[#31] Re: Dune 3 - kontynuacja z komentarzy

@AceMan, post #28

Ci z klasykami i fastem to grywają w SuperFroga.
[#32] Re: Dune 3 - kontynuacja z komentarzy

@Minniat, post #1

Wygrzebałem z dysku zalążek Dune 3 i całkiem zgrabnie to wygląda (pod kartą graficzną). Sorki, ale karta graficzna jest po prostu niezbędna, dzięki temu działa to bardzo szybko. Co jest zrobione:

- procedury dekompresujące oryginalną pecetową grafikę z Dune 2 w formacie SHP (shape'y tj. czołgi, quady, ornithoptery itp.) oraz ICN (ikonki),
- procedura generująca losową mapę,
- procedura wyświetlająca mapę,
- procedura odsłaniająca mapę w kształcie koła,
- procedura wyświetlająca shape'y,
- skrolowanie mapy za pomocą prawego przycisku myszy,
- zaznaczanie budynku myszą (wyświetlany jest wtedy panel z możliwościami budowy),
- "tooltipy" po najechaniu myszą na przycisk budowy (wyświetla np. "Radar Outpost" w ramce na górze).

Znalazłem też mały program demonstracyjny, w którym po wygenerowaniu mapy wyświetlany jest jadący po mapie Harvester. Przyciskając prawy przycisk myszy można skrolować mapę.

Ponieważ moją główną Amigą jest teraz Amiga z kartą graficzną to zamierzam popracować nad remake Dune 2 na niej. Oczywiście nie zapominam o Nurku, ale częstsze update'y będą dopiero jak dojdzie do mnie paczka z rozgałęźnikiem zasilania, dzięki czemu podłączę zasilanie do stacji dysków w mojej Amidze.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem