kategoria: Instalacja gier
[#1] Alien breed
Czy komuś śmiga Alien Breed na A1200 z dyskietek?
Próbowałem różnych wersji, kicka 1.3, zmiany trybu pracy układów AGA na oryginał.

Udaje mi się tylko zagrać na A500 i A600.

Nawet pod WinUAE jest tak samo. Podczas emulacji A500 i A600 jest OK a na emulacji A1200 jest GURU podczas ładowania gry.
[#2] Re: Alien breed

@pong777, post #1

Poszukaj wersji SE. Na CD32 mam z Qwakiem link
[#3] Re: Alien breed

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

Dzięki. SE '92 śmiga OK
[#4] Re: Alien breed

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

SE to kompletnie inna gra.
Alien Breed byla szalenie wybredna odnosnie stacji dyskow. Czesc Amig 500 nie byla jej w stanie uruchomic.
[#5] Re: Alien breed

@michalmarek77, post #4

Zaczynają się tak samo w hangarze z myśliwcami...
[#6] Re: Alien breed

@pong777, post #5

Ale to nie świadczy że to te same gry, wystarczy spojrzeć na mapę 1 poziomu. W obydwóch wersjach jest hangar, tyle że inny. ok, racja

Alien Breed

Alien Breed SE

Team 17 wydał więcej wersji SE swoich gier i zawsze się one różnią.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 15:24:32 przez Solo Kazuki
[#7] Re: Alien breed

@Solo Kazuki, post #6

Alien Breed SE 92 to gra lepsza niż pierwowzór, więcej poziomów, kody dostępu (tylko zakończenie głupawe). I żeby było śmieszniej SE 92 to gra kategorii "budget", czyli za połowę ceny gry "normalnej".
Z Project X SE postąpiono już odwrotnie, czyli zubożono pierwowzór, czego się nie powinno robić, nawet wydając wersję "budget".
[#8] Re: Alien breed

@PopoCop, post #7

Lepsza czy gorsza to pojęcie względne. Po prostu inna. Kompletnie inne poziomy.
AB 92 SE to level pack wypuszczony jako tytuł budżetowy.

P.S> IMO SE, choć świetne, nie jest tak dobre jak pierwowzór.
[#9] Re: Alien breed

@michalmarek77, post #8

P.S> IMO SE, choć świetne, nie jest tak dobre jak pierwowzór.


Lepsza czy gorsza to pojęcie względne.
[#10] Re: Alien breed

@agrajek, post #9

Najlepsze było Alien Breed TA na CD32 :)
[#11] Re: Alien breed

@pong777, post #1

WHDLoad.
[#12] Re: Alien breed

@pong777, post #1

No to jedyne czego jeszcze nie wymieniłeś to CPU NO CACHE
[#13] Re: Alien breed

@michalmarek77, post #4

Niestety tak właśnie z tą gra było.
W czasie kiedy na giełdzie pojawił się AB1 (chyba jakoś tak pod koniec roku, przed świętami) sam byłem posiadaczem takiego właśnie pechowego egzemplarza A500 (red led z kickiem 1.3), na którym ten tytuł za cholerę nie chciał się uruchomić. Do dziś pamiętam tę traumę Byłem tak zdesperowany, że sprawdziłem chyba wszystkie wersje dostępne na giełdzie. Ale w każdej było to samo - pokazywała się plansza tytułowa, loading i na tym koniec. Żeby choć trochę pograć w Breeda musiałem jak jakiś menel chodzić po kolegach.
Ale najlepszy numer był jak na ferie zimowe w '92 pojechałem do Niemiec. Miałem uciułanych trochę DM i planowałem kupić sobie za to discmana. Zamiast tego wróciłem z oryginalnym pudem Alien Breed kupionym za przeszło 100 DM i co się okazało w domu? Dysk 1, plansza tytułowa, loading i... toby było na tyle rotfl
[#14] Re: Alien breed

@gonarek, post #13

Czasy pikne, giełda, to było to. Drzwi do nowego wymiaru normalnie. A dzisiaj? Smród, bród i tandeta.
Podobną sytuację miałem chyba z Valhallą 3 i AmiLabem. Też próbowałem kilka wersji i skończyłem na oryginale. AmiLaba mam nawet do dziś, w wersji 2.0. Valhalla tedy też nie ruszyła.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem