[#61] Re: Retro Na Gazie

@ZbyniuR, post #59

ZbyniuR mówisz o wejściu z tableta czy telefonu? Na PC niczego nie stwierdziłem takiego, zaś tablety czy smartfony - ściągają sobie piosenkę jeśli jest w tekście - nie wiem po juch - ale tak jest...
[#62] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #61

Laptop z WiFi.
Stary Firefox się pyta czy to instalować na każdej podstronce w której wejdę.
A nowa Opera nawet nie pyta tylko zaczyna instalować. Zdaje się że to jakiś kawałek Flasha od Shockwave, który jakiś czas temu specjalnie odinstalowałem kierowany ostrzeżeniami o "dziurach" jakie w sobie ma. A co mnie cieszy, bo od tej pory część reklam zniknęła i przeglądarki mniej się mulą.

Czasem trafiam na stronki które informują na pasku na górze strony że stronka nie jest w pełni funkcjonalna z powodu braku flasha. Ale takie irytujące coś zdarza mi się tylko na tej stronce.
[#63] Re: Retro Na Gazie

@ZbyniuR, post #62

Tak, mi też chce „instalować” jakiś badziew, podejrzewam, że to się dzieje zawsze, gdy nie ma się zainstalowanego Flasha.
[#64] Re: Retro Na Gazie

@Krashan, post #63

Kolejny RetroMagiel

RetroGranie - Rozrywka nie dla każdego?

Miłej lektury.
[#65] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #64

Witam ponownie.

Tym razem trochę atarowsko, ale niektórzy z Was znają Larka z 8 Bit Party - więc zapraszam do lektury recenzji jego najnowszej gry.

The Great Return of Penguins (2014) - ATARI 8 bit

oraz innego logiczno-zręcznościowego hitu Ocean Detox (2010) - ATARI 8bit

PODRÓŻE Z DOKTOREM BORSEA'U
[#66] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #65

Obie sztuki są miodne. Widać od razu!
Pingwiny przypominają Locomotion :D
Podwodne porządki też przypominają jedną taką gierkę gdzie bombardowało się wieżowce :)
[#67] Re: Retro Na Gazie

@Vato, post #66

W związku z Turniejem w Sensibla i wizytą JONA HARE - atakujemy reaktywowanym wpisem o Sensiblu.

SENSIBLE WORLD OF SOCCER GAŁA ŻYCIA + TURNIEJ

Zapraszam do lektury i udziału w EVENCIE!

Pozdrawiam wszystkich miłośników SENSIBLE WORLD OF SOCCER!
[#68] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #67

Na rocznicę Retro Na Gazie

Zapraszamy do udziału w II Edycji naszego Minikonkursu

Komentarze = Retronagrody

RETROMANIA II EDYCJA
[#69] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #68

Kto by pomyślał, że tak szybko minie rok naszej działalności!

RETRO NA GAZIE MA ROCZEK!

Dziękujemy za miłe przyjęcie na retroscenie, mam nadzieję, że będziemy się nieraz widywać przez następne naście lat, a nasze retrowypociny umilą Wam niejedne poranki!

Pozdrawiam Wszystkich Wyznawców Kultu Naszej Pani Amigi!
[#70] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #69

Wasze zdrowie Borsuku ! szeroki uśmiech
[#71] Re: Retro Na Gazie

@uroboric_tom, post #70

Legendy Salonów Gier 2

Moon Patrol!

http://www.retronagazie.eu/legendy-salonow-gier-moon-patrol/

Zapraszam do lektury wszystkich miłośników Słonecznego i Pameli tfu Księżycowego Patrolu i wypowiedzenia się o konwersjach oraz własnych wspomnieniach!

Miłego dnia życzę i Pozdrawiam!
[#72] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #71

absolutny klasyk!
[#73] Re: Retro Na Gazie

@aszu, post #72

Amigowcy jak możecie sprawdzić - czy teraz jak wejdziecie do Moon Patrol - teżsięcośchce ściągać?

Podmieniłem PLAYER muzyczny na zwykły youtubowy - jeżeli teraz jest git to podmienimy we wszystkich wpisach.

Czy na stronie głównej też Wam się chce coś dociągać?

Ja mam całego FLASHA i ADOBE zainstalowane i u mnie wszystko git. proszę o info - czuy to wina playerka była?
[#74] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #73

Mi to w sumie ryba słodkowodna, bo i tak nie czytam, ale owszem, teraz się nie dociąga nic automatycznie, ale... player nadal wymaga Flasha. Ja bym proponował po prostu osadzić w stronie jutubowy player HTML5, w tej chwili to zadziała chyba we wszystkim, no może oprócz IBrowse .
[#75] Re: Retro Na Gazie

@Krashan, post #74

Witam ponownie!

MAGLUJEMY W MAGLU KOLEJNY TEMAT:

CZY TO JESZCZE RETRO, CZY JUŻ EMULATOR?

Każdego maniaka starszych sprzętów zapraszam do wypowiedzenia swojego zdania na ten temat.

Pamiętajcie - RETROMANIA II EDYCJA TRWA!

Zapraszam do lektury!
[#76] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #75

RETRO NA GAZIE ZAPRASZA NA:

MEGARECENZJA MONTEZUMA'S REVENGE / PRELIMINARY MONTY


Zapraszam wszystkich do lektury najlepszej 8-bitowej gry wszechczasów! A jak! Mam nadzieję moi mili, że teraz geneza pączkowania Montezumy w dwa tytuły już jest dobrze opisana. Między innymi dzięki poprawkom userów atari online - gdyż jest to reedeycja mojej debiutanckiej recenzji Montezumy.

Wszelkie uwagi, wspomnienia, wrażenia z obcowania z tą niezapomnianą produkcją mile widzane w komentarzach.

Nie zapominajcie, że RetroMania II trwa!

Miłej lektury i smacznej kawy życzy

Borsuk i Retro Na Gazie!

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 08:24:31 przez Borsuczysko
[#77] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #76

RETROTOPKA NAJLEPSZYCH GIER PIŁKARSKICH NA MIKROKOMPUTERY I RETROKONSOLE:

Zapraszam do lektury! W treści wiele wirtualnych piłek nożnych zarówno na starsze mikrokompy (opisane przeze mnie) i retrokonsole (jana 84).

Atari, Amiga, Ps1,Ps2, Commodore, SMD i wiele innych sprzętów z takimi hiciorami jak:

SWOS, PES, MICROPROSE, GOAL! KICK OFF!, LIBEROGRANDE, GOAL, CAPTAIN TSUBASA, CHAMPIONSHI PMANAGER i wiele innych niezapomnianych hitów w najdłuższej Liście Przebojów na Retro Na Gazie.

Czekamy na opinię o Waszych ulubionych piłkach!
[#78] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #77

Dobre zestawienie,zwłaszcza archaiczne tytuły dla małego Atari,trochę skromnie o automatowych/konsolowych przebojach.
[#79] Re: Retro Na Gazie

@simka113, post #78

Właśnie wróciłem z samobójczej misji w ZSRR z Kapitanem Zielonych Beretów i jego Długim Johnem!

LEGENDY SALONÓW GIER - GREEN BERET


Zapraszam do zapoznania się z moimi wrażeniami z tej jakże niebezpiecznej misji - a w niej:

Recenzja gry, wspomnienia szalonego Kapitana, parę akapitów o konwersjach (szkoda, że na Ukochanej Pani Amidze nie było), filmik z konwersjami, plakaty zarówno reklamujące automat jak i konwersje, trochę ciekawostek, trzy grosze od szwagra masarza na temat jego ulubionej gry wszechczasów.

PRAWDZIWY ROLLERCOASTER!

Zapraszam do lektury i opisywania swoich wspomnień i wrażeń z przygody najszybszego nożownika w historii gier video!

Przypominam, że RETROMANIA II zbliża się ku końcowi, a niektórzy użytkownicy wciąż mają szansę na skromne retronagrody w naszym konkursie.

Pozdrawiam i do przeczytania!
[#80] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #79

Witajcie ponownie moi mili.

W dzisiejszej Norze - 8 bitowe Przygody Robin Hooda
a w nim parę ośmiobitowych wcieleń tego charytatywnego złodziejaszka i wybitnego łucznika na najpopularniejsze w Polsce sprzęty - Atari i Commodore.


NORA - PRZYGODY ROBIN HOOD'A


http://www.retronagazie.eu/nora-przygody-robin-hooda/

W kolejnej Norze spotkamy się jeszcze z Robin Hoodem. Zapraszam do lektury tych z Was, którzy za młodu mieli jakiegoś 8-bitowca, czy to Commodroe czy nawet Atari!
[#81] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #80

Zapraszam do lektury tych z Was, którzy za młodu mieli jakiegoś 8-bitowca, czy to Commodroe czy nawet Atari!

Ośmiobitowiec to nie tylko Commodore lub Atari. Były jeszcze inne.
[#82] Re: Retro Na Gazie

@PopoCop, post #81

Jak ktos posiadal w zyciu tylko Atari (vide Atarowcy z PPA), to do konca swiata bedzie mial wypaczony obraz przeszlosci i sprzetu retro

p.s.
do wszystkich jaskiniowcow...
Najlepszy Robin Hood na 8bit, to ZX Spectrumowy Robin Of The Wood by Odin.
No ale skad wy to mozecie wiedziec...
[#83] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #80

W dzieciństwie zagrywałem się w Super Robin Hood na c64 :)
[#84] Re: Retro Na Gazie

@mikser, post #83

Te cwaniaki - bo widzę, że dwóch.

Cwaniak pierwszy - poważnie myślisz, że nie znam innych 8bitowców? Czy nie miałem z nimi przyjemności? W Norze opisuje Atari i C64 gdyż, te komputery miałem za młodu i także teraz je posiadam. Takie założenie było Nory, ze głównie nacisk na Atari i C64 - czyli moja młodość. Na nich ograłem w cholerę więcej gier niż na Speccy czy Amstradzie. Zresztą w tekście jest wzmianka o Amstradzie - ale najpierw cwaniaki muszą nauczyć się czytać, a nie cwaniakować . Nawet Meritumy w szkole były...

Cwaniak od Robin of the Wood jakby zerknął na komentarze albo by chociaż przeczytał to mógłby się domyślić, że Robin of The Wood będzie recenzowany w następnej Norze i że gra mi się podoba. Wersja spectrum także bardzo dobra.

Ale po co.

Lepiej pocwaniakować bez ładu i składu. Cwaniaki - nieraz to, co nie jest napisane nie znaczy, że jest niewiadome . Pozdrawiam wariaty!
[#85] Re: Retro Na Gazie

@Borsuczysko, post #84

W dziale "Hyde Park" mamy wątek "powspominajmy ośmiobitowce". W dziale "Strefa Gier" piszemy o grach na Amigę.
[#86] Re: Retro Na Gazie

@recedent, post #85

A wątki działu Hyde Park nie pokazują się na głównej stronie obligatoryjnie, czy tylko ja mam coś źle ustawione?
.
[#87] Re: Retro Na Gazie

@selur, post #82

do wszystkich jaskiniowcow...
Najlepszy Robin Hood na 8bit, to ZX Spectrumowy Robin Of The Wood by Odin.
No ale skad wy to mozecie wiedziec...

Ja nawet w latach 80 nie traktowałem ZX Spectrum jak komputera 8-bitowego. Dla mnie to był przedstawiciel jeszcze wcześniejszej ery. Dla mnie to był komputer 4-bitowy. szeroki uśmiech
[#88] Re: Retro Na Gazie

@rePeter, post #86

Najwyraźniej po ostatnich zmianach na forum gdy poznikały wszystkie ignory, dopiero po kilku tygodniach zauważyłem że działy hyde-park i rzeźnia mam jako nieśledzone, mimo że nigdy ich tak nie ustawiałem.
[#89] Re: Retro Na Gazie

@MDW, post #87

Ja nawet w latach 80 nie traktowałem ZX Spectrum jak komputera 8-bitowego. Dla mnie to był przedstawiciel jeszcze wcześniejszej ery. Dla mnie to był komputer 4-bitowy.

Atarowcy to dziwni ludzie ze specyficznym poczuciem humoru. Ale to pewnie wpływ ich ukochanej firmy, która w grudniu 1988 roku zamieściła w prasie komputerowej takie ogłoszenie:



To dopiero był dowcip: "stunning Atari VCS" z 1977 roku i "mindblowing Atari XE GS", czyli małe Atari przerobione na konsolę. I jeszcze ten "130XE starter pack" na zdjęciu. Cały ten wspaniały sprzęt, na którym można było pograć w gry starsze od niego (bo nowych nie było) przedstawiony jako atrakcyjny Games Centre.
Kuba Trzmiel rozpaczliwie wciskał ludziom nadmierne zapasy ze swoich magazynów i nawet się nie zatroszczył, żeby powstały na ten cud techniki konwersje gier arcade firmowanych przez Atari Games (!!!). Tymczasem cały nie-atarowski ośmiobitowy świat grał sobie w 720, APB, Indiana Jones and Temple of Doom, Paperboya, Roadblasters i wiele innych gier ze znaczkiem Atari.

Zawsze można powiedzieć, że kupiło się w latach osiemdziesiątych małe Atari nie do zabawy, tylko do poważnych celów. Ale to samo można powiedzieć o maszynach typu C-16 albo Dragon 32. Małe Atari to komputer, którego znaczenie na światowym rynku po 1986 roku było znikome. Można porównywać go z innymi komputerami z tamtych czasów i nawet pokazywać jego sprzętową przewagę, ale prawda jest taka, że od 30 lat nie ma ona żadnego znaczenia.
[#90] Re: Retro Na Gazie

@PopoCop, post #89

Podobnie bylo z Atari ST, ktore nie moglo sluzyc do zabawy (bo prawie niczego na nim nie bylo) wiec sluzylo do "powaznych celow" czyli podlaczania legendarnego midi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem