[#31] Re: Turbo do A3/4000

@Daclaw, post #30

Najszybciej będzie zagadać do GVP i zapytać, czy są w stanie i za ile, wyprodukować batch nowych karty. W 2010 chyba wyprodukowali kilka nowych egzemplarzy (podobno to nie były leżaki). Jeżeli da się jeszcze dostać komponenty, to jest szansa.
[#32] Re: Turbo do A3/4000

@flops, post #31

Właśnie. :) Ja bym się chętnie dokleił do jakiegoś zbiorowego zamówienia.
[#33] Re: Turbo do A3/4000

@flops, post #31

Prrr! Wstrzymać podkowy rumaki! Z tego, co pamiętam, to gość od GVP spakował manatki i wyprowadził się do Nowej Zelandii. Później słuch po nim zaginął. Na mejle dot. Amigi nie odpowiada.


Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 11:19:25 przez _arti
[#34] Re: Turbo do A3/4000

@_arti, post #33

Zarąbisty wątek. Piszcie dalej, pośmieję się. Nie chodzi mi o to, że kpię z tego co glichtański chce zrobić, bo gdyby się udało... ale rozbawiło mnie to, co napisał arti_, bo już wszyscy lecimy pisać do GVP w sprawie karty turbo do A4000
[#35] Re: Turbo do A3/4000

@glichtanski, post #1

majsta od akceleratorów FPGA niedawno otrzymał A4000 do celów edukacyjnych, pewnie będzie pracował nad Vampire 4K.
[#36] Re: Turbo do A3/4000

@OSH, post #34

Nie wiem co w tym jest tak bardzo śmiesznego, ale ok.
[#37] Re: Turbo do A3/4000

@OSH, post #34

Mimo wszystko pomysł zamówienia dodatkowej partii produktu u kogoś, kto daną rzecz już kiedyś skonstruował, produkował i sprzedawał wydaje mi się mniej odjechany, niż wiara w to, że ktoś, kto "nie ma na razie pojęcia jakie układy będą potrzebne obok procesora i pamięci" analogiczny produkt od podstaw wytworzy.

Ilu tu już takich było...
[#38] Re: Turbo do A3/4000

@flops, post #36

"Nie wiem co w tym jest tak bardzo śmiesznego"

Nie tyle smieszny jest ten caly watek a raczej niepowazny
[#39] Re: Turbo do A3/4000

@selur, post #38

PCB w Cyberstormie jest 5 warstwowe. Nawet jesli zaprojektujesz (musialbys zostac swietnym elektornikiem(elektronika wysokich czestotliwosci), miec kilka miesiecy czasu i niezly sprzet ), to trzeba wykonac tez kilka prototypow. Kazdy prototyp to pewnie z 1000zl.
Nie widze hobbysty ktory jest do tego zdolny. Ale zawsze mozemy pogdybac.

Jedyna nadzieja na szybka karte 060 to Jens ktory od kilku lat pisze ze nie ruszy z takim projektem lub ludzie od UltimatePPC, ktorzy wtopili z niekompatybilnym PPC.
Moze jeszcze Elbox, ale oni na razie 030 nie moga wydac do A500, wiec tez bym nie liczyl.

BTW Na Ulitmate PPC pewnie niezle z kapucha poplyneli wiec predko nie wroca z nowym projektem.
BTW2. A moze gosc od CT63 do Atari ??

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 04:06:55 przez tom256
[#40] Re: Turbo do A3/4000

@tom256, post #39

BTW Na Ulitmate PPC pewnie niezle z kapucha poplyneli wiec predko nie wroca z nowym projektem.


Myśle że odczuwalną, ale nie aż tak dużą. Do prototypów raczej nie zamawia się 1000 szt procków. Bardziej chodzi o stracony czas i zaufanie.

I myślę, że koszt jednego prototypu znacznie przekracza 1000 zł. Jeżeli policzymy koszt PCB + części + montażu karty o stopniu skomplikowania takim jak Cyberstorm (nawet bez PPC) to faktycznie może wyjść ok. 1000 zł.
Ale ktoś musi PCB zaprojektować, części zamówić, maszyny SMT ustawić, skonfigurować linię do lutowania i montażu, soft napisać, przetestować, zdebugować...
I to tak naprawdę są koszty prototypu. Nie materiał, ale praca specjalistów.
Wie to każdy, kto choć raz zrobił coś od zera.
[#41] Re: Turbo do A3/4000

@stachu100, post #40

...ja się w ogóle dziwię, że takie wątki nie są od razu przenoszone do działu "Humor"...
[#42] Re: Turbo do A3/4000

@Motyl, post #41

Od czegoś trzeba zacząć. Gdyby nie podobny wątek to SRAMy na PCMCIA też by nigdy nie powstały. Więc sama idea zaprojektowania jakiejś karty nie jest wcale głupia. Tylko nie ma co rzucać się z motyką na słońce (68060). Nawet jeśli glichtański zrobi Decelerator 4030, to pewnie kilka osób z tego wątku wówczas będzie chciało go kupić .
[#43] Re: Turbo do A3/4000

@strim_, post #42

Ja kasę mogę wyłożyć, ale nie sądzę abym nauczył się podstaw elektroniki, dlatego potrzebowałem kogoś, kto zajmie się stroną techniczną. Kasa byłaby przeznaczona na prototyp, czyli jak pisał stachu na płytkę, podzespoły i debugowanie. Kosztów pracy nie pokryję, bo miałaby to być praca hobbystyczna. Można zacząć od karty z 030, jeśli koszty nie wzrosłyby drastycznie (o kolejny tysiąc) to można dołożyć pamięć do karty.
[#44] Re: Turbo do A3/4000

@strim_, post #42

Blizzard 4030/50MHz z zamontowanymi 128MB Fastem i jakimś kontrolerem UW SCSI i JUŻ zintegrowanym adapterem do SATA czy CF byłby wypas kartą... no ale pewnie znowu popłynąłem z marzeniami
[#45] Re: Turbo do A3/4000

@_arti, post #44

@glichtański

ale nie sądzę abym nauczył się podstaw elektroniki, dlatego potrzebowałem kogoś, kto zajmie się stroną techniczną


Ot, cały problem tego wątku.

@arti

Blizzard 4030/50MHz


To jest realistyczne założenie, patrzyłem na schemat A3630 i on nie jest jakiś strasznie skomplikowany. Jest tam chyba jeden GAL od MAPROMu, ale to można odtworzyć spokojnie w CPLD.

Prototyp mógłby mieć CPU 25MHz, wtedy CPU byłoby taktowane zegarem z Amigi, co by wszystko ułatwiło jeszcze bardziej.

z zamontowanymi 128MB Fastem


Tylko do takiej ilości RAMu to trzeba by było stworzyć kontroler SDRAM albo DDR w CPLD/FPGA. Wykonalne, jasne, ale nietrywialne.

Prototyp oczywiście mógłby mieć SRAM, jakieś 4MB czy 8MB.

UW SCSI


Nierealistyczne, nie ma dostępnych układów SCSI, które by się nadawały do zastosowania w takiej karcie.

JUŻ zintegrowanym adapterem do SATA czy CF byłby wypas kartą


CF zrobić nie tak trudno, jeszcze prościej (micro)SD.

SATA nie da rady zrobić łatwo, bo wszystkie kontrolery są na PCI, trzeba by było implementować mostek PCI, itd. Czas developmentu +kilka lat.

Ja tego wszystkiego nie zrobię, bo teraz będę pracował nad Sakurą, o roboczej nazwie "MkII". Ale uważam, że to nie jest aż taki skomplikowany projekt, dopóki się stąpa mocno po ziemi i rozumie ograniczenia .
[#46] Re: Turbo do A3/4000

@strim_, post #45

Właśnie nie chodziło mi o to, żeby implementować SATA ale, z drugiej strony, te wszystkie amigowe IDE są strasznie wolne, więc pomyślałem, żeby wykorzystać jakiś istniejący chip SCSI ale skoro już z tego robi się wielki problem, to masakra... Może chociaż Fast-SCSI 2? Cokolwiek szybszego niż te marne 3-4 MB/s.


Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 11:26:18 przez _arti
[#47] Re: Turbo do A3/4000

@_arti, post #46

Może chociaż Fast-SCSI 2? Cokolwiek szybszego niż te marne 3-4 MB/s.

Myślę, że nie ma sensu proponować zamiany w czymś, co nie wyjdzie poza ramy marzeń sennych.
[#48] Re: Turbo do A3/4000

@_arti, post #46

PIO 2 nie jest złe ( w teorii 8 MB/s) a wsad do A4000 jest.
[#49] Re: Turbo do A3/4000

@PrzemasIII, post #48

Ej. Koniec z gdybaniem.
Zgadza się ktoś na moje warunki z postu #43?
Turbo z 030 + FPU + RAM?
[#50] Re: Turbo do A3/4000

@glichtanski, post #49

Ale przecież w poście siódmym miałeś już zaczynać pracę nad prototypem #7
[#51] Re: Turbo do A3/4000

@glichtanski, post #49

Mogę/chcę pomóc!
Potrafię wciskać układy w podstawki. Mam też zniżkę w punkcie ksero u Romka - przyda się, gdy trzeba będzie drukować instrukcje obsługi, szczególnie w kilku językach.
[#52] Re: Turbo do A3/4000

@Daclaw, post #51

Patrząc na twoje Amigi które masz w Graffiti to wydaje mi się potrafisz trochę więcej niż wciskać układy w podstawki. No chyba że ktoś zrobił ci je na zlecenie. Co do drukowania instrukcji na dużą skale jest to nie ekologiczne i lepiej zrobić taką w formie elektronicznej.
[#53] Re: Turbo do A3/4000

@strim_, post #45

A jak wygląda sprawa z A2000?
Czy tutaj stworzenie karty turbo 030 to wyższa szkoła jazdy?
[#54] Re: Turbo do A3/4000

@Skiba, post #53

Dużo wyższa niż zrobić 030 do A4000 .
[#55] Re: Turbo do A3/4000

@Skiba, post #53

Taka sama jak do A500.
[#56] Re: Turbo do A3/4000

@amizet, post #52

Po prostu dopasowałem poziom do ogólnej wartości merytorycznej wątku. ;)
[#57] Re: Turbo do A3/4000

@Daclaw, post #56

Mógłby ktoś podać mi jaki numer widnieje na złączu karty turbo do Amigi 3/4000. Numer jest cztero cyfrowy- coś w stylu 8600.
[#58] Re: Turbo do A3/4000

@glichtanski, post #57

Nie chce mi się otwierać Amigi, ale z tego co mam zanotowane to jest 8817-200-170S firmy KEL (turbo) oraz 8807-200-170S (płyta główna) firmy KEL. Teraz można zamówić tylko wersję z końcówką -F, która jest kompatybilna (jeśli dobrze pamiętam chodzi tylko o zgodność z RoHS).

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 20:47:56 przez strim_
[#59] Re: Turbo do A3/4000

@strim_, post #58

Dzięki, ale też znalazłem. Musiałem sobie tylko przypomnieć jak to złącze było nazwane w serwisówce (receptacle).
A wiesz gdzie można je kupić?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 21:00:40 przez glichtanski
[#60] Re: Turbo do A3/4000

@glichtanski, post #59

Podejrzewam, że np. w:

http://admatec.ch/
http://www.tencell.com/

Pewnie jeszcze u innych dystrybutorów firmy KEL. Trzeba zapytać, bo mogą sprzedawać np. tylko firmom, albo tylko od 1000 sztuk, albo jeszcze inne tego rodzaju ograniczenia mogą występować ...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem