[#31] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@zeter, post #30

o to to bedzie Koyot wiedzial :)

probuje uruchomic gre w pracy, wszystko dziala oprocz samej gry, no niestety winuae, bo tu dostepu do Amigi nie mam, ale nawet bez SS nie dziala mi na domyslnym konfigu a1200, moze cos jest z wersja hdd nie tak?

-

edit: dyskietkowa wersja na tym samym configu dziala :))


edit2: a przy probie skoku sie zawiesila :(

no bede musial jednak chyba na prawdziwej amidze odpalic

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 11:00:38 przez juen
[#32] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@juen, post #31

Moze żle rozpakowywujesz archiwum Lha?? może z -r spróbuj - Gra na pewno działa. Sprawdzona, do tego nikt nie zgłaszał tego problemu.

Testowane na REAL AMIGA, FS UAE, WIN UAE a nawet na Amibianie na pi3 i wszystko dziala.

Nie wiem na czym polega problem u Ciebie, z adfem to naprawde nie mam pojęcia a z HD stawiam na zle rozpakowane archiwum lub blad przy sciaganiu z ftpa...
[#33] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@zeter, post #32

rozpakowywalem 7zipem, ktory dosc dobrze raportuje w przypadku blednego depackowania ;(
wszystkie dane sie laduja, w wersji hdd
po wlaczeniu gry pojawia sie plansza idzie muzyka i nic nie ma, zadnych przeciwnikow ani gracza, a w wersji adf odpala sie cala gra, tylko nacisniecie fire (to akurat dziwne bo przeciez chyba tam fire nic nie robi) jest zwis, ale muzyka gra dale, jeszcze potestuje

edit - dyskietkowa dziala, ale dopiero kiedy wlaczylem gre na klawiaturze w winuae zamiast na padzie.. chyba gra nie obsluguje jakichs sygnalow z kontrolera i sie dlatego wiesza... moze to wina backbone'a

no to gram :)

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 11:42:22 przez juen

edit - nacisnalem shift i zwis, moze ktos to sprawdzic ?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 11:44:54 przez juen
[#34] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@juen, post #33

To w takim razie masz jakiegos pirata z Grzybowskiej bo orgyinal się nie wiesza szeroki uśmiech

edit. Aha ok, w wersji demo pady nie byly skonfigurowane… Niedlugo bedzie nowsze demo gdzie bedzie skonfigurowany pad pod cd32

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 11:45:35 przez zeter
[#35] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@zeter, post #30

Zazwyczaj na CD32 podstawowym i głównym przyciskiem jest czerwony, dodatkowym pomocniczym niebieski.
[#36] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@Koyot1222, post #35

Tak jest-niebieski do skoku!
Czerwony wciska się najczęściej, ale niebieski był zawsze na prawo od niego..
[#37] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@Mikrobi, post #36

Ok, dzięki, teoretycznie w wersji v2 jest tak ustawione.
Wersja v2 w wersji ADF do pobrania TU WERSJA HDD v2 na aminecie jest skopana , sorry, czekam na podmianke na ftpie więc póki co nie ma co ściągać ale dam znać jak tylko będzie OK. Poprawiłem skok i dałem więcej serdeuszek, dajcie znać czy jest lepiej/gorzej

Pozdr!
[#38] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@zeter, post #37

Na pewno jest lepiej, gra dalej jest trudna doszedłem do 3 poziomu i przy próbie przeskoku rycerza (który idzie za graczem) z wyżej położonej kafelki walę głową w krawędź bloku. Gdyby była to narożna platforma a nie blok to dałbym radę go przeskoczyć.
[#39] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@Leon, post #38

Gra ma być trudna ale ciesze się że zmiana na plus - 3 poziom spokojnie przejdziesz :), walenie glowa o górną platforme zalezy od tego jak skoczysz… Jak zrobisz to umiejętnie to nie walniesz a nawet jak walniesz a wyskoczyles w dobrym momencie to i tak przeskoczysz rycerza i mu uciekniesz ;)

p.s. narożna platforma?? nie bardzo wiem co masz na myśli.
[#40] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@zeter, post #39

Obrazek zawiera poziomy 2 i 3. Lev2 - gdybyś zmienił drabinkę na tę drugą (JUMP) w Backbone to łatwiej by było ominąć nietoperza, skacząc na drabinę. Czasem widząc statyczne obrazki nie wiem czy je można zebrać czy to tylko dekoracja (jak te flagi, dlatego, że nie są animowane). Lev3 - po zebraniu przedmiotów nie wiem do których drzwi się udać czy mam się wracać czy iść dalej. Możesz zrobić tak aby drzwi startowe były zamnkięte, a końcowe otwarte. Nad napisem RIP jest blok od którego zawsze się odbijam i ginę. Gdyby była to platforma jak na obrazku to dałbym radę go przeskoczyć. W okrągłych oknach jest to samo wypełnienie co na ścianach. Możesz górną część zamalować na czarno i będzie lepiej wyglądać.
[#41] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@zeter, post #1

Mi Maxi Knight działa na winuae w konfiguracji na A500 1MB chip lepiej niż na światłowodzie :)

Na ks1.3 po pojawieniu się pierwszej planszy gra wychodzi z komunikatem, że nie można otworzyć lowlevel.library.

W pierwszej plany ten duch porusza się trochę za daleko o stojąc u góry w rogu zabija cię z zaskoczenia.
[#42] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@Leon, post #40

"gdybyś zmienił drabinkę na tę drugą (JUMP) w Backbone to łatwiej by było ominąć nietoperza, skacząc na drabinę."

No niby chcialem zeby bylo extrymalnie ale moze słuszna sugestia...

"Czasem widząc statyczne obrazki nie wiem czy je można zebrać czy to tylko dekoracja (jak te flagi, dlatego, że nie są animowane)."

No i tu wychodzi caly BB one sa animowane ale akurat w tym miejscu BB zlapał focha i pokazuje je statyczne, poprostu je wyautuje bo fakt, mogą mylić. To są rzeczy które sam dostrzegam dopiero teraz.

"Lev3 - po zebraniu przedmiotów nie wiem do których drzwi się udać czy mam się wracać czy iść dalej. Możesz zrobić tak aby drzwi startowe były zamnkięte, a końcowe otwarte."

No tu bym polemizował, logiczne jest ze idziesz zawsze do tych drzwi oddalonych a nie tych z których wychodziłes… taka jest idea od początku gry. Wstawienie zamknietych drzwi nie wiem czy w 100% będzie logiczne - teoretycznie powinieneś iść do tych zamkniętych a wyjść z otwartych :):)

"Gdyby była to platforma jak na obrazku to dałbym radę go przeskoczyć. "
Postaraj się, dasz rade!!! Pokombinuje w tym miejscu, nie moze tez byc za łatwo ;)

W okrągłych oknach jest to samo wypełnienie co na ścianach. Możesz górną część zamalować na czarno i będzie lepiej wyglądać."
To nie okna, to rurwy murowane z kamienia, ściekowe rurwy, kanalizacyjne :):) powinno byc czarne, jak robiłem zimową wersje coś skopałem :)

Dziękuję Ci za konkretne i ładnie opisane sugestie!
p.s. ale jump w fire się nie da, jednocześnie w kierunku dzoja UP… ??

@41

To miło, ale czy ta a500 w winuae nie ma włączonej opcji " Faster possible…" ;)?
kick min 2.05

"W pierwszej plany ten duch porusza się trochę za daleko o stojąc u góry w rogu zabija cię z zaskoczenia."

To dobrze, dałeś się, następnym razem się juz nie dasz ;);)
[#43] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@zeter, post #42

Trochę to dziwne, że gra, która wymaga kick2.0 uruchamia się i wywala w środku.

To dobrze, dałeś się, następnym razem się juz nie dasz ;);)


Nie tyle co się dałem, co nie wiedziałem co się stało.


Na przedmiotach kolekcjonerskich możesz rysować np. czarne kontury, w ten sposób powinny odróżniać się od tła.
[#44] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@zeter, post #42

@sanjyuubi: Gry w Backbone wymagają kicka min. 2.0. Na 1.3 wyskakuje właśnie ten komunikat o "lowlevel.library".

"ale jump w fire się nie da, jednocześnie w kierunku dzoja UP… ??"
Prawdopodobnie da się zamiast używania klawiatury ale musiałbym sprawdzić na innym komputerze bo w laptopie nie mam numerycznej. Jest jeszcze możliwość ustawienia dodatkowej konfiguracji i każdy gracz mógłby sobie wybrać własne ustawienia ale jak pisałem muszę to jeszcze sprawdzić na desktopie lub na Amidze.

Pisałeś, że flaga jest animowana ale nie działa. Wczytaj projekt gry, kliknij na EDIT BLOCKS a następnie na ANIMATIONS. Kliknij na pierwszą klatkę (bloki muszą być poukładane poziomo - ale to już wiesz) oraz wybierz z ilu klatek składa się animacja następnie wybierz ORDERED i zapisz projekt - to musi działać. Ja obrazki IFF zawierające bloki edytowałem podczas tworzenia gry dobre 20 razy i wszystko działa jak należy.

Edit: Fajnie jakby było widać jak chopek chodzi, obecnie nogami nie rusza tylko jeździ jak na wrotkach. Coś jeszcze miałem napisać ale relaksuje się przy piwku, kolega ma dziś urodziny.

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 22:11:52 przez Leon
[#45] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@Leon, post #44

raczej na bank masz numeryczna w laptopie, spojrz na prawa czesc klawiatury z literkami, numeryczna jest dostepna po wcisnieciu odpowiedniej literki z klawiszem funkcyjnym (fn)
[#46] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@juen, post #45

Wiem, że z funkcyjnymi mam ale muszę sprawdzić na normalnej klawiaturze. Najgorsze, że obok strzałek mam PGUP, który włącza mi w WinUAE niebieski ekran z którego nie mogę wyjść i tracę cały projekt nad którym pracowałem wiele godzin - byłem bliski usunięcia tego przycisku z klawiatury, choć może zaraz go usunę jak jeszcze wypiję parę piwek.
[#47] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@Leon, post #46

Nazywa się to HRTmon w WinUAE i pozbawił mnie w sumie około 50 godzin pracy. Nie wiem po cholerę jest ta opcja w emulatorze tylko podnosi ciśnienie. Musiałbym chyba zainstalować specjalną aplikację pod windą do blokowania niektórych klawiszy.
[#48] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@Leon, post #47

hrtmon Ci sie odpala po wcisnieciu PGUP?? pierwsze slysze, nawet sprawdzilem u siebie i nic..
[#49] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@Leon, post #44

"Prawdopodobnie da się zamiast używania klawiatury ale musiałbym sprawdzić na innym komputerze bo w laptopie nie mam numerycznej. Jest jeszcze możliwość ustawienia dodatkowej konfiguracji i każdy gracz mógłby sobie wybrać własne ustawienia ale jak pisałem muszę to jeszcze sprawdzić na desktopie lub na Amidze."

No jeśli się da to bomba, a jesli da się zrobić definiowane klawisze w samej grze to poprostu bajka. Czekam na info! :) Będe wdzięczny i zobowiązany :)

Jesli chodzi o animowane bloki to caly myk polega na tym ze tam wstawiony jest odpowiedni blok (animowany) tylko BB ma focha i go tam nie wyswietla jak nalezy - czyli bez animacji. Zauwazylem ze jak jest duzo elementow na przestrzeni 320/256 to bb warjuje… ja juz takie gehenne z tym przechodzilem ze glowa mala. Za dużo pisania by było...

Ludzik macha nogami ale fakt jest to zbyt mało widoczne i jest efekt jak by smigal na rolkach! Ja stary skater nie lubie rolkarzy ;) (zarcik) wiec bede musial to jakos naprawic.. jak mi starczy mocy :)

Zdrowko dla kolegi!!
[#50] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@zeter, post #49

W "EDIT CONTROLS" (trzeci przycisk od dołu w menu) możesz definiować wszystkie klawisze.
Tutaj na obrazku masz pokazaną konfigurację pozwalającą na skakanie rycerzem za pomocą przycisku Fire albo po wychyleniu joya do przodu (działają obie funkcje jednocześnie). Będziesz miał zajęte 2 miejsca na skok i już za pomocą "strzałki góra" na klawiaturze nie skoczysz. Sam zastanawiam się co jest lepszym rozwiązaniem, skakanie góra lub fire czy tylko fire i "strzałka" na klawiaturze.

Pamiętaj, że tylko pierwszy blok z lewej czyli liczony jako pierwsza klatka animacji używamy do budowy poziomów. Może przez przypadek użyłeś 2 czy 3 klatki i dlatego nie ma animacji?

Ludzikowi możesz podwoić klatki animacji to na pewno będzie je widać jak chodzi w spowolnieniu.
[#51] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@Leon, post #50

Dzięk, dzięki!i!! Zwolnienie animacji ludzika będzie chyba dobrym pomysłem. O pomyłce z animowanymi klockami nie ma mowy...

Wersja HDD v2 link
Ale omyłkowo zniknęła teraz wersja ADF :) Nie wiem dlaczego...
[#52] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@zeter, post #51

Z tą prędkością światłowodową to był żart, na 7MHz chodzi jak żółw, na 14MHz już lepiej, a 21MHz jeszcze lepiej.
[#53] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@sanjyuubi, post #52

Ja wiem ze to był żart ;) zwolnienie animacji ludzika w innym kontekście mówiłem...
[#54] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@zeter, post #1

W końcu znalazłem chwilę, żeby odpalić i pograć.
Bardzo fajna postać głównego bohatera- zarówno grafika jak i animacja.
Bardzo przyjemna i pasująca klimatem muzyka.
Na początku (szczególnie 2 etap) trudna, ale później jakoś tak z górki idzie
Na A1200 z Fastem chodzi OK.

Brawo Panowie OK
[#55] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@zeter, post #1

Zauważyłem, że ja się jeszcze nie wypowiadałem na temat tej produkcji - to niedopuszczalne! Już to naprawiam.

Oceniam tylko na podstawie filmu, bo klasycznej Amigi nie posiadam, a do użycia UAE badzo ciążko mi się zmusić. Nie lubię emulatorów. szeroki uśmiech

Gra rewolucyjnym pomysłem nie jest, nie otwiera nietkniętych obszarów naszych zmysłów. Jednak chyba nie miała być rewolucyjna. Wydaje mi się, że miała to być ładna i dobra platformówka w retro-pixlowym stylu. No i jeżeli taka miała być to moim zdaniem plan został wykonany w 100%. Przy takich założeniach wygląda na to, że szykuje się nam ocena 5/5. OK Bardzo duże brawa za wytrwałość (trudno z tym nie tylko w amigowym świecie) i naprawdę świetny efekt. Trzymam kciuki za dalszą pracę.

Coś mi się wydaje, że jednak kiedyś odpalę ten emulator...
[#56] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@BULI, post #54

Jest szansa na wydanie pudełkowe takie jak na www.amiga.net.pl. Zawsze to jakaś pomoc dla ludzi którym chce się tworzyć coś nowego na Amigę. Oczywiście jestem chętny na kupno takiej wersji.
[#57] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@BULI, post #54

No i bardzo mi miło :) Myślę że w wersji full poziom trudności będzie w sam raz a serduszek na planszach nie zabraknie ;) Jeśli chodzi o muze to sam byłem pod wrażeniem tego co zrobił dla mnie Dakti! A tak na marginesie w konkursie muzycznym na PPA bierze udział utwór Daktiego, dokładnie pochodzący z Max knighta a jeszcze dokładniej przygrywający nam w świecie p.t.


@55 No!! Bo juz miałem się pogniewać :):) A tak na poważnie, dzięki choć wiadomo że trailer to trailer a gra to gra… Emulatory nie są takie złe, ja też sceptycznie podchodziłem ale ułatwiają życie a żeby mieć lepszy klimat zrobiłem sobie Amige Pi w Amidze 600 i jest naprawde przyjemnie - niebawem się pochwale projektem, zrobie filmik etc tylko czasu brak!

@56 Jak wszystko pójdzie jak należy to będzie pudełkowa wersja, myślałem o paru sztukach, tak na pamiątkę dla osób biorących udział w projekcie oraz na jakąś nagrodę w Amigowej imprezie, jak będą chętni sklei się więcej boxów ale uważam że nie ma co jeszcze o tym pisać… Za wcześnie ;)

Dzięki i pozdro
[#58] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@zeter, post #57

Nie wiem czy widzieliście Amiga Billa jak opowiada o tej gierce i gra link

Bill gadający po naszemu link bezcenne szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 13:14:20 przez Vato
[#59] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@Vato, post #58

Bill gadający po naszemu link bezcenne szeroki uśmiech


OK
[#60] Re: Max Knight - nowa gra platformowa - demo + trailer

@Vato, post #58

Nie ma to tamto, Bill to mega pozytywna postać :) Szkoda że nie udało mi się gościć na ApXIX i tym samym poznać Billa osobiście. Liczę jednak że co się odwlecze… ;)

A wogóle w tym czasie co Bill gra w MaxKnighta na tzw. streamie ja przeprowadzam z nim konwersację na czacie, albo może inaczej, próbuję przeprowadzić konwersację, niestety mój angielski jest na bardzo niskim poziomie ;) W każdym razie to miłe że sięgnął po tą grę, zagrał i skomentował. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem