[#1081] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1080


Lumberjack - Reloaded najnowsza wersja. Mały "fix" i oznaczenie "prerelease' :)
Link do pliku

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 18:40:48 przez Koyot1222
[#1082] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1081

Koyot bo ja mam 456 to możesz wpisać płu nicka.


A i jak w takiej sytuacji ominąć Lugger-a?
[#1083] Re: Zapowiedzi nowych gier

@TechNineWonder, post #1082

Gra "pomaga" trochę planując gałęzie aby dawało się to ominąć, ale to nie zawsze działa. Ot, czasem ma się szczęście a czasem nie.
[#1084] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1083

Tak wygląda rozgrywka na V2 w A600. Pieńki latają dość szybko. Video.
Ta wersja z rana.
[#1085] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1081

Prosta gra a wciąga jak nie wiem co :) Czy tylko ja mam ten dziwny problem że pod winuae ruch w lewo tnie drzewo od prawej strony a fire2 od lewej strony? Potwierdzam czasem nie da się ominąć flaszki, ale to nie jest duży problem.

Odnoszę wrażenie po ilości damskiej garderoby że gdzieś na czubku tego drzewa zgubiła się kobieta :) Lista najlepszych wyników z możliwością wpisana się była by fajnym urozmaiceniem. Tło mogłoby też mieć różne proste animacje, gradient kolorów dla nieba i te małe zwierzaki mogłyby być animowane.

Gdyby dało się rozbudować jeszcze bardziej tę grę to rodem z automatów można by dorzucić tryb na dwóch graczy gdzie każdy ścinałby swoje drzewo, zabranie power upa przez jednego gracza mogło by mu ułatwić grę (możliwość popełnienia jednego błędu), albo utrudnić grę drugiemu (więcej gałęzi, albo flaszek).
[#1086] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1059

Wersja z rana - ugralismy max zaledwie 266 punktow.

Na A1200 odpalane z HDD spod Workbench 3.1 w ogole nie dzialal kierunek w prawo na zadnym padzie ani joysticku (sprawdzilismy 6 sztuk)... Mozna bylo wiec scinac tylko z lewej strony. Na szczescie klawiatura dzialala poprawnie i dalo sie grac.

Podsumowujac gra bardzo prosta ale na imprezach grywalna. Fajnie mozna powalczyc o najwyzszy wynik przy czestej zmianie graczy.
[#1087] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1081

Krótka rozgrywka na wersji z wieczora. Mały FIx zmienił dużo przedtem drzewo znikało a pieńki latały z prędkością światła. Teraz jest lepiej oczywiście testowane na UAE na Amidze.

Wydaje mi się że można napisać że grane na Amidze. Video

[#1088] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #1086

Rozmawiałem o tym z Cobe, uparł się żeby sterowanie ma być klawiatura i lewo drugi<> przycisk. Gram na padzie megadrive, lewo i B. Albo pad CD32 lewo i niebieski. Możliwe że będzie jeszcze lewo prawo na padzie
[#1089] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1088

To jakis zart? Serio jest to mega hiper malo intuicyjne... Powiem wiecej, walczylismy z 6 joyami, sprawdzalismy na innej grze czy aby na pewno joye dzialaja i czy moze porty w amidze nie zdechly przypadkiem. Wyciagnalem nawet RAM za Amigi bo myslalem ze cos moze koliduje jakims cudem! 15 minut stracone bo ktos wpadl na takie pokretne sterowanie... Przypominam ze gra jest na Amige a 95% amigowcow uzywa jednak klasycznego joya. Proponuje albo dorobic jakies menu z wyborem sterowania (skomplikowane raczej to nie bedzie), a jesli nie to chociaz jakies banalne okienko do wyboru pod workbenchem ktore zapisze ustawienia i gra je odczyta. Nie no serio... Z calym szacunkiem dla tworcow ale szokuje mnie ze ktos w ogole mogl na cos takiego wpasc z tym sterowaniem...

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 10:14:12 przez Axi0maT
[#1090] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #1089

A jak jednak stwierdzicie, że takie sterowanie zostaje, to dodajcie 'how to play' lub nawet pojedynczy napis "Press left & fire to chuck lumber!" na ekranie początkowym. Bo serio, taki rodzaj sterowania jest nieintuicyjny, choć rozłożenie sterowania na obie dłonie ma swoje uzasadnienie ;)
[#1091] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #1090

Jasne ze ma swoje uzasadnienie... Jak ktos uzywa pada. Ale intuicja = zero. Ze sie tak zapytam, w wersji na C64 tez jest takie sterowanie?
[#1092] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #1091

Sterowanie zdecydowanie wymaga poprawy, albo jakieś proste menu wyboru sterowania albo chociaż ekran przez rozpoczęciem gry z planszą jak sterować.

Z rzeczy które można by dodać:
- tablica wyników, powiedzmy na 10-20 pozycji z możliwością wpisania się.
- animowane elementy tła, sowa mogła by poruszać swoją głową, skrzydłami, zajączek kicać co pewien czas, z drzewa mogły by lecieć liście i co pewien czas mógłby przefrunąć motylek.
- po zabraniu flaszki grzybki mogły by zacząć tańczyć.
- po zebraniu kompletu ciuszków zamiast jednego królika mogły by być dwa animowane :)
- gradient jako niebo z zmieniającymi się kolorami, albo chociaż animowane chmury które powoli by sunęły po niebie.
[#1093] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #1089

Spoko, będę urabiać temat sterowania lewo<>prawo

W odpowiedzi na #1090
Trzeba będzie pomyśleć o dodaniu prostego Readme ze sterowaniem. Z drugiej strony, musicie mieć na uwadze że niektóre rzeczy znajdą się w grze albo wylecą finalnie

W odpowiedzi na #1092
Tak, mieliśmy już podobne pomysły, ale to może pociągnąć za sobą spore zmiany w kodzie, które odbić się mogą na prędkości.
Druga sprawa, to jest "work in progress" chłopak się stara, ale się też uczy. Cobe radzi sobie dobrze ale to głębokie wody i martwi się trochę, żeby za mocno nie poszaleć bo polegnie. To tylko człowiek, nie profesjonalista, taki sam pasjonat jak my tu ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 16:47:03 przez Koyot1222
[#1094] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1093

Zróbcie konfigurator sterowania i każdy będzie miał to, co chce...
[#1095] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Tom Rain, post #1094

Slowly... Slowly
[#1096] Re: Zapowiedzi nowych gier

@TechNineWonder, post #1082

LUMBERJACK SCORE! OK

1. 0456................... TechNineWonder
2. ???
3. ???
[#1097] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1093

Przetestowałem grę OK na ipadzie pod iuae. I myslalem, ze jest problem ze sterowaniem na linii gra-emu. A tu takie sprawy
[#1098] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1096

:)
[#1099] Re: Zapowiedzi nowych gier

@wolly, post #1098

Na dzisiaj starczy - strasznie wciąga

[#1100] Re: Zapowiedzi nowych gier

@TechNineWonder, post #1087

Pytanko bo się nie znam - pod Vampire musi być UAE żeby grę odpalić?
[#1101] Re: Zapowiedzi nowych gier

@agrajek, post #1100

Żeby obraz był na karcie graficznej , to tak.

Są juz informacje o emulacji AGI przez Vampira, wiec może niedługo emulator nie będzie potrzebny

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 01:51:09 przez Norbert
[#1102] Re: Zapowiedzi nowych gier

@wolly, post #1099

Brawo! Obejmujesz pierwsze miejsce w naszym rankingu! szeroki uśmiech

Wątek bicia rekordów proszę i zachęcam aby zamieszczać dalej tutaj>
Dalsze informacje o grze i nowsze wersje też znajdą się w tym nowym wątku!
Dziękuję za nadesłane wyniki i zapraszam do dalszych prób bicia rekordów OK
[#1103] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1102

Ja mam pytanie - czy kolekcja damskich ciuszków ma coś wspólnego z "Piosenką drwala" Pythonów, która została użyta jako podkład dźwiękowy?
[#1104] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #1103

TAK! pomysł OK
[#1105] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #1104

852 punkty. Pod koniec strasznie szybko czas ubywa. Można temu jakoś zaradzić?
[#1106] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Leon, post #1105

Można, łapiąc damskie figi albo szpileczki.
[#1107] Re: Zapowiedzi nowych gier

@agrajek, post #1100

Gra uruchamia się normalnie na Vampire, nie korzysta z RTG więc obraz jest z chipsetu (SCART). Pomaga trochę włączenie Turtle Mode z odtwarzaniem muzyki ( nie przerywa ). Nie wiem jak z szybkoscią działania na innych konfiguracjach ale pieńki fruwają jak szalone. Myślę ze szybkość powinna być taka sama nawet na wolniejszych konfigach bo gra korzysta z chipsetu raczej niż z CPU więc nie mam usprawiedliwienia dla mijego kiepskiego wyniku
Jak gra nie nagrywa highscore to nie dam screenshota z moim wynikiem 788. Na dysk przerzucilem i nie nagrywa... moze na dyskietce zostało.
[#1108] Re: Zapowiedzi nowych gier

@agrajek, post #1100

Tu jest rozgrywka na Vampire V2. A tu jest filmik na którym "gram" na UAE w okienku "serfuje" i słucham muzyki. To tylko pokazuje możliwości V2. To jak byś pod MorphOS odpalił UAE i pod nim jeszcze jedno UAE. I na nim grał. Spróbuj czy się da.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 20:53:41 przez TechNineWonder
[#1109] Re: Zapowiedzi nowych gier

@TechNineWonder, post #1108

Pod OS4 ten adf normalnie startuje jako gra dwuklikiem. Niestety nie przeszedłem nawet 100. Jakieś takie "hypnotajzed" - wiem że dostanę w łeb gałęzią, ale i tak kliknę źle ;)
[#1110] Re: Zapowiedzi nowych gier

@TechNineWonder, post #1108

To jak byś pod MorphOS odpalił UAE i pod nim jeszcze jedno UAE. I na nim grał.


Śmiesznie to z boku wygląda, niby Amiga a trzeba UAE :)


Spróbuj czy się da.


Ja nie używam RTG pod emulowaną Amigą, od tego mam MorphOSa, a emulacja UAE z AGA i pod tym jeszcze jedna UAE z AGA, to byłoby tak jakbyś na A600 bez Vampire odpalił UAE - czyli wolno bez sensu :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem