[#1] Tabulatura "Bursztynek"
Zwracam się z zapytaniem do muzyków obecnych na forum (tylko mnie nie wyśmiejcie :) )
Poszukuję tabulatury do piosenki Fasolek "Bursztynek". Przeszukałem internet (chords.pl i inne) ale nigdzie nie trafiłem na rozpisaną tabulaturę, wszędzie tylko akordy. Pytanie czy ktoś z Was posiada takową tabulaturę, może być np do GuitarPro, ale nie koniecznie. Jeżeli ktoś posiada to bardzo bym był wdzięczny za udostępnienie.
[#2] Re: Tabulatura "Bursztynek"

@nostrum666, post #1

Nie lepiej samemu rozegrać? Ta piosenka jest banalnie prosta .

P.S.

Moje chłopaki też ją lubią .

Pozdrawiam,

Azz
[#3] Re: Tabulatura "Bursztynek"

@nostrum666, post #1

http://www.hazmid.webd.pl/index.php/31-programy

Tu jest plik midi do pobrania, o ile dobrze pamiętam to możesz go wczytać w octamedzie i potem podstawić odpowiednie sample, na którymś z kanałów będzie linia melodyjna.

edit-----
a sorry tabulatury...... nie doczytałem

edit2----
Guitar Pro 5 ponoć potrafi wczytywać .midi

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 12:55:21 przez odyseja_lkc
[#4] Re: Tabulatura "Bursztynek"

@Azzorek, post #2

lepiej samemu, już trochę próbowałem, ale nie do końca mi to brzmi tak jak w oryginale, dlatego chciałem się trochę wspomóc, a piosenka faktycznie nie należy do super trudnych a ma naprawdę fajne rify, moja młoda, choć ma dopiero 15 miesięcy to też lubi jej słuchać...
[#5] Re: Tabulatura "Bursztynek"

@odyseja_lkc, post #3

jeżeli chodzi o midi to mam i w VanBasco też mogę wyodrębnić linię melodyjną, ale chciałem tak jak pisałem trochę pójść na łatwiznę, no ale jak nie znajdę to będę próbował różnych tonacji aż trafię to co ma być
[#6] Re: Tabulatura "Bursztynek"

@nostrum666, post #5

Dobra, wrzucę MIDa do Logica. Z tego co sprawdziłem na Presonus Studio, linia melodyjna jest na kanale 4. W Logicu można zapis nut MIDI transponować do nutowego. Zobaczymy co z tego wyjdzie .

P.S.

Mój najmłodszy codziennie mi łazi po domu i śpiewa "Bursztynka" . W przedszkolu ciągle im puszczają szeroki uśmiech, Nawet w miarę w tonację trzyma. Chociaż jeden poszedł w ojca .

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 13:01:22 przez Azzorek
[#7] Re: Tabulatura "Bursztynek"

@Azzorek, post #6

czekam tylko aż córa będzie umiała sama trzymać wiosło to ją też będę uczył. jak będzie chciała oczywiście. Satriani nie jestem ale myślę że dam radę jej to zaszczepić. Odkąd się pojawiła to zawsze lubiła jak grałem więc może coś z tego będzie ok, racja Zresztą zauważyłem że lubi metal, bo jak sobie coś słucham to zaraz przybiega i tańczy OK
[#8] Re: Tabulatura "Bursztynek"

@nostrum666, post #7

-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
------------------------------------------------- repeat 4 times
---------5----------------------5----------------
------7--------------7-------7--------------7----
---0--------6--5----------0--------6--5----------

[#9] Re: Tabulatura "Bursztynek"

@nostrum666, post #7

Proszę o to nuty z Logica :) .

Bursztynek_solo

Bursztynek_Akordy

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 13:32:16 przez Azzorek
[#10] Re: Tabulatura "Bursztynek"

@winder, post #8

enter bursztyn super
[#11] Re: Tabulatura "Bursztynek"

@nostrum666, post #10

proponuję 'konkurs' na najciekawszy aranż Bursztynka ;)
[#12] Re: Tabulatura "Bursztynek"

@winder, post #11

Mega fajny temat!
Ja ujeżdzam "A ja wole moją mamę" na klawiaturze MIDI bo dopiero kupiłem.
B.dobre bo proste i wszyscy znają, a po pijaku to może się przyłącza...
Do nauki jak znalazł.wersja z cdur.pl
Przydała by się SID-wersja, ofcozz z kwaśnym basem C64:mrgreen
Polubiłem ten oldskool gdy na juwenaliach zrobiono imprezę i DJ puszczał
"Z pamiętnika młodego zielarza" pod wizualizacje-live demo jak dla mnie.
Pozdr
[#13] Re: Tabulatura "Bursztynek"

@winder, post #11

Niezła myśl :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem