[#31] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Logan, post #30

Głosowałeś ;)

[#32] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mailman, post #31

Star Dust,Sabre Team , Apocalypse .. i na niedziele starczy ..
A500 z dwoma flopami :)

[#33] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@APC74, post #3

Widzę, że Minniatowi pomagasz w promocji Arcymaga bo na yt wrzuciłeś nagranie z gry ;)

[#34] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Cosi, post #25

Ooooo, widzę w pięć gier aż grałeś :D To zapewne się nagrałeś trochę :D Ja grałem tylko w jedną, ale za to jaką! :D i się nagrałem trochę i mi starczy tak na dwa dni :D Chociaż nie zawsze, bo czasem mi starcza na jeden dzień, ale to rzadko :D Dzisiaj też trochę pograłem, ale dzisiaj nie zdradzę w jaką grę grałem, jutro zdradzę :D

[#35] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Szukając gry dla kilku osób testowałem Dragon Ninja - git! OK

[#36] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@jaa2, post #35

wsadziłem 2MB do CDTV i wczoraj rypałem w Speedball 2, AB:TA, Dojo DAN, Wolfchild, Ruff 'n' Tumble, Space Hulk (Deliverance musiałem sprawdzić czy mnie pamięć nie myliła [@mailman] ;P), Lemmings 2, Wings of Fury. I 5h w plery oO

[#37] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@bombermax, post #36

5h rypania? Tak bez przerwy? I do tego w plery? :P

[#38] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@snajper, post #37

taaaa xD hahaha :) nie no, nie żałuję tych godzin spędzonych na graniu :)

[#39] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@bombermax, post #38

Ja wczoraj grałem w PP Hammer. Bardzo fajna gra i polecam! Popykałem też chwilę w lotusa 2 i jak zwykle pierwszy poziom przeszedłem bez żadnego uderzenia na pełnym gazie, po czym wyłączyłem komputer, pomodliłem się i szczęśliwy poszedłem spać, że znowu w nic nie przyje****m :)

[#40] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@G. Kraszewski, post #4

Nie ma wersji Fortisa na Amigę.
[#41] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Kiv_Master, post #40

Musisz się wszędzie wszystkich czepiać?

[#42] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Kiv_Master, post #40

jak nie ma, wystarczy miec a1200 ppc z grexem i voodoo

[#43] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@rzookol, post #42

chyba nie bardzo wiesz co piszesz :)

Fortis nie dziala na MOSie 1.45 ..z tego co MDW gadal na gadaczu



Ostatnia modyfikacja: 21.06.2010 14:09:43
[#44] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #43

chyba jednak wiem

[#45] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@rzookol, post #44

to wytlumacz to ..

REQUIREMENTS
Operating system: MorphOS 2.x (the game hasn't been tested on MorphOS 1.4.5 but you can try it on the system)
Hardware: PowerPC computers supported by MorphOS: Pegasos 1/2, Efika, MacMini, eMac
Graphics card: Voodoo 4/5, ATI Radeon (supported by 3D drivers in MorphOS) with min. 32MB video RAM
Memory: ~45 MB of free RAM
Software: PowerSDL ver. 14.0 or higher

[#46] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #45

to ja wytlumacze:
a1200 ppc z morphosem 1.4.5 + updatesy + grex + voodoo4, nie widze powodu zeby to nie zadziałało

[#47] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@rzookol, post #46

to jestem zaskoczony ze cos co wykorzystuje nowszy system 2.5
pojdzie na 1.45 (ktory jest nie rozwijany)

a co ze wsparciem 3d >???

MOSista nie jestem i raczej nie bede = wiec nie znam sie

[#48] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #47

fortis o ile kojarze nie wykorzystuje bezposrednio bajerkow z nowych mosów. Co do 3d na mosie na klasyku mamy 2 możliwości:
- bvisionppc/cvision ppc - wtedy jest lipa i jestesmy skazani na standardowe sterowniki Warp3d, nie dziala 3d mosowe, dzialają za to wszystkie gry 3d na klasyczne amigi (wipeout/heretic2 etc, przewaznie szybciej niz na amigaos odpalonym na tej samej maszynie)
- mostek grex i obslugiwana karta voodoo3/4/5 na pci - w tym momencie mamy takie wsparcie 3d jak ma normalny mos, przy 1.4.5 nie mamy layerów 3d ale teoretycznie da się uruchomić quake3 i oczywiście fortisa
- mostków prometeus i mediator mos nie obsluguje

[#49] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@rzookol, post #48

dzieki za info..
jednak to tylko teoria .. w praktyce wiem z 18 letniego doswiadczenia ze z amiga nie jest tak bezbolesnie..

rzenujace ze najpopularniejszego mostka PCI Mediatora ..MOS nie obsluguje.

Slyszalem jednak ze Fast Ate lyka .. (w trybie emulacji 68k ??)


do problemu pewnie dojdzie obsluga dzwieku ..


co do wykorzystania funkcjonalnosci MOS 2.5 .. powinien sie MDW wypowiedziec zna gre od strony bebechow



Ostatnia modyfikacja: 21.06.2010 14:55:20
[#50] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@rzookol, post #48

Teoretycznie mozliwe jest, ze nawet radeon na pci zadziala w klasyku. Tak pomyslalem, bo dzialal mi sterownik do voodoo z disrto morphos powerup na pegasosie z voodoo na agp :)

U mnie na 1.45 Fortis nie dziala tzn, uruchamia sie, statek sie kreci ale nie widac menu do wybrania rozdzialki, cos tam naklikalem i na klawie powciskalem, poszlo dalej ale ciemnosc przyszla tylko (update-y mam). Takze na classic-u tez pwenie nie poleci.



Ostatnia modyfikacja: 21.06.2010 15:54:42
[#51] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #49

rzenujace ze najpopularniejszego mostka PCI Mediatora ..MOS nie obsluguje.

Biorąc pod uwagę bazę sprzętową MorphOS-a, Mediator wcale nie jest najpopularniejszy. Znacznie bardziej popularny jest mostek w chipie Discovery 2 Marvella, czy mostek w chipsecie Maca mini...

[#52] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #33

Minniatowi pomagasz w promocji Arcymaga bo na yt wrzuciłeś nagranie z gry

Tak jakoś samo to wyszło. :) Przymierzam się do napisania tekstu o robieniu "filmów" np. dla yt za pomocą WinUAE (od stycznia go piszę i jakoś skończyć nie mogę... :( ) i szukałem czegoś świeżego, żeby nie wrzucać tysiąc pierwszego filmiku z Superfrogiem, czy Desert Dream...

[#53] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #34

> Ooooo, widzę w pięć gier aż grałeś
Pięć gier, i to jakich! Słyszałem nawet opinie, że kilka z nich jest lepszych od Superfroga :D Najlepszy Kangy, można dać ptaszkowi z piąchy w dziób...
Tak po prawdzie, to grałem w pewnym sensie służbowo, bo testowałem nowego Sandiska. Ale nie mówię, że bez przyjemności :)

[#54] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@G. Kraszewski, post #51

Jest najpopularniejszy jeśli chodzi o klasyki i o to chodziło w tym poście, przy nim grex to rzadkość (przynajmniej w Polsce). Mam takie pytanie i to naprawdę z ciekawości, dlaczego nie ma w MOSie klasykowym obsługi Prometeusza. Myślę, że kieruje je do najbardziej kompetentnej osoby w tym temacie.
[#55] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Kiv_Master, post #54

Ciekawe pytanie, według mnie za mało Prometeuszy było sprzedanych i po prostu się nie opłacało. Ale to są tylko moje gdybania. Grzesiek jest tutaj kompetentną osobą do udzielenia odpowiedzi.
[#56] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Kiv_Master, post #54

pewna obsługa promka w mosie jest tyle, że niedopracowana, na pewno nie startuje z grafiki i nie ma obsługi dma

[#57] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@rzookol, post #56

Wczoraj grałem w superfroga i street fighter 2 :)

[#58] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Kiv_Master, post #54

Nikt w teamie nie ma Prometeusza, nawet ja. Poza tym - biorąc pod uwagę ilość potencjalnych użytkowników o wiele bardziej warto robić port na PowerMaca i PowerBooka niż zajmować się klasykami.

[#59] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@G. Kraszewski, post #58

ja znowuż wczoraj muciłem w Another World i Universe :]



Ostatnia modyfikacja: 22.06.2010 14:24:34
[#60] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@G. Kraszewski, post #58

ale jaki pijar by był wśród amigowej braci

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem