[#151] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #150

Hołdys najlepsza jest liga gdzie trenujesz swoich zawodników na siłowni.. w momencie kiedy każda z wartości teamu wynosi ponad 200 to zaczyna się piekło... gra jest tak dynamiczna i tyle się dzieje akcji że aż mi pad od CDTV trzeszczy ;-D pamiętam że w latach 95' złamałem joy'a QuickShot 2 grając w nią

Polecam przechodzenie jej do końca!



Wczoraj grałem w Super Froga, Spedball2 oczywiście i Perihelion.



Ostatnia modyfikacja: 28.07.2010 22:53:00
[#152] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@bombermax, post #151

Ja nigdy nie grałem w nią na misję. Zawsze tylko tak o by sobie pograć, a najbardziej się bazowałem jak można było znokautować przeciwnika ;) Kilka razy udało mi się, że czterech znieśli na noszach :)

Wczoraj pograłem w moją ulubioną grę oraz w UGH.

[#153] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #152

Wczoraj pograłem jak nigdy. Jakieś trzy godziny :D Desert Strike, Pang i Clik Clak :D Dziś też troszkę popykam :D Po obiedzie :D

[#154] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #153

wczoraj z przejściem na dzisiaj grałem oczywiście w Speedball 2. Grałem z tą drużyną:
http://www.youtube.com/watch?v=cGJYraVpn7s&feature=related

efektem jest mocna opuchlizna na kciuku u mojej lewej dłoni przy czym boli jak cholera (przeklęty plastikowy "krzyżak" w padzie od CDTV)

[#155] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@bombermax, post #154

Wczoraj grałem w mortal kombat na dwóch, a w drugim porcie myszka :)

bombermax, to spróbuj myszką zamiast padem :D

[#156] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #155

Potwierdzam, myszka stanowi większe wyzwanie niż pad bo często sama skacze lub kuca i ogólnie unika ciosów.
Szkoda trochę że już z atakowaniem u niej gorzej... ale można kotu się dać pobawić, a nuż celnie pacnie sobie w przycisk i zaskoczy nas jakimś specjalnym ciosem.

[#157] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #155

hahahahahaha dobre Miłosz OK

[#158] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@bombermax, post #157

Doszedlem z kuzynkiem w The Chaos Engine na A500 do 4 Worlda 2 Level ..
ale juz jest kosmicznie trudna !!!

[#159] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #158

Wczoraj po długiej przerwie pograłem w najlepszego tetrisa na Amigę, czyli Tetris Pro. Później kilka etapów w Superfrogu.

[#160] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #159

Dlaczego nie bierzesz udziału w turnieju graczy na EAB?

[#161] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mailman, post #160

Ja tam rzadko bywam, a jaki jest tam turniej? Tetris Pro czy Superfrog?

[#162] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mailman, post #160

po prostu nie interesuje mnie to :)

[#163] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@HOŁDYS, post #162

HOŁDYS, czyżbyś miał numer 1349 na liście? ;)

[#164] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #161

W zależności od tego, na co ludzie zagłosują. Co miesiąc jest inna gra. W Tetris Pro i Superfrog już graliśmy. Teraz jest Skidmarks.

[#165] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mailman, post #164

Aha, no to będzie trzeba zobaczyć na jakiej zasadzie się to wszystko odbywa.

[#166] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@parallax, post #165

Po prostu:

1. Przez dwa tygodnie (gdy trwa runda turnieju) oddaje się głosy na grę rozgrywaną w kolejnej rundzie. Obecnie trwa głosowanie na rundę 10. Typujesz swoje pięć gier, które mają system punktowania.

2. Z gier, na które głosowano, wybiera się tę, która uzyskała najwięcej punktów i przez trzy tygodnie sobie gramy podsyłając zrzut ekranu lub zdjęcie ekranu z uzyskanym wynikiem. Liczą się punkty uzyskane tylko podczas trwania rundy, a nie jakieś "all time top" czy "personal best" zapisane w pliku highscore gry. Nie można oszukiwać ani stosować dziwnych technik. Trzeba stosować się do zasad (oraz podanych uprzednio ustawień gry, np. gramy na poziomie Easy, Normal lub Hard). Obecnie trwa turniej Skidmarks. Jest to runda 9.

Zapraszam do przyłączenia się. Nie wymaga to nie wiadomo ile wolnego czasu. Jeżeli ktoś ma czas i chęci, żeby sobie w coś pyknąć raz na tydzień, to nie powinno dla niego sprawić problemu dołączenie do tej zabawy.

Tutaj jest całe forum tematyczne. Tutaj są ogólne zasady, a tutaj obecny ranking. Przyłączyć się może każdy, w dowolnej chwili. Trzeba być jedynie zarejestrowanym na EAB lub Lemon Amiga (turniej odbywa się równolegle na obu portalach, wyniki są składane do kupy i trwa jednocześnie rywalizacja sympatyków jednego i drugiego portalu (niebiescy - EAB, czerwoni - Lemon).

[#167] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@mailman, post #166

Faina inicjatywa, tyle tylko, że może niektórych zbyt kusić łatwym oszustwem, zrobienie screena czy zdjęcia nie daje gwarancji autentyczności wyników, można je przecież bardzo łatwo zmodyfikować nawet Deluxe Paintem (zdjęcie też, wszak to może być zmodyfikowny screen sfotografowany na tv). Tak więc przydała by się jakaś "bezpieczniejsza" forma przesłania/zaprezentowania swoich wyników np. filmik z ekranu tv/monitora choćby tylko w którymś momencie gry.
[#168] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Kiv_Master, post #167

Gwarancje autentyczności wyników daje renoma na forum - ilość postów, uczestnictwo w poprzednich zabawach i wreszcie sam poziom wyniku.
Raczej logiczne że jeśli ktoś z 1 postem wyskoczy z wynikiem o 200% wyższym niż najlepszy gracz w danej grze to coś będzie nie tak.
Jest też jeszcze coś takiego jak honor, ludzie nie wygrywają w tym konkursie złotych majtasów, tylko grają żeby miło spędzić czas.

[#169] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Shoonay, post #168

Raczej logiczne że jeśli ktoś z 1 postem wyskoczy z wynikiem o 200% wyższym niż najlepszy gracz w danej grze to coś będzie nie tak.

No niestety nie jest to takie oczywiste, może przecież być ktoś, świetnie obcykany w jakiejś grze, a nigdy się z tym nie ujawniał, nagle zarejestruje się na forum i zagnie wszystkich i co mam mu nie wierzyć tylko dlatego, że jest nowy na forum? Czy ilość postów świadczy o umiejętnościach w jakiejś grze? Ja myślę, że nie. Poza tym przecież nikt normalny, a chcący oszukać nie poprawi "Deluxe Paintem" najlepszego wyniku o 200% a zaledwie o kilka-kilkanaście, a tego już nie zauważysz. Z tym honorem to przeceniasz ludzi, owszem uważam, że większość jest tam uczciwa w prezentowaniu swoich wyników, ale niestety wszędzie może się znaleźć czarna owca i właśnie o wyeliminowaniu takich osób myślałem proponując lepszą kontrole wyników.

PS. Ja też tam nie jestem zarejestrowany i nie wiem co byś powiedział o mnie gdybym się tam zarejestrował a rozgrywali by turniej w "Fury of the Furries"
[#170] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Kiv_Master, post #169

Tylko że jak wyskoczy z wyedytownym wynikiem o ileś-tam-procent większym niż NAJWYŻSZY MOŻLIWY W GRZE to już raczej poznają ;)
I nie chodzi mi wcale o przekręcenie licznika, zagraj to będziesz wiedział o co chodzi, każda gra ma ograniczenia lub okresloną ilość pkt do zdobycia w danym poziomie.
Albo zobacz do poprzednich konkursów. Z pamięci polecam Lotusa 2 i Chaos Engine.

Proste sprawdzenie czy naprawdę tyle nabił: niech pokaże screen z innego/poprzedniego poziomu.
Zresztą wogóle ludzie tam podają KAŻDY kolejny wynik który uda im się uzyskać, z każdego poziomu do którego dojdą - raczej logiczne że jak ktoś pierwszego dnia pokaże od razu ostatni poziom i parę miliardów pkt będzie wiadomo że nie grał teraz.

Wiesz, wszędzie można oszukać, wszystkich można oszukać, tylko nadal pytam: po co?
Grają tam o złote majtki?
Ktoś naprawdę jest tak żałosny żeby czerpać radochę z tego że wmówił innym że on ma więcej a oni dali się nabrać?
A jeśli już, i nie wyszło to na jaw? no i co z tego?



Ostatnia modyfikacja: 07.08.2010 13:25:18
[#171] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Shoonay, post #170

Tylko że jak wyskoczy z wyedytownym wynikiem o ileś-tam-procent większym niż NAJWYŻSZY MOŻLIWY W GRZE to już raczej poznają

Hmm, widzisz nie bierzesz pod uwagę, że ktoś może chcieć zaistnieć w rankingu niekoniecznie na pierwszym miejscu, a wtedy wg Twojej teorii juz tego nie zauważysz.

Proste sprawdzenie czy naprawdę tyle nabił: niech pokaże screen z innego/poprzedniego poziomu.

No i właśnie o to mi chodzi, ale obawiam się, że taka metoda jest niewystarczająca, wszak w poprzednim też mógł odszukać.

raczej logiczne że jak ktoś pierwszego dnia pokaże od razu ostatni poziom i parę miliardów pkt będzie wiadomo że nie grał teraz.

No to niestety nie mogę tam zagrać w "Fury" bo przeszedłbym je właśnie w 1 dzień. :P

Wiesz, wszędzie można oszukać, wszystkich można oszukać, tylko nadal pytam: po co?


Też się zastanawiam po co ludzie oszukują. Dla korzyści? Tutaj może żeby zaistnieć w środowisku?

A jeśli już, i nie wyszło to na jaw? no i co z tego?

No to mi się nie podoba, to jak z dopingiem w sporcie, każda rywalizacja powinna być czysta. W ten sposób każde przestępstwo można by uznać za niebyłe/nieszkodliwe/nieważne jeśli nie wyszło na jaw.

Pozdrawiam

z futrzakowym szacunkiem

Kiv_Master
[#172] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Kiv_Master, post #171

Ech... nie chodzi o to w ile przeszedł jakąś grę (w końcu ile tak naprawdę przechodzimy gry Amigowe? miesiąc?) tylko KIEDY dokonał dany wynik.

Ale dobra, widzę że Ty robisz wszystko byle by tylko wyszło że wszyscy oszukują, ok...
Mów sobie co chcesz, podejrzewaj sobie kogo chcesz, jeśli wolisz spędzić całe życie na oczernianiu innych zamiast bawić się z nimi w konkursie - Twoja sprawa.



Ostatnia modyfikacja: 07.08.2010 14:03:07
[#173] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Shoonay, post #172

Ja chcę się jak najbardziej bawić w tym konkursie, jeśli przeczytasz moje wcześniejsze posty to zobaczysz, że go chwalę, martwię się jedynie o ewentualnych oszustów. Chciałbym jednak uczestniczyć w zdrowej rywalizacji. OK



Ostatnia modyfikacja: 07.08.2010 14:06:29
[#174] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Kiv_Master, post #173

No a ja cały czas przedstawiam Ci przykłady w jaki sposób można to wykryć, więc w czymże problem?

Zagraj, bardzo Cię proszę, im więcej ludzi tym lepsza zabawa, narzekaniem niewiele osiągniesz.

Nie podoba Ci się kogoś wynik - zgłaszasz to adminowi.
Niech udowodni że tyle naprawdę osiągnął dochodząc znowuż do tego poziomu czy coś. Proste.

Bo jeśli będziesz wszystkich podejrzewać że oszukiwali tylko dlatego że zobaczysz ich wynik będzie większy od Twojego to coś tutaj jest naprawdę niezdrowego, i to nie z konkursem.

[#175] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Shoonay, post #174

No niestety załamujesz mnie, ja mówię o jakimś obiektywnym sposbie kontroli dla dobra wszystkich uczciwych uczestników konkursu, a Ty oskarżasz mnie o nieuprawnione podejrzenia, chyba się nie rozumiemy. Więc powtórzę loud and clear wystarczy wybrać jakiś wiarygodny sposób weryfikacji wyników, a wtedy "kraj będzie rosnąć w siłę, a ludziom będzie się żyło lepiej".
[#176] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Kiv_Master, post #175

A w co wczoraj graliście? Pewnie w nic!

[#177] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Kiv_Master, post #175

Ja oskarżam? ;)

Ja cały czas pytam: dlaczego uważasz że na EAB niema "wiarygodnego sposobu weryfikacji wyników" i cały czas o tym piszesz, mimo że jeszcze ani razu nie brałeś udziału w konkursie?

[#178] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Shoonay, post #177

Ponieważ, screen/zdjęcie to żaden wiarygodny sposób weryfikacji wyników, jest poprostu za łatwy do zmanipulowania. Żeby to stwierdzić nie trzeba brać udziału w konkursie.
[#179] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Kiv_Master, post #178

O matko, i od początku... rzeczywiście, nie bierz lepiej udziału w tym konkursie.



Ostatnia modyfikacja: 07.08.2010 14:47:13
[#180] Re: W jaką amigową grę grałeś/aś wczoraj?

@Shoonay, post #179

buuu!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem