kategorie:
[#151] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #150

Nie no, ewidentnie jest tam czerwony, poprostu papier i tusz jakim wtedy drukowali był do
dupy i stąd takie wyblakłe kolory. Poza tym przecie to rozczepione światło białe na swoje składowe
więc musi być czerwień.




Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 02:16:02 przez Radek_Cz
[#152] Re: Raytracing i Amiga

@Radek_Cz, post #151

poza tym przecie to rozczepione światło białe na swoje składowe
więc musi być czerwień.


idąc tym tokiem rozumowania to również żółty jest czerwony, no bo przecież zawiera czewień w modelu RGB (R 255, G 255)



A teraz popatrz na różnicę pomiędzy czerwonym a pomarańczowym:

[#153] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #152

Włącz sobie Amigę z kickiem 2.x lub 3.x z poodłączanymi nośnikami to zobaczysz jakie to powinno mieć kolory, zamiast się wzorować na jakimś bladym obrazku. ;)
[#154] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #153

Racja, na obrazku startowym to wygląda inaczej i jest czerwień. Ale ten obrazek jest późniejszy o 6 lat.



Wynika to z tego, że Commodore samo nie wiedziało jakie tam są kolory dokładnie i w różne miejsca dawali różne odcienie "na oko". Dlatego chciałem uniknąć tych późniejszych przekłamań i wzorować się na najwcześniejszej możliwej wersji.

Moja wersja jest zgodna z tą najwcześniejszą i dlatego wydaje się bardziej "kanoniczna" niż późniejsze wariacje które pamiętasz. Dla przykładu prawidłowe logo jest na pudełku Amigi 1000:




W sumie to przykre, że ludzie nie tylko zapomnieli jak wyglądało logo Amigi, ale też zapomnieli jakie kolory miało :(
[#155] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #154

Bo rzeczywiscie poleganie na skanie wydrukowanego koloru to "wlasciwa droga". Moze teraz przez 10 kolejnych stron bedzie klotnia o to, jak czerwona powinna byc czerwien w gornej partii logo Amigi?

[#156] Re: Raytracing i Amiga

@F7sus4, post #155

Jaka znowu kłótnia? Raczej lekcja historii.

Po prostu pierwsze logo Amigi i pierwsza identyfikacja wizualna zostały zaprojektowane przez profesjonalne firmy wielkim kosztem i kampania reklamowa Amigi kosztowała miliony dolarów. Dlatego te pierwsze materiały zawierają najlepsze logo, zarówno jego proporcje jak i kolory. Późniejsze "cięcia kosztów" w Commodore spowodowały, że do tych zadań dorwali się amatorzy, którzy dowolnie modyfikowali sobie kształt i kolory logo, bo tak im pasowało, zapewne nie zapoznali się nawet ze style guide marki Amiga (jeśli takie w ogóle istniało, ale zważywszy na nakłady finansowe raczej powinno istnieć).

W logo Amigi nie ma czerwieni, bo logo to ma symbolizować kolory tęczy, jest tam kolor pomarańczowy. Kolory tęczy w logo symbolizują potężną (jak na owe czasy) paletę 4096 kolorów Amigi. Taka była ówczesna interpretacja pochodzenia logo Amigi.

Specjalnie dla ciebie zdjęcie tęczy:

[#157] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #156

Co do tej interpretacji- ciekawa, ale nie jestem pewien czy prawdziwa ;)
[#158] Re: Raytracing i Amiga

@BULI, post #157

Mnie z kolei nie przekonuje to (niemal religijne) podejscie do logo Amigi i jego pozniejszego "zepsucia przez amatorow". Zwlaszcza, ze na wysokosci produkcyjnej ROMu 37.175, w ktorym widnieje, pracowal dokladnie ten sam zespol. To nie magiczny sigil.

PS. Zabarwienie logo na stacji Amiga 1010 nie potwierdza teorii "braku czerwieni" w tamtejszej teczy. Sama tecza rowniez nie potwierdza, ze nie zawiera czerwieni.

tańczący kokos
[#159] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #156

Tęcza ewidentnie ma w sobie kolor czerwonypomysł

ok, racja
[#160] Re: Raytracing i Amiga

@BULI, post #157

Nie wiadomo, czy jest prawdziwa albo "oficjalna", ale taką interpretację podaje między innymi strona Amigahistory.co.uk:

The rainbow colours of the design symbolized the advanced graphic chipset that lay at the heart of the Amiga.


Czyli tęcza jest symbolem mocy chipsetu Amigi. A więc też samej Amigi (Amiga = chipset).

Tęcza ewidentnie ma w sobie kolor czerwony


Tęcza namalowana przez dziecko (a więc również przez ciebie, ponieważ twoje wypowiedzi oscylują na podobnym poziomie rozwoju emocjonalnego) owszem.


Jeśli ktoś chciałby kupić sobie logo w zbliżonych do oryginalnych kolorach to może to zrobić tu:

http://www.vesalia.de/e_a1korgsticker.htm?slc=us




Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 13:05:00 przez jubi
[#161] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #160

Jak chcesz zobaczyć kolory tęczy, to jak się pojawi na niebie, to se zerknij i zobacz, że jest czerwień, a nie jakieś tu foty zapodajeszOK
[#162] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #160

Jubi, ten nieoficjalny screen z forum fanowskiego, ktory podales jest jedynie odwzorowaniem logo. Identyczny efekt mozna uzyskac drukujac palete teczy ustawiwszy sobie opacity na ok. 70-80%. Czekam juz tylko na komentarze, ze ta "niepelnowartosciowa tecza" Amigi miala swoj szerszy kontekst i znaczenie, co "pozniej zostalo splycone przez amatorow".

Amigaaa
[#163] Re: Raytracing i Amiga

@F7sus4, post #162

Czekam juz tylko na komentarze, ze ta "niepelnowartosciowa tecza" Amigi miala swoj szerszy kontekst i znaczenie, co "pozniej zostalo splycone przez amatorow".


Nie rozumiem po co to dążenie do kłótni? Skupmy się na faktach, a fakty są takie, że pierwsze materiały promocyjne Amigi 1000 nie zawierały koloru czerwonego w logo a jedynie ciemnopomarańczowy. I tyle.




Jeszcze jakieś mam ci tu wrzucić? Ma tego dużo. Albo możemy ustalić taką wersję, że zarówno wersja z ciemnopomarańczowym oraz wersja czerwonym są poprawne, pasuje ci takie rozwiązanie?

Generalnie męczy mnie ta dyskusja, możemy też przyjąć że kolory są takie jakie sobie subiektywnie wybrałem ;)
[#164] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #163

Ja jedynie zauwazam, ze mam na stacji Amiga 1010 kolor czerwony w logo i pochodzi ona z tego okresu, na ktory sie powolujesz. Poza tym, dyskusja na temat tego, czy cos jest czerwone, czy ciemno-pomaranczowe... no, naprawde super problem. Byly juz podobne debaty i, jak zawsze, trzymaja poziom.

When it\

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 15:13:12 przez F7sus4
[#165] Re: Raytracing i Amiga

@F7sus4, post #162

Śmieszną tą animkę tu strzeliłeś. :D

Moim zdaniem prawdziwa tęcza zawsze jest blada, farba w druku też często gęsto taka wychodzi, ale co to szkodzi by na ekranie tytułowym albo na znaczku na obudowie zrobić soczysty kolorek, skoro taki jest ładniejszy? I dlatego ja bym się tej soczystej wersji trzymał. Przypuszczam że to miało być tak kolorowe jak tęcza a nie tak blade jak tęcza. :) Grunt że jest kolorowsze niż piłka. Większość firm które istnieją dość długo co jakiś czas modyfikują swoje logo, a nawet ich starsze wersje nadal się kojarzą właściwie, wielkie mi rzeczy. Znak Windowsa się zmieniał parę razy a ostatnio potracił kolorki. :( Podobnie bardziej mi się podobuje kolorowe jabco z dawnych logo Apple, a nie to nowe jednokolorowe. I jak będę chciał to takie będę sobie rysował i nikt mi nie powie że jest za mało Aploskie. :P
I jestem za tym by każdy sobie rysował jak mu się podoba i nie narzucał innym swoich interpretacji. :)
[#166] Re: Raytracing i Amiga

@ZbyniuR, post #165

Moim zdaniem prawdziwa tęcza zawsze jest blada, farba w druku też często gęsto taka wychodzi, ale co to szkodzi by na ekranie tytułowym albo na znaczku na obudowie zrobić soczysty kolorek, skoro taki jest ładniejszy?


Po prostu chciałem zachować wierność z oryginalnymi materiałami promocyjnymi Commodore. Ale może i racja, zobaczę następnym razem jak to będzie wyglądać jak dodam więcej czerwonego, bo planuję jeszcze jedną animację.

Tymczasem my tu sobie gadu gadu, a ja prawie skończyłem modelować kolejną amigową bryłę o dość ciekawym kształcie - kto rozpozna co to będzie (a będzie jak dodam materiał i oświetlenie, czyli niedługo) ?



Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 19:38:40 przez jubi
[#167] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Raytracing i Amiga
[#168] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Raytracing i Amiga
[#169] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Raytracing i Amiga
[#170] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Raytracing i Amiga
[#171] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Raytracing i Amiga
[#172] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Raytracing i Amiga
[#173] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #166

Koszmar mam nadzieje że twórca smażone się w piekle
[#174] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Raytracing i Amiga
[#175] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #124

Tutaj jak wyglądałaby konsola z prockiem PPC w środku:

[#176] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Raytracing i Amiga
[#177] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Raytracing i Amiga
[#178] Re: Raytracing i Amiga

@recedent, post #177

Amiga Walker gotowy. Założeniem tego projektu było w miarę wierne odtworzenie zdjęcia promocyjnego Amiga Technologies, które przewijało się przez amigowe czasopisma w 1996 (być może widziałem je w Magazynie Amiga lub innym ami-piśmie w tamtych czasach). Ten kto wtedy interesował sie Amigą powinien je pamiętać.

1
[#179] Re: Raytracing i Amiga

@jubi, post #178

Piękny odkurzacz.
[#180] Re: Raytracing i Amiga

@Ender, post #179

Taaa niezły, ale iMac G3 był ładniejszym odkurzaczem i miał uchwyt i pogodniejsze kolorki i był stereo. ;)
A swoją drogą, napracował się kolega. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem