[#1561] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Sadun, post #1560

Znowu Solid Gold - w końcu pokonałem Egipt ;)
[#1562] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@WojT_GL, post #1561

Goblins I - przechodzę od początku, jestem na już 17 poziomie
czadowa gra
[#1563] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@JacK_Swidnik, post #1562

Wczoraj poświęciłem nieco czasu na gry. Trochę w NAPALM w rozdzielczości 640x400 na AGA, działa super! Poza tym kilka rund w Lotusie 2, troszkę Lemmings 2, Pinball Fantasies i Pinball Illusions. Jeszcze Genetic Species. Odpaliłem też Glooma.

Co do Goblins I - uwielbiam ręcznie robioną animację.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 12:35:40 przez Hexmage960
[#1564] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Hexmage960, post #1563

AAAA :) Udało się skończyć Solid Gold ;) Miłe. Ale ciężkie.
Ktoś zna podobnego platformera?
Czy zabierać się za Gobliiins :)
[#1565] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@WojT_GL, post #1564

Polecam Gobliiins. Świetna zabawa.
[#1566] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@glichtanski, post #1565

Zwłaszcza bez solucji :D.
[#1567] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@glichtanski, post #1565

GobliiinsOKOKOK
[#1568] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@OSH, post #1566

Przejście jej zajęło mi kilka lat Zacząłem grać w Gobliiins jak miałem 11 lub 12 lat, potem miałem długą przerwę - nie mogłem przejść etapu, gdziena samym dole był smok i trzeba było podrzucić mu stopę, którą on usmażył, a potem podrzucić ją na dywan. Przeszedłem ten etap po kilku latach przerwy, gdzieś pod koniec podstawówki. Chyba w ten sam dzień lub w następny przeszedłem grę do końca.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 22:48:37 przez glichtanski
[#1569] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@glichtanski, post #1568

Ja dzisiaj po ok 24 latach przeszedłem nareszcie Wrath of the Demon.Na A500 te prawie ćwierć wieku temu miałem coś zrypane z chyba 3 dyskietka.I przez następne lata podejmowałem co jakiś czas rozpaczliwa probe przejścia tej gierki szeroki uśmiech Niestety zawsze coś stawało na drodze.Ostatnia nieudana miała miejsce w 2012 , w wersje na ST (końcowy etap freezowalo w pewnej chwili i kaplica).Oczywiście grałem z trainerem bo poziom trudności to kosmos jakiś jest.
[#1570] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Aniol, post #1569

Jeśli Ty ukończyłeś grę po 24 latach, to i dla mnie jest jeszcze nadzieja Prawdę mówiąc to grałem w wiele gier na Amidze, a ukończyłem ich mało. Dość często gram w "Fire and brimstone". Bardzo przyjemna gra w miłej oprawie graficznej, ale udało mi się dotrzeć tylko do trzeciej planszy (Nidavellir). Być może i ja kiedyś ją ukończę szeroki uśmiech Gry z tamtych czasów często prezentowały dość wysoki poziom trudności i to jest chyba zachętą do powracania do nich.
[#1571] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@cemaxx, post #1570

Rise of the Robots na cd32 pod winuae. Wciąż uważam że tej gry należy unikać jak ognia.
[#1572] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Gżegżółka, post #1571

Fury of the furies.... zawziąłem się i chcę przejść - pamiętam, że nigdy nie udało mi się jej ukończyć :/
[#1573] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@WojT_GL, post #1572

Życzę Ci powodzenia Wojt :) ja właśnie ukończyłem Naughty Ones :) przyjemna platformówka w klimatach arcade od melon design.
[#1574] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Gżegżółka, post #1573

A ja dzisiaj przesuwałem ikonki na AmigaOS 4.1.OK
[#1575] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Andrzej Drozd, post #1574

"Lost Dutchman Mine". Mój syn Mikołaj, lat 5 naoglądał się na Discovery cyklu "Poszukiwacze złota" i sam postanowił otworzyć własną kopalnię. Na początek odkopał znaną prostą, fajną grę z 1989 r. z Amigi... także się w nią dawno temu zagrywałem. Kupujemy kalesony, kilof, zapałki, łowimy rybki i w góry, w poszukiwaniu fortuny!
[#1576] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Andrzej Drozd, post #1574

przesuwanie ikonek to nie jest gra , taki post to nie w tym dziale

super stardust , do setki dociągnę a nie przejdę tej gry

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 22:41:52 przez djpiotrs
[#1577] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@djpiotrs, post #1576

A ja wczorej przeszedłem Goblins. Dla mnie ta gra dalej jest zabawna.
[#1578] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@JaraB, post #1577

Cardiaxx świetna gra napisana przez trzy osoby
[#1579] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@sebbb, post #1578

Wczoraj dosiadłem Cannon Fodder. Dzisiaj będę kontynuował. Śmiać mi się chce, jak sobie przypomnę, że 20 lat temu nie miałem pojęcia do czego służą ikonki-dyskietki "Save" i "Load" Grałem co dzień od pierwszej planszy głową w mur
[#1580] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Gżegżółka, post #1573

Na razie doszedłem do "Zimy" :) heh... wydawało się łatwiejsze - ale niektóre levele potrafią dać w d...
[#1581] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@WojT_GL, post #1580

Ja też, gdzieś chyba do 7 poziomu, mapa jest bardzo długa ale wąska. Można tam użyć jakiegoś pojazdu śnieżnego. Straciłem tam chyba z 50 ludzi i nie przeszedłem jej
[#1582] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@SuperBuster11, post #1581

A ja kiedyś zagram na Amidze w Tomb Raidera. No dobra, wczoraj "grałem".OK
[#1583] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Andrzej Drozd, post #1582

Wczoraj przeszedłem Premiere w wersji na cd32, o ile sama gra ma bardzo dobrą animację to nie ma w niej nic więcej czego nie byłoby w wersji dyskietkowej.
[#1584] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Gżegżółka, post #1583

ja grałem i przeszedłem kolejny raz Pang'a - chyba moja ulubiona gra.
Jest to po prostu esencja arcade w pełnej okazałości. ok, racja
Ćwiczy refleks i koordynację wzrokowo-ruchową OKOK
Małe spostrzeżenie - na A500 1mb nie ma tych przeszkadzających ptaków, krabów, itd.
Na A1200 są, zastanawia mnie gdzie tkwi różnica, może trzeba mieć z 2mb chip do tego?

I małe pytanko, też grałem w Cannon Fodder ostatnio i doszedłem do zimy gdzie trzeba budynki niszczyć, ale nie pamiętam jak się granatów i rakiet używało?
Podpowie ktoś?
[#1585] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@zmiennik, post #1584

I małe pytanko, też grałem w Cannon Fodder ostatnio i doszedłem do zimy gdzie trzeba budynki niszczyć, ale nie pamiętam jak się granatów i rakiet używało?


Najpierw prawy przycisk myszy przytrzymujesz, a potem naciskasz lewy, dalej trzymając prawy. Wtedy leci granat lub rakieta. To, które poleci, to się chyba wybierało po lewej stronie ekranu w tym "menu" gdzie są nazwiska drużyny.

PS. Jednak doszedłem dalej, chyba. Do jakiejś bazy na pustyni, zaczyna się przy jakimś kanionie, potem przechodzi się mostkiem niżej aż do bazy.

http://thecompany.pl/res/gra/1288891109-Cannon_Fodder-5.png

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 10:24:20 przez SuperBuster11
[#1586] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@SuperBuster11, post #1585

Ja po wieli dniach walki ze sprzętem, a potem oprogramowaniem w końcu odpaliłem WHDLoad na mojej A4000. Jak po wielu dniach ciszy usłyszałem tą wspaniałą melodię, to buzia sama mi się uśmiechnęła i nie chciała zmienić grymasu :)

Cannon Fodder na mojej Ami (Youtube)
[#1587] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Davka, post #1586

Dzisiaj grałem w Gianas Return na A1200 i AOS 4.1.
[#1588] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@WojT_GL, post #1580

Kolejna gra moich lat młodzieńczych ukończona ;)
FoF było świetne. Coś w tym jest, że mając do wyboru FoF albo The Last of Us, wybierałem to pierwsze i katowałem. TLoU w ogóle mnie nie wciąga :/ mam wręcz odrzut i nie chce mi się w niego grać :/

Ktoś coś poleci teraz ciekawego platformowego i amigowego?
[#1589] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@WojT_GL, post #1588

Superfeog, ale wersja HD na PC. Teraz już rozumiem parallaxa. Miał chłop trudne dzieciństwo.
[#1590] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@SuperBuster11, post #1589

Superfrog HD w porównaniu do normalnego jest wkurzający. Nie umiałem strawić scrollingu.

Wczoraj pograłem w Minskies. Przedostatni przeciwnik mnie wykończył...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem