kategoria: WHDLoad
[#1] Gry WHDLoad działające poprawnie na podstawowcych konfigurachach A600 i A1200
Nie znalazłem podobnego tematu dlatego założyłem nowy. Prośba - Podajcie gry, które działają przez WHD Load poprawnie na podstawowych konfiguracjach A600 i A1200 - bez rozszerzeń pamięci i turbo. Dzięki.
[#2] Re: Gry WHDLoad działające poprawnie na podstawowcych konfigurachach A600 i A1200

@Wiśnia87, post #1

Nie będzie ich wiele szczególnie jeżeli uznasz 1mb w a600 jako podstawową konfigurację.

Jak odpalałem gry na WHdload na A600 z 2 mb to była droga przez mękę. Ekran co chwilę się robił czarny. Ale na zasadzie czy się uruchomi to nawet Wax works się włączył.

Działa sprawdzone: Rick Dangerous
[#3] Re: Gry WHDLoad działające poprawnie na podstawowcych konfigurachach A600 i A1200

@Cadderlik, post #2

Na mojej A600 z 2MBCHIP, musiałem zmienić StartupSequence z Classic WB3.1 na minimum, aby wogule System ruszył.

W tym Systemie znajduje się Vapirek, który zostaje za potrzebą mapowany i doprowadza System, w przypadku WHDLoad do pełnej sprawności.



Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 10:22:18 przez micromars
[#4] Re: Gry WHDLoad działające poprawnie na podstawowcych konfigurachach A600 i A1200

@Wiśnia87, post #1

Był taki temat, ale nie pamiętam jak go odnaleźć. Generalnie pisano, że gry 1 dyskietkowe w większości przypadków działały w A1200. NA A600 z 2 mb chipu pewnie też. Osobiście nie sprawdzałem. Osobiście jestem zdania, że korzystanie z A1200 bez choćby fastu nie ma większego sensu.
[#5] Re: Gry WHDLoad działające poprawnie na podstawowcych konfigurachach A600 i A1200

@Wiśnia87, post #1

Sensownych tytułów może będzie maks ze 30, nie więcej a i tak będzie to droga przez mękę.
Pewnie zadziała coś, co normalnie odpala się na 512KB CHIP. Możliwe tropy (trzeba sprawdzić slave'y i ich wymagania na whdload.de):

- SimCity (wersja 512KB)
- Gods
- Lotus (2?)
- Pinball Dreams (wersja 512KB)
- Sensible Soccer (wersja 512KB)
- F/A 18 Interceptor
- Giana Sisters
- Stunt Car Racer
- Jimmy Whirlwind Snooker
- Dyna Blaster
- Rick Dangerous
- Wings of Fury
- Blues Brothers
- SWIV
- Silent Service
- Test Drive I/II
- Hard Drivin'
- Prince of Persia (?)
[#6] Re: Gry WHDLoad działające poprawnie na podstawowcych konfigurachach A600 i A1200

@misiek2, post #4


http://www.amigang.fr/whdload-memory-usage.html

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 16:21:51 przez Norbert
[#7] Re: Gry WHDLoad działające poprawnie na podstawowcych konfigurachach A600 i A1200

@Wiśnia87, post #1

jest jeszcze specjalna wersja Whdload dla CD32, która była częścią kompilacji typu 333 in one.
Da się to przegrać na kartę pamięci/twardziela w A1200, był opis na forum ppa.pl.
[#8] Re: Gry WHDLoad działające poprawnie na podstawowcych konfigurachach A600 i A1200

@_arti, post #5

Witam ostatnio do swojej A600 dołożyłem rozszerzenie elbox i mam 2 MB pamięci chip.
Postanowiłem zainstalować WBclassic GAAE. Gry które mi się udało uruchomić i działają płynnie pod whdload:
1. Cannon foder 1.
2. Mortal Combat 1.
3. Rick Dangerous 1 i 2.
4. Pinnball Dreams i Ilusion.
5. Chase HQ 1 i 2.
6. Lotus 1.
7. Street Fighter 2.
8. Prince of persia.
Jak będę miał chwilę czasu potestuję inne gry i oczywiście poinformuję na forum.szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 08:20:36 przez Steishen

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 08:23:04 przez Steishen
[#9] Re: Gry WHDLoad działające poprawnie na podstawowcych konfigurachach A600 i A1200

@Steishen, post #8

Witam sprawdziłem jeszcze kilka gier:
9. Super cars 1 i 2.
10. Out run europa.
11. North & south.

Kolejne gry w czasie testów. dam znać jak kolejne ruszą.szeroki uśmiech
[#10] Re: Gry WHDLoad działające poprawnie na podstawowcych konfigurachach A600 i A1200

@Wiśnia87, post #1

Gier dzialajacych poprawnie na podstawowej wersji A1200 jest ponad tysiac. Swego czasu sporo czasu poswiecilem na sprawdzenie tego. Inna sprawa, ze czasami trzeba uzbroic sie w cierpliwosc bo czesc gier dlugo sie wczytuje i wystepuje mryganie ekranu. Najlepiej miec zainstalowana podstawowa wersje Workbencha bez zbednych dodatkow.

ps. z gory przepraszam za brak polskich znakow.
[#11] Re: Gry WHDLoad działające poprawnie na podstawowcych konfigurachach A600 i A1200

@miro_78, post #10

Można też nie ładować gier z Workbencha, a z TinyLauncher - uruchamianego bez WB.
[#12] Re: Gry WHDLoad działające poprawnie na podstawowcych konfigurachach A600 i A1200

@poweredjj, post #11

Może zamiast wymieniać gry które działają to może lepiej zrobić listę gier które działać nie chcą? bo jest kilka co wywali kickstart i po grane jest.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem