[#31] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@Vato, post #30

Oj dwie :)
Ale ino jedna się mi pewnie uda.
Anyway - gdzie biwakujecie we Wrocku? My z Lokatym chyba na partyplace :P
[#32] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@WojT_GL, post #31

Też raczej tam... się jeszcze zobaczy. Tak czy inak biorę karimatę, śpiworek itp.
[#33] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #29

Bardzo dobry projekt.
Widać duży postęp w porównaniu do pierwszej gry. Lepsza grafika, animowane elementy w tle, bardziej dopracowane plansze, inna mechanika gry.
Mi się pomysł bardzo podoba, tylko ten intro screen gdybym robił pod siebie to bym zrobił inaczej, tak jak zaproponowałem wcześniej. To by pasowało bardzo do historii kosmicznej przedstawionej wcześniej. Było by też bardziej spójne do ładnej grafiki menu głównego.

Sorki, mam tylko chwilę, wybaczcie niedopracowanie. Ale o taki mniej więcej pomysł mi chodziło na "title screen".
[#34] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #29

O przepraszam, ja nie krytykowałem Ciebie, a jedynie "przytłaczający" kursor i dosyć wolny jego przesuw po ekranie ;)))

Jestem realistą i nie spodziewam się, że 3 osoby zrobią grę na poziomie Project-X albo Super Stardust
[#35] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@Koyot1222, post #33

OK
[#36] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@Koyot1222, post #33

Nawet niezłe to jest
[#37] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@Duracel, post #34

Dopóki jestem, wszystko jest możliwe


To twoje motto. OK
Kto wie ? Co może powstać następnym razem... .
[#38] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #37

Serdecznie Ci kibicuję DjPiotrs! AMOS jest świetnym językiem w dobrych rękach. OK
[#39] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@Vato, post #30

Niestety na party nie będę , uwierz mi że chciałbym... . Total Pattern to jest inteligentna łamigłówka a po jakimś czasie przerwy ,sam jako twórca mam problem przejść niektóre levele. Sądzę tym że gra jest wielokrotnego użycia , to ćwiczenie dla mózgu .
Zapewniam że niejednokrotnie z kolegami i dziećmi zmierzycie się z Total pattern
[#40] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #37

Mam kilka innych które jakoś mi się urodziły w głowie, lub cudze które lubię, choćby - niech zginie świat, byle było sprawiedliwie ;)

...ale faktycznie, to konkretne tutaj jest moje i bardzo mi bliskie ...choć być może ktoś już coś takiego kiedyś powiedział. Trudno wymyślić coś nowego w XXI wieku
[#41] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@Hexmage960, post #38

Dzięki. Zawsze byłeś i jesteś serdeczny co daje zachętę i motywacje do dalszego niestrudzonego działania. Bardzo ciebie szanuję i czekam na twoje projekty , bo te które przedstawiłeś są interesujące OK
[#42] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@Koyot1222, post #33

Ta plansza jest zafajnista! Ja nigdy nie krytykowałem intra, tylko raz dałem znać, że skrolowane napisy nie powinny być w czcionce Topaz i należy użyć jakiejś innej czcionki, cyfrowej/kosmicznej.

Czcionka Topaz to bolączka i prawie każdy Amigowiec jej nie lubi. "Prawie wszyscy wyrzucili Topaz, wyrzuciłem i ja".
Intro nie musi się za bardzo "ruszać", właśnie może być "czarnobiałe" i na dole skrolowane napisy jak dotychczas. Ale właśnie nie w Topaz.
[#43] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #1

Total Pattern nie tylko bazuje na idei Sokobana, lecz również twórczo ją rozwija.


Ja grałem i na Atari i na Amidze w grę o identycznym sterowaniu, układało się cząsteczki z atomów.
No ale może rzeczywiście wcześniej nie zetknęliście się z czymś takim i wymyśliliście typ gry od nowa bazując na Sokobanie :)

Najlepiej wywalcie wszystko co przypomina AMOSa, czcionki i kursosry itd.

Powodzenia i wytrwałości.
[#44] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@agrajek, post #43

Jestem zagorzałym fanem Amosa i nic nie obiecuję odnośnie czcionek i kursorów !
*******************************************************************
Na Amiga Longplay , hipoonios przechodzi całkowicie grę zapomnianą nawet przeze mnie . Chodzi o grę Mink Gold. Poniżej link
link

Ja jako twórca tej gry miałbym problem , nawet nie wiem czy bym ją przeszedł szeroki uśmiech
[#45] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #44

Mink Gold Super :)

Pytanie - jak zrobieś ten ruch złotych kulek, czy zapisując to wcześniej ruchem myszką? (pamiętam coś takiego z Amosa) :)
[#46] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@agrajek, post #45

Złote kulki to boby i matematyka
[#47] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #46

No i tutaj prośba z mojej strony - możesz kawałek kodu pokazać? Chciałem zrobić ruch boba po okręgu i nie wiem jak.... serio, wiem wstyd, W mojej szkole matematyki się uczyło ale nie nauczało :(


edit-----
kodu=programu

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2016 20:13:44 przez agrajek
[#48] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #44

Mink Gold - całkiem fajna gierka. Przy okazji - gratuluje wypuszczenia Total Pattern. Od wersji zeszłorocznej do ostatniej wiele pozytywnych zmian. Czekam na kolejne produkcje OK
[#49] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #41

Dziękuję Ci bardzo za te przemiłe słowa.

Powiedz mi skąd bierzesz tytuły swoich gier - uważam je za ogromnie pomysłowe!

Co do AMOSa - tak jak napisałem - świetny język. Bardzo lubię jego szatę graficzną, która ani trochę się nie postarzała.

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 07:01:41 przez Hexmage960
[#50] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@Hexmage960, post #49

skąd bierzesz tytuły swoich gier


Najpierw przymierzam się do pisania gry ,a potem jakoś do głowy wpada tytuł Nigdy nie było odwrotnie .
[#51] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #1

Kciuk na zakończenie zagadki tragedia. Dajcie electroshock przepływający przez ułożone kamienie i wtedy jakieś OK.
Proponuje grę osadzić w klimacie zagrożenia mikrobiologicznego/wirusowego w kosmosie. Ułożenie odpowiednie kontenerów eliminuje groźną bakterię/wirusa, przechodzi szok elektryczny i zamiast łapki wyskakuje coś w stylu etykiety biohazard z literami INFECTION THREAT ELIMINATED czy coś ;)
[#52] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@pawelini, post #51

OK, Total Pattern zostal ukonczony! Gre mozna sciagnac z tego adresu:
Sznureczek

Prosze sciagac i grac:) Brawo DJPiotrs, Selur i Andrzej Drozd!OK
[#53] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #52

bierę w ciemno OK
[#54] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #52

Brawo DJPiotrs, Selur i Andrzej Drozd!

Dołączam się do gratulacji, wyszła bardzo fajna gra! Ciekawie było oglądać rozwój projektu od wersji inicjalnej do końcowej. Teraz zachęcam do zabrania się za nowy projekt i oczywiście zapraszam z nim znowu do konkursu RetroKomp GameDev Compo, który odbędzie się na znanych zasadach podczas wiadomej imprezy tej jesieni
[#55] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #52

Pobrane- jak znajdę chwilę biorę się za gierkę ok, racja

Panowie Autorzy i Inni zaangażowani- gratulacje i dzięki OK
[#56] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #52

Gratuluję ukończenia projektu i trzymam kciuki za następne.
[#57] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #52

Wow! Super!
Skończony projekt! Ekstra! Brawo!
[#58] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@aszu, post #52

Super OK Bedzie grane
[#59] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@sachy, post #54

Dzięki.
Co do RetroKomp GameDev Compo to mam w zanadrzu trzy projekty i któryś z nich powinien zagościć na imprezie.
[#60] Re: Total Pattern, nowa gra na Amigę

@djpiotrs, post #46

Czy mogę ponowić prośbę o kawałek programu?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem