[#1] Jakich gier brakuje Wam na Amidze
Przeniesione z innego wątku
[#2] Re: Zapowiedzi nowych gier
Pod adresem Backbone'a padło na tym forum sporo krytyki, w tym i mojej (choć myślę nie tak ostrej jak niektórych). Sęk w tym, że nie dość, że wymagania ma kosmiczne jak na Amigę, to jeszcze oferuje kwiatki, o których wspomniałeś oraz ogromne ograniczenia (rycerzem nie pomachasz mieczem a jedynie "postrzelasz z klaty", co wzbudza śmiech i litość, a u niektórych o pomstę do nieba ). AMOS przy tej okazji wraca niczym bumerang. Wymagania ma dosłownie minimalne, bo ruszy na każdej podstawowej Amidze (nawet na 256KB, jeśli ktoś się przymusi), a przy tym zaoferuje dosłownie co tylko wyobraźnia programisty wytworzy. Ale rozumiem, nie każdego stać nawet na AMOS-a. W końcu wbrew pozorom to nie tylko prosty BASIC i oprócz operowania printami i locate'ami trzeba wskoczyć na obsługę wyższego, graficznego poziomu. To przerasta wiele osób. O braku czasu lub dalszych motywacjach nawet nie wspominam, bo to temat rzeka i pewnie na inną okazję...

Korzystając z okazji, bo nie chcę zakładać nowego wątku. Jakiej gry (zupełnie nowej, nie konwersji) brakuje wam na Amidze? Chodzi mi oczywiście o gatunek. Tylko nie takiej na przysłowiowe 5 minut. Takiej, której chętnie poświęcilibyście co najmniej długie godziny przez dłuższy okres czasu. Macie jeszcze na to chęci?
[#3] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #2

klasyczny dungeon crawler w stylu dm albo eotb. krolestwo bym za to dal!
[#4] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aszu, post #3

Jesli jestes grafikiem, to zglos sie do meynaf-a na EAB, on chcial zrobic taka gre, tyle ze brak chetnego grafika do wspolpracy. Zakladam, ze meynafowi checi nie przeszly, bo to bylo ze dwa lata temu. No i zawsze mozesz pograc w jego mapy do dm, sa ciekawe i w miare trudne.
[#5] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aszu, post #3

EotB przeszedłem obie i bez dwóch zdań, to jedne z najlepszych crawlerów w historii. Grafika, szczególnie z intra, imponuje mi do dzisiaj (znakomity efekt zatrudnienia profesjonalnych grafików). Brakło na Amigę kontynuacji serii, czyli Lands of Lore, ale w to można już zagrać przez ScummaVM, więc portowanie tej gry mijało by się z celem (pomimo gotowego materiału).
Wracając do kwestii, to też chodzi za mną erpeg-crawler, ale nie jakaś kalka EotB tylko bardziej rozbudowany (szczególnie rozwój postaci i trochę więcej swobody w poruszaniu się po lokacjach, a nie tylko w jednych podziemiach). Ale o takim można tylko pomarzyć. Wielu osobom ta tematyka wydaje się prosta i niejedna grupa chcąca zrobić grę właśnie na erpega z entuzjazmem się porwała. Rzeczywistość jednak jest brutalna, bo do realizacji takiego projektu potrzeba czegoś więcej niż tylko mechanizmu wyświetlania korytarzy. To bardzo trudny temat i dosłownie garstka go ukończyła, a jeszcze mniejsza stworzyła coś interesującego i wciągającego.
[#6] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

Jakich gier brakuje Wam na Amidze


Mnie najbardziej prostych brakuje RPGów typu Hack&Slash (klonów Diablo1 jak kto woli ale z jeszcze prostszą grafiką).
Brakuje mi też gier z typowym coopem (przez kabel null modem lub na split screenie).
Brakuje mi gier akcji typu strzelanka ze sterowaniem klawiaturą lub joyem a celowaniem myszką (co sie ładnie sprawdzało w Walkerze) ale takich z widokiem z góry. OK

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 07:06:10 przez Vato
[#7] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Vato, post #6

Takich gierek
link
link

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 07:13:01 przez mwb113

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 07:13:17 przez mwb113
[#8] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mwb113, post #7

Mi brakuje platformówek takich jak "Gods". Mnóstwo tajemniczych przełączników,zapadni oraz korytarzy i teleportów.
[#9] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

Jakiegoś fajnego tRRG w stylu Vandal Hearts / FF Tactics
[#10] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Vato, post #6

Nie gram dużo, a przynajmniej w tym okresie czasu, więc wymagający też nie jestem. Ale mam uwagę do tych którzy chcą tworzyć współcześnie gry na Amisię. W zasadzie brakowało mi zamiast samej gry bardziej możliwości zapisu stanu gry tych istniejących.

Coop też bym chętnie widział
[#11] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Creonix, post #10

Możliwość zapisu to w samo dobro zwłaszcza , że nie każdy ma czas na długie posiedzenia nad grą.
[#12] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

Chciałbym porty Might&Magic VII i VIII. Biorąc pod uwagę, jakie wymagania minimalne mają te gry na PC, mocna Amiga 68k powinna spokojnie dać radę. :)

Inne moje marzenie to Alien Breed 3D (jedynka) w wersji "deluxe", czyli z grafiką w normalnych rozdzielczościach. To jest świetna gra, także graficznie, ale bardzo traci przez taki a nie inny sposób prezentacji wizualnej.
[#13] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

Mi brakuje gierek z "małymi ludzikami" typu Lemmins, Worms, Benefactor, Cannon Fodder itp, uwielbiam je :D
[#14] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

Natywnych wersji

Warcraft 1 i 2.

Settlers 2.

W ogóle:

Dark Colony

Knights and Merchants

Corsairs
[#15] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

HoM&M
[#16] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

szkoda, że wciąż nie ma żadnego klona Advance Wars, a patrząc na umiejętności twórców Tanks Furry to "tylko" kwestia napisania odpowiedniego silnika...

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 11:24:09 przez charliefrown
[#17] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@DiskDoctor, post #15

Popieram, Heroes of Might and Magic, byłoby fajnie popykać sobie na AMI.
[#18] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

Stonekeep - choćby i portowany.

[#19] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Don_Adan, post #4

w sumie moze kiedys napisze mu pm. dzieki za info.

a odnosnie do pytania, to strzelanina z rzutem z gory, w stylu alien breed/chaos engine. albo chcociaz cos w stylu pctowego hammerwatch
[#20] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

Nieśmiertelny MetalSlug!
[#21] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Umpal, post #2

Pograłbym w DarkSun lub podobną oraz w Master of Magic lub podobną :)

I nie pogardziłbym jakimś horrorem w stylu Alone in The Dark.
[#22] Re: Zapowiedzi nowych gier

@void, post #21

Mnie brakuje przygodówek point"n"click w świecie Sciene Fiction jak Universe. Piękne tła i klimatyczna muza - to jest to w co chciałbym zagrać na Amidze.

Od wielu lat marzę również o edytorze map i scenariuszy do Warlords. Wiem, że taki był w standardzie w Warlords II na PC.

Kolejna część A-Train, chociażby z nowymi budynkami, pociągami, itd.

Shadow of the Beast 4, lub inna podobna klimatem do SotB3 platformówka z super muzą.

W ogóle to chciałbym grę z super muzyką, która zbuduje fajny klimat.

Pozdrawiam,

Azz
[#23] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Azzorek, post #22

Turrican 4 siedzi, pije i chrupki
a z istniejących na PC - Knights of Xentar
[#24] Re: Zapowiedzi nowych gier

@snajper, post #23

Resident Evil, Alone in the Dark
[#25] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

Jakich gier brakuje na Amidze? Amigowych. Solid Gold czy Putty Squad pokazuje, że można wydać dziś coś, co może równać się technologicznie i geywalnosciowo z tym co powstawały w złotej erze Amigi - latach 89-93. Ech, gdyby na Amige zrobiono jakiegoś shmups'a w stylu Warzone czy Sviw, który pięknie korzystały z chipów Amigi. Cos wspanialego!
[#26] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@michalmarek77, post #25

Ja chętnie zagrałbym w Digger jakiego znam z pc link Gdzieś widziałem w sieci niby na Amigę, ale nie potrafiłem uruchomić. Na Amigę digger link nie jest diggerem tylko Dig-dug.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 14:48:21 przez misiek2
[#27] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

[#28] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@mailman, post #1

Gry hazardowe, pokery online, sloty. Bywa tak, że na tablecie potrafię grać po 8 godzin dziennie. szeroki uśmiech
[#29] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@Leon, post #28

Dla mnie na początek taki małe coś jak.. Dungeon Crawl Stone Soup (DCSS) by w zupełności wystarczyło. No ale ja chyba należę do mniejszości która po prostu lubi roguelike
No ale dzięki Vampirce zaistniała możliwośc portowania co bardziej wymagających gier SDl, a jestem pweny że coś ciekawego by się trafiło ! A w coś w stylu Gunnarowego 194x to bym chętnie porypał ! Taki klasyczny "oldskul" :D tylko w ciut lepszej oprawie. No i remake Hired Guns by się przydał - to jest obłędna gra w multiplayerze
[#30] Re: Jakich gier brakuje Wam na Amidze

@pong777, post #14

Uwielbiałem Warcrafta 2 oraz Rycerzy i Kupców. Pomarzyć można, a żeby lepiej się marzyło, to wrzucam (żeby trochę podrażnić ) szybką konwersję KaM na amigową rozdzielczość i paletę 64-EHB:

256x256 oraz podwójne piksele dla lepszej oglądalności szeroki uśmiech



"Gameplay":



@DiskDoctor, ta za mną chodzi wszędzie OK









Wszystkie obrazki są na tej samej palecie 64 EHB (to zmodyfikowana paleta znaleziona w sieci i dostosowana przeze mnie do EHB żeby nie powtarzały się cienie. Nie wiem, jak wasze zdanie, ale moim nieskromnym wygląda bardzo dobrze OK)

@Leon, nie wystarczy ci nałóg amigowy, że jeszcze chcesz kasyna na niej?

Turrican 4

Second to that!

przygodówek point"n"click w świecie Sciene Fiction

Na Amidze, jeśli już grałem, to były to głównie przygodówki, także na ten "wish" jestem OK

Amigowych

szeroki uśmiech O takie właśnie zapytałem - żadne emulatory, czy inne triki, tylko w pełni natywne gry (choć w zamyśle miało być zupełnie nowa, czyli nie porty, o których się głównie rozpisaliśmy)


Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 19:12:20 przez Umpal
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem