kategoria: WHDLoad
[#1] SWOS 96-97 WHDLoad
Witam, mam takie pytanko bo szukanie w sieci nie dało mi odpowiedzi.

Jak mogę zapisać stan gry?

Bez względu na to czego nie zrobie wyskakuje mi DOS-Error #205.
Mam ostatnią wersję ze strony WHDLoad.
[#2] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@Climat, post #1

Brakuje ci katalogu SAVE
[#3] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@Norbert, post #2

No tu mam małą zagwozdkę. Jak wchodzę w katalogi gier to sa puste.
Używam DirOpus i wchodzę w katalog gry to dalej jest pusty. Zrobiłem tam katalog save ale nic to nie dało.

Szukam funkcji pokaż wszystkie pliki ale te co w WB są to nic nie dają.
Noob jestem okropny haha ale z tymi pustymi folderami to nie wiem o co chodzi
[#4] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@Climat, post #3

zgraj jakimś programem pustą dyskietkę o nazwie save albo disk.2 nie wiem ile to ma obrazów w sobie, zaraz zerknę na grę u siebie czy działa
[#5] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@Sadun, post #4

mam dyskietkę save i też mi wywala błąd.

Wchodzę do katalogu gry i mam tylko takie coś...



Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 02:34:43 przez Climat
[#6] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@Climat, post #5

Nie mogę edytować tego postu na górze ale ten katalog jest tylko pod igame.
Wszystkie pozostałe były gdzie indziej. Już działa.

Można zamykać dziękuję za pomoc :)
[#7] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@Climat, post #6

To ja jako tez noob zadam Ci pytanie :) Jaki to Workbench że tak wygląda nieco inaczej jak ten zwykły 1.3.3 ?? którego znam z dawnych lat...
[#8] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@zeter, post #7

Napisane jest na belce. WB.3.1 ECS
[#9] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@Norbert, post #8

bystrzacha ze mnie :) Thanks
[#10] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@zeter, post #9

Moje pytanie nie dotyczny whdload ale swos 96/97 więc się podepne. Strasznie się zdziwiłem ostatnio że nie mogę odpalic swos 96/97 na a500. Byłem przekonany ze zagrywalem się kiedys w swos 94/95/96 a potem /97 na mojej A500 I teraz nie wiem czy pamięc mnie zawodzi czy jest wersja na A500? Na lemonie jest taki wycinek z magazynu http://amr.abime.net/amr_popup_picture.php?src=cu_amiga/magscans/cu_1997_01/039.jpg&c=81159&n=1&filesize=355911 i nie jest tam zaznaczone ze to na a500. W uae tez dopiero pod A600 mi to chodzi. Więc jak to jest? pomysł
[#11] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@zeter, post #10

Może masz jakieś badziewne cractro, które się wywala na ks1.3?
[#12] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@sanjyuubi, post #11

No przewalilem prawie wszystkie .adfy dostepne w sieci i kazdy wywala sie na kik1.3 Stąd moje pytanie czy to wogole pojdzie na 1.3. Ale pamietam jak dzis ze kiedys gralem w to na mojej a500 z kik 1.3, stąd moje pytanie.
[#13] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@zeter, post #12

A500 z 1MB chip czy 512kb chip + 512kb slow fast ?
[#14] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@Norbert, post #13

Wstyd ale na 100% nie wiem, jak mogę to sprawdzic? Wiem że pod klapką siedzi 512kb elboxu więc chyba ta 2 opcja :)
[#15] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@zeter, post #14

Avail

Wydaj polecenie z shell
[#16] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@zeter, post #12

czy przypadkiem nie pokazuje Ci sie błąd związany z komendą TYPE ?
type failed return code 20

jesli tak, to wpisz:
ssboot swos

i zobacz czy sie gra uruchami

ps.
ktoś dodał TYPE w wersji dla os2.x i dlatego s-s zatrzymuje sie w kick1.3

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2014 19:16:23 przez Norbert
[#17] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@Norbert, post #16

Dzięki zbawicielu! Działa!:) Właśnie taki objaw miałem, THX!OK
Za post wyżej również, poczytam te komendy bo az wstyd ze nie znam podstaw.
Po wgraniu WB1.3 i odpaleniu Ashell
Chip: 440592
fast: 394320
total 834952

pozdrawiam
[#18] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@Norbert, post #16

Ja mam coś podobnego Tylko na Amiga Full pack
Sciągnąłem to oraz Amiga Swos Winuae +kailera


No i zaczałem grać na Amiga Full pack
Mam najnowsze składy(znaczy w miare aktualne) no i pokazał mi się po jakimś czasei komunikat

"ssboot:unknow commant "

a pod spodem
ssboot failed returncode 10


Po czym drugie okno się otworzyło z grą,ale juz nie wykrywało Save Disku.
Ktoś wie co to za bład??Ktoś grał w Amiga Full Pack Swos??Czy ta wersja jest stabilna??
[#19] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@vipdavid, post #18

A to pech, dziś wpada do mnie dawno niewidziany kumpel na szklaneczkę whisky. Zwyczajowo lubimy sobie zagrać w partyjkę SWOS'a na Amidze, niestety padł mi właśnie przed chwila dysk w Amidze (a raczej karta CF). Poratuje mnie ktoś archiwum z amigowym SWOSem z aktualnymi składami, gotowym do uruchomienia? (może być na priv). Z góry dzięki! :)
[#20] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@slay, post #19

Oj to ja od razu też poprosze :)
[#21] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@slay, post #19

Jakbyś dostał jakąś odpowiedź, proszę pomyśl też o mnie ;)
[#22] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@slay, post #19

i o mnie ;)
[#23] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@macRush, post #22

Czy te aktualizacje składów można wgrać na dyskietkową wersje sensibla czy tylko WHDload??
Jeśli można na dyskietkową (adf) to można poprosić o info jak to zrobić i skąd wogóle takie aktualizacje brać?? No a jak już ktoś poratuje na priv zrobioną taką werją swos to będę dozgonnie wdzięczny ;)
Też wpada kolega do mnie na amigową rozgrywke i mam nadzieje że na szklaneczce się nie skończy ;)
[#24] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@zeter, post #23

Tak. Składy są w plikach team.xxx i wystarczy je podmienić z tymi, które znajdują sie na drugim dysku.

Uwaga jednak - wersja dla WHDLoad nie pozwoli ukończyć sezonu w trybie kariery z tymi nowymi składami. Chyba, że jest jakiś nowy slave, który ten błąd poprawia.
[#25] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@mailman, post #24

A skąd to pobrać? Najbardziej zależy mi na polskiej lidze.
okok znalazlem :):) myslalem ze to tylko na peceta ale stestuje ten plik team.028 ;)
thx


Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 19:55:48 przez zeter

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 19:59:08 przez zeter
[#26] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@zeter, post #25

Nie wiedziałem że po sensiblu może tak suszyć łeb nawalać ;)
Czy ktoś mógł by mi podesłać lub dać namiary na najnowsze składy do swosa, mi udało się ściągnąć tylko sezon 11/12 i nowszych nie znalazłem dla polskiej ligi.
Ewentualnie inne ligi europy ale jak najbardziej aktualne.
[#27] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@zeter, post #26

Tutaj są najnowsze na Ami jakie wyszły, 2013-14, może w tym roku ktoś się zlituje i zrobi dla Amigowców też.
[#28] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@lysyzastary, post #27

Podziękował! A jakiś edytor jest do robienia tych składów? może bym jakoś wklepał nowe składy.

Podepne się jeszcze pod temat z problemem jaki napotkałem jak chciałem pograć w końcu po latach w kariere. Mianowicie problem polega na save_wowaniu. Mam 2 opcje, granie z adfów na gotku lub graniu z dyskietek. W obu przypadkach nie moge zapisać stanu kariery - DISK ERROR przy zapisie na czystą sformatowaną dyskietke - zrobioną tez w samym sensiblu opcją Save Disk Filing. Co ciekawe na pustym adfie w gotku jestem w satanie zapisać stan gry ale przy LOAD juz wywala błąd.
Ktoś się spotkał z Was z takim problemem? Ew poratuje ktoś na priv ? ;) ;)
Nie wiem czy to może się jakoś mieć do problemu który występuje przy zaczytywaniu gry, gdzie wywala błąd returncode cośtam 20, dopiero wpisanie ssboot swos pomaga. Gdzieś pare wątków wstecz jest opisany ten problem.
[#29] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@zeter, post #28

Dyskietka "SAVE" jest w formacie .hfe ?
Ten błąd o którym piszesz spowodowany jest crackintrem, które nie działa na kick1.3.
Wystarczy zmienić s-s i błędu nie będzie.
[#30] Re: SWOS 96-97 WHDLoad

@Norbert, post #29

Wirtualna dyskietka do save-ow to .adf sformatowany w d-copy i na nią zapisuje mi się stan gry ale nie moge odczytac DISK ERROR. Jak gram na dyskietkach, to jak próbuje stan gry zapisać wyskakuje DISK ERROR, oczywiście próbowałem wielu dyskietek, wcześniej sformatowanych, bez żadnych błędów oczywiście.

Co do błędu z cackintrem, no ja wpisuje sobie to ssboot i dziala :) rozumiem że to nie ma wpływu na te sejwy?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem