[#421] Re: Remake'i Amigowych gier

@Sunday87, post #420

Kompletnie źle wkleiłeś linka ale mniejsza o to. Grałeś w SotB? Dawaj jak wrażenia! No napisz coś, plizz :)

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 19:46:35 przez michalmarek77
[#422] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #421

A ja tak bardzo bym chciał remake lub kontynuację amigowego Shadow of the Beast III .
Sunday jak ten najnowszy Shadow na PS4? Tylko na PS4, czy na PC też będzie?

Pozdrawiam,

Azz
[#423] Re: Remake'i Amigowych gier

@Azzorek, post #422

Jedyne co jest pewne: SotB to PS4 exclusive.
[#424] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #371

Hmm... nie chcę narzekać, bo też czekam na Remake SOTB na PS4, ale te screeny wyglądają mi na trochę nazbyt surowe. Wyglądają trochę jak starej daty rendery tak pod kątem nasycenia i doboru kolorów jak i ilości detali

Oczekiwałbym po nowej wersji SOTB czegoś pokroju GOW tak pod względem poziomu grafiki jak i dynamiki. O klimat najmniej się martwię gdyż GOW i mitologia jakoś specjalnie nigdy mnie nie urzekała (stąd też mimo iż przeszedłem wszystkie GOWy, to klimatycznie bardziej odpowiadał mi Dante Inferno) a świat starożytnej magii, taki trochę słowiańsko-barbarzyński (a tak postrzegam uniwersum SOTB) to coś o wiele ciekawszego niż mitologia Grecka czy Rzymska (bo bardziej tajemnicza i mroczna) i wciąż niezbyt dobrze wykorzystanego.

Bardzo silną stroną dawnego Shadow Of The Beast była także ścieżka muzyczna budująca dzisiaj silne skojarzenie tego tytułu. Liczę na to, że kilka klasycznych i przewodnich motywów wróci w nowej wersji. Jeżeli nie to będę bardzo rozczarowany.

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 10:17:36 przez Duracel
[#425] Re: Remake'i Amigowych gier

@Duracel, post #424

A ja w Makowym Ogródku znalazłem TO, remake moje ulubionej gierki z C64
[#426] Re: Remake'i Amigowych gier

@Azzorek, post #422

Też bym chciał SotB IV, ale czy ta gra wzbudzi takie emocje jak wcześniejsze części ?
[#427] Re: Remake'i Amigowych gier

@Hubez, post #426

Wcześniejsze części jako gry były badziewne (no trójka była okej, jedyna prawdziwie fajna pod względem gameplayu gra w serii) SotB było tech demem, masakratorem jajec pod względem wizualiow i ścieżki audio ale grywalnie to była najwyżej miernosc. SotB2 było paskudne wizualnie, jeszcze gorsze pod względem swej mechaniki choć sound design był okej. To pewnie jedna z gorszych gier na Amige. To nowe SotB zapowiadało się fajnie ale po tym co dziś zobaczyłem bezwzględnie to day 1! Etap w lesie, choć różny z oczywistych względów, od początku SotB, klimatem cholernie to przypomina a design ma szalenie obcy a zarazem bliski temu co było w oryginale. Klimatyczne fajnie gra czerpie z tej obcosci/odmiennosci SotB. Gameplay kompletnie inny - to bardziej energetyczny, 2,5D slasher co akurat w tym przypadku jest zaletą. Jesli ścieżkę dźwiękowa faktycznie będzie robić David W. - nie mam pytań, Day 1!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 22:23:03 przez michalmarek77
[#428] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #427

OFICJALNY TRAILER









Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 07:15:46 przez michalmarek77
[#429] Re: Remake'i Amigowych gier

@tom256, post #1

[#430] Re: Remake'i Amigowych gier

@Renton, post #429

nooo i taką piłkę to ja rozumiem, podoba mi się :)
[#431] Re: Remake'i Amigowych gier

@QUAD, post #430

Coś czuję, że nie dają rady - 300k$ .... ale cóż... na obudowy się zebrało a mniej ludzi chce je mieć - a tutaj gra, na nowe sprzęty.... może może .... jakby było na PS3 to sam bym dorzucił :P
[#432] Sensible Soccer - zbiórka na Kickstarterze
Na Kickstarterze ruszyła zbiórka na grę Sociable Soccer, duchowego następcę legendarnego Sensible Soccer. Za produkcję opowiada zespół pod kierownictwem Jona Hare’a, jednego z założycieli studia Sensible Software :)



kickstarter klik:
info klik:

ps.do usunięcia,nie zauważyłem że jest w innym dziale,sorki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 23:06:57 przez look
[#433] Re: Remake'i Amigowych gier

@Renton, post #429

Jakoś mnie ten pomysł nie porywa, przede wszystkim graficznie, ale może nadrobi grywalnością, trudno powiedzieć. Na pewno dorzuciłbym się (i to niemało) do projektu rozwijania lub odtworzenia nazwisko to starego SWOSa na Amigę (a nie na jakieś pecety, PSy czy Xboxy), ale z pewnymi poprawkami i aktualizacją zasad.
[#434] Re: Remake'i Amigowych gier

@Renton, post #429

Odnośnie spotkania z Jonem i ogólnie kampanii na kickstarterze, pozwólcie, że wam to zostawię..
https://youtu.be/1Vhynwnsm28

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 07:30:24 przez Sokok
[#435] Sociable Soccer
Nowa gra od Jona Hare na Kickstarterze. Ciekawy jestem jak to będzie wyglądać w rzeczywistości.
[#436] Re: Sociable Soccer

@madman15, post #435

Tamtego klimatu nic nie zastąpi. Inną kwestią jest to, że przeznaczona ma być na PC i konsole. Ogólnie mi się nie podoba i w mojej ocenie jest za droga. Alternatywą jest Kopanito All-Stars Soccer i to wygląda interesująco.
[#437] Re: Sociable Soccer

@misiek2, post #436

Gameplay z "rimejka" Sensible Soccer
[#438] Re: Sociable Soccer

@look, post #437

Jak dla mnie gameplay super. Wygląda to tak jakby wykorzystali engine SWOSa poprawiając grafikę...
[#439] Re: Sociable Soccer

@Jenot, post #438

dobre

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 21:08:56 przez Dorian3d
[#440] Re: Sociable Soccer

@Jenot, post #438

@ fajnie wygląda , ale patrząc na iloś zebranej kasy chyba będzie trzeba obejść się smakiem
Ł31,417 z potrzebnych Ł300,000 , 18dni do końca :/

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 20:56:49 przez look
[#441] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #428

wygląda jak :
Mix heart of darkness + god of war + Oddworld: Abe's Oddysee

żeby nie wyszło jak golden axe na ps3, gra nudna zasnąć można


to jest świetna gra. Co Wam przypomina? :) gorąco Polecam !
link
[#442] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #441

Dragon's Crown (jak wszystko od Vanillaware) jest przepiękne. Grywalnie nie zawsze jest różowo. DC to ciekawa, nawet dobra gra, która po jakimś czasie meczy swą chaotycznością. Szczególnie w koopie.
A co do porównania - HoD, O:AO??? Serio? Ciekawe :) Na szczęście SotB w niczym ich nie przypomina - i dobrze, bo ten cholerny, "pamięciowy" gameplay prezentowany przez obie jest po prostu frustrujący i niefajny.
[#443] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #442

[#444] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #443

Gra jak gra, ale graficznie to Takie enviro to by o wiele lepsze sklecili z assetow z jakiego unity stora.Wydajac moze 500$.
[#445] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #443

Ogladajac ten filmik przypomnialo mi sie, dlaczego tak bardzo niechetnie patrze na wiekszosc nowoczesnych gier..

Kamera w lewo, w prawo, w lewo, w prawo, w lewo, www w gore, z wyskoku (a la Chuck Norris), spod jader (a la Kingsize), obrot o 45 stopni (jak w tancu z gwiazdami), teraz wspiecia na palce, fikolek i swobodne spadanie ze spadochronu (a la komando Foki), ciecia a la Wolverine, a na koniec 100 krotny Zoom jak w Call Of duty, na dokladke sceny a la Matrix, gdzie akcja zwalnia 1000 razy i widac lecaca kropelke superglue...


Ja naprawde rozumiem, ze 15 latek moze miec wielokrotny orgazm, ale 40 latek juz sie nie podnieci na widok tej papki.
Skoro to remake gry sprzed 25 lat, to w sumie do kogo jest on kierowany? siedzi, pije i chrupki
[#446] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #443

Nie ma muzyki w czasie gry. Niech spadają na drzewo... Gra traci przez to 50% klimatu.

Czasami mam wrażenie, że ci którzy wykorzystują stare hity mają małe, małpie móżdżki. Kompletna ignorancja i brak zabiegania o detale. Jakby przebierali nogami żeby wykorzystać tytuł, parę elementów, wydać grę i nerwowo spoglądać na konto czy już kasa leci.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 17:15:34 przez Duracel
[#447] Re: Remake'i Amigowych gier

@Duracel, post #446

"Czasami mam wrażenie.."

To chyba nie jest wrazenie, to jest raczej dzisiejszy tzw. "postep".
Wystarczy spojrzec na proces "pisania" gier: myszka klik, klik, klik, klik, pare nacisniec klawiszy i juz jest gotowy level np.:
produkcja Boxx
produkcja Call fo Duty
[#448] Re: Remake'i Amigowych gier

@Duracel, post #446

Jeszcze nie ma muzyki. To na razie wersja alfa/beta. Całkiem mozliwe, że ścieżkę dźwiękową stworzy sam David W.
To co jest pokazywane obecnie nie przedstawia tyle by już sobie wyrobić jednoznaczną opinię. Grę tworzy autentyczny fan SotB, więc nie powinno być źle.
Anioł ma pewnie trochę racji z assetami ale z drugiej strony to przecież budżetowy tytuł, który klimatycznie odpowiada wizji SotB.
Gameplay to oldschoolowy slasher, który choć prostacki do bólu, wpisuje się w duchowego spadkobiercę oryginału.
Skądinąd zabawny jak zwykle jest Selur, (dla którego skądinąd wszystko jest albo paskudne albo zbyt drogie), bo gra prezentuje archaiczny gameplay, który bardzo rzadko występuje w dzisiejszym gamingu - a jak już to dotyczy on indyków/małych popierdółek (co nie znaczy, że takie gry są mniej interesujące).
No a dla kogo jest gra? Dla graczy. Nieważne czy 50, 40, 30 czy nastoletnich. Ja się oczywiście jaram jak dzieciak, choć zdaję sobie z tego sprawę, że gra równie dobrze może być fajną (miejmy nadzieję krótką, nie dłużącą się) rozrywką jak i zmarnowanym potencjałem (choć IMO tak stać się nie powinno).
Dla mnie atutem jest wizja artystyczna, która nie kalkuje a jednak mocno inspiruje się obcością oryginału. A ten łąkowy etap to po prostu "love letter" dla fanów oryginału.

Edit

Przeczytałęm posta o łatwości robienia gier dziś :) OLO :) Podejrzewam, że Selurowi życia by brakło by przygotować w odpowiedniej jakości assety dla jednej postaci w CoD, nie mówiąc o całym poziomie :) CoD-ó można nie lubić, można je olewać - nie można jednak napisać, iż ich robienie to banał bo one wręcz przytałaczają skalą swego wykonania, budżetem i przywiazaniem do detali.


Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 17:54:31 przez michalmarek77
[#449] Re: Remake'i Amigowych gier

@Aniol, post #444

grafika jak z PS 2 a nie Ps 4
[#450] Re: Sociable Soccer

@madman15, post #435

Nowa gra od Jona Hare na Kickstarterze. Ciekawy jestem jak to będzie wyglądać w rzeczywistości.


Kampania została anulowana.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem