[#1] Exodus i Efika
Witam!

Próbowałem sobie ostatnio zainstalować na mojej Efice "Exodus - The Last War".

OK. Zamontowałem .iso, odpalam instalatora - pierwszy zonk. Nie chodzi ani pod installerem Geita ani pod Installerem NG. No, ale od czego jest Commodore'owski? Poszło.

No to instalujemy pacza (ver 2.1) - drugi zonk. Instalator wywala się przy próbie nadpisywania, czy kasowania ikonek, które są write protected. "Chrzanić to" - pomyślałem, pokasowałem wszystkie ikonki z katalogu z grą, ale pomogło na krótko - parę kroków dalej instalator tworzy sobie ikonkę (z atrybutami RE) do Setupu i chyba próbuje ją zaraz skasować, bo wyjeżdża z błędem i kończy pracę.

Ale od czego Amikombinatorstwo? plik wykonywalny i setup uaktualniłem ręcznie (to żadna kosmiczna technologia), a media przekonwertowałem dostarczonym programikiem. Sukces.

No to może uruchomimy grę? Trzeci zonk. Woła o płytę w napędzie. Oczywiście nie ma napędu, bo to Efika :) a .iso się nie liczy, bo trzeba podać device i unit. Wyłączenie w Setupie CD audio nie pomaga. Ale przypomniałem sobie, że gdzieś jest spaczowany przez twórców plik wykonywalny, który działa jako no-cd fix. No to huzia, pobrałem, rozpakowałem, podmieniłem. Uruchamiam grę...

...i zonk numer 4 - zamraża elegancko cały system.

Pytanie brzmi: Spotkał się ktoś z takim problemem? Jak toto ugryźć?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem