[#61] Re: Zapowiedzi nowych gier

@WojT_GL, post #59

Jakbys znal te rzeczy to latwiej by Ci bylo


JEszcze pozna, jest na studiach, więc dojdzie do inżynierii oprogramowania i wtedy się dopiero zdziwi
.
[#62] Re: Zapowiedzi nowych gier

@WojT_GL, post #59

Jakbys znal te rzeczy to latwiej by Ci bylo bo tak utkniesz na banalach i podatawach i nie dojdziesz do miejsca w ktorym robi sie gre


„Bo nie o to chodzi, by złowić króliczka, ale by gonić go, ale by gonić go, ale by gonić go!”
[#63] Re: Zapowiedzi nowych gier

@WojT_GL, post #59

Widocznie on ma takie hobby, tzn. "Zaczynanie nowych produkcji, czyli jak wymyśliłem koło"...

Nie ma co się spinać, przecież wszyscy dobrze wiemy, że najdalej za dwa tygodnie ten projekt utknie i zostanie odłożony na zawsze do szuflady.

Ale jeszcze przed pierwszymi śniegami poczytamy o zapowiedzi kolejnej, nowej gry

No i gitara, coś się dzieje, jest wesoło - tak trzymać!
[#64] Re: Zapowiedzi nowych gier

@WojT_GL, post #59

Ręce mi już opadają.

Z mojej strony proszę po raz kolejny - nie chcę marnować czasu na dysputy o tym, czy bardziej warto zaprojektować swoje struktury i algorytmy, czy też skorzystać z gotowych. Napisałem, że to dwa odmienne podejścia. Nie rozumie Pan najwyraźniej, że wymienione wzorce mogą zupełnie nie pasować do mojej koncepcji. Być może uważam, że lepiej zastosować inne, własne rozwiązania, które tylko brzmią podobnie.

Ja wiem czym jest Listener, czy Event i sam wzoruję się częściowo na ich definicji, ale nie całościowo. Intuicyjnie adaptuję je do mojego projektu.

Projekt idzie do przodu, pozwolisz, że skupię się na pracy. Skoro uważasz, że to co piszę jest nic nie warte i mogę wrzucić do kosza to się grubo mylisz. Jeśli chodzi o banały - trudno po pierwszych 6 dniach pracy nad takim projektem oczekiwać, że będę już pisał super zaawansowane rzeczy typu kampania.

Jak praca będzie iść tak, jak sobie zaplanowałem, to będzie wszystko w porządku.
[#65] Re: Zapowiedzi nowych gier

@rePeter, post #61

No to ładnie. Projekt nie idzie - źle, projekt idzie - też źle. Ostatnie wypowiedzi pokazują dosadnie, że jakkolwiek nie robiłbym tego projektu spotkałoby się to z ostrą krytyką. Dobrze, bo ten projekt piszę dalej.

@rePeter
Inżynierię zaliczyłem.
[#66] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #65

Ostatnie wypowiedzi pokazują dosadnie, że jakkolwiek nie robiłbym tego projektu spotkałoby się to z ostrą krytyką


Jest jeszcze jedna możliwość - po prostu robisz sobie projekt. Po cichutku, nie trąbiąc przed sobą. Projekt kończysz po czym przedstawiasz efekt. Owacjom nie będzie końca.
[#67] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #66

I slusznie ;) z mojej strony eot ;)

Eot bo... na co dzien pracuje wlasnie z takimi ludzmi ktorzy to sa madrzejsi bo w miejscach gdzie widac wzorce pisza swoj "lepszy" kod. Ktory po kilku dniach i tak trzeba przepisywac zgodnie ze sztuka - podwyzszajac budzet projektu

Ot takie kilkunastoletnie doswiadczenie w pracy it ... ale co ja tam moge wiedziec ;)

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 20:19:37 przez WojT_GL

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 20:19:54 przez WojT_GL
[#68] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #64

nie chcę marnować czasu na dysputy o tym
Najlepszy sposób na niemarnowanie czasu na dysputy, to ich nieprowadzenie pomysł
[#69] Re: Zapowiedzi nowych gier

@WojT_GL, post #67

EOT również z mojej strony.

Na blogu dalej będę informować o mojej pracy. Moje posty mają tylko na celu informowanie o bieżącym stanie pracy.

Nie będę już podbijał codziennie wątku, tylko jak będą jakieś podsumowania.
[#70] Re: Zapowiedzi nowych gier

@MDW, post #54

Jesteś człowiekiem małej wiary.


Nie... Robert jest w stanie to zrobić, ale potrzeba mu ze dwa lata ciągłej pracy. Niestety za dwa tygodnie zacznie nową grę i będzie znowu ją opisywał.


Trzeba byłoby zdefiniować kiedy projekt można uznać za skończony.


Wystarczy grywalny prewiew z zastępczą grafiką, czyli bez grafiki (poruszające się kwadraty).
Gdy zacznie opisywać nową grę na PPA, wtedy ośmiopak zielonego piwa będzie mój.szeroki uśmiech
Oczywiście na swoim blogu może opisywać cokolwiek. Chodzi tylko o PPA.OK
[#71] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #69

dajcie chlopakowi spokoj ..nie ma komu sie wyzalic ze swoich malych osiagniec wiec pisze na PPA ..

jednakze ktos ci dobrze poradzil pracuj sobie w spokoju i jak beda grywalne efekty upublicznij swoje wypociny.

Portal powinien sluzyc rozwiazywac ci problemy z projektem
-koncepcyjne
-techniczne

oraz w ktora strone podazac aby efekt koncowy byl najlepszy
[#72] Re: Zapowiedzi nowych gier

@AmigaPL, post #71

Niech robi co chce. Ale ja bym na twoim miejscu wszedł w kontakt z ludźmi którzy mogą pomóc w realizacji planów np. Graficy i muzycy. Zawsze to w team łatwiej.
[#73] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mwb113, post #72

Wiesz ciężko dyskutować z osobą chorą jaką jest ten pan.
Schizofrenia to ciężka choroba, nawracająca, a chorzy żyją w swoim świecie.

Tak jak bohater tego wątku 34 letni student informatyki, osoba która programuje i ma o tym jakąś wiedzę, realizator wielu projektów z których ukończonych było ile?

Cały świat jest przeciwko niemu, nikt w niego nie wierzy.. Zaraz będzie jeszcze argument że dobrze że tak potoczyły się losy amigi bo z jego renty by nie kupił nowego modelu, że bierze nowe leki, zaliczył półrocze na uczelni. I ogólnie jest fajnie. Plus oczywiście uprzejmość w odp na posty.

Daj pan spokój panie Miniat czy tam Hex kończ waść wstydu oszczędź.
[#74] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mwb113, post #72

Na współpracę przyjdzie czas. Zawiążę współpracę jak prawie wszystko z mojej strony będzie gotowe. Tylko wtedy.

Wczoraj zamieściłem jeszcze drugi wpis - opis wielu struktur oraz części prototypów, ale te prototypy jeszcze trzeba rozszerzyć i uszczegółowić, by implementacja była możliwa. Dzisiaj się tym zajmę. Jakaś tam grywalna wersja silnika powoli pojawia się na horyzoncie. Ale najpierw prototypy, potem implementacja.

Nie mogę się doczekać działającej gry, tak jak Wy. Ale taka jest poprawna kolejność i muszę się tego trzymać.

@Agrabowski

Projekt idzie do przodu, na co mam niezbite dowody, tydzień pracuję i zamieszczam postęp, czemu to kolejny post o niedokańczaniu. Chyba naprawdę chcesz by się to nie powiodło.

Chciałbym przypomnieć, że tematem tego wątku jest moja praca, czyli ten projekt. Bardzo bym prosił o trzymanie się tematu. Nie będę już odpowiadać na tego typu zaczepki.
[#75] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Agrabowski, post #73

@Agrabowski lepiej zamilcz niz masz wypisywać tego typu odpowiedzi, a tym bardziej opisywać czyjąś chorobę. Pisząc w skròcie ch... Ci do tego. A adminom polecał bym banować tergo typu wpisy. Jeśli komuś opisywanie swojego projektu na forum, pomaga i nakreca w pracy, niech to robi. Nikt nikomu nie narzuca aby to czytać czy też odpisywać.
[#76] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #74

[#77] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Jarkman, post #75

OK Dokladnie tak.
[#78] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #74

Przestan reagowac na zaczepki bo tylko nakrecasz poszczegolnych debili, rob swoje!!!! Daj czadu men!
[#79] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Geeman, post #78

Nie nazywał bym ludzi z tego forum debilami, widać nie znasz tematu bo jesteś na forum za krótko, więc ja proponuje żebyś sobie poczytał wcześniejsze wątki miniata, do którego nic nie mam, ale historia lubi się powtarzać w jego przypadku kilka razy, i potem się wypowiadaj i nazywaj ludzi debilami :/
[#80] Re: Zapowiedzi nowych gier

@QUAD, post #79

Moze i jestem za krotko ale mimo wszystko mysle ze nalezy wspierac kolesi ktorzy moga cos stworzyc na ta platforme, nie interesuje mnie czy cokolwiek zobaczymy, choc bardzo bym chcial gdyz w Dune 2 gralem namietnie przez wiele miesiecy. Denerwuja mnie rozne negatywne komentarze, moze wlasnie wspierajmy kolege wiec moze w koncu cos z tego bedzie.
[#81] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Geeman, post #80

I tym pozytywnym akcentem lepiej dać temu wątkowi już spokój
[#82] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Jarkman, post #75

OK
[#83] Re: Zapowiedzi nowych gier

@QUAD, post #79

Panowie, spokojnie. Pracuję cały czas. Dzisiaj jest kolejny, milowy krok do przodu. Szczegóły będą na moim blogu.
[#84] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #83

Widzisz, klocimy sie przez ciebie
[#85] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #83

Pracuj wasc, cieszy mnie to bardzo i udowodnij nam ze sie mylimy ;)
[#86] Re: Zapowiedzi nowych gier

@adam_mierzwa, post #76

O cholercia, jak ja bym chciał taki kurs. Było coś takiego w amigowej prasie?
[#87] Re: Zapowiedzi nowych gier

@_arti, post #86

było...
[#88] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #83

Niczym się nie przejmuj. O aktualnym projekcie możesz pisać cały czas tutaj i nawet założyć pomocniczy temat w dziale "programowanie". Zielone piwo wygram dopiero wtedy, gdy zaczniesz wątek o nowym projekcie. A nagroda dla ciebie będzie wtedy, gdy upublicznisz grywalny preview. Później forumowicze pomogą ci nad grafiką i muzyką.

Edycja: Po upublicznieniu previewu, nie możesz porzucić projektu, ponieważ nagroda zostanie cofnięta. Choćby to miało trwać 2 lata, to celem jest wydanie pełnego RTSa w wersji pudełkowej. Wszyscy ci pomożemy w realizacji. Czyli celem jest gotowy produkt, czyli RTS dla A1200.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 01:34:10 przez Andrzej Drozd
[#89] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Geeman, post #80

Ja wolałbym wspierać tych, których stworzą. Kolega Hexmage (miał tyle nicków co projektów) sławę swą zawdzięcza wielu rozkręconym projektom, z których żaden nie został skończony (no może był jakiś edytor poziomów i Nurek, który był jedynym dziełem, które miałem okazję "fizycznie dotknąć" - nie pamiętam, czy to było skończone w ogóle) na przestrzeni bardzo wielu lat, więc nie dziw się, że ludzie reagują z dystansem w stylu "a ten znowu coś". W dodatku były jeszcze inne dziwne niuanse podczas tworzenia. To wszystko się kumuluje i generuje ogólny sceptyzm, a wynika to tylko z tego, że kolega nadmuchuje swoją kampanię, która ulatnia się potem wraz z powietrzem. Mimo, że kolega ma odpowiednie umiejętności, po jakimś czasie traci zainteresowanie i przychodzi kolejne rozczarowanie. Dawno już ludzie mówili, aby ogłaszał się dopiero na jakimś sensownym etapie swoich prac. Cóż, ja tam nic do niego nie mam, ale jak kiedyś mówił, że ma zamiar robić gry na Amigę i na nich zarabiać, to nic dziwnego, że inni się szybko irytują.
[#90] Re: Zapowiedzi nowych gier

@sanjyuubi, post #89

Ja wolałbym wspierać tych, których stworzą.


Słowny kalambur?

no może był jakiś edytor poziomów i Nurek


Hexmage, wtedy Hextreme, skończył edytor icon.
.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem