[#91] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@bombermax, post #89

Skoro planujesz przejsc AB:TA to mozesz masz jakis patent na te akcje z alarmem (mapy, cheaty)?

[#92] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

To ja się pochwalę. Wczoraj udało mi się uruchomić grę Desert Wolf pod WinUAE po ponad 2 latach prób.
Kombinowałem z kilkoma wersjami DMS, ADF, HD i żadna nie chciała działać.
Po komunikacie o zmianie dyskietki gra się zawsze wywalała mimo że miałem 2 dyskietkę załączoną w ustawieniach WinUAE.
Teraz podpiąłem tylko 1 dyskietkę a jak wyskoczył komunikat o zmianie dyskietki to zmieniłem w WinUAE w DF0 na 2 dyskietkę i gra ruszyła. :)
Bardzo się ucieszyłem niestety po przejściu 1 misji gdy zapisywane są dane wyskakuje komunikat, że nie można zapisać ustawień,
mimo ustawionej opcji zapisz w WinUAE. Może dlatego, że to testowałem na plikach DMS z grą. Dziś potestuję zapis z plikami ADF może się uda.

[#93] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@reactor, post #91

skoro włącza sie alarm to albo są to założenia misji albo coś robisz źle która misja?

@topic
grałem w Universe

[#94] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@bombermax, post #93

Ja pomęczyłem trochę superfroga grałem także w pit fighter

[#95] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #94

Nie myślałeś o tym aby zrobić sobie Kickstart z wgranym do niego SuperFrogiem ? :D

[#96] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@waldiamiga, post #95

Nie, chociaż dysk nr 1 rzadko kiedy wyciągam ze stacji, no chyba że twardego potrzebuje uruchomić albo inną grę. Ale z tym kickstartem to nie głupie.

[#97] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #96

paralax nie wiem czy wiesz ale jest wersja super froga dosowa ;]
dziala na kazdej amidze z 2 MB RAM (1 MB CHIP + 1 FAST lub 2 MB)
zrob sobie w Startup-sequence

C:SFrog ..

i do przodu ;-]

[#98] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #97

hehe, nie pójdę na łatwiznę :D Jednak z dyskietki wolę :D

[#99] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

A ja grałem w Giana's Return wczoraj i przez parę ostatnich dni. Jest na AOS4 i MOS, to może być traktowana jako amigowa. cool Doszedłem już do Swampa, ale nie wiem co z nim zrobić, bo jak uciekam na prawo, to w pewnym momencie dochodzę do kolców i ognia i nie ma jak dalej biec. :/

@parallax: ta w niebieskim na Twoim avatarze to księżniczka? :P



Ostatnia modyfikacja: 05.07.2010 18:24:37
[#100] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@snajper, post #99

Ha, Giana zaliczona. :) W ostatnim levelu trzeba tylko zebrać wszystkie rubiny. Ale mogli przynajmniej na koniec jakąś ciekawszą muzyczkę wymodzić. :/

[#101] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@snajper, post #100

A teraz kogo zaliczasz? ;)

A wczoraj grałem w Turricana 2.

[#102] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

grałem w LOST IN MINE
[#103] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Wczoraj grałem w Świąteczną awarię :D

[#104] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Cosi, post #103

Ja sobie pograłem w Walkera,SlamTilt i PHND. :D













A1200
[#105] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #101

Teraz jej siostrę. Giana już nie daje rady. :P

[#106] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

A grałem w Cannon Fodder :P Bazowa gra. Oraz Superfrog- Project F i dwie plansze w zamku.

[#107] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #106

Teraz obrabiam Barbariana II. Zajebiaszcza gierka, pierwsza jaką zobaczyłem na Ami. Nigdy nie doszedłem dalej niż poza pierwszy level, więc trzeba w końcu się przyłożyć, nabrać expa i posunąć cokolwiek do przodu. :P Póki co zrobiłem sobie spis ciosów, znalazłem jakieś dwa przedmioty - pewnie trzeba znaleźć jeszcze trzeci żeby przejść na kolejny level... Smoczki fajnie odgryzają głowę. :P Ogólnie różnorodność potworów dodaje grze smaku i zawsze chciałem zobaczyć, jakie jeszcze kreatury kryją się w dalszych levelach. :)

[#108] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@snajper, post #107

A ja zacząłem grać w Metal Mutant. Pamięta ktoś te grę?

Przymierzam się do kupna LCD 27" FullHD (ciekawe jak bedzie wyswietlac obraz z CDTV) tak bym miał o u mnie w pokoju non stop to będę nieustannie ciął w gry ;))

[#109] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #101

Slam Tilt

[#110] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@atarens, post #109

Też grałem w Slam tilta, najlepszy flipper w jaki grałem na komputerze, oraz w Desert strike pograłem se też.

[#111] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Grałem w Panga- przeszedłem
Jaguar XJ220- przeszedłem (zaraz po lotusie i xtreme racing najlepsze wyścigi na Amigę)
Desert Strike- nie przeszedłem (czasu brakło :()

[#112] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #111

Perihelion :) Nie ukończyłem jeszcze tej gry więc najwyższa pora!

[#113] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@reactor, post #88

Hmm, a moze to:

http://www.ppa.pl/artykul-Alien.Breed.Tower.Assault.szkola.przetrwania-7_13_214.html

Ja przeszedlem kiedys abta, bylo to chyba z 11 lat temu, powodzenia :)

[#114] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Grałem w Superfroga. Próbowałem grać z zamkniętymi oczami i muszę przyznać, że nawet z dobrymi efektami. Co prawda, jeszcze nie udało mi się zebrać wszystkich monet (łąka, na razie tu grałem z zamkniętymi oczami), ale efekty i tak mnie zadowalają. Życia nie straciłem. Rozmyślam też nad tym, aby zagrać też bez dźwięku, rzecz jasna również z zamkniętymi oczami, ale to już było by ciężej na pewno. Podejrzewam nawet, że mógłbym stracić życie, a nawet mógłbym nie przejść levela. Ale kiedyś spróbuję.

[#115] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #114

A może spróbuj bez użycia joya.

[#116] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@frywolny_marian, post #115

Nie podpuszczaj :D

[#117] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #114

A ja grałem w Swiva na 2 joye. :P
Poza tym doszedłem do drugiego lvl-a w Barbarianie Drugim :) (jednak nie trzeba nic znajdować, tylko trzeba dojść w odpowiednie miejsce. Czyli przydałoby się zrobić mapkę na przyszłość). A dokonałem tego osiągnięcia grając Barbarianką - jest prościej, bo ma dłuższy miecz. :P Do 3-go lvl-a już nie doszedłem, za to przekonałem się, że w 2-gim te potwory nie są takie straszne, jak mi się wydawały 18 lat temu (a nawet wydają się być prostsze do zarżnięcia niż w pierwszym).

[#118] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #1

Ja gram w Syndicate i SuperFroga. Moje ulubione gry na Amige

[#119] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@TCD, post #118

Oddaj głos w Top10 ;)

[#120] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@bombermax, post #108

Przymierzam się do kupna LCD 27" FullHD (ciekawe jak bedzie wyswietlac obraz z CDTV)

Będzie taka ostrość, że w 320x256 z odległości 10 metrów będziesz mógł liczyć pixele. Po dłuższym graniu w takiej rozdzielczości na takim monitorze będziesz mógł "wypixlować" grafikę do gry z pamięci. :)

A moja odpowiedź na zadane w temacie pytanie brzmi: "w żadną". I to od lat. Nie liczę sprawdzenia czegoś z czystej ciekawości czy szacunku dla autora. W dawnych czasach może troszeczkę w Test Drive, Hard Driving, Vroom, Settlers, Lemmings, Wipeout. Oczywiście wiele gier mi się podobało i uwielbiałem patrzeć jak ktoś gra, oglądać grafikę, animację. Jednak grać nigdy mi się nie chciało. Na jakiejkolwiek innej platformie też zresztą nie za bardzo. Wyjątkiem jest kilka gier na Atari XL/XE w które nawet dzisiaj potrafię pograć z radością (Road Race, Blue Max, Fred, Robbo i jeszcze kilka polskich z okresu 1990-1993). Ściągam trochę gier dla iPhone/iPod/iPad i nawet czasem trochę pogram ale też raczej symbolicznie i z ciekawości niż dla przyjemności grania.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem