[#1] Problem z Curse of enchantia i nie tylko...
Gram w curse of enchantia .... po przez pakiet whdload ...., zarejestrowany czy tez nie.... i sie gra w pewnym etapie wysypuje...
pojawia sie jakas ramka z bledem.....w workbenchu.. nie wiem o co chodzi...Zauwazylem to tez w innej grze...

Napis w ramce brzmi:

Exception "Illegal Instruction" ($10)
at $EA940

Quit Restart MakeCoreDump

nie wiem od czeego to zalezy......

prosze o pomoc....
dzieki.....

[#2] Re: Problem z Curse of enchantia i nie tylko...

@RipHead, post #1

Posiadasz wersję, która nie jest obsługiwana przez slave lub piracką.
[#3] Re: Problem z Curse of enchantia i nie tylko...

@RipHead, post #1

Musisz chyba zabulic te 10$ na rejestracje bo jest nie legalne :o. Ja zabulilem i przeszedlem te gre

[#4] Re: Problem z Curse of enchantia i nie tylko...

@mailman, post #2

nie zawsze jest to wina gry (image'ow) - zdarza sie ze problem tkwi w pliku slave. moze powinienes sprawdzic nowsza wersje instalatora.
[#5] Re: Problem z Curse of Enchantia

@RipHead, post #1

Odkopałem ten temat, bo natrafiłem niedawno na ten sam problem. W ściśle określonym momencie (wejście na ekran ze statkiem) gra wyskakuje do WB z komunikatem jaki podał RipHead.
Próbowałem na dwóch wersjach gry, z różnymi plikami slave i parametrem nocache.
Mam A1200/030, zarejestrowany WHDLoad.
Ktoś może poradził sobie z tym problemem?

[#6] Re: Problem z Curse of Enchantia

@PopoCop, post #5

Powiem ci, ze mam juz wersje która chodzi bezproblemowo...
=) błąd tkwił w wersji gry i tyle, bynajmniej tak mi sie wydaje.
Pozdrawiam

[#7] Re: Problem z Curse of Enchantia

@RipHead, post #6

Bardzo was przepraszam za POTEŻNY ODKOP W TEMACIE
ale również mam ta gre na w formacie VHD load i dochodze do momentu gdzie powienienem znaleść wodorosty na dużym kamieniu
ogladałem filmik na YT gdzie jacys obco krajowcy przechdzą ta gre na amidze 600 i odnajduja wodorosty bez problemu
może mam jakąś wadliwą wesje gry ?
POMOCY
[#8] Re: Problem z Curse of Enchantia

@Aleks89, post #7

Musisz ustawić się w konkretnym miejscu. Pochodź trochę w tej okolicy, z tego co pamiętam są one w jaskini w której lądujesz, lewy dolny róg.
[#9] Re: Problem z Curse of Enchantia

@madman15, post #8

ten etap dawno roszyfrowany szkoda że w momencie gdy ide do statku wywala mi okno workbencha
nikt z was nie ma poprawnie działającej gdy z WHDLOAD?
[#10] Re: Problem z Curse of Enchantia

@Aleks89, post #9

Ja swego czasu przeszedłem, ale czasami też się mi tam wywalało.
[#11] Re: Problem z Curse of Enchantia

@Aleks89, post #9

w momencie gdy ide do statku wywala mi okno workbencha
nikt z was nie ma poprawnie działającej gdy z WHDLOAD?


Widzę, że po 10 latach problem jest wciąż aktualny. Sprawdzałem swego czasu 4 wersje gry i w każdej występował wspomniany feler. Potem dałem sobie spokój z "Curse...".
[#12] Re: Problem z Curse of Enchantia

@PopoCop, post #11

To z tego co pamiętam działo się w określonej sytuacji, dało się to obejść - niedawno skończyłem CoE w wersji WHDLoad.
[#13] Re: Problem z Curse of Enchantia

@madman15, post #12

A ja 20 lat temu miałem gierke bez zadnych problemów i komunikatów, oczywiscie po całym dniu grania pokonałem czarownicę czy tam kogoś na końcu, przyznam że to jedna z najlepszych gier na Amigę. Miałem rownież ksiązkę z opisem przejścia gry, ktorej uzyłęm pod koniec gry po wyjściu na ląd ze studni.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem