[#241] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Shadow of the Beast [PS4 remake]
[#242] Re: Shadow of the Beast [PS4 remake]

@bartekxyz, post #241

Przykłady które podałeś to bardziej "lifting" a nie "remake"

Moje zdanie w kwestii powodów krytyki nowych wersji podtrzymuję.
Jest jednak kwestią oczywistą, że mam świadomość wyjątków od określonego schematu.

Schemat ma jednak to do siebie, że kształtuje go większość.
[#243] Re: Shadow of the Beast [PS4 remake]

@bartekxyz, post #241

Jest sporo dobrych remake'ow/wersji remastered - do listy warto dodac Speedball 2, przynajmniej w wersji PSP czy XBLA /niedostepnej juz niestety/, Lemmingi na PSP /niedlugo nowa wersja na Vite/ Jetpac Refuelled, SWOS, Broken Sword Directors Cut, Another World 20th anniversary, Oddworld:strangers Wrath czy przegenialny remake Halo: CE etc....
Te ktore podales sa oczywiscie swietne /zgadzam sie z RE1 - dla tej gry warto kupic GC/Wii/
Co do Flashabacka nie moge sie zgodzic - gra jest przemiodna, i jako stary uber-fan oryginalu /konczylem kilkukrotnie, na Ami, MD, SNES/ wg mnie jest swietny. Mariaz nowego ze starym udal sie swietnie i gra daje mnostwo frajdy. No i jest przesliczna - jungla z pierwszego poziomu - Wow.
Warto zagrac by sie przekonac - filmiki nie oddaja swietnej mechaniki, w ktora gra jest zaopatrzona.
[#244] Re: Shadow of the Beast [PS4 remake]

@michalmarek77, post #243

Osobiście nie neguję tego, że jest "przemiodna", możliwe, że tak jest - nie grałem. Tylko ile zostało z oryginału? Kiedyś wyróżniała się na tle innych, a teraz? Nie ma klimatu. Wspomniany tutaj nowy Broken Sword wyróżnia się jak najbardziej na tle konkurencji, przynajmniej wizualnie. Speedball jest nietypowy już ze względu na sam pomysł rozgrywki, a nowy Flashback? Grafika moim zdaniem jest w miarę ok, ale animacja średnia. W oryginale to był wielki atut - animacja. Intro jest niby w stylu starego, ale tylko w treści, klimat jest zupełnie inny. Moim zdaniem albo trzeba lekko podrasować oryginał, albo włożyć dużo pracy, aby remake mógł w jakimkolwiek stopniu mógł być porównywany do klasyka pod względem innowacyjności, zastosowania nowych technik itd. I tu tego zabrakło. Już więcej klimatu mają nowe produkcje jak np. World of Goo czy Limbo.

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 13:46:00 przez Tom3k
[#245] Re: Shadow of the Beast [PS4 remake]

@Duracel, post #237

Myślę że jeśli ta "bajka" będzie zrobiona w 3D to może się sprzedać, bo jeśli to tylko lifting to zachwyci jedynie tą część sentymenciarzy których bolą oczy od dużych pikseli gdy wracają po latach do starego kochanego tytułu i dziwią się że teraz to takie brzydkie, a ten lifting sprawia że znowu im się to podoba. A młodsze pokolenia i tak mają inne swoje kultowe pozycje w które takie dziadki jak my nawet nie grali bo nasze serca się rozgrzewają od staroci. :)
Mnie się np nie chciało grać na Amidze w takie rzeczy jak North&South, PrinceOfPersia, czy SimCity bo już się w nie nagrałem na Amstradzie. A fakt że na Amie są dużo ładniejsze nie wystarczał gdy obok Amy miałem już PSX.



Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 14:34:44 przez ZbyniuR
[#246] Re: Shadow of the Beast [PS4 remake]

@michalmarek77, post #243

Opieram się na grze, nie filmikach. Również jestem wielkim fanem Flashbacka, ale chyba od innej strony. Mi pasował taki styl jak w oryginale ale nawet zostawiając już grafikę i dźwięk, odnowiony Conrad to typowy cwaniak-twardziel sypiący żartami jak Drake czy podobni a do tej gry nie pasuje coś takiego. Ogólnie gra straciła że swojego filmowego klimatu. Wiadomo, komuś może się spodobać szybsza, bardziej kolorowa, sensacyjna nowa wersja ale mi by odpowiadało coś w 2d z mroczna oprawa, w wysokiej rozdzielczości, z zremasterowaną muzyką i tą samą postacią przerysowaną na nowo klatka po klatce. Styl grafiki coś jak tutaj z jakaś paralaksą odległych planów i nowoczesnymi efektami świetlnymi:





Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 14:41:39 przez bartekxyz
[#247] Re: Remake'i Amigowych gier

@tom256, post #1

Nie widziałem wcześniej info, więc podrzucam ;)

link
[#248] Re: Remake'i Amigowych gier

@Mir3k, post #247

Fajne, ale podejrzewam, że sterowanie w bitwie (co sugeruje jej przebieg w załączonym materiale) niewygodne.
To jest główna bolączka w dotykowych smartfonach. Mam HTC One i gry wyglądają ślicznie, ale sterowanie palcem po ekranie czasami doprowadza do apopleksji.
[#249] Re: Remake'i Amigowych gier

@Duracel, post #248

Taa trzeba by coś takiego kupić
http://www.amazon.co.uk/Archos-GamePad-7-inch-Tablet-Grey/dp/B00ADLCC9I
w sam raz na kibelek czy do pociągu, ale musiałoby być mniejsze do stałego noszenia w kieszeni. ;)
[#250] Re: Remake'i Amigowych gier

@ZbyniuR, post #249

Fajne. Ja coraz bardziej przymierzam się do kupienia pada od PS3 do telefonu. Korzysta ktoś z niego? Myślę, że wówczas na emulatorach grałoby się cudnie :)


A co do gry to niestety granie w n&s na androidzie zabija całą miodność walki :(
[#251] Re: Remake'i Amigowych gier

@Mir3k, post #250

hmm... a można? Jak nazywa się aplikacja do połączenia pada z telefonem?
[#252] Re: Remake'i Amigowych gier

@Duracel, post #251

[#253] Re: Remake'i Amigowych gier

@Mir3k, post #252

Wracając do Flashbacka znalazłem fajne prace jakiegoś artysty:


Za takie odnowienie Flashbacka bym dał duże pieniądze.
[#254] Re: Remake'i Amigowych gier

@bartekxyz, post #253

Prace swietne, choc remake FLASHBACKA jest zdecydowanie swietny.
Fajny art na temat FB jest dzis na polygamii - za jakis czas tez recenzja

http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,14494573,Flashback___gra__ktora_miala_byc_adaptacja__Ojca_chrzestnego_.html?bo=1

/wrzucam tak, bo cos mi linkowanie z menu nie wchodzi, sorry/
[#255] Re: Remake'i Amigowych gier

@bartekxyz, post #253

Grafiki fajne, ale podejrzewam, że przy remake'u z takim stylem grafiki, znowu pojawiłyby się głosy, że zalatuje gierką we flashu tak jak to było w przypadku Superfroga.

Starzejemy się panowie, starzejemy... życie jest krótkie, a młodsi nie będziemy.
[#256] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #254

Czytałem ten art na poły, to samo było numer temu w Retro Gamerze wiec nic nowego się nie dowiedziałem niestety.
[#257] Re: Remake'i Amigowych gier

@bartekxyz, post #256

Jak ktos lubil grac w LodeRunner to moze sie spodobac: link

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 00:11:00 przez WojT_GL
[#258] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #254

No i jest na polygamii recka w której Koso podobne ma odczucia do mnie(słaba animacja, nieciekawy główny bohater, gra zwyczajnie kiepska).
[#259] Re: Remake'i Amigowych gier

@WojT_GL, post #257

To po to mamy tę wydajność 3D w konsolach, żeby grać w gry jak na Amidze? ;) Żeby nie było: podoba mi się ten powrót do źródeł, ale śmieszne to czasem też jest :)

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 00:39:38 przez Tom3k
[#260] Re: Remake'i Amigowych gier

@Tom3k, post #259

E tam, jak ktoś ma Ferrari, to nie znaczy, że ciągle jeździ 300km/h :)
[#261] Re: Remake'i Amigowych gier

@Tom3k, post #259

Wydajnosc jest przydatna, niczego jednak nie definiuje......
Dlatego fantastycznie, ze obok blockbusterow bijacych po oczach swiatami 3d, na wszystkich platformach, mozna zagrac dzis w gry wygladajace niczym te z ZX'a.........Niwazne jak gra wyglada, wazne by dawala frajde.
[#262] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #210

Spotkanie widzów arhn.eu
podsumowanie


Ostatnia aktualizacja: 31.08.2013 11:00:48 przez Dorian3d
[#263] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #262

He, he no było dynamicznie, bardzo spontanicznie i energetycznie

Co do drugiego filmiku- świetny komentarz i szczególnie ten niemiecki dubbing (gorszy mógłby być chyba jedynie włoski) OK
[#264] Re: Remake'i Amigowych gier

@BULI, post #263

Jest to moja odpowiedź, jak pojechali po fajnej imprezie a sami co zrobili? Porównaj filmy
Pixel Heaven
a co u nich się działo Kefa
[#265] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #264

Co się dziwimy, z innej epoki są "chłopaki" ;)
[#266] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #264

Nie dośc , ze czepialstwo to jeszcze wyrwane z kontekstu. Żeby zaraz ktoś nie zaczął się śmiać z post-amigowych spotkań............
[#267] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #264

Nie dośc , ze czepialstwo to jeszcze wyrwane z kontekstu. Żeby zaraz ktoś nie zaczął się śmiać z post-amigowych spotkań............
[#268] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #264

Oni nas nie zrozumieją a my ich, proste, kto się wychował na Gamboy czy na psx, nie zrozumie Amigowca, my na nich też będziemy krzywo patrzeć. Nie ma czego porównywać.
[#269] Re: Remake'i Amigowych gier

@michalmarek77, post #267

Kurtuazja kurtuazją, ale tu nie chodzi o to, żeby wydrwić coś na siłę- po prostu drętwota i paraliż na tym filmiku królują (aż strach pomyśleć jak to będzie u nich wyglądać za 20 lat, skoro już w tym wieku ci młodzi ludzie boją się oddychać) o energetycznym komentarz nie wspomną, pożegnaniu w stylu Teletubisiów, poprzez wspólne odśpiewanie "hymnu"- no sorry wygląda to bardzo źle- takie jest moje zdanie.
[#270] Re: Remake'i Amigowych gier

@Dorian3d, post #264

Jakieś "spotkanie przy piwku" Zero klimatu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem