[#31] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@APC74, post #30

Na Ubuntu 14.04 playonlinux nie działa
[#32] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Skiba, post #31

Skoro startujemy z emulacją Amigi PPC, to wypadałoby uruchomić (chyba) pierwsze demo dla PPC - wszystko zdycha od Venusów ;)





Cóż - grafika nie nadąża za dźwiękiem - ale już samo to, że się uruchomiło, powala mnie na kolana. szeroki uśmiech



Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 18:09:01 przez APC74
[#33] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@APC74, post #32

OK a tymczasem beta 10 link
[#34] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #33

- Move PPC thread to main thread when m68k gets disabled, improves performance of native PPC operating systems. (No need to move IO access messages between threads)

Wydaje mi się, że tego typu zmiany sugerują, że jest szansa na MOSa pod WinUAE
[#35] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@APC74, post #34

Drugie demo dla PPC - VenusArt "Ghost in The Machine" też działa:









[#36] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@APC74, post #35

Z jaką szybkością to działa i na jakim sprzęcie mniej więcej?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 19:04:23 przez tOMashBe
[#37] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@tOMashBe, post #36

W tak niskiej rozdziałce w porywach do 16 klatek/s. (nie licząc statycznych obrazków Lazura).

Pecet to
- CPU Intela E5200 2,5GHz
- GFX Radek R7
- SFX SB X-Fi
- 2 macierze RAID 0 i trochę RAMu.
[#38] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@APC74, post #37

To i tak nieźle jak na moje oko. Czyli na szybkim sprzęcie będzie naprawdę dobrze, a co dopiero po optymalizacji

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 20:08:03 przez tOMashBe
[#39] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@tOMashBe, post #38

No raczej.
Ja już sprawdziłem, jaki najmocniejszy CPU mogę wstawić do mojej płyty i wygląda na to, że w przyszłym tygodniu wymienię swojego 2 rdzeniowca na 4x3,66GHz szeroki uśmiech
[#40] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@APC74, post #39

Spoko, tylko przez to znowu ludzie będą bardziej emulować sprzęt niż kupować hardware. Dobra już nie smęcę.

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 20:20:32 przez tOMashBe
[#41] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@tOMashBe, post #40

Z drugiej strony dostęp do emulowanych maszyn z PPC może zaowocować pojawieniem się jakiś nowych portów gier, programów dla klasyka z PPC. OK
[#42] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@ITU, post #41

Amoże mnie ktoś oświecić, skąd pobrać romy dla kart turbo?
[#43] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@ITU, post #41

W sumie racja, ale i tak wolę prawdziwy sprzęt.
[#44] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@glichtanski, post #42

Oczywiście, ze zony EAB. Jeśli nie masz konta i uprawnień to napisz, wyślę.
[#45] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #44

To wyślij na glichtanski(małpa)gmail.com

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 21:10:39 przez glichtanski
[#46] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@glichtanski, post #45

Poszło.

Mi beta 10 zawiesza kompa, zastanawiam się czy nad tym pracować czy może jutrzejsza wersja będzie działać normalnie.
[#47] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #46

Doszło, dzięki.

Mi się wieszały wszystkie bety, ale już wiem dlaczego

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 21:12:35 przez glichtanski
[#48] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #44

Czy ja też mogę prosić o ROM-ka do Blizzarda PPC i/lub cyberstorm PPC ? D:
[#49] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #46

Przydały by się jeszcze romy do scsi z akceleratorów.

PS. Już założyłem konto.
[#50] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@trOLLO, post #48

Poszły.
[#51] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@APC74, post #35

Wow, mi się te demka nie działają z racji braku emulacji (?) PowerUp, ale za to uruchomiłem demka Mankind - Death Trail i Violent Dumb. Ze softu to SManPPC i UltimatePPC, SysSpeed nie pozwala przetestować 604e (zakratkowany przycisk) mimo wykrycia procka PPC
[#52] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #51

Ja jednak poczekam na finalną wersję. Udało mi się zainstalować system 3.9, to po wrzuceniu bibliotek ppc zaczeły się problemy z resource.library (nie wczytuje jej przy starcie) i nie mogę praktycznie nic uruchomić.
Chciałem przeinstalować system, to teraz emulowana Amiga nie chce ruszyć. Cały czas jest reset i migający napis Power.

Korzystam z tego:
Laptop Lenovo Y580
Intel Core i5-3210 @ 2.5 GHz
4GB RAM
Win8.1 x64
GF GTX 660M 2 GB RAM

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 22:08:06 przez glichtanski
[#53] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@glichtanski, post #52

też mam tego laptopa OK
i tez poczekam na finalną, nie spieszy mi się. Co jak co, ale nie pływam w tym temacie na tyle, żeby wyłapywać co je źle robię, a co winą wersji beta.

OT: bawiłeś się w instalację OS X na tym lapku? Ponoć śmiga. pomysł
[#54] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Skiba, post #31

Tak, tylko PlayOnLinux to się nadaje do kosza. Testowałem go, to wiem. No i PlayOnLinux wykorzystuje do swojego działania Wine. A pod Wine jednak sporo softu Windowsowego nie działa poprawnie. Więc jak chcesz pobawić się nowym WinUAE to musisz zainstalować Windowsa. Swoją drogą Ubuntu 14.04 to taka rewelacja nie jest.
Wolę już Minta 17 z Cinammonem. Jednakże Pod Mintem nie chce mi działać poprawnie hplip. Jednak nie wiem dlaczego.
[#55] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #51

Czy ktoś jest w stanie sprawdzić czy działa nasze DEMKO na PPC?
[#56] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@at0m, post #55

Witam!

Pobrałem wersję WinUAE 2.9.0 beta series 10 z tego linku: http://www.winuae.net/files/b/winuae_2900b10.zip.

Mam teraz pytanie: jaki konfig do obsługi PPC najlepiej ustawić? Tych ustawień narobiło się całe mnóstwo.
[#57] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@gilban, post #56

Ja mam cyberstormppc.bin(chyba tak to sie nazywa, teraz nie pamietam) w katalogu roms.
Cyberstormappc ma ustawionego w preferencjach winuae, do tego 128mb fastu na karcie,w cpu mam zaptaszkowane ppc... I w sumie tyle

at0m
Sprawdze to demko.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 10:35:05 przez waldiamiga
[#58] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #57

I w sumie tyle

Zadam idiotyczne pytanie z racji tego iż nigdy nie miałem PPC w klasyku. Wiem że trzeba instalować PowerUP i inne takie, żęby PPC w klasyku działało. Czy pod WinUAE też i jak tak to skąd to cudo zassać ? :) . Bo jak narazie jedyny efekt jaki mam to zwis WinUAE za każdym razem jak odpalam coś z PPC .
[#59] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@trOLLO, post #58

No właśnie. Doszedłem do tego że mi się WinUAE wiesza po instalacji WarpUP V40. Więc jak ktoś ma sprawdzoną konfigurację WinUAE
to poproszę. Ja na razie wykasowałem wszystkie pliki od WarpUPA i wróciłem do WinUAE 2.8.1. Może wersja Beta 15 albo 20 zacznie już z sensem działać.

ps. Ja też w klasyku nigdy nie miałem PPC. Mam tylko kolegę który ma PPC w A 4000. I mi WarpUPa polecił.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 11:43:05 przez gilban
[#60] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@trOLLO, post #58

Musisz zainstalować (skonfigurować) system PowerUp lub WarpOs do obsługi PPC.
Jeśli emulator korzysta z romu karty PPC to biblioteki PowerUpa powinny być aktywne (wystarczy uruchomić coś pod PowerUPa)

Najbardziej popularny na klasyku stał się WarpOs więc proponuję zacząć od niego (instalacja i konfiguracja).

Biblioteki WOS i PUP znajdziesz bez problemu na internecie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem