kategoria:
[#1] Teenagent CD z ppa.pl
Witajcie serdecznie! Z góry przepraszam za: jak-znam-życie-lamerskie-pytanie. Uprzedzę, że przejrzałem FAQ, szukałem na forum i wszystko na marne. W ogóle to chciałem nawet pominąć krok instalacji WinUAE, bo wiem, że pliki gry Teenagent interpretuje ScummVM ale ani "ADF Opus is 1.2" ani "ADF View shell extension" nie potrafią otworzyć kolejnych dyskietek prócz pierwszej.

Przy pomocy WinUAE potrafię uruchomić gry z ADF i w przypadku Teenagenta AGA z działu Rodzynki na ppa.pl mi się udało. Zależy mi jednak na "mówionej" wersji abym mógł zagrać razem z córką. Oczywiście Polski Portal Amigowy nie zawiódł i pod linkiem: https://www.ppa.pl/rodzynki/teenagent-cd.html znalazłem odpowiednie archiwum. Tyle tylko, że kompletnie nie wiem co to za format i jak uruchomić tę wersję pod emulatorem?

Pozdrawiam!
[#2] Re: Teenagent CD z ppa.pl

@cachaito, post #1

.


Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 19:04:46 przez Cezarykl
[wyróżniony] [#3] Re: Teenagent CD z ppa.pl

@cachaito, post #1

zainstaluj sobie np. PowerISO. Ustaw liczbę wirtualnych napędów na 1 (albo dowolną inną, byleby był jeden wolny na TeenAgenta). Rozpakuj tego zipa z TeenAgentem do katalogu np MiśUszatek. Pod windą wejdź do MiśUszatek, zaznacz zawartość i z prawoklika robisz:
PowerISO->Dodaj do pliku obrazu
wybierasz format ISO i nazywasz np. TeensXXX.ISO i cyk! Masz obraza.
Tera montujesz obraza w wirtualnym napędzie:
prawoklik na TeensXXX.ISO -> PowerISO->Zamontuj obraz na dysku...
Potem odpalasz WinUAE i po kolei (zakładając, że wirtualny napęd pod windą ma literkę G:):

1.


2.


3. startujesz Amigę emulatorem

4.


5.


6.


7.


8.


9.
Tańczący banan


Aha - w ScreenMode w prefsach łorkbęcza musisz mieć ustawioną rozdzielczość, którą TeenAgent kuma, bo jak nie zakuma, to się zwiesi przy uruchamianiu. Ja wybrałem 320xCośtam, nie wiem czy działa z wyższymi.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 19:31:25 przez snajper

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 19:34:23 przez snajper
[#4] Re: Teenagent CD z ppa.pl

@snajper, post #3

Wersją CD na ppa.pl to tylko pliki z CD spakowane zipem.
Nie jest to ISO.
Po rozpakowaniu zipa wystarczy grę zainstalować na HDD dołączonym plikiem instalacyjnym
[#5] Re: Teenagent CD z ppa.pl

@snajper, post #3

Dziękuje ślicznie za szczegółową instrukcję! Piękna sprawa. Powiedz mi jeszcze, czy muszę zainstalować sobie Workbencha na "wirtualny" dysk twardy aby CD-ROM pojawił się jako ikonka na pulpicie? Włączyłem sobie dyskietkę z Workbench'em ale po ustawieniach jak u Ciebie, nie pokazuje mi się wcale żaden CD-ROM.
[#6] Re: Teenagent CD z ppa.pl

@cachaito, post #5

w sumie to nie wiem. Ja to mam właściwie postawiony tam AmigaOS 3.9 - możliwe, że on ma różne takie usprawnienia, że się robi samo. W gołym łorkbenczu to pewnie coś tam trzeba zamontować czy jakieś device'y poustawiać i inne startupy, cholera go wie. Ale skoro jest tak jak kolega wyżej pisał, to całe czarowanie z CD nie jest konieczne.

najlepiej ustaw sobie WinUAE-owy HD na określony katalog pod windą i wtedy wystarczy skopiować teenagenta z poziomu windy do tego katalogu (albo lepiej skopiować zipa i rozpakować go pod WinUAE).

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 21:43:47 przez snajper
[#7] Re: Teenagent CD z ppa.pl

@snajper, post #6

Hej, wszystko śmiga bez instalowania systemu na dysku. Tak jak zauważyłeś, można podpiąć CD-ROM bez wirtualnego napędu opierając się na samym obrazie. Jedynie co zrobiłem, to zresetowałem komputer po instalacji WinCDEmu (z którego de facto nie korzystam) oraz po instalacji samego WinUAE. W sumie dziwna sprawa... Ale zaczęło działać
[#8] Re: Teenagent CD z ppa.pl

@snajper, post #3

Snajper, jesteś gość za taką instrukcję komuś. Szacun - mi by się nie chciało.
[#9] Re: Teenagent CD z ppa.pl

@Ralpheeck, post #8

spoko. ;) W sumie i tak mocno przekombinowałem z tą instrukcją - bo poza tym, co Norbert pisze, to nawet jeśliby chcieć korzystać z CD, można się obejść bez wirtualnych napędów, skoro WinUAE pozwala wybrać bezpośrednio sam obraz.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem