[#331] Re: Remake'i Amigowych gier

@diecast64, post #326

Dla mnie te gry stanowia zamknieta, nienaruszalna calosc.

Historie takich remakow pokazuja, ze efekt koncowy budzi u odbiorcow raczej skrajne emocje. Tak bylo z wykonana we wspolczesnym stylu Giana Sisters, ktora niczym nie przypominala oryginalu, jak i z Baldur's Gate, ktoremu jedynie zwiekszono rozdzielczosci wyswietlania i przerysowano interfejs. W obydwu wypadkach, rezultaty budzily watpliwosci. Nie sa to, niestety, odosobnione przyklady, czasami warto pozostawic historie historii.
[#332] Re: Remake'i Amigowych gier

@F7sus4, post #331

Giana Sisters Twisted Dreams to straszna lipa. Niczym nieprzypomina oryginału. Polecam zapoznać się z pierwszym oficialnym remejkiem Giany na NDSa. Miażdzy Twisted Dreams w każdym aspekcie.
Link> https://www.youtube.com/watch?v=TxsVV9a5J9I
[#333] Re: Remake'i Amigowych gier

@Sunday87, post #332

dajze spokoj. Co to ma byc kalka Mario? Bo tym w zasadzie ta gra byla. Jak bede chcial to samo to kupie 3ds i mariany bo co roku to samo w nieskonczonosc tluka. Takich powiew swiezosci w tej giana, jak w starym odkurzaczu. Ta nowa wlasnie oferowala ciekawszy gameplay i cos innego niz kolejne mario
[#334] Re: Remake'i Amigowych gier

@Iceman, post #333

Osobiście obydwie gry bardzo mi się podobają: Giana Sisters DS (PC Action) i Giana Sisters: Twisted Dreams - Rise of the Owlverlord.
Obydwie są świetne (każda w swojej kategorii) z małym, zastrzeżeniem, że drugi tytuł zasadniczo z Gianą ma mało wspólnego (nic?) i Giana w tytule to raczej "cHłyt MartetiDowy" ok, racja
[#335] Re: Remake'i Amigowych gier

@BULI, post #334

Wings! Ma być pod iOS :)
[#336] Re: Remake'i Amigowych gier

@Sunday87, post #332

Chodzi o prosta, obecna zaleznosc. Albo 1) wykonuje sie remake w "nowym stylu" (ekstra grafika, muzyka, super efekty, niski poziom trudnosci), ktory niezbyt przypomina oryginal - stanowi zupelnie inna gre, jedynie bazujac na pierwowzorze (tytul, postacie, setting), co zapewnia oczywiscie sprzedaz, bo bez nawiazan do klasyka, nikt by na taka pozycje nawet nie spojrzal, albo 2) wykonuje sie remake, w ktorym poprawia sie nieistotne detale, co zazwyczaj wcale nie wymaga ponownego wydawania tytulu, ale za to napedza dodatkowe zyski. W obydwu wypadkach wartosc takiej produkcji jest wewnetrznie przecietna. Przypomina to popularny ostatnio proceder w przemysle muzycznym, gdzie artysta "wydaje" wiecej albumow po smierci, niz za zycia. Jesli chodzi o mnie, wole polamac joysticki na oryginalnych, dawnych produkcjach z lat 90-tych, albo poszukiwac zupelnie nowych, oryginalnych perel wsrod wieprzy w temacie gier (a pojawia sie tego troche, jesli dobrze poszukac).
[#337] Re: Remake'i Amigowych gier

@Sunday87, post #332

Gra wygląda całkiem przyzwoicie, ale za bardzo przypomina Giana Sisters pomysł Niektóre elementy, to już mógł ktoś sobie darować, bo to podchodzi pod złodziejstwo pomysł
[#338] Re: Remake'i Amigowych gier

@Sunday87, post #332

Wygląda nie najgorzej, dla dzieciaków jak znalazł. Najpierw mogą pograć w oryginał, później w Twisted Dreams i założę się, że nowa bardziej się im spodoba. My z racji tego co przeżyliśmy w przeszłości, mamy troszkę inne spojrzenie na nowe gry,
[#339] Re: Remake'i Amigowych gier

@Sunday87, post #332

Dokladnie tak....
Twisted Dreams to uber_trudna, szalenie przekombinowana gra, ktora praktycznie nic nie ma wspolnego z oryginalem....
Sama w sobie nie jest gra zla, aczkolwiek, kto sie zdecyduje na zagranie niech bedzie swiadom autentycznie trudnej, frustrujacej i malo przyjemnej drogi_przez_meke ....
Swietna muzyka Chrisa H. to niestety nie wszystko.....

Giana Sisters DS to zupelnie inna, przesliczna, grywalna bajka na dodatek w duchu pierwowzoru....Szczegolnie dla dzieciakow - moj czterolatek po prostu ja kocha, i choc dawno skonczyl, co jakis czas gra w nia sobie na DSie. Rewelacja, Panowie, rewelacja!
[#340] Re: Remake'i Amigowych gier

@F7sus4, post #336

Przeciez kontynuacja po latach nie musi miec takiego samego gameplayu. Gry sa najczesciej dostosowywane do naszych czasow. Nintendo to wyjatek w tej dziedzinie ich gry to zzynka z poprzednich maszyn w lepszej grafie.
[#341] Re: Remake'i Amigowych gier

@Iceman, post #340

Pro-tip: Jezeli gra jest wystarczajaco oryginalna, nie musi podpierac sie tytulem z przeszlosci.
[#342] Re: Remake'i Amigowych gier

@F7sus4, post #341

no tak ale to jest forum o remake a nie o nowych swiezych gamepleyach ktorych nie ma
[#343] Re: Remake'i Amigowych gier

@Iceman, post #342

Forum jest o Amidze, a oryginalnych gier proponuje szukac w produkcjach indie. Warto.
[#344] Re: Remake'i Amigowych gier

@F7sus4, post #343

forum jest o remakach amigowych jak w tytule. Indory znam na wylot bo posiadam Indorstation 4, glownie to tam wychodzi. Mimo wszystko uwierz mi wypatruje kolejne wiadomosci o odswiezonym Gods, Moonstone czy inne amigowej produkcji. Niz o nowym indyku z przekombinowanym gameplayu.
[#345] Re: Remake'i Amigowych gier

@Iceman, post #344

A mi z remake gier podoba się Cannon Fodder 3 wyane przez Rosjan oraz Warblade - stara dobra Deluxe Galaga w nowej szacie szeroki uśmiech
[#346] Re: Remake'i Amigowych gier

@Nightmare777, post #345

Widziałem co kacapskie cannon fodder 3 i jak dla mnie, to totalna klapa pomysł Słaba grafika jak i rozgrywka OK
[#347] Re: Remake'i Amigowych gier

@Nightmare777, post #345

Deluxe Galaga jest dobra tylko na Amidze :)
"Szata" jest idealna :)
Po co coś więcej niż to co już jest idealne?
Z resztą można grać w nią na piecu przecież,
zajmuje tylko malutki EXEc http://lmgtfy.com/?q=the+company+deluxe+galaga

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 08:09:08 przez recedent
[#348] Re: Remake'i Amigowych gier

@Iceman, post #344

forum jest o remakach amigowych

Zapewne miales na mysli "topic", nie "forum".

Nowe indyki z przekombinowanym gameplayem

Biorac pod uwage, ze mowisz o Playstation 4, nie dziwi mnie taka opinia.

Link, link, link. Wymieniac mozna dlugo. Kto nie potrafi docenic, temu pozostaje wysilek intelektualny przy machaniu joystickiem do Lotusa 3.
[#349] Re: Remake'i Amigowych gier

@Vato, post #347

Po co coś więcej niż to co już jest idealne?

Nic dodac, nic ujac. OK
[#350] Re: Remake'i Amigowych gier

@F7sus4, post #349

Ano po to zeby mlode pokolenia mogly ja tez poznac i tu jestem za. Nikt z mlodych nie zagra w starej szacie w Elivire , eye of beholder czy desert strike. Ale jak odswieza z nowa oprawa to poznaja w co gralo sie 20 lat temu. Wiec popieram.
[#351] Re: Remake'i Amigowych gier

@Iceman, post #350

Nikt z mlodych nie zagra w starej szacie w Elivire , eye of beholder czy desert strike.


Jaja sobie robisz, czy naprawdę tak myślisz? Jeśli tak, to masz do czynienia z dziwnymi "młodymi"...
[#352] Re: Remake'i Amigowych gier

@Drakon, post #351

Nie , nie robie sobie jaj. Ilu ich znasz sposrod tysiecy?? 0000,1%? Jakimi dziwnymi? Co ich amiga interesuje, urodzili sie w dobie ps2 i na niej wychowali i do niej maja sentyment. To ze marny odsetek kolekcjonerow gier , zagra na amidze i interesuje sie nia troche to to jest tyle co nic.
[#353] Re: Remake'i Amigowych gier

@Iceman, post #352

Nie widziałem tego wcześniej a wygląda dobrze, muza też. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=ifF8NohhdPw
[#354] Re: Remake'i Amigowych gier

@ZbyniuR, post #353

Poruszając ponownie temat remejku Shadow of the Beast na PS4 udało mi się zdobyć informacje (nie jest to potwierdzone w 100%) że człowiek odpowiedzialny za muzykę z pierwszej części mocno pracuje nad ściezką dziękową do remake na ps4. Czyli mozemy wywnioskować że projekt jeszcze niezostał skasowany. Wciąż wierze ze ta gra jeszcze się pojawi.Poza tym na stronie developera jak i sony dalej widnieją obrazki z SOTB . Jest jeszcze nadzieja na powstanie tej gry. Taka informacja dla ludzi którzy tak jak ja wyczekują tej produkcji. Poza tym sony w grudniu planuje ujawnić dwa exy na ps4. Sony prosze zróbcie mi niespodziankę i niech to będzie Shadow of the Beast !!!

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 17:26:09 przez Sunday87
[#355] Re: Remake'i Amigowych gier

@ZbyniuR, post #353

Muza też stąd
Lazerhawk ma chyba najlepsze kawałki.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2014 18:26:51 przez glichtanski
[#356] Re: Remake'i Amigowych gier

@glichtanski, post #355

Wings Remanstered - Na pytanie do Cinemaware o wersje na OS4 dostałem taka odpowiedz: "We will gladly share the source files so that a team can develop the port for Amiga OS4!"
[#357] Re: Remake'i Amigowych gier

@diecast64, post #356

Musze Cie zmartwic, dopoki nie bedzie Unity3D na OS4/MOS/etc. to nie zobaczymy tego u siebie.
[#358] Re: Remake'i Amigowych gier

@stefkos, post #357

http://cinemawarewings.com/
[#359] Re: Remake'i Amigowych gier

@OSH, post #358

https://www.humblebundle.com/weekly - kilka z Worms'ów, Superfrog HD i Alien Breed Trilogy na pc na steama za płać ile chcesz, ja wziąłem za 1$ szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 22:48:09 przez lysyzastary
[#360] Re: Remake'i Amigowych gier

@lysyzastary, post #359

Bez pudełka i nośnika? pomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem