[#91] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Remake'i Amigowych gier
[#92] Re: Remake'i Amigowych gier

@tom256, post #1

W serwisie steam jest teraz promocja - 80% na Alien Breed Trilogy :)
[#93] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Remake'i Amigowych gier
[#94] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Remake'i Amigowych gier
[#95] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Remake'i Amigowych gier
[#96] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Remake'i Amigowych gier
[#97] Re: Remake'i Amigowych gier

@tom256, post #1

[#98] Re: Remake'i Amigowych gier

@Shoonay, post #97

Benefactor pomysł
[#99] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #98

[#100] Re: Remake'i Amigowych gier

@Shoonay, post #99

Haha, właśnie odpisał mi autor tego filmika, kiedy spytałem go o inspiracje grą "Lost in Mine":
no nie da się ukryć. Mam nadzieję że autor nie pozwie mnie do sądu. Zresztą to trochę głupio pozywać siebie samego...


Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 18:46:59 przez Shoonay
[#101] Re: Remake'i Amigowych gier

@Shoonay, post #100

Lost In Mine- tak, ale inspirację Benefactorem też widać "gołym okiem"
[#102] Re: Remake'i Amigowych gier

@tom256, post #1

[#103] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #102

Moim zdaniem Super Frog'a nie przypomina za bardzo, ale gierka bardzo ładna i apetyczna OK
[#104] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #102

Ładnie narysowana i wogóle wydaje się być bardzo przyjemna (film), do Żaby tak nie wiele podobna
ale to nie żadna ujma dla niej ani Żaby
[#105] Re: Flashback - recenzja

@michalmarek77, post #44

>TUTAJ< jest okazja zobaczyć jak ów flashback wygląda już w akcji. Rozumiem remake, ale zdeczka kiszka się szykuje :-/ Przynajmniej mogliby jakąś kontynuację zrobić, bo z tego co widzę pojechali po bandzie i scenariusz jest taki, jaki był pierwotnie, doszła jedynie jakaś akcja ze skuterem..
[#106] Re: Flashback - recenzja

@newguru, post #105

Skoro jest to remake, to scenarium powinien byc taki sam przecież. A rozwiniesz stwierdzenie, że kiszka się szykuje? Bo na filmiku wygląda na OK.
[#107] Re: Flashback - recenzja

@GumBoy, post #106

no nawet jeśli to remake, to chyba scenariusz nie musi być w deche z poprzednikiem... lekka kiszka, bo myślę, że przechodzenie gry ponownie tylko i wyłącznie po to, by zobaczyć te same lokacje, z tym samym scenariuszem, wiedząc jak się potoczy dalej gra... z jedynie zmienioną grafiką - może trochę rozczarować. No ale poczekamy, zobaczymy. Innowacja graficzna to chyba troszkę za mało.
[#108] Re: Flashback - recenzja

@newguru, post #107

no nawet jeśli to remake, to chyba scenariusz nie musi być w deche z poprzednikiem

Słysząc "remake" należy być na to przygotowanym.

lekka kiszka, bo myślę, że przechodzenie gry ponownie tylko i wyłącznie po to, by zobaczyć te same lokacje, z tym samym scenariuszem, wiedząc jak się potoczy dalej gra... z jedynie zmienioną grafiką - może trochę rozczarować

No cóż, kilkanaście razy takiego Another World przeszedłem i nie byłem rozczarowany, pomimo, że nawet grafika nie była zmieniona. Flashbacka kilka razy zresztą też, o innych grach nie wspominając. A o scenariuszu tak naprawdę nic nie wiadomo, więc...

Innowacja graficzna to chyba troszkę za mało.

Użytkownicy kupujący HD wersje gier sprzed lat zapewne się z Tobą nie zgodzą.
[#109] Re: Flashback - recenzja

@newguru, post #107

Polecam zaznajomic sie z definicja /i tlumaczeniem/ slowa remake

:)

A ja na FB czekam i kupuje w dniu premiery :)Fenomenalna gra! Nowe wizualia w niczym przeciez nie powinny zaszkodzic a jedynie moga zostac wartoscia dodana to swietnego tytulu.
[#110] Re: Flashback - recenzja

@michalmarek77, post #109

Ok. w takim razie to nie remake, bo jest jakaś akcja ze skuterem. Jest dodane coś nowego, czego nie było w oryginale. Nie będę sobie już klawiatury strzępił, bo nie ma sensu.

Za wiki: "Remake gry to ponowne wydanie istniejącej gry wideo[6]. Zazwyczaj remake zachowuje tytuł, rozgrywkę i fabułę pierwotnej gry, a poprawie ulegają elementy techniczne takie jak grafika, dźwięk i interfejs użytkownika."

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 18:40:01 przez newguru
[#111] The Miners - remake gry Diggers
Witajcie,

Czy kiedykolwiek myśleliście aby ktoś zrobił remake Waszej ulubionej Amigowej gry? Heh, na pewno. Tak więc, jeśli tą ulubioną grą były Diggers'y to ten post jest właśnie dla Was :)


----------------------------------------------

Gra The Miners jest grą wzorowaną na grze Diggers - Amigowym hicie z 1993 roku wydanym przez Millenium.

Gracz kieruje 5-cio osobowym zespołem górników, którego celem jest poszukiwanie cennych kruszców i kamieni szlachetnych. Wykopaliska są prowadzone na niewielkiej, ale bardzo bogatej w surowce naturalne, planecie Morg. Pewnego dnia właściciel wszystkich kopalń na planecie ogłosił zawody na najlepsze ekipy górnicze. Zwycięski zespół otrzyma na własność jedną z kopalń a wszystko co od tej pory wykopie będzie jego własnością. Jest więc o co walczyć! Po co kopać całe życie dla kogoś, jak można kopać tylko dla siebie?

Zwycięstwo nie przyjdzie jednak łatwo. Będziesz musiał pokonać inne zespoły, a także uważać na nieprzyjaźnie nastawionych mieszkańców kopalń. Dodatkowo będziesz musiał sprostać samym kopalniom, gdyż są one rozmieszczone w naprawdę dzikich i niedostępnych miejscach. Na szczęście, regulamin zawodów dopuszcza możliowość użycia zaawansowanych narzędzi górniczych.

Zatem, wyślij swoje zgłoszenie do zawodów jeszcze dzisiaj!


Cechy gry:
- tryb kampanii oraz &#8220;free play&#8221;
- 4 odmienne rasy górników
- 5 rodzajów terenu kopalń
- 5 rodzajów drogocennych kamieni do poszukiwania i sprzedawania w banku
- 6 rodzajów zaawansowanych narzędzi górniczych do nabycia w sklepiku
- 48 osiągnięć do zdobycia
- 3 różne sposoby sterowania górnikami
- ręcznie rysowane obrazki
- edytor map i edytor kampanii
- pół-otwartość gry


Gra ma utworzone specjalne strony na Google+ oraz Facebook'u. Jeżeli ten projekt się Wam podoba klikajcie proszę w "+1" oraz "Lubię to" :) oraz przekażcie tę informację swoim znajomym - może oni też chcieliby poznać "The Miners".
Strona The Miners na Google+
Strona The Miners na Facebook'u


Gra jest cały czas w fazie budowy i na ten moment niestety nie jestem w stanie podać daty jej planowanego wydania.

----------------------------------------------

Mam nadzieję, że projekt się Wam spodoba.

pozdrawiam,

Nornik
[#112] Re: The Miners - remake gry Diggers

@nornik, post #111

PC'towy spam w amigowej Strefie Gier na drzewo!
Mysle, ze odpowiednim dzialem dla tego bredniowatku bedzie dzial "hyde park".
------------------------------------
projekt jest do bani.

pozdrawiam,

antykornik
[#113] Re: The Miners - remake gry Diggers

@nornik, post #111

Wygląda bardzo ładnie. Czy na starcie będzie wersja dla klasycznej Amigi?
[#114] Re: The Miners - remake gry Diggers

@nornik, post #111

Jak będzie wersja na Amige, to polubię i będę reklamował, na pececie nie gram w gry :P
[#115] Re: Flashback - recenzja

@newguru, post #107

no nawet jeśli to remake, to chyba scenariusz nie musi być w deche z poprzednikiem... lekka kiszka, bo myślę, że przechodzenie gry ponownie tylko i wyłącznie po to, by zobaczyć te same lokacje, z tym samym scenariuszem, wiedząc jak się potoczy dalej gra... z jedynie zmienioną grafiką - może trochę rozczarować. No ale poczekamy, zobaczymy. Innowacja graficzna to chyba troszkę za mało.


Szczerze, to dla mnie szukanie dziury w całym.
Starzy gracze tacy jak my, grają po kilka razy w ten sam stary tytuł i nie przeszkadza im, że fabuła jest ciągle ta sama i znają ją na wylot. Delektują się samym klimatem i grywalnością.

Remake da im możliwość zagrania w starą, sprawdzoną, świetną grę która zostanie odmłodzona, dzięki czemu zagrają w to samo, ale z lepszą grafiką i dźwiękiem.

Młodzi gracze nie będą wiedzieli, że gra ma tą samą fabułę, bo pewnie nigdy nie widzieli na oczy oryginalnego Flashbacka, a nawet jeżeli widzieli, to pewnie go nie przeszli.
[#116] Re: Flashback - recenzja

@Duracel, post #115

Że tak wtrącę swoje trzy grosze - ciekawe, czy kontynuacja Flashbacka (Fade to Black) też doczeka się odmłodzenia... ;) Wielu fanów FB nie miało pojęcia że ten tytuł miał swoją kontynuację! :) To samo tyczyło się Another World...
[#117] Re: The Miners - remake gry Diggers

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #113

Niestety raczej będzie tylko wersja na Windowsa.
[#118] Re: Remake'i Amigowych gier

@tom256, post #1



Wkrotce na PS3 i PS Vita
[#119] Re: Remake'i Amigowych gier

@Radek_Cz, post #104

Gra od miesiecy /lat?/ dostepna jest w usludze Xbox Indie Games. 4 epizody, kazdy w cenie 80 MSP /ok 1$ za epizod/
Grywalnie i wizualnie bardzo, bardzo blisko Superfroga. Dla fanow staroszkolnych platformerow jak znalazl :)
[#120] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #119

Oj ludzie, amigowych gier jest tyle do zremake'owania, że starczy tego na 20 lat! I nie mówię tu o jakichś zręcznościówkach, a np. o grach strategicznych, symulacyjnych. czy RPG Taki Deuteros na przykład, Federation of Free Traders, Transarctica, Eye of the Beholder, Amberstar/Ambermoon, Reunion, Supremacy, Exodus 3010....można tak wymieniać w nieskończoność. Ale ludzie się biorą za zręcznościówki, bo łatwiej. W efekcie wcale nie zawsze wychodzi to dobrze - patrz np. Wings of Fury...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem