[#121] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #118

Przyglądając się tej grze (nie tylko z tego obrazka) moim zdaniem wizualnie prezentuje się mniej atrakcyjnie niż oryginał, ale pewnie dzisiaj taki styl jest popularniejszy. Żaba z grubym, wygładzonym obrysowaniem za bardzo kontrastuje od reszty (w dodatku przy tak mdłych kolorach), nie wygląda to już tak ładnie jak:

Tutaj też widać ładne duże oczy, dużo uśmiechu, dopasowanie stylu, wszystko wygląda jak z jednego świata. Oby grywalność to rekompensowała, chyba że pomysłem biznesowym na grę było złapanie dziadków na sentyment ;)
Kolejny przykład z Superfrog HD gdzie widać, że obiekty nie pasują do tła:

Mam wrażenie, że żabę i inne ruchome obiekty w grze rysował ktoś inny niż tła ;)
[#122] Re: Remake'i Amigowych gier

@grxmrx, post #121

Podobnie to odbieram. Remake zalatuje flashowyi crapami, niestety.
Obym sie mylil.
[#123] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #122

Nie to, że podoba mi się ta wersja, ale zastanawia mnie czy też byście ją krytykowali gdyby tak wyglądała nowa wersja na Amidze :)
[#124] Re: Remake'i Amigowych gier

@Duracel, post #123

Prawde mowiac nie wiemy jak bedzie wygladac:) To tylko kilka obrazkow, wyrwanych z kontekstu - w ruchu moze wygladac ok, jednakze obecnie to co prezentuje Team 17 zalatuje tanim, flashowym crapem.
Dla "Amigowcow" wszystko jest idealne jesli daje sie uruchomic na Ami badz systemie amigopodobnym , wiec nie ma potrzeby odpowiadac na to retoryczne pytanie.
[#125] Re: Remake'i Amigowych gier

@grxmrx, post #121

Uch. Gdybym nie mówił... Alem przecież mówił!

A na serio: Pokażcie toto w ruchu, bo po statycznych obrazkach to jakaś nędza jest na chwilę obecną. A ta żaba "wnikająca" w podłogę albo ciskająca destructo-spudem jak nie przymierzając św. granatem ręcznym z Antiochii... Żal.pl
[#126] Re: Remake'i Amigowych gier

@Duracel, post #123

Oczywiście, bo oryginał lepszy OK To to można jedynie odpalić, szybko porównać co jest inaczej, a co tak samo co w oryginale. Dla mnie to do grania się nie nadajepomysł
[#127] Re: Remake'i Amigowych gier

@recedent, post #125

Mnie te screeny aż tak straszne się nie wydają, ale wszystko powinno się wyjaśnić po obejrzeniu filmików albo najlepiej zagraniu w tytuł.
[#128] Re: Remake'i Amigowych gier

@BULI, post #127

Straszne nie są, chociaż trącą trochę przeskalowaniem i przefiltrowaniem oryginalnej grafiki (plus dodanie "słitaśnych" dodatków jak wstążeczki). Mnie najbardziej razi to, że grafika nie jest spójna (żaba kompletnie nie pasuje do pozostałych stworów, a z tego co widzę to animowana jest też cokolwiek dziwnie - jeśli żabol będzie biegał tak jak na pierwszej zajawce, to IMO będzie dramat).
[#129] Re: Remake'i Amigowych gier

@recedent, post #128

A gdzie tę zajawkę znajdę? Bo temat interesujący.
[#130] Re: Remake'i Amigowych gier

@recedent, post #128

Panowie (Panie też),

Na jednym jak i na drugim screenie - "Żaba" nie pasuje do otoczenia, jest tak, jakby była dodana na uprzednio zrobiony screen bez niej. Po prostu nie mają pomysłu, lub nie chcą na razie zdradzić jego wyglądu.

Całkiem inna jest kreska a nawet model żółwia, ryby a nawet osy od żaby- widać to gołym okiem.
[#131] Re: Remake'i Amigowych gier

@(V)(I)mothe(P), post #130

Też mi się tak wydaje - przecież cały screen nie jest w 3D, tylko w 2D, a więc dlaczego by noga żaby tak dziwnie się nakładała na podłoże?

Nie chce mi się wierzyć, że rysunek tła i animowanych obiektów (np. żółwia) jest taki wyrazisty i otoczony czarną kreską (żółw) a superhero taki jakiś rozmyty.

Zatem może być jak mówisz - wygląd zielonego jest owiany tajemnicą i poznamy go dopiero po release?
[#132] Re: Remake'i Amigowych gier

@tom256, post #1

Juz latem wyladuje na current-genach Putty Squad







Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 14:35:57 przez michalmarek77
[#133] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #132

Sorry ale ja tak z trochę innej beczki spytam, jakie mobilne urządzenie polecacie do wygodnego grania na emulatorze A500?
Przypuszczam że z dżojstiko-sterowalnymi nie ma wielkiego problemu, ale te myszko-sterowalne to na czym?


Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 21:46:50 przez ZbyniuR
[#134] Re: Remake'i Amigowych gier

@ZbyniuR, post #133

Dune Legecy
Remake na Linuksa. Wymaga oryginalnych plików z wersji pc. Można edytować mapy, grać przez sieć czy zaznaczać kilka jednostek na raz.
[#135] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #132

Moze nie do konca stricte amigowy temat, acz ta gra, w konwersji Ocean byla/jest jedna z najlepszych platformowek na Amidze.
Wkrotce na current-genach

Toki - wczesny preview remake'u
[#136] Re: Remake'i Amigowych gier

@QkiZ, post #134

Dune Legecy
Remake na Linuksa. Wymaga oryginalnych plików z wersji pc. Można edytować mapy, grać przez sieć czy zaznaczać kilka jednostek na raz.


Chyba nie tylko na Linuksa...

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 17:38:05 przez recedent
[#137] Re: Remake'i Amigowych gier

@recedent, post #136

Nawet nie wiedziałem że jest wersja na MorphOSa. Ale z drugiej strony to Open Source więc może być wydane na cokolwiek. Tyle że w wersji na Linuksa nie ma problemu z zapisem gry.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 18:40:24 przez QkiZ
[#138] Re: Remake'i Amigowych gier

@grxmrx, post #121

[#139] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #138

Co za padło pomysł
[#140] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #122

[#141] Re: Remake'i Amigowych gier

@tom256, post #1

Franko 2.
Na jakimś polskim odpowiedniku Kickstartera.
link do owego serwisu
Ciekawe, czy Tomaszek jeszcze umiałby to zakodować na zabawkę... ;)
[#142] Re: Remake'i Amigowych gier

@Corwin, post #141

Szumne i dumne zapowiedzi a ani jednego konkretu.
Pewnie "Franko 2" jeszcze nawet na papierze nie powstal. Tak przy okazji, strasznie nedzny ten polski kickstarter.
[#143] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #140

Z daleka wygląda jak super-zielona-kaczka :P
[#144] Re: Remake'i Amigowych gier

@Corwin, post #141

Już kiedyś miał być Franko 2 (były nawet grafiki- tła, animacje bohaterów) ciekawe czy tym razem się uda- ja trzymam kciuki OK
[#145] Re: Remake'i Amigowych gier

@selur, post #142

" Tak przy okazji, strasznie nedzny ten polski kickstarter. "
Amatorszczyzna pomysł Skrypt pewnie z alegro za 5 zł pomysł
[#146] Re: Remake'i Amigowych gier

@Corwin, post #141

Fajnie jakby zrobili to w starym stylu z postaciami stylizowanymi na polski margines przelomu lat 80-90 a nie na przyglupich cielakow hamerykanskich z tandetnymi tribalami
[#147] Re: Remake'i Amigowych gier

@Andrzej Drozd, post #143

Po głębszym zastanowieniu się, jednak stwierdziłem że jest to super-zielony-muminek.
[#148] Re: Remake'i Amigowych gier

@Diabeł, post #146

Ja licze, ze w Franko 2 w końcu pojawią sie "moherowe terrorystki" ciagnace wozki wypchane trotylem, ginace z okrzykiem na ustach "Za Smoleńsk!!!!"

Niech dają to do gry a bede pierwszym, ktory to kupi :)
[#149] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #148

Lepiej czarnuchów kradnacych telewizory krzyczacych"za kfc"okładać Frankiem

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 22:06:54 przez Diabeł
[#150] Re: Remake'i Amigowych gier

@Diabeł, post #149

Jesli we Franko 2 bedzie mozna walic po mo.....ach politykow PO a glowny boss to bedzie TUSKOBOS, to kupie az 3 kopie tej gry OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem