[#1] Gry nie wydane na Amigę na Youtube
The Golem:link

Jak się Wam podoba? Jeśli ktoś coś znajdzie wrzućcie pod tym postem i zalinkujcie.
[#2] Re: Gry nie wydane na Amigę na Youtube

@pong777, post #1

Po zobaczeniu zrzutu ekranu w ACS byłem pod lekkim wrażeniem, no i że coś zaczyna się dziać jeśli chodzi o 3D na Amigę pomysł A podobny temat już chyba jest pomysł
[#3] Re: Gry nie wydane na Amigę na Youtube

@pong777, post #1

Wygladalo to to wtedy dobrze ale z doswiadczenia wynika, ze raczej dobrej gry z tego by i tak prawdopodobnie nie bylo.
[#4] Re: Gry nie wydane na Amigę na Youtube

@pong777, post #1

[#5] Re: Gry nie wydane na Amigę na Youtube

@Sir_Lucas, post #4

Widok tego filmu, jak i drugiego link ciągle mnie załamuje. Jak można było doprowadzić do tego, by z tego nie powstała ani jedna gra? Jak dla mnie po prostu jest to technicznie najlepszy silnik 3D na amidze.
[#6] Re: Gry nie wydane na Amigę na Youtube

@diecast64, post #5

W Magazyn Amiga było o Enforce pomysł Na 060 ładnie pomyka, ciekawe jak by doszły pozostałe elementy czy by nie było skokowo pomysł Szkoda, że nie zrobili z tego gry
[#7] Re: Gry nie wydane na Amigę na Youtube

@diecast64, post #5

Na pewno widziałeś to demo grupy Skarla. Tutaj też jest niezły 3D engine. Działa całkiem nieźle już na 040.
Tak czy inaczej, Enforce wymiata.

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 22:14:13 przez Sir_Lucas
[#8] Re: Gry nie wydane na Amigę na Youtube

@Sir_Lucas, post #7

Podoba mi się również ten w tym demie link ale ten temat zakończmy, bo zjechaliśmy z tematu :D
[#9] Re: Gry nie wydane na Amigę na Youtube

@pong777, post #1

Jeszcze mi się przypomniała Lambda pomysł
https://www.youtube.com/watch?v=twM-NEbluS8

Na ACS CD jest demo pomysł

Jeszcze Wild Flying z Trance'ową muzyką https://www.youtube.com/watch?v=bjcMfGol7Mg pomysł


Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 22:50:39 przez parallax
[#10] Re: Gry nie wydane na Amigę na Youtube

@parallax, post #2

, no i że coś zaczyna się dziać jeśli chodzi o 3D na Amigę

To żadne "3D" demo ma świetną grafikę, ale jest grą typu FMV, aczkolwiek i tak robi ogromne wrażenie interakcja w grze.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 08:40:26 przez BULI
[#11] Re: Gry nie wydane na Amigę na Youtube

@BULI, post #10

Teraz to wiem, ale kiedyś po screenach w gazecie nie było wiadomo pomysł A w sumie brałem pod uwagę, że się będzie tym robotem sterować pomysł Taki zdzisław bohater galaktyki, mimo że animacja, to kiedyś było fajne i można było podciągnąć do gier 3d pomysł

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 09:25:25 przez parallax
[#12] Lista gier nie wydanych na Amigę

@pong777, post #1

Poniżej lista gier nie wydanych na Amigę w latach 1998 - 2000:

Forgotten Forever (Sadeness Software)
Goblin Tanks (Alive MediaSoft)
Caveman Species (Black Flag)
Great Nations
Testament 2 (APC&TCP)
Lambda
Martian Tales (Skillo Interactive)
Escape towards the unknown (Hurricane Software/Epic Marketing)
Super Virus (New Generation Software)
Enforce (Insanity)
Golem: The Resurrection (Power Computing)
The Final Step (TWK Productions)
Operation: Counterstrike (Blue Black Solution) --> later renamed to "Siberian Sun"
Maim & Mangle (Deimos Designs/Vulcan)
Haunted (Alive MediaSoft)
Claws of the Devil (Titan)
Desolate (Vulcan)
Explorer 2260 (The World Foundry/Vulcan)
Sixth Sense Investigations 2 (Epic Marketing)
Z (ClickBOOM)
The 3 Islands (Airsoft Softwair)
The Dark Zone (Vivid Imagination)
Quiet Please Tennis (Epic Marketing)
The Last Patriot (Delsyd Software)
Gord (NtT Software)
Expansion (Ramtronics Software)
Exor- The Extreme Ordeal (Duck Software)
Fubar (Q Software)
Dark Millennia (Crystal Software)
Mage Wars (Crystal Software)
Dark Soul (Crystal Software)
The Holy Trinity (Crystal Software)
Alive (Darkage Software/Epic Marketing)
Total Combustion (Titan Computer)
Shadow of the Third Moon 2 (Titan Computer)
Sword 2 (Titan Computer)
The Last Seal (Ancor)
Abducted (Aftertaste Productions)
Rage of Mages (Sanios Software)
Goal 2000 (Alive MediaSoft)
Po Po Chicken (Q-Lab)
W.E.L. (Q-Lab)
Minimum Safe Distance (Satanic Dreams)
Nuxelia - Adventures of Paelon (Craze)
T.F.X. (Ocean/CU Amiga) --> released as CU Amiga-Cover CD
Worms: Armageddon (Hyperion Software)
Zwischen den Fronten (Dreamworlds Development)
Battle (www.amigadev.de)
Kabuki Dash Zero (Digital Visionaries Entertainment)
Wasted Dreams 2 (Digital Dreams Entertainment)
Powerball (Darkage Software)
Scavengers (Epic Marketing)
The Plague (Epic Marketing)
Foundations Edge (Epic Marketing)
[#13] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@Leon, post #12

Sporo tego... wielka szkoda.
[#14] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@Leon, post #12

Sporo gier, o większości czytałem pomysł Fajna platformówka się zapowiadała https://www.youtube.com/watch?v=oBTYTyTSc0I pomysł
[#15] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@parallax, post #14

Mnie to zawsze bylo szkoda tego, a gdzies kiedys dawno temu w jakiejs gazecie byla zapowiedz, ze bedzie na klasyka:

https://www.youtube.com/watch?v=HCaGHwfugNw


Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 23:06:01 przez lysyzastary
[#16] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@lysyzastary, post #15

Ta szkoda, gra jak najbardziej mogla sie pojawic wtedy na Amige.
[#17] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@selur, post #16

Oj, było tego sporo, szkoda że tak dużo gier się nie ukazało. Kiedyś po prostu duże Brytyjskie studia kasowały tytuły bo nie miały ludzi do ciągnięcia kilku projektów na raz, albo nie opłacało się robić dwóch takich samych gatunkowo gier, ewentualnie były też i nieszczęśliwe wypadki jak ktoś nie robił backupu danych i trzymał wszystko na jednym dysku, albo jak gra powstawała tak długo że ludzie którzy ją robili w międzyczasie przechodzili z jednej firmy do drugiej. Wciąż bardzo lubię Team17 i Psygnosis, choć już wiem jak dużo gier musieli skasować. Po 94 wiele dużych firm kasowało swoje tytuły bo nie było już Commodore na rynku (a szkoda bo amigę miało jeszczę masę ludzi). W okolicach 98 gry raczej się nie ukazywały z innych powodów, twórcy uznawali amigę za takie małe środowisko testowe - uda się zrobić grę na amigę to można brać się za robienie gier na pc - i po takich próbach ludzie spotykali się z dużym zawodem bo tak wszystko było inaczej zorganizowane. To był ten moment szału na gry 3d. Ludzie mieli ambitne plany i chyba spore problemy z organizacją żeby je dokończyć.

Osobiście polecam siedzieć na EAB, czasem się coś ciekawego znajdzie.
[#18] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@Gżegżółka, post #17

Albo było mega piractwo (nie zarabiali twórcy tylko złodzieje)
[#19] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@Leon, post #12

Mogliby to wszystko udostępnić może ktoś by dokończył nie które tytuły
[#20] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@lysyzastary, post #15

Miód proszę to na Amigę
[#21] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@lysyzastary, post #15

przeciez dziala pod ShapeShifterem/Fusion
[#22] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@michal_zukowski, post #21

Dokładnie tak. Pod Mackiem śmiga.

Poza tym jest na SNESA (dla PPC, lub bez dźwięku z dużym frameskip dla mega mocnych 060)
[#23] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@parallax, post #14

Ooo kojarzę ze screenów- trzeba dorwać binarkę OK
[#24] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@michal_zukowski, post #21

No tak, ale jakos nie umiem znalezc w sobie motywacji do zabawy z tymi calymi "okolomacowymi" tematami szeroki uśmiech
[#25] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@lysyzastary, post #15

Oj tak. Teraz można ściągnąć za darmo ze strony Blizzarda wersję na PC. Zagrać w to na A1200 marzenie...
[#26] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@sebbb, post #18

W Polsce zawsze było mega piractwo (od 10 lat można dostać w supermarketach tańsze gry sprzed kilku lat w różnych kolekcajch), kiedyś tylko nie było rgulacji prawnych i internetu więc wszystko odbywało się na różnych zlotach jak pod Stodołą. Teraz bazary zastąpił internet. Wydaje mi się że gry w naszym kraju zawsze były nie adekwatnie droższe do co było zagranicą. Ciekawe jak wyglądało to na zachodzie? Czy w Angli ktoś prowadził badania jaka była średnia cena gier w stosunku do innych krajów? Czy ktoś próbował oszacować skalę piractwa? Zresztą nie oszukujmy się piractwo było też na innych maszynach ibm-pc , snes , psx a mimo to masę gier powstawało nadal.
[#27] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@Gżegżółka, post #26

a pomyslał tak ktoś czemu tak jest ? ile gier możesz kupic w polsce za 1 dzien pracy a ile np w anglii ? proste , dopoki bedzie zydowski rzad dopoty bedzie syf i tyle
[#28] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@Gżegżółka, post #26

Wydaje mi się że w innych krajach było to przeliczając na złotówki warte tyle samo, tyle że u nas zarabiasz w zł a gdzie indziej np. w funtach i tak wychodzi że u nas gra kosztuje 200zł a u brytyjczyków 40-50funtów. No i główna różnica, w polsce dostaniesz zarobek powiedzmy 1500zł a w anglii 1500 funtów. I już wiesz czemu gdzie indziej mogło być taniej.
[#29] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@LF347M, post #27

Zgadza sie. To nie piractwo zabilo sprzedaz oryginalow tylko sami dystrybutorzy i ich chciwosc. Nie dosc, ze ceny oryginalow byly kosmiczne, to jeszcze oszukiwano autorow gier co do ilosci sprzedanych kopii (zapewne tak jest do dzis he he), niewspominajac o tym, ze procent zysku dla autora od sprzedanej kopii, tez byl malutki.
Ale tak to juz u nas jest (i nie tylko u nas), 'marketingowcy' uwazaja, ze lepiej sprzedac 100 szt. po 100 zl niz 10.000 szt. po 10 zl. Tak w tym kraju bylo, jest i bedzie.
[#30] Re: Lista gier nie wydanych na Amigę

@lysyzastary, post #15

lysyzastary:

> Mnie to zawsze bylo szkoda tego, a gdzies kiedys dawno temu w jakiejs gazecie byla
> zapowiedz, ze bedzie na klasyka:
> https://www.youtube.com/watch?v=HCaGHwfugNw
---------------------
Podzielam żal.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem