[#1] LoopMill
Po zrobieniu interfejsu MIDI przeprowadziłem rekonesans w temacie dostępnych sekwencerów na Amigę. Przegląd wypadł blado. Najbardziej podobał mi się MIDITracker, ale jest zupełnie nieprzygotowany na używanie go na ekranie większym niż 640 × 256. Postanowiłem spróbować zrobić taki trackerowy sequencer, został ochrzczony LoopMill, celem upamiętnienia jednego z bywalców kanału #ppa.

Ponieważ pewnie i tak nic z tego nie będzie przyjąłem całkowicie luzacki model rozwoju. Czyli otwarte źródła (licencja BSD) i projekt na GitHubie. Na razie nie ma tam nawet żadnego kodu, tylko trochę, nazwijmy to nieco na wyrost, dokumentacji.

Na początek określiłem mniej więcej format zapisu „modułów”. Co ciekawe jest to format tekstowy, dzięki czemu mogę pisanie zacząć od loadera i silnika odtwarzającego, a dopiero potem zabrać się za GUI.

Nie oczekuję, że wstawienie na GitHuba zaowocuje jakąś rzeszą współpracowników, po prostu traktuję go wygodną i łatwo dostępną platformę do zarządzania projektem. Ten zaś wątek zapoczątkowałem w celu luźnej wymiany pomysłów i pogawędki, lepsze to niż definiowanie Amigi przez 1200 postów .
[#2] Re: LoopMill

@Krashan, post #1

Super !! OK

Ja jak się bardziej wgryzę w trackery to się będę dołączał do dyskusji o sequencerach...

Póki co... Czy jest już button PayPal Donate na stronie projektu?
[#3] Re: LoopMill

@DiskDoctor, post #2

Czy jest już button PayPal Donate na stronie projektu?
Nie ma takiej potrzeby. Jak program będzie dobry, to sprzedaż interfejsów MIDI mi wzrośnie .
[#4] Re: LoopMill

@Krashan, post #1

Świetny pomysł! OK
Widziałem, że chcesz go stworzyć na kick >= 3.0
A planujesz może jakąś malutką wersję na kick 1.3? Powiedzmy, na przykład tylko sam odtwarzacz?
Wtedy sam z chęcią się zainteresuję. ok, racja
[#5] Re: LoopMill

@BW, post #4

Pisanie pod 1.3 jest dość męczące, bo w porównaniu z 3.0 brakuje mu wielu rzeczy, do których przez te 20 lat się przyzwyczaiłem. Niemniej, jeżeli ograniczymy się do odtwarzacza, to sama camd.library działa również na 1.3, więc powinno się dać. Poza tym projekt jest opensource, jeżeli ktoś będzie chciał współpracować nad wersją dla kicka 1.3, to nie widzę przeszkód.
[#6] Re: LoopMill

@Krashan, post #1

Ponieważ pewnie i tak nic z tego nie będzie przyjąłem całkowicie luzacki model rozwoju.

Proszę nie być takim skromnym! Pańskie projekty zawsze wieńczone są sukcesem! Życzę powodzenia i tym razem!

W razie czego służę pomocą - jestem autorem programu do odtwarzania modułów MED, więc troszkę liznąłem temat (choć nie MIDI).

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 18:46:44 przez Hexmage960
[#7] Re: LoopMill

@Krashan, post #5

Poza tym projekt jest opensource, jeżeli ktoś będzie chciał współpracować nad wersją dla kicka 1.3, to nie widzę przeszkód.


I to jest bardzo dobra odpowiedź!
[#8] Re: LoopMill

@Hexmage960, post #6

Pańskie projekty zawsze wieńczone są sukcesem!
Przyjrzenie się zawartości moich dysków twardych i repozytoriów kodu rozwiałoby ten mit .
[#9] Re: LoopMill

@Krashan, post #5

Pisanie pod 1.3 jest dość męczące

Cóż, doprawdy trudno mi się z tym stwierdzeniem nie zgodzić... Przyznam się, że sam ostatnio siedzę i tworzę prosty programik z GUI dla kick'u 1.3. Zajęcie to momentami jest wręcz frustrujące ale może to tylko kwestia edytora (dostępnego razem ze środowiskiem programistycznym, którego używam), który nie ma kopiowania i wklejania - czasami by się to przydawało (zwłaszcza, gdy się programuje kilka przycisków i trzeba tony kodu przepisywać od nowa), no ale to mały szczegół...
Ja chętnie bym spróbował wesprzeć projekt, ale niestety nie sądzę, żebym podołał. Wprawdzie nie programuję od wczoraj, ale niestety obawiam się, że przy naprawdę poważnych programach, moje można byłoby nazwać tylko zabawą...
(OT: W każdym razie, dla sprostowania, na Amigi dopiero uczę się programować... )
[#10] Re: LoopMill

@Krashan, post #1

Czekam, czekam :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem