[#1] gry retro
Idąc za przykładem Borsuczyska, który to zapraszał na retro na gazie, ja również zapraszam na mojego bloga:

http://gryretro.com

W zamyśle miał to być blog wyłącznie o starych grach, jednak z czasem pojawiły się również inne teksty. Jako że jestem starym amigowcem to o amidze jest sporo, jednak piszę również o innych platformach.

Podziekował:)
[#2] Re: gry retro

@aszu, post #1

Ha, super. Dzięki. Dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy - m.in. że Biskup wyda nową wersję ADOMa. :)
[#3] Re: gry retro

@aszu, post #1

Całkiem ciekawie OK
[#4] Re: gry retro

@aszu, post #1

OK zglos tez tutaj :) http://www.ppa.pl/teleport/
[#5] Re: gry retro

@aszu, post #1

Bardzo fajna stronka. Gratuluję pomysłu i wykonania.
[#6] Re: gry retro

@aszu, post #1

Na stronie pojawił się opis gry Fire and Ice

http://gryretro.com/najlepsze-gry-amige-1-fire-ice/

Tych, którzy znają chyba nie trzeba zachęcać do zagrania, a tych, którzy nie znają... Zapraszam do czytania:)
[#7] Re: gry retro

@aszu, post #6

Grałem, przeszedłem :) Zgadzam się z autorem w pełni najlepsza jest wersja na CD32 :) Generalnie nie wiem czy wersja na atari jest taka kiepska, jej też nie widziałem. Co do poziomu trudności to idzie się przyzwyczaić po przejściu pierwszego świata, potem jest już tylko łatwiej. Sam lubię od czasu do czasu grać w trybie treningowym w podwodny trzeci świat, jest bardzo relaksujący.
[#8] Re: gry retro

@Gżegżółka, post #7

Niedawno dotarła do mnie paczka od Adama z nowym Dopusem5. Tutaj zdjecia oraz kilka słów o tym wydaniu:

DOPUS 5 AMIGA

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 22:51:42 przez aszu
[#9] Re: gry retro

@aszu, post #8

A ja czekam na mój egzemplarz. choć opusa używam od samego początku posiadania amigi to będzie już z 20 lat,wtedy to był jeszcze 5.5 potem upgrade do 5.8 Magellan.
Mam go nawet na Os4.1FE pod PegII
[#10] Re: gry retro

@aszu, post #8

Zestaw wygląda bardzo fajnie. Jak ktoś "opus-uje" to jest to zakup absolutnie obowiązkowy.
Mam tylko takie dodatkowe pytanie. Na codzień używasz tak strasznie nieczytelnych fontów w Amidze? One są jakoś źle zeskalowane czy co? To już wbudowany Topaz byłby lepszy, a Helvetica wręcz idealna w porównaniu z czymś takim. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 00:53:05 przez MDW
[#11] Re: gry retro

@MDW, post #10

troszke gorzej wygladaja na zrzucie ekranu ale szczerze mowiac to byl eksperyment, bo ja jestem minimalista a staralem sie zeby jakos inaczej wygladalo. widac nie do konca wyszlo:)
[#12] Re: gry retro

@aszu, post #11

A ja się zapytam: jaką masz konfigurację Amigi?
[#13] Re: gry retro

@MDW, post #10

Jak ktoś "opus-uje" to jest to zakup absolutnie obowiązkowy.
Jakoś się nie czuję w obowiązku, chociaż Magellana na A1200 mam...
[#14] Re: gry retro

@Gżegżółka, post #7

Generalnie nie wiem czy wersja na atari jest taka kiepska, jej też nie widziałem.

Ogolnie to gra atarowska..na standardowy ST system
nie ma plynnego scrollingu i innych fajerwerkow z amigi .. troszke zacina sie przy duzej ilosci animacji i scrollingu. (na A500 tego nie ma) ale nie mniej to jest jedna najladniejszych gier na Atari ST. Muzycznie nie odbiega od Amigi gdyz pierwotnie była robiona na ST potem przenoszona na Amige.

Kiedys mialem Orginalna FIRE & ICE na moim Atari 1040 STFM :)

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 12:11:57 przez AmigaPL
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: gry retro
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: gry retro
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: gry retro
[#18] Re: gry retro

@AmigaPL, post #14

Ogolnie to gra atarowska


Skąd ta informacja? Wiadomo, że Graftgold zmienił nazwę z ST Soft gdy zaczął robić gry na inne maszyny, i wcześniej tak faktycznie było ale gdy robiono F&I ST nie było już dawno maszyną, na której tworzono gry

nie ma plynnego scrollingu i innych fajerwerkow z amigi


No tak, na Amidze jest 50Hz na ST, w porywach, 25Hz..."Fajerwerki graficzne" w stylu copperowej tęczy czy wody na dolnej mapce to już ylko szczegóły. Fakt, że jak na ST gra faktycznie nieźle prezentuje się na tej maszynce (w końcu to Graftgold). Ba, jest znacznie, znacznie lepsza niż wersja PC VGA (Niby ST to tylko 16 kolorów, ale dzięki sztuczkom ta wersja też ma fajne tła - wersja PC to bieda w każdym jednym aspekcie. Wersja PC jest tak kiepska, że lepiej w nią zagrać na Master System)

Muzycznie nie odbiega od Amigi


Oj jednak odbiega - w przypadku ekranu tytułowego i jingli między poziomami. Choć fakt, że większość ścieżki dźwiękowej (w przypadku poziomów) jest taka sama.

W skrócie - Jeśli Fire&Ice to tylko na Amidze
[#19] Re: gry retro

@Krashan, post #13

Jakoś się nie czuję w obowiązku, chociaż Magellana na A1200 mam...

No w sumie racja. Jak ktoś opus-uje od lat to wiele się nie dowie, bo Magellana ma w paluszku. Powinienem napisać "Jeżeli ktoś zamierza opus-ować to jest pozycja niemal obowiązkowa."
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem