[#1] Total Pattern, nowa gra na Amigę
Jak być może niektórzy z was wiedzą, djpiotrs intenstywnie pracuje nad grą Total Pattern pokazaną po raz pierwszy na RK/LE 2015. Gra jest w końcowej fazie testów i niedługo powinna się ukazać.

Tak wygląda gejmplej:
link

Miałem przyjemność ją potestować i jeśli ktoś jest zainteresowany, tutaj jest moja recenzja

Wszyscy twórcy są aktywni na forum, za wyjątkim Selura, który ma bana
Wydaje mi się, że mogą być zbyt skromni by sami o grze głośno napisać, tak że wiecie .. . :)
[#2] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #1

ou yeah, tez bym chcial do testow, zeby pozniej byc w highscore :P

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 20:29:24 przez juen
[#3] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #1

Czołówka, ta z latającymi gradientami, jest przykrą masakrą dla oczu. Mam nadzieję, że ją wyrzucicie z wersji finalnej gry. Tym bardziej mnie to dziwi, że grafika w ekranie opcji i w samej grze jest dobra i przyjemnie się na nią patrzy.
[#4] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #1

Widać, że zapowiada się przyjemna logiczna rozgrywka, całkiem sympatyczna grafika (na dzień dobry feria barw prosto z Coopera).
Brawo Panowie OK

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 20:44:06 przez BULI
[#5] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #1

brawo Selur i s-ka, w ramach wdzięczności powinien zostać objęty jakąś amnestią na forum ;)
[#6] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #1

Faktycznie title screen zbyt oczojebny, plansze ze scorem też brzydkawe.
Za to levele prezentują się już bardzo przyzwoicie, a i muza w tle byłaby odpowiednia (nie wiem czy to podkład gry czy filmu yt).
Dzięki za info na pewno zagram.
Gratkiok, racja
[#7] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@juen, post #2

zaraz pod oferma. to raczej nie swiadczy dobrze o moim mysleniu:)
[#8] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@movin, post #6

No ja bym sie lekko przyczepil do muzyki, o ile to z gry.Takie patataj patataj przy grze logicznej
[#9] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@Aniol, post #8

To nie jest muzyka z gry. To jest podkład pod film.
[#10] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@Aniol, post #8

No widzisz, kwestia gustu. To nie saper bądź inny kyodai. Taki synth music pasuje to futurystycznej oprawy graficznej. Ściany pola gry, niczym burty Nostromo w dodatku w tle obraz głębokiego kosmosu.
Dla mnie wszystko gra.... tylko, szkoda że to jednak podkład do filmu
[#11] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #1

Ok.
Mam kilka pomysłów.
Strona tytułowa to transportowy statek kosmiczny taki nieopływowy, niesymetryczny kloc sunący przez przestrzeń kosmiczną.
"Fabuła": wleciał w pas asteroid i zrobił się rozpiździel w ładowniach.
Kolejne levele to układane cargo.
Razi troche ta ręka "OK". Myślę, że np świecąca na zielono lampa, taka pancerna, oznaczająca :jest OK" byłaby bardziej na miejscu.
Wynik po levelu też może wtedy być wyświetlany na tle kilku rzędów skrzyń poukładanych piętrowo.
Zamiast gwiazdki na polu gry też może jakiś sci-fi artefakt by się przydał.
Tak na luźno spisałem przemyślenia. Kończycie już projekt a fajnie byłoby go doszlifować troszku OK
[#12] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@Krashan, post #3

Nom, na to amosowe intro aż strach patrzeć. Co do ekranu samej gry to liczniki są o 1 pixel w dół przesunięte. Poza tym czcionka to topaz (tak jak w dokumentacji do PPainta)
[#13] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@mailman, post #9

Tak, to nie jest muza z gry.
[#14] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #1

Gra wygląda bardzo przyjemnie! Super praca!
Title screen trochę nie pasuje do całości, trochę więcej mu czasu trzeba by było poświęcić.
Czekam na finał, bardzo fajnie się zapowiada. OK
[#15] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@movin, post #11

A taki scenariusz tobie odpowiada?
Lecisz statkiem kosmicznym i nagle instrumenty pokładowe przekazują tobie tajemniczy sygnał. Ciekawość twoja jest tak wielka że wbrew wszelkim przepisom , zbaczasz z kursu i lecisz badać miejsce skąd dochodzi ten tajemniczy sygnał.
Gdy dolatujesz na miejsce okazuje się że jest to pułapka. Wpadłeś w sidła cybernetycznej cywilizacji . Okradają ciebie i na domiar złego chcą jeszcze pozbawić życia.
Jednak masz szczęście bo dowódca porywaczy daje tobie szansę . Jeśli na ich statku poukładasz skrzynie ze zdobyczami w ściśle określonym miejscu , według wzoru i z ograniczoną ilością ruchów to przeżyjesz i wrócisz do domu. Jeśli nie no to Amen... .

Można sobie wymyślić i wyobrazić co się chce , atak naprawdę to i tak skupiamy się na levelach.
[#16] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@movin, post #10

To nie jest kwestia gustu.To jak by dac do dynamicznego shootera usypiajaca kolysanke.Sa jakies zasady i nie biora sie one z sufitu No ale ta muza na szczescie nie jest z gry wiec nie ma co gadac.
[#17] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@Krashan, post #3

jak to szlo? flash kolor,rgb,rgb,rgb w petli?:>
[#18] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #1

Gra jak gra, co do grafiki się nie wypowiadam, bo trudno spodziewać się fajerwerków.
Jedno co by mnie chyba najbardziej irytowało to prędkość poruszania się kursora. Przyglądając się animacji widzę, że sterowanie jest z joysticka a nie z myszki? Nie lepiej zrobić z myszki?

Spróbujcie popracować nad szybkością tego kursora. Może zamiast strzałki lepiej by było zrobić pulsującą ramkę która obejmowała by klocek? A jeżeli uzasadnionym jest kursor, to może trochę delikatniejszy, mniej przytłaczający?


Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 13:03:00 przez Duracel
[#19] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@Duracel, post #18

Nie sugeruj się filmem ! W rzeczywistości jest troszkę lepiej (szybciej)
Jeśli chodzi o ramkę to by było jak w większości gier , a Total pattern ma się tym wyróżnić. Jak Aszu napisał sterowanie jest trudne ale można się przyzwyczaić szeroki uśmiech
[#20] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #19

W takim razie może po prostu coś subtelniejszego za ten znacznik dajcie.
[#21] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@michal_zukowski, post #12

Nom, na to amosowe intro aż strach patrzeć.


Też miałem skojarzenia z Amosem. Mam nadzieję, że jeszcze nad tym intrem popracujecie, a to jest wczesna, tymczasowa wersja :) Normalnie cracktra Bamiga Sector One z 1987 to w porównaniu z tym Himalaje designu :D

Muzyczka całkiem przyjemna. Jak usłyszałem pierwsze takty to pomyślałem, że brzmi zacnie jak na moduł, ale później się okazało, że to jednak nie moduł.
[#22] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@michal_zukowski, post #12

Fajnie, że coś powstaje, acz intro to dosyć odważny i awangardowy kawałek twórczości

Inspiracje aby wybrnąć z tego z twarzą można znaleźć np. tutaj: http://www.flashtro.com/
[#23] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #15

Intro screen w tym stylu byłby chyba całkiem na miejscu
[#24] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #1

Bardzo mnie cieszą nowe produkcję. Jako że miałem dostęp do wersji testowej to pograłem trochę i myślę, że trzeba popracować nad intrem na pewno. W razie co służę pomocą.
[#25] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@asman, post #24

Ja również miałem dostęp do wersji testowej. Swoje uwagi przesłałem.
[#26] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@mailman, post #25

Niektóre z twoich uwag wziąłem do serca i poprawiam
[#27] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@asman, post #24

Niektórym intro się podoba . Wiem , nie jest najwyższej klasy , może jest tysiące lepszych ale intro to nie gra
[#28] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #27

Nie jestem pewny, czy właściwe odbierasz wskazówki Kolegów.
To tylko podpowiedzi, zero krytyki.
Wszyscy chcemy takiej gry, w którą chcielibyśmy zagrać.
Widać potencjał, stąd tyle głosów aby seria pomniejszych niedociągnięć nie pociągnęła ją w stronę szybkiego zapomnienia.
[#29] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@movin, post #28

Rozumiem ciebie ale zauważ że jak zacznę wszystko poprawiać od każdego bo coś ... ! To nigdy nie skończę. Wczoraj i dziś od zagranicznych kolegów amigowców dostałem pochwałę za grę która miała wielką krytykę od rodaków. Chodzi o grę Mink Gold . Zauważyli dopiero teraz że oprócz Total pattern napisałem też grę Mink Gold.
Jestem programistą amatorem , zarabiam na życie jako dekarz . Dla Amigi tworzę z pasji .
Razem z Selurem i Andrzejem to co stworzyliśmy to z pasji .
[#30] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #29

Ziomek czaisz się gdzieś po kątach zamiast rządzić na dzielni
Zajebista Gierca ten Total Pattern OK
Jak zaprojektujesz sprytnie levele (zestopniujesz trudność) i będą kody albo save'y
to Ci powiem... logiczny hicior się szykuje

Może będziesz z wersją demo na jakimś party?
Chętnie bym z kumplami przeszedł kilka leveli no i na dzieciach by się też przetestowało
(w tym miesiącu mamy chyba dwie imprezy)

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 21:57:43 przez Vato
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem