[#1] WHDLoad dziala do polowy
Konfig: Amiga 1200, Mediator TX, Blizzard 1260 64MB

Dzisiaj przez przypadek odkrylem ze przestaly mi dzialac poprawnie gry odpalane przez WHDLoad.
Wyglada to mniej wiecej tak ze uruchamiam jakas gre, pokaze sie jakis elemetn poczatku gry i na tym sie konczy. Przedstawie moze pare przykladow:
- Turrican 2 - pokazuje sie animacja loga RainbowArts i tyle
- Benefactor - zaladuje sie cale intro ale po wybraniu New Game - czarny ekan
- SOTB 1 - jak wyzej, jak na ostatnim obrazku intra wcisne Fire, obraz sie zaciemnia, muzyka cichnie i koniec.

Zauwazylem tez ze gry odpalane przez JST zachowuja sie podobnie:
- Ruff'n'Tumble - pokazuje sie glowka Ruffa i koniec
- Wolfchild - pokazuje sie intro a po "Please Wait" - sieczka na ekranie

Juz sprawdzalem co sie dalo:
- wylaczalem mapowanie KickStartu,
- podmienialem biblioteki 68060.library,
- przywrocilem nawet poprzednia wersje MMCD dla Mediatora, zmienialem dla niego tryb MMU oraz INT,
- zassalem nowsza wersje WHDL

i nic nie pomoglo.

Wiem ze taki problem wystepowal przy aktywnej karcie sieciowej (pisze nawet o tym w manualu do WHDL). Ale teraz nawet po calkowitym starcie systemu bez odpalonego stosu TCP/IP mam ten problem.

Czy ktos z podobna konfiguracja do mojej mial podobne objawy?
[#2] Re: WHDLoad dziala do polowy

@Phibrizzo, post #1

Która wersja WHDLoad? Kondensatory nie wybulone? Jakie napięcia na zasilaczu mierzone na płycie?
[#3] Re: WHDLoad dziala do polowy

@pong777, post #2

Wersja WHDL ostatnia jaka sie pojawila, ale wczesiej wszystko chodzilo na starszych wersjach.
Czy jest to wina zasilania to nie wiem, caly system pracuje poprawie, wszystkie inne programy dzialaja prawidlowo (przynajmniej tak mi sie wydaje), system startuje bez szemrania.
Kondensatory wygladaja normalnie.

Tak sobie mysle czy czasem nie uwalilo ktoregos CIA i jakis timer nie dziala prawidlowo.
Czy ktos zna jakies oprogramowanie ktore moze to sprawdzic?
[#4] Re: WHDLoad dziala do polowy

@Phibrizzo, post #3

Rom diagnostyczny Logica ma jakieś testy CIA, ale musisz go sobie wyekstraktować jakoś debuggerem w winuae, ten rom znajduje się w pakiecie Amiga Forever i jest zaszyfrowany. Chyba, ze umiesz napisać program, który go rozszyfruje (XOR).
[#5] Re: WHDLoad dziala do polowy

@Phibrizzo, post #3

Wersja WHDL ostatnia jaka sie pojawila, ale wczesiej wszystko chodzilo na starszych wersjach.


Zacznij od sprawdzenia czy na starszej wersji też nie chodzi.


Pozdrawiam
[#6] Re: WHDLoad dziala do polowy

@Phibrizzo, post #1

Prawdopodobnie znalazlem problem. Na szczescie to nic hardwarowego.
Przywrocilem starszy backup systemu i wszystko o czym pisalem sie naprawilo.
Teraz bede tylko musial dojsc do tego jaki element systemu tak zamieszal.

Ponadto wyszedl jakis babol w ostatniej wersji ata3.driver dla wersji MKIII ale to juz sprawa raczej do Elboksu.
[#7] Re: WHDLoad dziala do polowy

@Phibrizzo, post #6

Może coś co miesza z MMU?
Ja miałem problem (na podobnym konfigu) z WHDload jak okazało się że pewna biblioteka grzebie nie tak jak powinna w MMU.
[#8] Re: WHDLoad dziala do polowy

@RadoslawF, post #5

Kiedyś w fast foodzie dali w menu nowe starburgery.
Kupiłem to za 8 zeta i qrde smakował mi tylko do połowy.

Potem kupowałem stare, sprawdzone cheesy :) Są dobre do dziś :D
[#9] Re: WHDLoad dziala do polowy

@Phibrizzo, post #6

Miałem podobny problem i u mnie nie wystarczyło wyłączyć stos TCP/IP. Problem pojawiał się już po odpaleniu sterownika bezprzewodowej karty sieciowej (programem WirelessManager) ale jeszcze bez odpalania stosu TCP/IP. Podobno te same problemy są z sterownikami i stosem dla urządzeń USB.

link

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 13:03:59 przez dolek
[#10] Re: WHDLoad dziala do polowy

@dolek, post #9

Innych kart sieciowych niz tylko tej w Medku nie uzywam. Podejrzewam ze problem polegal jak wspomnial kolega BULI cos z kontrola nad MMU. Ale mysle ze to nie byla wina 68060.library bo sprawdzilem kilka wersji ani BlizKick bo jego do testow wylaczylem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem