[#1] Retro Na Gazie o Amidze
Witam serdecznie wszystkich miłośników Najlepszej Przyjaciółki AMIGI

Jako wierny wyznawca Kultu Naszej Pani zapraszam do uprzyjemnienia sobie poranku a może i poranków przy lekturze naszej małej strony dla retrograczy wszelakich:

Retro Na Gazie

http://www.retronagazie.eu/

Strona od miłośników retrogrania dla miłośników retrogrania: od ataryny, komody, przez nesa, amigę, snesy, mdrv, ps1,ps2 aż po Wii (trzeba czymś przyciągnąć młodych)

Mam nadzieję, że komuś będzie miło przy porannej kawie lub czymś mocniejszym powspominać stare hity.

Zaatakowaliśmy amigę następującymi tekstami:

Sensible World of Soccer Gała Życia

http://www.retronagazie.eu/sensible-world-of-soccer-gala-zycia/

Retrorecka DIMO'S QUEST

http://www.retronagazie.eu/dimos-quest/

I cały cykl poświęcony Najukochańszym Amigowym Bohaterom:

NieZapomniani Bohaterowie Bitmapowych Krain!
(lektura obowiązkowa dla miłośników amigi hehehe)
#1 - LIONHEART

http://www.retronagazie.eu/lionheart/

oprócz tego znajdziecie tutaj trochę wspominkowych blogów o innych sprzętach, trochę recenzji starszych gier. Ogólnie od miłośników dla miłośników.

Jeżeli naruszyłem jakieś zasady forum tym wpisem to przepraszam. Chciałbym tylko abyśmy:

Nie dali zapomnieć o Amidze!

Proszę o wyrozumiałość gdyż nasza strona ma około miesiąca życia i jest tworzona przez 7 zapaleńców.

Dziękuje i Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 10:24:46 przez Borsuczysko

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 10:25:12 przez Borsuczysko

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 10:26:36 przez Borsuczysko

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 15:07:39 przez mailman
[#2] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #1

spoko stronka. siedzi, pije i chrupki Co prawda nie gram zbyt wiele, ale zawsze miło powspominać.
Napiszcie coś o Turricanie, najlepszej grze na Amigę i nie tylko.
powodzenia w rozwoju stronki OK
[#3] Re: Retro Na Gazie

@snajper, post #2

Turrican wystąpi w swoim czasie w NIeZapomnianych Bohaterach Bitmapowych Krain wraz z przeglądem trzech części... Pozdro.
[#4] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #1

Bardzo przyjemnie się czyta. Szczególnie artykuł o Sensible Soccer przywołuje wspomnienia z czasów, gdy co tydzień w piątkowe wieczory zbieraliśmy się u kogoś z kumpli (co tydzień u kogoś innego) ekipą 6-8 osób i graliśmy turnieje, które z krótkimi przerwami na sen i dożywianie w międzyczasie trwały do niedzielnego popołudnia. Ech, co to był za klimat i emocje... Z mojej strony prośba o np. jakiś ranking mordobić amigowych lub artykuł o przygodówkach LucasArts ;)

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 20:25:05 przez uroboric_tom
[#5] Re: Retro Na Gazie

@uroboric_tom, post #4

Heh na razie to ja Amigę sam tam cisnę to wiesz - nie przerobię - chciałbym ale ... żyć trzeba hehe. Chętnie zaproszę jakiegoś Freelancera hehe do napisania czegoś o Amidze jeszcze. Ja cisnę z action-adventurami w tym moim minicyklu i będe wrzucał jakieś recki jeszcze. Planuje przegląd samochodówek z góry. Point n clicki to nie był mój konik chociaż parę ukończyłem Simon the Sorcerer czy Gobliny. W bijatyki się cioprało od SF2, przez MK2 do Ultimate BnB i Shadow Fightera. Ale żeby je opisać przydałby się gracz do versusa hehe.
Noje oczko na RetroNaGazie to amiga i ataryna. I wiesz jak jest - praca, baba, dom - a czasu brakuje.

Dzięki za miłe słowa! Fajnie że się podobało!

Pozdrawiam
[#6] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #5

Spoko. Dodane do ulubionych w przeglądarce.
[#7] Re: Retro Na Gazie

@QkiZ, post #6

Recka Lionheart mega fajna. Czyta sie super! Wincy!
[#8] Re: Retro Na Gazie

@WojT_GL, post #7

Dzięki za miłe słowa koledzy Amigowcy! To wspomóżcie chociaż jakimiś komentarzami na stronce - to mnie zachęci do jeszcze większego zakasania rękawów. GODSy już się piszą. Do końca tygodnia pewnie będą. Tylko weźcie pod uwagę, że ja przechodzę ponownie te gry (starając się na 1 kredycie ufff). Frajda zajebista z tego jest!

Amigowcom mogę napomknąć kto będzie gościł w cyklu o Bohaterach:

GODS, LEANDER, SHADOW OF THE BEAST 1,2,3, WOLFCHILD, TURRICAN 1,2,3, JIM POWER, TRAPS'N TREASURES, MYTH i wiele innych gier. Ale oczywiście to wszystko przed nami! Zmotywujcie mnie komentarzami i zrobię co w mojej mocy aby Wam umilić poranki czy wieczory opisami amigowych killerów!.

Nie dajcie zapomnieć o Amidze!
[#9] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #8

Ja poproszę Gianę Sisters :P
Po południu pokomentuję na blogu - już dołożyłem do ulubionych zakładek
[#10] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #8

wspomóżcie chociaż jakimiś komentarzami na stronce

Gratuluję racjonalnego spojrzenia na rzeczywistość - komentarze to wszystko na co możesz liczyć od 99% amigowców-internetowców. Myśl o napisaniu jakiegoś artykułu nawet im przez głowę nie przejdzie, lepiej przecież dawać wskazówki "napisz o tym i o tamtym, a je se poczytam".
[#11] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #1

Stary, Szacun !!! OK
[#12] Re: Retro Na Gazie

@biax, post #11

Sorki za zwłokę z Godsami , ale różnorakie sprawy mi wyskoczyły plus przejście na jednym kredycie hehe to nie taki pikuś... Ale będzie na pewno. Dzięki za miłe słowa chłopy. Pozdrawiam
[#13] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #12

Witam po przerwie spowodowanej głównie lenistwem hehe oraz pewnym zlotem.

Zapraszam wszystkich Amigowców do lektury:

NieZapomniani Bohaterowie Bitmapowych Krain #2 - GODS

http://www.retronagazie.eu/gods/

Miłego porannego czytania!

Amigowcy nie dajmy zapomnieć o Naszej Pani Amidze chociaż poprzez komentarze!!!szeroki uśmiech
[#14] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #13

Zapomniałem wstawić hiperłącze - proszę

GODS
[#15] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #14

Fajna recka OK
[#16] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #13

Załóż sobie konta i komentuj szeroki uśmiech
[#17] Re: Retro Na Gazie

@mikser, post #16

NIe trzeba zakładać konta na Retro Na Gazie - komentować można podając tylko maila i tyle. nie trzeba się rejestrować ani nic. Ja serdecznie zapraszam do wsparcia chociaż komentarzami. Trzymta się Amigowcy! Pozdro.
[#18] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #17

Coś dla Commodorowców

Komoda Wiecznie Żywa - Pakiet Hitów Wczesnego Activision.


Wiem, że tutaj siedzą głównie amigowcy, ale może wywodzą się od swoich starszych braci?
[#19] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #18

Czytało się miło, mój pierwszy komp to C64, pewnie jak połowy tutejszych Amigowców, sporo osób pewnie wywodzi się również z małego Atari
[#20] Re: Retro Na Gazie

@flops, post #19

Dzięki za poświęcenie swojego czasu. Sam zaczynałem od Atari 130XE, później do tego było jednocześnie c64, a dopiero Najukochańsza Pani Amiga! Pozdrawiam
[#21] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #20

Witam ponownie. Leander będzie na dniach, a na przekąske:

8 Bitowe Hity Intensywniejsze Łamanie Dyńki
a w nich między innymi obecne na c64 i amidze:
BOMBUZAL I KLAX

świetne tytuły!

Miłej lektury!
[#22] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #21

Dobra amigowcy teraz już coś dla Was:

NieZapomniani Bohaterowie Bitmapowych Krain #3:

LEANDER

Miłej lektury!

Trzymta się!
[#23] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #22

Fajna gierca- dzięki za przypomnienie i reckę OK
[#24] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #22

Lektura bardzo pozytywna :) ktoś wie jak dostać się do etapu z Lemmingsami w tej grze?
[#25] Re: Retro Na Gazie

@Gżegżółka, post #24

Jak ktoś miał Commodore to zapraszam do lektury:
SID układ scalony z duszą!

link
[#26] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #25

Mniam, muzyczka z SIDa ;)

W czasach kiedy wchodziła na rynek Amiga jej możliwości muzyczne po prostu miażdżyły śmieszne bzykanie ośmiobitowców nawet tak charakterystycznych jak C64. Ale dzisiaj, z perspektywy czasu, okazuje się, że to Paula najbardziej zestarzała się dźwiękowo, a SID nadal urzeka i inspiruje.
I jeśli rozpatrywać sprawę pod kątem duszy, tak często przytaczanej tu na forum jako wzorzec miodności, to SID taką duszę ciągle ma, natomiast Paula to już raczej tylko, za przeproszeniem, słaby przetwornik analogowo-cyfrowy
IMHO
.
[#27] Re: Retro Na Gazie

@rePeter, post #26

Co nie zmienia faktu, że właśnie Amiga z Paulą najwierniej i najlepiej odtwarza mody protrakerowe OK
[#28] Re: Retro Na Gazie

@BULI, post #27

A tam nie najeżdżajcie na Paulębo jak żeście jej pierwszy raz posłuchali w stereo to Wam gacie spadły !

Dobra amigowcy, którzy byli komodorowcami lub atarowcami:

Ulubione 8 Bitowe Hity - Lecimy w Kulki?

a w nich gry kulkowe znane z c64: TrailBlazer oraz Bounder! i atarowskiJump na dokłądkę hehe.

Teraz biorę się za Trylogię Shadow of The Beast i Panowie będe szczery:

Jeżeli jedynka i dwójka będą tak niemożebnie trudne jak to pamiętam kiedy miałem naście lat i bez trainera się nie obędzie - to nie będe patrzył k**** na legene i pięknagrafikę tylko wlepieostre oceny!

jestem wytrwałym graczem: Ghostsn Goblins na 1 kredycie i wiele innych salonówek - ale tutaj autorzy z tego co pamiętam przegięli!

Zobaczymy ! W weekend właczam pierwszą cześć! Bede zachwycał się grafiką oraz muzyką Whittakera (bodajże?) a z drugiej strony wkurwiał na spierniczony poziom trudności...

Do następnego!
[#29] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #28

Czekamy na trylogię SOTB OK
[#30] Re: Retro Na Gazie

@BULI, post #29

W czasie oczekiwania na SOTB (heh trudno w**** bez trainera!) CI amigowcy, którzy wywodzą sięz Komody mogą zerknąć na danie przuygotowane przez Repipa:

KOMODA - JEDNOEKRANOWE KLASYKI

A w nim parę gierek z młodości, które rozgrzewały wtedy do czerwoności. Zapraszam!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem