[#31] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@maka23111, post #29

Nie pisz z samym sobą, bo to niezdrowe jest.
Tak czy inaczej każdy młody dziad i stary dziad gra także na czymś innym. Ja oprócz zabawy w amigowe gierki, odpalam Tomb Raidery na pececie i retro z lat 2000 na PS2.
Trudno będzie młodzież przekonać do retro gier lub gier nowych w stylu retro na Amidze, bo to wszystko mają na konsoli i emulatorach innych ustrojstw do grania.
Amiga w dzisiejszych czasach to przede wszystkim przygoda z systemem i na systemie należy bazować.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 20:18:42 przez Andrzej Drozd
[#32] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@Andrzej Drozd, post #31

puszczaja ci palce bo widze ze piszesz, po pierwsze to interesuje ich nazwa, wyglad a potem gierki proste z kolegami, amiga jako stary komputer o ktorym slyszeli cos tam, nie wiesz gdzie jest sila, wlasnie w niszy, sprzedawalem rozne rzeczy to wiem co kto chce, jest zainteresowanie.Dobry pilkasz nie musi byc dobrym trenerem
[#33] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@michalmarek77, post #19

marne szanse maja na rynku gier PC... tam jest pierdylion razy wiecej gier do wyboru, niz cala baza gier na Amige od 1986 roku do 2017.
Powiem wiecej, nawet produkcje kolegi Aniola, ktory zjadl zeby na gamedevie PC gina w natloku takiej masy.
Na rynku PC trzeba miec albo 100 milionow dolarow na superprodukcje albo niesamowitego farta, zeby trafic w aktualne gusta "mlodziezy" np. takim badziewiem jak Flappy Bird czy Angry Birds.
Jesli na Amige powstaje moze z 2-3 grywalne gry rocznie od 3 lat, to na PC 2-3 w ciagu pol godziny od 10 lat
[#34] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@maka23111, post #32

No to działaj i promuj Amigę. Trzymam kciuki!OK
[#35] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@Andrzej Drozd, post #34

masz statystyki z nieudanych prob?? bo jesli nie, to warto sprobowac. Sprobuje tylko baza 40.000 rekordow programistow gier kosztuje 1900zl po rabacie, takze kupie i zrobie mini kampanie
[#36] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@maka23111, post #35

Jakie statystyki? Przecież PSX w latach 90-tych wyprzedziła Amigę, a później dłuuugo, dłuuugo pecet jej nie umiał dogonić.szeroki uśmiech
Pecet zaczął mieć tylko dlatego fajne gry, ponieważ gonił PSX.
A o jakie statystki i próby na A500 ci chodzi, to ja nie wiem.
[#37] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@DiskDoctor, post #22

Raz na kilka miesięcy pojawia się kosmita, który jeszcze nie zna dokładnie tematu jak bardzo beznadziejny jest od środka. A starzy dają wciągać się w "rozkminy" ;]
[#38] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@adam_mierzwa, post #37

Wy to jednak stare who-yeah jesteście! Ma zapał to niech działa. I tylko pomóc!
Mam wrażenie że macie Syndrom Sztokholmski, sami narzekacie na marketing Commodore, który doprowadził do upadku a słysząc że ktoś coś to ble, już było a wogóle się nie opłaca.

Chce się wykazać? Droga wolna a i rękę podać można. Fakt sprzęt niszowy, jednakże w obecnym rynku powoli luksusowy i prestiżowy.
[#39] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@maka23111, post #1

Próbuję zainteresować młodszych koderów do pisania na starsze platformy w tym Amigę ale jak na razie nie znalazłem pasjonata. Wierzę że w końcu się uda i znajdę.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 22:16:58 przez Creonix
[#40] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@kubaslonka, post #38

Ma zapał to niech działa. I tylko pomóc!


Ale straci chłopaczyna na tym ze 5x. My miłosierni jeśtemy, nie chcemy aby obraził się na Amigę, więc prawdę piszemy, a nie jak te handlarzyny na ebayu, co karty z 040 sprzedają za 4 tyś.


Chce się wykazać? Droga wolna


Dlatego bardzo szanujemy i gdy przedstawi Biznesplan, to wspomożemy i zrealizujemy. Ale nikt taki się jeszcze nie zjawił od 1994. Wciąż czekamy.OK
[#41] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@Creonix, post #39

Z takim scyzorykiem, to każdy się wystraszy...
[#42] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@Andrzej Drozd, post #41

Statystyki prob takich akcji amigowcow do programistow.Zanim zaczalem temat sprawdzilem czy aby nie bylo juz wczesniej takiego, to co ci przeszkadza?mam amige od 93 roku, i gazet milion, takze nie jestem kosmita, mialem przerwe bo roboty duzo bylo, a teraz bym nadrobil.Z 40000 tys 1 % niech sie zainteresuje to jest 400 ludzi, to nie ma znaczenie ze marudzicie i tak sprobuje, tylko jakby trzeba bylo mi jakis material do pomyslu to sie przypomne.
[#43] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@maka23111, post #42

Jest dobry moment bo nowa amiga wyszla, rozumiem wy klasyka tylko, ale to i tak ktos kto by kupil nowa to by i klasykiem nie pogardzil bo to klimat dobry, 2 amige kupilem od kolesia z zamoscia mial sklep amigowy w podworku z takim duzym masztem moze tu jest? i w pulawach tez byl, gowniarz bilem sie z pecetowcami zawsze o to ktory komp lepszy...polejcie wodkiszeroki uśmiech
[#44] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@maka23111, post #43

Mam 4 stronki www, 3 z nich z animacjami, wypasione do dyspozycji, mozna jakies tematy wmontowac , baze danych wkrotce, tylko pomyslu na cos moze typu newsletterow na emaila jakis projekt do maillingu trzeba, pewnie fotki z party, historii amigi.... i kupie tabora i vampira, jak tylko wyjdzie bo widze ze zbita idzie
[#45] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@maka23111, post #44

Że tak powiem (albo napisze), może jednak lepiej będzie samemu się nauczyć programować i napisać coś na Amigę, bo przekonać kogoś kto nie był związany z Ami, to raczej marzenie ściętej głowy.

Podziwiam entuzjazm, ale:
-> na Amigę piszę się w dzisiejszych czasem 10x ciężej (jak nie lepiej) niż na PC/tel itd., wszytko jest pod górkę, na PC jest 10000x więcej przykładów na wszystko,
-> brak odbiorców i rynku, tylko hobby i oklaski, a grosikach na waciki można zapomnieć,
-> żeby zrobić grę na Amigę trzeba być dobrym programistą (koksem), a dobry programista pracuje w studio CD Project/Codemasters/korpo/mała firemka i zapycha na kasę, więc nie ma czasu na "pierdoły".
Ale i tak trzymam kciuki, jak przekonasz choć jednego i będzie gra to będzie ogromny sukces, czego Ci życzę.

Żeby robić grę na Amigę, trzeba ją strasznie kochać i być niezrównoważonym masochistą
Pozdrowienia dla wszystkich Amigowych programistów!
[#46] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@maka23111, post #44

Czym się zaprawiłeś, że już 11 godzinę tak Ciebie trzyma?
Wiesz ile kodu mogłeś przez ten czas naklepać?
[#47] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@Daclaw, post #46

Z kazdym kolejnym postem "kolegi" maka23111 utwierdzam sie w przekonaniu ze jest tak oderwany od rzeczywistosci ze musi leciec na jakims mocnym towarze do noska, i bynajmniej nie sa to krople Sulfarinol. Pol miesiaca temu chcial sie uczyc programowania na Ami:
http://www.ppa.pl/forum/programowanie/36376/gdzie-dobry-kurs-programowania-c-gry/2#m560641
Chyba szybko mu faja zmiekla bo teraz chce znalezc koderow ktorzy beda kodowali za niego ;) Rece opadaja... Nie odmawiam mu zacnej inicjatywy, ale trzeba umiec realnie spojrzec na swiat a tego mu wyraznie brakuje.
[#48] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@Axi0maT, post #47

Taki drugi hexmage vel miniat
[#49] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@Axi0maT, post #47

Ludzie śmiali się z Lin-Chiao Pinga, gdy przy pomocy fajerwerków przyczepionych do fotela chciał sięgnąć gwiazd; Śmiali się z barona Marcela de Cotidieux, gdy próbował przejść bez skafandra i butli tlenowych w poprzek po dnie Atlantyku; Śmiali się z Emilii Przyłębskiej-Naskocz gdy obwijała się plasterkami baleronu przymocowanymi na włóczce, ale to ich nazwiska świat zapamiętał jako Wielkich Wizjonerów swoich epok!
[#50] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@maka23111, post #44

Od tej vodki to ci się coś popierniczyło. Ale piernicz, piernicz, ja poczytam.OK
[#51] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@Andrzej Drozd, post #50

Grypa 2 dni juz, C++ idzie ale to takie zmudne ze mi na goraczce nie wchodzi, jednak pobralo was, dobrze lepiej sie smiac niz plakac szeroki uśmiech
[#52] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@maka23111, post #51

ale juz bedzie p******e....
[#53] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@maka23111, post #52

Zadne pier$#nie tylko z pisania patykiem po wodzie nic nie wynika. Na poczatek zrob cos sam, pokaz ze potrafisz i ze nie bijesz piany zawracujac ludziom glowy bez powodu. Nie mowie ze cos wielkiego, ale ze cos potrafisz a nie zwodzisz. Z samego gadania nie ma zadnej korzysci - niech spolecznosc ma jakies podstawy ku temu zeby zobaczyc ze jestes wlasciwa osoba na wlasciwym miejscu.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 10:02:10 przez Axi0maT
[#54] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@Axi0maT, post #53

bicie piany bo mailling puscic?stronke zrobic? to nic trudnego, efektu nikt nie zna, napisalem post bo potrzebuje materialu na to a przeciez nie bede zgrywal amigowca pelna morda na stronce czy w emailu, ale ok jakos sobie ogarne
[#55] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@maka23111, post #54

Się nakręcił! Działaj działaj! Ja podpiszę OK
[#56] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@kubaslonka, post #55

Oto co można robić by zwrócić uwagę developerów na nasz mały świat. Przy okazji zapraszam na event.
[#57] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@kubaslonka, post #55

Okszeroki uśmiech, potrzebna nazwa domeny dobra, na stronie glownej informacje poza opisem swiatka amigowcow, naprowadzenie w czym programowac na nowe i stare amigi, linki do wyzej wymienionych, jesli chodzi o mailing(tresc emaila), szablon z freshmail tez do wyboru, sam nie zrobie bo nie mam wiedzy o amidze, wiec moj wklad to strona,baza adresowa i mailling.
[#58] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@maka23111, post #57

wlasnie to jest tresc najlepsza, te eventy i to co robicie...
[#59] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@Stoopi, post #56

OKZajebiaszczo!
[#60] Re: Promocja amigi wsrod producentow gier.

@kubaslonka, post #59

To moze pierwsze promocje skromnie zrobic np. w Biedronce, Lidlu, Carrefour'ze a jak sie cos ruszy, to tak z grubej rury w gazetce Leroy Merlin, Obi, Praktiker pomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem