[#241] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Agrabowski, post #240

Nowości będą. W tej chwili pracuję nad kolejnym artykułem o asemblerze do najbliższego numeru Amigazynu. Mam na głowie studia, trzeba będzie trochę pouczyć się i popracować przed Świętami. Jak to ureguluję to będę dalej pracował nad grą, szczególnie w okresie świątecznym.

W tej chwili praca idzie mi zadowalająco dobrze. Przy odrobinie szczęścia dam radę ukończyć bieżący projekt.

Póki co polecam nowy Amigazyn, który wyjdzie na Święta. A nuż ktoś zarazi się moją pasją i nowe gry w asemblerze będą powstawać jak grzyby po deszczu. Czego sobie i Wam życzę.
[#242] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #241

A nuż ktoś zarazi się moją pasją i nowe gry w asemblerze będą powstawać jak grzyby po deszczu.



jeżeli jak grzyby po deszczu, to musiałbyś zrobić silnik.
[#243] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Andrzej Drozd, post #242

Pora bym i ja pochwalił się troszkę swoją twórczością. Oto narysowany przeze mnie obrazek. Zgadnijcie co przedstawia.

Mam nadzieję, że i Wam się ten obrazek spodoba. Mam też nadzieję, że rokuję dobrze jeśli chodzi o postęp w mojej twórczości. Myślę, że tak.

Ten obrazek udał mi się szczególnie, choć powstał dość szybko.

Z miłą chęcią posłucham rad Koyota, Retronavigatora i innych. Ten obrazek jest "jednorazowy", ale zawsze można go dopracować.

Pozdrawiam.

[#244] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #243

Jest to mentor Atreidów z Dune 2 ?
[#245] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hubez, post #244

Nie zgadłeś, ale blisko. Jest to ilustracja do powieści "Diuna", kiedy Baron Harkonnen obraca swoim globusem.
[#246] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #245

Myślę, że ten obrazek idealnie nadawałby się na awatara.
[#247] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #243

Jeśli to jego prawa ręka (na co wskazuje umiejscowienie względem ciała) to kciuk jest po złej stronie. Warto też dodać szyję.
[#248] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Leon, post #246

Jeśli chodzi o mentora Atrydów to rzeczywiście w filmie ma bardzo bujne brwi, więc może rodzić skojarzenia. Harkonnenowie mają z kolei ponętne usta.

Obrazek wyszedł mi całkiem nieźle. Od kilku dni nosiłem się z zamiarem narysowania tej ilustracji do książki i w końcu usiadłem i narysowałem.

Obrazek mógłby posłużyć też w grze jako ilustracja. W każdym razie działam, trenuję, próbuję sił w różnych sferach. Mam nadzieję, że mój wysiłek w końcu zaowocuje czymś ukończonym.

@Slayer

Tak, to należy poprawić. Albo przenieść dłoń na prawą stronę albo zrobić lustrzane odbicie dłoni. O szyi szczerze mówiąc zapomniałem. Na początku być tylko cień oraz dłoń i globus na pierwszym planie.
[#249] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #248

Popracowałem nieco nad twarzą. Teraz bardziej przypomina ludzką twarz. Choć nie wiem, czy nie wygląda za młodo jak na Barona.

[#250] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #249

Nie mam pod ręką Diuny, więc nie mogę sprawdzić podstaw jej geografii (czy raczej astronomii), ale równoleżniki nie mogą się zbiegać przy równiku. Przynajmniej w tradycyjnym podejściu do pojęcia "globus" ;).
Dlatego w pierwszej chwili pomyślałem, że to koszykarz z piłką...

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 17:52:46 przez Leander
[#251] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Leander, post #250

Dziękuję za odzew . Też to zauważyłem. Już poprawiłem równoleżniki. Dodałem też kosmetyczną poprawkę ust.

[#252] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #251

A jaki ma związek ten "klaun z globusem" z Twoim projektem gry?
[#253] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #252

Właśnie, dobre pytanie.
Jak się na sama gra?
[#254] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mwb113, post #253

Wątek jest długi więc stworzyłem skrót. Cytaty wybrano tendencyjnie.

23.09
Przez najbliższy tydzień do końca września zamierzam co wieczór publikować postęp. Od października kontynuuję studia, ale będę pracował dalej w odrobinę mniejszym wymiarze.

29.09
Dzisiaj jest kolejny, milowy krok do przodu. Myślę że dam radę w miesiąc przygotować preview, które będzie obejmowało sterowanie jednostkami i budynkami na polu bitwy + jakaś szczątkowa grafika.

2.10
Co jest zatem na ten moment gotowe?
Szkielet pętli głównej silnika
Szkielet logiki mapy i budynków
Szkielet odwzorowania obiektów mapy i interfejsu na ekranie
Szkielet obsługi interfejsu

5.10
zgodnie z założeniem na początku listopada opublikuję bieżący rezultat pracy i mam nadzieję, że będzie to grywalne preview

1.11
Wrzucam jak to w tej chwili wygląda. Następny preview mam nadzieję za tydzień lub dwa.


Tutaj customowy wskaźnik myszy na czarnym tle

6.11
Umieściłem drugie preview silnika

Tutaj wyświetlony tekst na ekranie w atrakcyjny sposób, akcentujemy słowo silnik.

Zmień póki co czcionkę ekranu w preferencjach na topazpl.font 8! Mój program zakłada, że ta czcionka jest domyślna.

Serio?!

23.11
Jest wreszcie progress update dotyczący silnika gry

27.12
rokuję dobrze jeśli chodzi o postęp w mojej twórczości

Tutaj bohomaz nabazgrolony w DP. Tutaj przypominam inny obrazek przedstawiający planetę Dune (też trzeba było zgadywać).
[#255] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mwb113, post #253

"Osoba o wydatnych ustach z globusem" jest związana tematycznie z moim projektem gry i jest prywatnym sprawdzianem umiejętności.

Ten obrazek dowiódł mnie samemu, że praca idzie mi już dobrze. Pracując nad tym rysunkiem na Amidze 1200 w Deluxe Paincie nie zaznałem żadnych problemów. Mogłem skupić się na rysowaniu, nic mi nie przeszkadzało. Dotychczas zawsze choroba dawała o sobie znać podczas pracy.

Samego kodu gry jest w tej chwili bardzo mało, ale gra istnieje już w formie pełnego projektu.
[#256] Re: Zapowiedzi nowych gier

@cholok, post #254

Na razie wywiązuję się z obietnic. Preview było.

Przypominam jeszcze raz o problemach, z którymi się zmagam! Proszę przeczytać to zdanie kilka razy, by zapamiętać!

Tak jak napisałem powyżej, zdrowieję z tej choroby, ale nie mogę obiecać żadnych konkretnych terminów na zakończenie pracy.

Opublikuję produkt jak będzie znaczący postęp, lub lepiej - jak produkt będzie gotowy.

Proszę zrozumieć mnie - ja muszę czekać na odpowiedni stan zdrowia! Ten stan został już prawdopodobnie osiągnięty. Tak też stwierdził mój lekarz w ten piątek! Potwierdził ogromny postęp w zdrowieniu!

Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie.
[#257] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #256

zdrowieję

Wiemy, Minniat. Osobiście doceniam Twoje starania, stan w którym jesteś. Podejrzewam, że większość także, dlatego komentarze w Twoich wątkach są z reguły tak delikatne.

nie mogę obiecać żadnych konkretnych terminów na zakończenie pracy

Więc ich nie podawaj, co skrzętnie robisz za każdym niemal razem.

Zdrowiej chłopie. Chrzań robienie gry a zajmij się sobą. Jak już w końcu wszystko będzie dobrze, wtedy się zajmij robieniem czegoś, co będzie miało choćby minimalne szanse na ukończenie.
[#258] Re: Zapowiedzi nowych gier

@michalmarek77, post #257

Dziękuję za zrozumienie, Michałmarek77. OK
[#259] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #258

Przejdź Ricka ok, racja Tak dla odmiany OK
a potem obie


[#260] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #256

Ktoś powiedział w tym wątku: daj sobie termin*4+10%. Ktoś mądrzejszy odpowiedział: miesiąc wystarczy na wszystko. Czy to nie byłeś czasem Ty? Jeśli nie czujesz się na siłach by ciągnąć ten projekt to go nie rób, ale Ty sam cały czas "nakręcasz sprężynę", a potem bo tamto czy siamto. Sam nadałeś sobie ramy czasowe wiedząc o swoich problemach. Rzekłeś coś publicznie, a ktoś tam radził: nie nadawaj sobie terminów, masz czas, opublikuj jak będzie gotowe, to byłeś jak zwykle mądrzejszy. I wyszło też jak zwykle.

Na razie wywiązuję się z obietnic. Preview było.

Ten mój skrót pokazuje różnicę między obietnicą i dotrzymaniem słowa, mądrzeniem przy tymi, którzy udzielają dobrych rad, robieniem wszystkiego, byle nie pisać samej gry. Jeśli to co pokazałeś uważasz za preview jakiejkolwiek gry strategicznej to ja kończę już ten temat.
[#261] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #251

To jesteś grafikiem (takim sobie)? Czy koderem (tego też nie wiemy jaki, bo projekty niedokończone)?

Jak ma się ten obrazek do silnika gry, który miał napędzać grę strategiczną jakiej jeszcze na Amidze nie było? Czyżby ten uśmiech Mony Lisy na tym obrazku mówił nam jakie masz do kodowania podejście?
[#262] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #258

Masz też całkiem nowy avatar :) rozumiem, że zmiana avatara oznacza zmianę projektu/profesji?
[#263] Re: Zapowiedzi nowych gier

@cholok, post #254

Zapomniałeś umieścić informację o polepszaniu kodu strony internetowej, potem wywaleniu całej treści ze strony kosztem nowego layoutu... noi jeszcze jeden post z historyjką wprowadzającą do gry (której brak...)

Tak poświątecznie i przednoworocznie tylko motywuję, życząc zdrowia!
[#264] Re: Zapowiedzi nowych gier

@cholok, post #260

robieniem wszystkiego, byle nie pisać samej gry.

To nie jest prawda, ja nie wymiguję się od roboty. Codziennie staram się ruszyć coś z projektem. I mi nie zawsze wychodzi nie dlatego, żem fajtłapa, tylko zwyczajnie z problemów zdrowotnych.

To naprawdę nie jest moja wina, jak próbujesz mi udowodnić. Według Ciebie w kółko się "wymądrzam" i zachowuję nietaktownie? Myślę, że jestem osobą uprzejmą i zawsze ustępuję.

Proszę, poczytaj sobie na jakie schorzenia działa aripiprazol i kwetiapina, które przyjmuję w dużych dawkach, jeśli nadal nie wierzysz, że borykam się z problemami.

@Wojt_GL

Zgodnie z zapowiedzią, na Pańską wypowiedź nie odpowiem. Tylko proszę potem nie mieć pretensji, że Pana ignoruję, albo co gorsza nie słucham dobrych rad.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 20:47:20 przez Hexmage960
[#265] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #264

Ja już nie mówię o terminach, obietnicach itp; ale jeśli Twoje próby pikselowania nie mają nijakiego związku z grą, którą tworzysz (poza tym że bazują na tej samej lekturze) to może wrzucić je do wątku "Piksele, piksele"? A w wątku dotyczącym gry napiszesz coś jak będzie postęp w grze?

pomysł
[#266] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #264

Więcej nie dyskutuję, bo imputujesz mi rzeczy, których nie napisałem:
To nie jest prawda, ja nie wymiguję się od roboty

Napisałem, że zajmujesz się wszystkim, tylko nie pisaniem gry (blogi, puste tematy na temat bazgrołów itp). Dysponujesz pewnymi środkami czasowymi, a niejako "marnujesz" je na wszystko inne. Nic mi do tego co robisz ze swoim czasem, ale publicznie poczyniłeś pewne obietnice, więc publicznie będą Cię rozliczać.

To naprawdę nie jest moja wina, jak próbujesz mi udowodnić.

Tu akurat jest wyłącznie twoja wina. Choroba nie może być twoją wymówką, bo Ty o niej doskonale wiesz, nie chorujesz od wczoraj. Masz świadomość, że to jest duża przeszkoda, a mimo to trwasz na przekór wszystkim, że podołasz. Wina polega na nakręcaniu hype'u wiedząc, że nic z tego nie będzie, nawet jeśli bardzo tego chcesz. Możesz sobie pisać grę, nie obiecuj niczego.

Według Ciebie w kółko się "wymądrzam" i zachowuję nietaktownie?

Gdzie napisałem nietaktownie? Mędrkowanie może być bardzo taktowne i może wywodzić się z posiadania pewnej wiedzy merytorycznej lub też braku tej wiedzy i dużego poziomu czegoś innego.

jeśli nadal nie wierzysz, że borykam się z problemami

Wierzę, że jesteś chory, ale problem leży gdzie indziej. Jeszcze nie powstała linijka kodu, a Ty ogłaszasz megaplany, robisz bloga, by go zarzucić i kilka razy zmieniasz kod tej strony. Obiecujesz preview silnika z zastępczą grafiką w ciągu miesiąca (tutaj mędrkowałeś, że to bardzo dużo czasu wiedząc, że może choroba Ci przeszkodzić), a pokazujesz "to coś". Następnie zasłaniasz się chorobą tak jak byś dowiedział o niej wczoraj.

Cytaty podane wcześniej. Z mojej strony koniec gadki.
[#267] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#268] Re: Zapowiedzi nowych gier

@TechNineWonder, post #267

Wiecie co, Panowie? Weźcie poprawkę na chorobę człowieka, zejdźcie z niego i zajmijcie się czymś amipożytecznym. Zachowujecie się, jakby wziął od Was kasę na preorder...
[#269] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Krashan, post #268

Masz oczywiście rację, niemniej muszę napisać, że moim zdaniem głównym problemem kolegi Minniata jest branie się w pojedynkę za projekty, których rozmach daje niewielkie szanse na ich samodzielne ukończenie nawet osobie 100% zdrowej.

Hexmage960, wiemy że potrafisz, widać to w wielu fragmentach projektów, za które się brałeś, ale jeśli chcesz być jednocześnie grafikiem, programistą (i pewnie też muzykiem), rzucając się w pojedynkę na tworzenie czegoś tak rozbudowanego i skomplikowanego jak gra RPG czy strategia, to nigdy gotowego produktu nie wydasz, choćbyś całkowicie wyzdrowiał (czego ci szczerze, z serca życzę) nawet dzisiaj, z dnia na dzień.
[#270] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Krashan, post #268

#268 wszystko w temacie.....

Robert a co z Nurkiem? planujesz doprowadzić temat do końca? Bo jak rozumiem http://www.ppa.pl/forum/strefa-gier/9011/gra-nurek-nadchodzi/5 projekt nie został finalnie ukończony?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem