kategoria: Szukam gry
[#1] Szukam nazwy kosmicznej strzelanki 3D
Właśnie oglądam Loading... o Wing Commanderach i przypomniało mi się że w okolicach roku 2000 powstawała ładna teksturowana gra, której poprawiane Preview kilka razy ukazało się na płytach dodawanych do Amigowych gazet. Zdaje się że wymagała AGI i 030. W tych demkach można było latać i strzelać a cieniowanie statków i efekty świetlne towarzyszące laserom i torpedom były naprawdę imponujące.

Niestety nie mogę sobie przypomnieć tytułu ani dalszych losów tej gry.
Czy komuś coś świta?
[#2] Re: Szukam nazwy kosmicznej strzelanki 3D

@ZbyniuR, post #1

[#3] Re: Szukam nazwy kosmicznej strzelanki 3D

@ZbyniuR, post #1

Może Star Crusader?
[#4] Re: Szukam nazwy kosmicznej strzelanki 3D

@ZbyniuR, post #1

XFire/Crossfire II
[#5] Re: Szukam nazwy kosmicznej strzelanki 3D

@recedent, post #2

Tak chodziło mi o Lambdę. :)

Zanim zobaczyłem twoją odpowiedź znalazłem wątek na angielskim forum z podobnym pytaniem jak moje tutaj, i podpowiadano mu także te inne co koledzy podali, ale uznał że chodziło mu o
Descent: FreeSpace – The Great War.
I po znalezieniu screenów i filmików pomyślałem że to to czego szukam, ale już dokończone i rozbudowane. Kilka rzeczy jak niektóre lasery, światło pobliskiej gwiazdy wyłaniające się zza planety, czy też szarość statków, mgławice w tle i zielone wskaźniki przypominają inne preview Lambdy jakie pamiętam. A propo nie znalazłem innych filmików o Lambdzie. Czyżby twórcy Freespace zwerbowali tych od Lambdy by stworzyli port na Amigę? Tyle że po rozbudowaniu podwyższono wymagania na 060 lub PPC.

Na początku 2002 moja Ama trafiła do pudła (kupiłem PC), Amigowe gazety wtedy poplajtowały i nic dziwnego że mnie tytuł ominął.
A Lambda wyglądała zadziwiająco dobrze, chyba żadna inna gra 3D z Amy nie zbliżyła się wtedy tak bardzo do tego co oferowała w podobnym gatunku PlayStation.
[#6] Re: Szukam nazwy kosmicznej strzelanki 3D

@ZbyniuR, post #5

Nie zakładam nowego tematu bo i tak miałby taki sam tytuł. :)

Tym razem chodzi mi o latałko-strzelankę 3D bez tekstur, cieniowane gouraudem. Widok zza samolotu. Zmyślone uproszczone kształty samolotów i budynków. W rogu okrągła mapka z kolorowymi punktami pokazywała w którą stronę lecieć i co można rozwalić. To było demko na AGĘ z planszą bez gór. Spokojna muzyczka. Strzelając w przelatujące samoloty trzeba było strzelać przed nimi żeby je trafić. Akcja była jakby w spowolnionym tempie.

Ktoś coś? ...
[#7] Re: Szukam nazwy kosmicznej strzelanki 3D

@ZbyniuR, post #6

Eee... Guardian?
[wyróżniony] [#8] Re: Szukam nazwy kosmicznej strzelanki 3D

@ZbyniuR, post #6

Justice.

Powstało tylko demo - jeden poziom. Leży na Aminecie.
[#9] Re: Szukam nazwy kosmicznej strzelanki 3D

@prophesore, post #8

Tak chodziło mi o Justice ! Dzięki.
https://www.youtube.com/watch?v=mS6rk7a32EU

Ciekawe że tak jak w moim poprzednim pytaniu FreeSpace (którego nie znałem) wygląda jak rozwinięcie pomysłów z Lambdy, tak tym razem Guardian (którego nie znałem) wygląda jak rozwinięcie pomysłów z Justice. Psypadek?

Skoro macie tak dobrą passę to zapytam o jeszcze jedną grę, choć już nie latałkę.

To była platformówka tak do pomyślenia jak to przejść. Sterowało się kulką którą można było zmieniać w inny kolor i materiał. np metalowa kula pozwalała przebijać słabsze ściany, kropla wody mogła przenikać przez kratki, i chyba jeszcze było drewno oraz bańka mydlana. Każda postać była także na coś wrażliwa i mogła zginąć od czegoś innego niż inne. Całość była bardzo kolorowa, a te kulki na standardowym monitorze były dosyć spore bo miały tak ze 3cm średnicy. Jakieś pomysły?
[#10] Re: Szukam nazwy kosmicznej strzelanki 3D

@ZbyniuR, post #9

Morph?
[#11] Re: Szukam nazwy kosmicznej strzelanki 3D

@ZbyniuR, post #9

A to quiz jest jakis ? 😀😀😀
[#12] Re: Szukam nazwy kosmicznej strzelanki 3D

@Jenot, post #10

Ach to była piłka i chmurka, a nie drewno haha. Dzięki Jenot. :)
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Szukam nazwy kosmicznej strzelanki 3D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem