kategoria: Szukam gry
[#1] Szukam zestawu gier TOSEC na amigę
Od pewnego czasu zajmowałem archiwizowaniem wszelkich możliwych gier amigowych pod whdload, ale w końcu stało się. Mam już prawie wszystko co ma swój instaler/ wersję zainstalowaną/ lub było w archiwum gier pod whd (kilka gier nie działa mi pod wersją whd/uae której używam). Zdaję sobie sprawę że są gry które nie zostały jeszcze zgrane do whd, w moim kręgu zainteresowań pozostaje około 112 gier, być może crapów, być może prostych gier logicznych.
Podobno jest coś takiego jak kolekcja TOSEC, są strony z których można ściągać pojedyncze pliki adf, ale ja szukam całego archiwum, albo jakoś spakowanych plików kilku archiwów w miarę aktualnych. Co możecie mi powiedzieć na ten temat?
[#2] Re: Szukam zestawu gier TOSEC na amigę

@Gżegżółka, post #1

To skrajnie nielegalne źródło, choć widzę, że z googla linków nie usuwają. Chyba trzeba płacić za taki komfort ochrony legalności lub przynajmniej zgłaszać i pozywać.
[#3] Re: Szukam zestawu gier TOSEC na amigę

@Gżegżółka, post #1

.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 16:09:04 przez lysyzastary
[#4] Re: Szukam zestawu gier TOSEC na amigę

@lysyzastary, post #3

Myślałem wcześniej, że chodzi o coś innego i skasowałem, a jednak - linka do toseca masz przecież w poście 56 http://www.ppa.pl/forum/rzeznia/30049/piractwo-gry-itp/2, na którego sam odpisywałeś
[#5] Re: Szukam zestawu gier TOSEC na amigę

@Gżegżółka, post #1

Sekretne hasło google do jednego ze zbiorów: amiga games tosec ftp
[#6] Re: Szukam zestawu gier TOSEC na amigę

@pawelini, post #2

Tosec jest nielegalny? Przyznam się że odkąd usłyszałem o whd to zapomniałem zupełnie o adf'ach. WHD jest strasznie wygodny w obsłudze, nie ma tego szukania różnych konfiguracji i wachlowania plikami w czasie ładowania gier. Osobiście uważam granie w gry za jedynie dodatek do ich archiwizowania. Granie pozwala w małym stopniu sprawdzić czy to co zapisałem działa i jest tym co było w nazwie (nie mam tyle czasu aby przejść każdą grę). Wydawało mi się że na EAB jest dział zajmujący się korygowaniem zawartości amigowej żeby była aktualna w tosec'u.
Jeśli generalnie poruszany tu temat jest nielegalny to proszę o przesłanie mi odpowiedzi w formie prywatnej wiadomości żeby nie zaśmiecać forum zbędnymi linkami.
[#7] Re: Szukam zestawu gier TOSEC na amigę

@pawelini, post #2

Myślę, że sami Twórcy już się tym nie interesują i "dynda im" czy gdzieś software sprzed 25 lat jest dostępny. Większość firm dystrybujących/produkujących soft dla Amigi już nie istnieje.

Nie oszukujmy się - cała kolekcja gier i software dla Amigi klasycznej to skansen i gdyby nie takie projekty jak TOSEC to już niedługo nic by nie zostało.

Można zgodzić się co do nielegalności jeśli w takich kolekcjach jest software, który jest aktualnie do kupienia i ma płatne wsparcie/aktualizacje.

Z tego co wiem w TOSEC nie znajdziesz obrazów płyt dystrybuowanych przez APC&TCP.

PS.: Jakiś nadgorliwiec usunął z forum linka z obrazem, z okrojonym LW 3.5, który wrzuciłem na forum aby mniej obeznani z tematem mogli porobić testy. Proszę mi wskazać gdzie mogę kupić LW 3.5? Gdzie wogule mogę kupić jakikolwiek LW na Amiga OS 3.1 ze wsparciem?...
Hipokryzja jakaś tu panuje - wszyscy udają... a pokontnie z TOSEC zasysają. (nawiasem pisząc LW35 jest dostępny na TOSEC... włącznie do najnowszej wersji na Amigę... zdaje się 5.20a).

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 20:02:28 przez radekcz
[#8] Re: Szukam zestawu gier TOSEC na amigę

@radekcz, post #7

Pozwól, że zacytuję punkt 14 regulaminu, który zaakceptowałeś rejestrując konto:

Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na łamach Forum Dyskusyjnego treści (...):
- propagujących piractwo komputerowe, w tym linków do cracków, warezów oraz stron je oferujących(...)


Fakt, że amigowy LightWave nie jest do kupienia w sklepie za rogiem nie oznacza, że producent i właściciel praw do programu życzy sobie, żeby był dostępny do pobrania w sieci. Jeśil jesteś taki pewien swego - napisz do NewTeka z prośbą o przesłanie Ci pełnej wersji 5.20 a. Przecież nie sprzedają już.

Szczerze mówiąc - guzik mnie obchodzi czy "wszyscy" pokątnie pobierają pliki z TOSEC czy nie. Obchodzi mnie za to, żeby na PPA nie było w ogóle linków do nielegalnego oprogramowania.
[#9] Re: Szukam zestawu gier TOSEC na amigę

@radekcz, post #7

Gdyby twórcom oprogramowania było to obojętne to pewnie mieli by starsze wersje do pobrania za darmo z własnych stron. Fakt, jeśli oprogramowanie jest w sprzedaży to ściąganie jest nielegalne, ale może być też tak że program już sprzedawany nie jest i autor nie życzy sobie jego rozpowszechniania. Do tego dochodzi kwestia "co kraj to obyczaj" czyli różne przepisy prawne odnośnie abandonwere. Masa gier jest dostępna legalnie, choćby w rodzynkach. Co do linków wszyscy zgodziliśmy się że nie będziemy ich rozpowszechniać na forum zgodnie z regulaminem i niech tak pozostanie. Ostatnio zauważyłem że przestało działać Back2theRoots, strona jest, a zawartość ftp już zniknęła.
[#10] Re: Szukam zestawu gier TOSEC na amigę

@Gżegżółka, post #9

No dobra, temat zdoktoryzowany, topic można już zamknąć, już wiem co chciałem wiedzieć.
[#11] Re: Szukam zestawu gier TOSEC na amigę

@Gżegżółka, post #9

Nikt na ppa.pl nie zabrania rozmawiać o Tosecach, czyli tytułach, którzy wszyscy i tak ściągają czy to pokątnie, czy oficjalnie. Nie można podawać bezpośrednich odnośników (aby jakiś prawniczyna nie zamknął ppa bo znalazł odnośnik do warezu), ale nie jest powiedziane, że nie można napisać jak taki znaleźć (patrz mój wcześniejszy post).

Abandonware to fikcja, nie ma takiego typu licencji.
[#12] Re: Szukam zestawu gier TOSEC na amigę

@sanjyuubi, post #11

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem