[#1] Amiga komputerem na bezludną wyspę?
YouTube-owy kanał Komputer-Muzeum już ponad rok temu rozpoczął cykl "Komputer na bezludną wyspę". Chodzi o to by wytypować retro komputer oraz jedną grę którą chcielibyśmy zabrać na bezludną wyspę. A także wytypować kolejny retro kanał który ma odpowiedzieć na to same pytanie. Już 21 kanałów zrobiło filmiki z odpowiedzią.

https://www.youtube.com/watch?v=N4V1eQcsKpk&feature=youtu.be


Nazwa kanału Komputer GRA

1. Komputer-Muzeum C64c Pirates
2. Retro Fan 65XE Robbo
3. Retro Skaner (zniknął) A600 Sensible World of Soccer
4. Xysiek Parzych A600 Legion
5. Retrosektor A600 Pinball Dreams
6. Porywacz zwłok A500 Civilization
7. RetroGralnia C64c Sim City
8. Motion Ride Gaming Acorn 3010 Cannon Fodder
9. MGR Zygadło A500+ The Settlers
10. Retro Gaming Room A500 Dune 2
11. Bomber Man A1200 Alien Bread
12. Penchard A600 WORMS
13. Vejin Novem A500 Ultima 5
14. Barbarian 76 JC A500 Lion Heart
15. Retro skrzynka A1200 UFO Enemy Unknown
16. Turek retromaniak CPC 6128 Cyrus 2
17. RETRO KONSOLOWA KULA A500 Shadow of the Beast
18. Elektroskansen 65XE River Raid
19. RedOn CDTV Sensible Soccer
20. Arhn.eu C64SX Ninja 2
21. Loading... Kim 1 Szachy
A1200 Ultima 6
A500 Indiana Jones - Fate of Atlantis

Jak dotąd najczęściej wybierano 7x A500, 4x A600, 3x A1200, 3x C64, 2x 65XE, 4x inne.

Do niedawna nawet nie wiedziałem że jest aż tyle retro kanałów.

Moje typy (skoro nie wolno wziąć konsoli) to: Amstrad CPC 6128 i Super Cauldron. A wasze?
[#2] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@ZbyniuR, post #1

Na bezludna wyspe zabralbym namiot, noz Rambo, lembasy, zapas slodkiej wody i swieczki.
[#3] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@ZbyniuR, post #1

1200 z CD Jetstrike Cd32 szeroki uśmiech (skoro Cd32 samej nie można )
[#4] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@Koyot1222, post #3

retro pc z grą która polegałaby na emulowaniu wszystkich innych platform retro na których mogę odpalać tyle gier ile miałbym
[#5] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@ZbyniuR, post #1

na bezludną wyspę zabrałbym Amigę..... z......... DYSKIEM TWARDYM
[#6] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@selur, post #2

Zapomniałeś o "nasionach" pszenicy lub innego zboża. No bo z czego zrobisz sobie piwko?
[#7] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@ZbyniuR, post #1



Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 09:22:43 przez recedent
[#8] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@recedent, post #7

Z pewnością maił na myśli taką wyspę:

[#9] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@Canga, post #8

7 wpisów a tylko jedna osoba zrozumiała o czym jest wątek. Dzięki Koyot. :)

Zgoda że ta idea jest trochę naciągana i więcej sensu miałyby wypowiedzi tych vlogerów gdyby pytanie brzmiało "Jaki komputer i grę byś wybrał gdybyś miał z nim spędzić dożywocie w celi?" ;)

Nawiasem mówiąc na świecie są setki bezludnych wysp i większość leży w chłodnym klimacie a nie w tropikach, (jak się kojarzy fanom Piratów i Robinsonów), i pewnie dlatego nikt na nich nie chce mieszkać, mimo że niektóre nawet są większe od Polski.

Skoro pytanie brzmi co byś wybrał, to znak że nie trafiamy tam w skutek wypadku na morzu, ale specjalnie planując co ze sobą zabierzemy. A to znaczy że i wyspa nie byłaby przypadkowa, tylko taka wybrana np z tych co prócz klimatu i spokoju oferują zdobycze cywilizacji. Jedyny limit jaki zakładają "pytacze" to ta gra, a nie ilość wiatraków czy prowiantu jaki sobie weźmiemy. Co w sumie jest trochę głupie, bo mając jakiś limit bagażu jedni by wzięli masę gier, inni książek, a jeszcze inni flaszek (np z olejkiem do opalania). ;)

Tak czy inaczej nie jest to wątek o survivalu ani o ilości gwiazdek w hotelach, tylko o preferencjach komputerowo-growych.
A że zwykle nie musimy się ograniczać w naszym retro zbieractwie, to ciekawe jest w tym pytaniu właśnie to, że nigdy wcześniej się nad czymś takim nie zastanawialiśmy. Ja np. zdziwiłem się że wyobrażając sobie taką sytuację zdecyduję się drogą eliminacji na grę w którą jeszcze nie grałem. Bo inne choć przed laty mnie cieszyły, to obecnie nie chciałoby mi się w nie grać. :)
[#10] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@ZbyniuR, post #9

Z drugiej strony - jeśli weźmiesz grę, w którą nigdy nie grałeś a okaże się ona gniotem... To bym już wolał wziąć UFO:Enemy Unknown, zawsze można spróbować przejść grę w jeszcze inny sposób (np. tylko przy użyciu Rifle, albo bez sejwów )
Zaciekawiłeś mnie tymi "bezludnymi wyspami większymi od Polski". Prawda-ż li to?
[#11] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@recedent, post #10

Ale strzeliłem babola z tą największą wyspą. :D
Parę tyg temu oglądałem dok o podboju terytoriów północnej Kanady i popełniłem 2 błędy. 1szy po stu latach te wyspy już nie są bezludne. 2gi nie zwróciwszy uwagi na skalę mapy, ani o tym że liczne zatoki zmniejszają im powierzchnię, pomyślałem wtedy że większych od PL jest kilka, a tylko jedna z nich taka jest. Obecnie największa bezludna wyspa to Devon ok 1/6 pow. PL. Też w Kanadzie.

A wracając do gier. Od ponad dekady nowe mnie nie interesują. Stare włączam z sentymentu niezwykle rzadko i raptem po paru minutach mnie nudzą. Wyjątek stanowi CMR2 z PSX, w którą potrafię co parę tyg/mies pograć kilka godzin. Także w PushOvera pograłem parę godz po nastu latach przerwy, ale kolejny raz mnie najdzie za następne naście. ;) Od gier z budowaniem typu Sim City które można na milion sposobów przechodzić, wolałbym sobie wyrzeźbić miniaturki domków, pojazdów czy nawet ludków niż przestawiać coś na ekranie, albo pisać taką grę nieskończoną ilość czasu. hehe. :)

Więc szukałem czegoś ładnego i niezbyt trudnego. A platformę wybrałem ze względu na Basic, w którym przy braku innych zajęć mógłbym stworzyć sobie różne narzędzia do dłubania w bajtach i pikselkach.
[#12] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@ZbyniuR, post #9

ja zrozumiałem i inni też... ale po co jedną jak mogę zabrać więcej? Jak już mam się ograniczyć do jednej to pewnie Magicland Dizzy albo coś pokroju, co ma przezajebsty main theme. Ale skoro mogę muzę słuchać na czym innym to właściwie wszystko jedno. :)) I tak nie miałbym czasu dużo grać, uciekałbym przed dzikimi lisami :))
[#13] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@ZbyniuR, post #11

Lucy udzieliła odpowiedzi co by zabrała.
https://www.youtube.com/watch?v=rXF03JKHJvQ

Teraz czekamy na odpowiedź Sulikczka, a że to Amigowiec to raczej nas nie zaskoczy. ;)
[#14] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@ZbyniuR, post #13

Ja to bym kilka fajnych dziewczyn zabral ze soba hehe wybaczcie ostry zart ale amiga wam loda nie zrobi haha
[#15] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@recedent, post #10

Antarktyda?
[#16] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@Paul149, post #14

Stąpasz po kruchym lodzie
[#17] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@Paul149, post #14

a to zależy jaka przyjaciółka… ;)
[#18] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@Paul149, post #14

Weż przyjacółkę która umie robić lody i weż Amigę gdy znudzi się ta przyjaciółka
[#19] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@djpiotrs, post #18

Nie wiem o co chodzi, ale czytam - Antarktyda, lody To po co ci maszyna do robienia lodów na Antarktydzie, skoro tam masz tego tyle - Wohooo
[#20] Re: Amiga komputerem na bezludną wyspę?

@ZbyniuR, post #13

Kolejne kanały dodały filmiki do listy:

22. Lucy - 65XE - Dr. Mario
23. Sulikczek - A500 - Gunship 2000
24. Jaskinia Prawiczka - C64 (464) - Bruce Lee

https://www.youtube.com/watch?v=rXF03JKHJvQ
https://www.youtube.com/watch?v=9jEm3HCMQTE
https://www.youtube.com/watch?v=O-9I3RZV7Fc

Teraz czekamy na kanał Lepa.

C64 wyprzedził A1200...
8x A500, 4x A600, 4x C64, 3x A1200, 3x 65XE, 4x inne.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem