[#1] Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC
Mam następujący problem z grą "Brian the Lion" pod Gotek HxC:
gra generalnie ładuje się i wydaje się działać prawidłowo, ale raz na jakiś czas dane są ładowane nieprawidłowo - co skutkuje "krzakami" zamiast części grafiki (na mapie, lub w poziomie), albo zawieszeniem gry. Jest to zupełnie losowe - czasem zawieszenie się gry następuje zaraz po menu początkowym.
Przełączanie kickstartu z 1.3 na 3.1 też nie pomaga.
Testowałem na wszystkich dostępnych w internecie wersjach gry, efekt jest taki sam na każdej z nich.Konwertowanie obrazów adf do hfe nie rozwiązuje problemu. Te same obrazy dystkietek na WinUAE działają prawidłowo.
Taki problem nie pojawił się u mnie ani razu w innych grach, uruchamianych z Goteka.
Czy ktoś tutaj ma kontakt do Jeffa i może zgłosić błąd? W razie czego mogę zrobić zrzuty ekranu / filmiki.
Mój sprzęt to Amiga 500 przeworkowana na 1MB chip i Gotek z HxC (wersja firmware 3.0.8.2a).


Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 07:53:16 przez poweredjj

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 07:53:55 przez poweredjj
[#2] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@poweredjj, post #1

To jeszcze sprawdź czy że stacji dysków na a500 gra działa prawidłowo.
[#3] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@Norbert, post #2

Moja stacja dysków z A500 jest niesprawna - nie mam jak tego sprawdzić.
Kiedyś grałem w to z dyskietek na A500 (20 lat temu...) i nigdy nie zdarzały mi się podobne błędy. Zresztą wielu moich znajomych wtedy w to grało i nikomu się tak nie kaszaniło.
[#4] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@poweredjj, post #3

To musisz sobie załatwić sprawną stację (ewentualnie przerób pecetową)
Aby określić czy to wina hxc czy Amigi należy zrobić taki test.
[#5] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@Norbert, post #4

Czy ktoś tutaj ma A500 z Gotekiem HxC i chciałby przetestować "Brian the Lion"? Myślę, że godzina grania wystarczy, żeby pojawiły się błędy.
Jeśli taki sam objaw będzie obecny na kolejnej Amidze, to będzie wiadomo że problem stwarza emulator stacji dyskietek.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 12:21:48 przez poweredjj
[#6] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@poweredjj, post #5

Zrobiłem wczoraj trochę testów.
1. Skonwertowałem obrazy ADF na HFE rev 2 - gra ładuje się bardzo wolno i zawiesza przed mapą.
2. Odtworzyłem moją konfigurację Amigi na WinUAE, żeby sprawdzić czy może jest to problem z 1MB chip. Pod emulatorem, mimo długich prób, gra działa prawidłowo.
3. Problem można stosunkowo łatwo odtworzyć wchodząc do gry, ładując pierwszy poziom, wychodząc z niego klawiszem escape, wybierając restart - i tak w kółko. 15-20 minut takiej zabawy i w końcu pojawiają się błędy.
[#7] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@poweredjj, post #1

W razie tego typu problemów ja korzystam zawsze z tego, że zazwyczaj jest więcej, niż jedna wersja gry.

Np. ta tutaj ma około 3 wersji (niektóre pojedyncze dyski mogą występować zamiennie, ale tego nie liczę).

Proponuję sprawdzenie poniższego - któraś wersja powinna niby zadziałać.

brian-the-lion-1994-psygnosis-aga-m4-cr-comax-disk-1-of-3
brian-the-lion-1994-psygnosis-aga-m4-cr-comax-disk-2-of-3
brian-the-lion-1994-psygnosis-aga-m4-cr-comax-disk-3-of-3

albo
brian-the-lion-1994-psygnosis-cr-cls-t-27-sxi-disk-1-of-3
brian-the-lion-1994-psygnosis-cr-cls-t-27-sxi-disk-2-of-3
brian-the-lion-1994-psygnosis-cr-cls-t-27-sxi-disk-3-of-3-2

lub też

brian-the-lion-1994-psygnosis-cr-hlm-disk-1-of-3
brian-the-lion-1994-psygnosis-cr-hlm-disk-2-of-3
brian-the-lion-1994-psygnosis-cr-hlm-disk-3-of-3

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 16:47:07 przez recedent
[#8] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #7

Wiesz, że to linki do cracków. Moderacja może usunąć.
[#9] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #7

Napisałem w pierwszym poście:
Testowałem na wszystkich dostępnych w internecie wersjach gry


Była to pierwsza rzecz, którą sprawdziłem.
[#10] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@poweredjj, post #9

Hexmage960:

> Wiesz, że to linki do cracków. Moderacja może usunąć. ;)
------------------
Tak? A no to nie będę oponował.


poweredjj:

> Była to pierwsza rzecz, którą sprawdziłem.
---------------
Ah. No to jeszcze dziwniej w takim razie. Hmm. No trudno.
[#11] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@poweredjj, post #5

Może znajdę czas w weekend żeby pograć. Wiązanie problemu z gotekiem z hxc może być brnięciem w ślepą uliczkę dlatego też zasadnym była sugestia, aby uruchomić grę z dyskietek. Brałeś pod uwagę możliwość usterek w samej Amidze? Jak piszesz one występują czasem, nie od samego początku. Być może nagrzewanie się układów powoduje tego typu anomalie. Warto też żebyś udostępnił np. zdjęcie na którym pokażesz co się dzieje mniej więcej. Mam A500 z 2 mb chipu płyta rev. 8a, gotek hxc. Konfiguracja też może mieć znaczenie.
[#12] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@poweredjj, post #1

Jeśli problem pojawia się po czasie, to może to być związanie z nagrzewaniem się czegoś. Dane nie powinny się ładować nieprawidłowe, bo wtedy powinieneś dostać komunikat o błędach na dysku lub gra powinna wznawiać odczyt kilka razy.

Jedynym skutecznym na ten czas sposobem na diagnozę, jest jedynie podłączenie sprawnej stacji dysków, wtedy wyjdzie, czy wina leży po stronie Amigi czy Goteka.
[#13] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@misiek2, post #11

Nie brałem pod uwagę usterek w Amidze, ponieważ uruchamiałem przeróżne dema, gry, Amiga chodziła pod obciążeniem przez wiele godzin pod rząd i wszystko działało prawidłowo.
Anomalie występują czasem, ale za pierwszym razem zobaczyłem to bodajże po przejściu pierwszego poziomu, zaraz po starcie Amigi.
Może uda mi się jakoś zreperować stację, nagrać grę na dyskietki i spróbować uruchomić to bez Goteka.
Gdybyś dał radę sprawdzić to u siebie, to byłbym wdzięczny.
[#14] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@poweredjj, post #13

Mając normalną stację dyskietek, nagrałem Brian the Lion na dyskietki.
Uruchomiłem A500 z kickstartem 1.3 i grałem przez ponad godzinę z dyskietek - nie było jakichkolwiek błędów, mimo że np. restartowałem wielokrotnie grę, aby zwiększyć częstotliwość ładowania poziomu / mapy.
Uruchomiłem tą samą wersję z Goteka - 10 minut wystarczyło, żeby pojawiły się błędy. Przekłamania w grafice poziomów i mapy, kaszaniąca się muzyka, zwisy.
Dla pewności wziąłem innego pendrive, sformatowałem i uruchomiłem z niego Brian the Lion. Nadal były takie same błędy.

Teraz jestem pewien, że to Gotek HxC jest przyczyną problemów z tą grą.

Tutaj wrzuciłem zdjęcia z pojawiających się błędów:
link
[#15] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@poweredjj, post #14

Przetestuj z innym penem.Widywałem u siebie identyczne objawy z pendrive "za 5 zl" Np Nicky Boum był nie do wczytania,Sotb randomowo sie wieszał przy doczycie tu i tam.Zmieniłem pena i format z adf na ten zwykły hfe (możliwe, ze placebo) i Nicky oraz Sotb śmigają jak ta lala.
Martwiły mnie te objawy bo mam gotka w zew. Sakurze i sadziłem, ze taki setup może coś czasem nie teges
[#16] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@Aniol, post #15

Przecież napisałem, że testowałem z nowym penem. A ten pierwszy kupiłem razem z Gotekiem na aukcji - w innych grach nie sprawia żadnych problemów.
[#17] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@poweredjj, post #16

Faktycznie napisales U mnie jednak zmiana pena plus konwersja do hfe pomogła na dokładnie to co pokazałeś.
[#18] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@Aniol, post #17

Możesz napisać dokładnie jaki model pena używasz teraz?

Jeff udostępnił nowy firmware. Po aktualizacji chyba jest ok - po godzinie testowania nadal nie pojawił się żaden błąd.

link

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 07:43:45 przez poweredjj
[#19] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@poweredjj, post #18

Niestety ale uzywam teraz pewnie tego pena co i Pan szanowny.Kupiony z gotkiem od Ponga na alle.Przez jakis czas korzystałem z jeszcze gorszego (nie wiedzialem, ze takie sa) i dopiero jak wrocilem do "firmowego" nastapila poprawa.Widac mnie trafiła sie jakas lepsza sztuka
[#20] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@Aniol, post #19

A mógłbyś sprawdzić czy na tym "lepszym" penie Brian the Lion się krzaczy przy starym firmware? Jestem ciekaw, czy pen też nie ma na to jakiegoś wpływu (aczkolwiek wątpię).
[#21] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@poweredjj, post #20

Ok,dzis wieczorkiem sprawdze i dam znac.
[#22] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@poweredjj, post #20

Tak jak obiecałem zrobiłem test.Brian jest bardziej widać wymagający niż gry z którymi ja miałem problemy.Za pierwszym razem zwieszka na czarno po trzeciej śmierci.Po ponownym odpaleniu zobaczyłem z wejścia polowe ekranu kolorowych śmieci jak u ciebie.Zaraz zrobię update i zobaczymy.
[#23] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@poweredjj, post #18

Spokojnie można zgłaszać do Jeffa bezpośrednio problemy na e-mail/forum. Ani razu nas nie zawiódł poprawiając obsługę 5-7 tytułów zgłoszonych przez Użytkowników PPA.
[#24] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@poweredjj, post #20

No niestety z tym firmware który zlinkowales nie udało mi się nawet uruchomić Briana.Ani z adf ani z hfe.No i loader działa jakoś wolno ale pewnie jak to w Alpha ma prawo.
[#25] Re: Problem z grą "Brian the Lion" pod Gotekiem HxC

@Aniol, post #24

Dzięki że sprawdziłeś. Z HFE Brian też mi nie działał. Natomiast z adf teraz chodzi bezbłędnie. Jak widać pendrive nie miał tutaj wpływu, ale dziwi mnie że u Ciebie na nowym firmware nie chodzi. Spróbuj wersję z emuparadise może?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem