #990

Sprawa chyba jeszcze nie przegrana. Dogadałem się twórcami, że im tę grafikę poprawię. Bo to kiszka teraz jest, a jak pisałem wcześniej bardzo mi się koncept tej gry podoba i chciałem w to na ami pograć
Może ktoś dorzucił by jeszcze jakiś skoczny modek?
[#997] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #996

Sprawa nie jest przegrana, bo sam wkroczyłeś do akcji. Oczekując, że autorzy sami z siebie coś poprawią mógłbyś czekać w nieskończoność.

Z drugiej strony, to gra wygląda trochę jak swego czasu "Flappy bird", czyli prostota, która okazała się grywalna i popularna. Być może znajdą się inni amigowcy, którzy zrobią swoje wersje.
[#998] Re: Zapowiedzi nowych gier

@PopoCop, post #997

Wydaje mi się, że warto Z tego co ustaliłem to raczej nie jest to BB, gra używa dosyć dużych sprite"ów w palecie 16 kolorowej. Chyba będą jakieś urozmaicenia w postaci bonusów.
Poświęcę chwilę na ten projekt, zawsze to jedna gierka więcej na naszym poletku Kolejna osoba wsparta w małym, podzielonym ami światku OK Puki mi się jeszcze chce i mam zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 14:19:57 przez Koyot1222
[#999] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #998

Poki ci sie jeszcze chce, to poswiec ten czas na wlasne projekty a nie tam bedziesz sie grzebal w takich syfach.
Na EAB'ie jest tysiac osob, ktore moglyby cos tam doklepnac w tej miernej gierce ale jak widac, nikt nie poswieci nawet godziny a Koyot jak zawsze odwala brudna robote za wszystkich... szkoda twojego talentu i czasu na takie miernoty. Lepiej zrobic remake "nurka" ok, racja
[#1000] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #999

Może kiedyś ktoś wspomni mnie dobrze...
"(...) Był taki, co się czasem spinał, ale on wierzył,
i gdy szedł po gnoju, smród już się go nie imał."


Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 19:26:56 przez Koyot1222
[#1001] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1000

Było przytoczyć całość:

"Gdy sami w świecie Amigi zostali hejterzy,
Był taki, co się czasem spinał, ale on wierzył,
I gdy szedł po gnoju, smród już się go nie imał.
A on kreślił swoje piksele - z miną olbrzyma."

[#1002] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1001

lajkuję! Cudne
[#1003] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #991

Earok zrobił konwersję z automatów gry FMV Time Gal



[#1004] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1003

Mały gameplay z Time Gal: https://www.youtube.com/watch?v=1w7RcVPncfQ
[#1005] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #1004

dzwieki w tej "grze" powalaja na kolana...
[#1006] Re: Zapowiedzi nowych gier

@zzielinski, post #1004

Okazuje się że Time Gal wykorzystuje chipset AGA, a na OCS/ECS jest zredukowana jakość.

Są także już dwa różne projekty okładek.



[#1007] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1003

Och my gosh! Miałem wielki ból pupy, że tej gry nie było na CD32! Super!
Fajnie jak by dorzucił jeszcze Road avenger! No ale nie można mieć wszystkiego
Minus, moja Cd32 nie radzi sobie w ogóle z CDRami Ale super, że to już jest na ami!
[#1008] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1007

Jest przecież wersja HD, nie trzeba męczyć CD. Zresztą wersja HD nie ma takich lagów pomiędzy sekwencjami.
[#1009] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1007

spokojnie, jeszcze nie wyszla wersja finalna. Mysle, ze viddi zajmie sie produkcja za jedyne 30 euro od wersji na CD32
[#1010] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1006

Ta produkcja pokazuje jakim ślepym zaułkiem były gry FMV.
[#1011] Re: Zapowiedzi nowych gier

@twardy, post #1010

Ej, te gry miały swój specyficzny klimat. Bardzo żałowałem, że nie było ich na CD32. To takie sympatyczne anime a do tego interaktywne pomysł
[#1012] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1011

Samo anime spoko, ale miodności w tym nie widzę ;)
[#1013] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1011

a mi nigdy nie było szkoda gier opartych na animowanych sekwencjach. Fajnie się to oglądało jako dzieciak w telewizji i magazynach o grach, ale kiedy tylko spróbowałem Dragon Lair i Space Ace od razu mi przeszło, nie będę kłamał animacja naprawdę zacna, ale grywalność to nie jest moja bajka. Powtarzanie sekwencji strzałek, bądź machanie na ślepo bo nawet strzałek na ekranie nie ma nie sprawia mi radochy. Wolę mieć kontrolę nad postacią którą gram, poruszać się nią, lepiej lub gorzej, niż uczyć się kiedy wcisnąć guzik. Arctic Moves dało mi więcej frajdy ostatnio niż Time Gal, powiedzmy że traktuję ten typ gier jako eksperyment. Ciekawy eksperyment, myślę nawet że jeśli reszcie amigowców się spodoba to będziemy mieć więcej takich portów.
[#1014] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Gżegżółka, post #1013

Space Ace to amigowa legenda, produkcja w 1989r powalala na kolana, pokazujac mozliwosci graficzno-muzyczne Amigi ale gameplay jest na poziomie moze 5%.
Do dzis moze zwyciezac pod wzgledem grafiki z nowymi produkcjami ale "gra" to w zasadzie nie jest i nigdy nie bylo, to raczej piekna imitacja gry, cos jak interaktywne scenowo-artystyczne DEMO. Dzis takie "gry" nie maja prawa istniec na amige, produkowanie czegos takiego w dobie kiedy swietnosc Amigi jest tylko wspomnieniem, jest zwykla strata czasu. ok, racja
[#1015] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #1014

Mi tam Space ace albo dragons lair nigdy jakoś mocno nie zawracały głowy. Ale Time gal i Road avenger bardzo mi się podobały. Super połączenie, prosta zręcznościówka i ciekawa animacja. Ech... teraz już japończycy nie robią już takiego żwawego anime Mniam!
[#1016] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1006

Całkiem fajne OK jak na FMV oczywiście
[#1017] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Solo Kazuki, post #1006

Zrzuciłem iso i dopalam na dużej amidze z "emulatora" cd32. Gra się super! Gra jest nadal zabawna, tak samo jak kiedyś :D
Ech... jeszcze kiedyś Road avenger! PLIS!
[#1018] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1007

Minus, moja Cd32 nie radzi sobie w ogóle z CDRami

Moja CD32 też nie radzi sobie z CDRami. Czyta tylko oryginalne, tłoczone płyty.

I bardzo dobrze, tak właśnie powinno być - oryginały Rulez! Piractwo Suxx!

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 05:32:50 przez Hexmage960
[#1019] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #1018

przy czym, ze tloczone to nie znaczy, wcale jednoznacznie ze oryginalne, ani ze nagrywane nie oznacza, wcale ze nie oryginalne?

idac Twoim tokiem rozumowania to Twoja plytka ze zdjeciami wakacyjnymi suxx bo nie mozna jej uruchomic na Amidze w cdromie, bo jest spiracona :D

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 07:24:52 przez juen
[#1020] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #991

znajdz roznice miedzy dwiema wersjami


Na górze jest większy kontrast, ale czy zamiast grzebać w grze nie łatwiej było wziąć pilota od TV?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem