[#1] Mink Gold v0.9
Jak w tytule jest to nowa gra logiczna na amigę napisana przeze mnie w amosie pro 2.0
Z uwagi iż jest to wczesna wersja gry a mam braki czasowe w udoskonaleniu tej gry, postanowiłem ją udostępnić.
Gra jest darmowa z zastrzeżeniem wszelkich praw autorskich.
Należę do działu grupy prywatnej i dzięki temu działu gra jest w takiej formie.Dziękuję kolegom z działu grupy prywatnej za pomoc i wsparcie a szczególnie Selurowi za pomoc w grafice.
Gra będzie rozwijana i udoskonalana gdy będę miał czas.
grę można ściągnąć : link
[#2] Re: Mink Gold v0.9

@djpiotrs, post #1

Niezłe Ale wprowadziłbym kilka poprawek. Na przykład trzeba precyzyjnie ustawić się poza "klocek", żeby przejść obok ściany. Wydaje mi się, że ruch jest zbyt precyzyjny, bo trudno to wyczuć i mam spore problemy z "trafieniem" w drogę między klockami. To, że dotknięcie "ducha" od razu kończy zabawę jest dla mnie trochę zniechęcające. Może wprowadź jakąś tolerancję, na przykład możliwość dwukrotnego błędu zanim będzie trzeba próbować ponownie przejść poziom. Poza tym "nie udało" piszemy osobno. I czasu, który się odlicza jest bardzo mało, przez co gra jest trudna od pierwszego poziomu, ale to akurat nie jest wada. Grafika jest też sympatyczna. Zauważyłem brak polskich znaków w komunikatach. Dokończ całość, zrób jakąś grafikę w menu i naprawdę może się w nią przyjemnie grać. Trzymam kciuki ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2014 21:03:57 przez tOMashBe
[#3] Re: Mink Gold v0.9

@tOMashBe, post #2

"To, że dotknięcie "ducha" od razu kończy zabawę jest dla mnie trochę zniechęcające"

Wrzask jakby go ktoś oblał wrzątkiem! !!!!! AAAAA !!!!! szeroki uśmiech
[#4] Re: Mink Gold v0.9

@tOMashBe, post #2

wystarczy trochę logicznego myślenia a zobaczycie że czas to słaby wróg, no niestety duchy trzeba omijać i nie ma litości. Zapomniałem dodać że po zebraniu 25 sztuk złotych kulek jest bonus do czasu i w następnych etapach jest jego trochę więcej :)
[#5] Re: Mink Gold v0.9

@djpiotrs, post #4

Jeszcze nie odpaliłem Amigi, by zagrać w grę, ale już mogę napisać:

DjPiotrs, gratuluję ukończonego projektu! OK

P.S. Czekamy na więcej!

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2014 23:40:21 przez Hexmage960
[#6] Re: Mink Gold v0.9

@djpiotrs, post #1

Po pierwsze - gratuluję doprowadzenia projektu do końca.

Fajnie, że pokazałeś swoje dzieło większej grupie odbiorców.

Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Jest grafika, animacja, dźwięk, muzyka - :) Pokazuje, że nie taki Amos badziewny jak go malują.

Gra wcale nie taka łatwa jakby się wydawało ze względu na dość ograniczony czas.

Coś tam z info nie działa jak powinno, gdyż pokazuje się tekst i od razu sam znika.
Dźwięk po złapaniu przez ducha jest lekko przerażający jakby samplowany z Piły albo Hostela ;) - nie dałbym córce zagrać właśnie przez ten drobny szczególik ale to tylko moje przemyślenia.

Muzyczkę skądś kojarzę - może poproś na forum kogoś o stworzenie fajnego kawałka pod klimat labiryntu co a'la Superfrog level w zamku.

Schowaj kursor myszki tam gdzie nie jest potrzebny - po prostu przeszkadza.

Jak będziesz miał czas zrób ładne menu z lekką animacją i trzymające klimat, będące spójne z grą. Może jakiś grafik forumowy coś podpowie lub zrobi gotowca w zamian o wspomnieniu o nim w "Credits".

Może warto przerzucić się od razu na język angielski w komunikatach? Dotrzesz do większej rzeszy odbiorców.

Może wkompiluj amos.library w exeka będzie łatwiej odpalić grę ludziom bez dyskietki z Amosem a docelowo zrób ADFa autobootowalnego - będzie łatwiej rozpowszechniać grę.
[#7] Re: Mink Gold v0.9

@pong777, post #6

Hej, a da rade gdzies to wrzucic na serwer strawny dla Ibrowse ? :)
[#8] Re: Mink Gold v0.9

@twardy, post #7

[#9] Re: Mink Gold v0.9

@pong777, post #6


Może wkompiluj amos.library w exeka będzie łatwiej odpalić grę ludziom bez dyskietki z Amosem a docelowo zrób ADFa autobootowalnego - będzie łatwiej rozpowszechniać grę.

archiwum to ponad 1MB danych wiec sie nie zmieszcza na "dyskietce adf" 880kb
[#10] Re: Mink Gold v0.9

@Norbert, post #9

Tym bardziej programowi może przybyć więcej kilobajtów w wyższych wersjach a poza tym w dzisiejszych czasach dyskietek trzeba unikać skoro jest możliwość korzystania z hd nawet na A500
[#11] Re: Mink Gold v0.9

@Norbert, post #9

Bo autor zlinkował banki z exekiem i dodatkowo zamieścił je osobno.
[#12] Re: Mink Gold v0.9

@cholok, post #11

Smiech
[#13] Re: Mink Gold v0.9

@KJB, post #12

nie ma sie co tak nabijac ... zdarza sie najlepszym
[#14] Re: Mink Gold v0.9

@pong777, post #6

Zalecenia godne uwagi , dzięki
[#15] Re: Mink Gold v0.9

@djpiotrs, post #1

Przyjemna gra :)
[#16] Re: Mink Gold v0.9

@djpiotrs, post #14

Sterowanie dzojem jest delikatnie mowiac nie dopracowane.
Ide w prawo dochodze do sciany, daje w dol, a bohater stoi jakby
sie przykleil do tej sciany. To chyba pierwsza gra gdzie sie mozna
o sciane zablokowac, bo o kant jakis to jeszcze rozumiem.
Moze to i byloby ciekawe, ale na pewno nie w grze zrecznosciowej,
gdzie kazda sekunda sie liczy.
No i sa jeszcze drobnostki jak brak polskich znakow (pewnie trzeba miec
polskie fonty zainstalowane) czy nie za bardzo polski jezyk jak dla mnie,
szczegolnie w Info.
[#17] Re: Mink Gold v0.9

@Don_Adan, post #16

To chyba pierwsza gra gdzie sie moznao sciane zablokowac


Autor zapewne zapomniał wspomnieć, ze ściany są pomalowane bezbarwnym klejem w sztyfcie, a to dopiero początek niespodzianek.
[#18] Re: Mink Gold v0.9

@djpiotrs, post #1

Zapraszam do obejrzenia filmiku gry Mink Gold na youtube.
Filmik nagrany ze starszą wersją gry , obecnie popracowałem trochę nad grą i dodałem więcej czasu na etap. Wyeliminowałem zauważone dwa błędy , jest jeszcze jeden i to poważny choć nie zawsze zauważalny - pracuję nad tym.
Następnie mam zmienić menu gry , opcję info , opcję ustawienia , dodać kilka leveli.
Do filmiku muzykę wykonałem sam , niestety na pc
link :
link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem