[#61] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@at0m, post #55

Nie powinno być problemu pod WinUAE PPC. Sprawdzałem to demko pod MOSem na Efice i Miniaczu i działa w takim sensie, że leciała muzyka ale był czarny obraz (demo only AGA).
[#62] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@at0m, post #55

Demo krzyczy ze nie moze otworzyc ekrany AGA.
Po "wyremowaniu" wpisow w pliku .prefs, pokazuje sie okienko do wyboru rozdzielczosci, ale nadal mam informacje o niemozliwosci otwarcia ekranu AGA
[#63] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Norbert, post #62

W trybie AGA też? No to jest bug w emulacji AGA, którego trzeba zgłosić.
[#64] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #61

Dopisałem do prefsów dema, na końcu ModeID ekranu Picasso96 320x256 8bit (czyli odpowiednik AGAtowego LoResa) - i po żółtym GURU i komunikacie, że nie może otworzyć ekranu AGA (tak jak u Norberta), odpaliło się na ekranie Picasso dokładnie jak u Ciebie (czarny ekran + muzyka). Niestety po kilku sekundach WinUAE zawisło i wyrzuciło mnie do windy.
[#65] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@glichtanski, post #52

Udało mi się uruchomić w końcu WinUAE z PPC, jednak zauważyłem, że tryb cycle-exact, którego dotychczas używałem nie działa prawidłowo. Tzn. niezależnie czy wybiorę procesor 040 czy 060 i wpiszę prędkość taktowania ręcznie (np.50 MHz dla 060 i 25 dla 040), SysInfo 4.0 pokazuje około 12-13 MHz. W stabilnej wersji 2.8 działało to tak jak należy.

SysInfo nie chce się uruchomić wcale. Następuje wczytywanie i potem cisza. Żadnego komunikatu systemowego, żadnego GURU. Nawet okienko programu się nie pokazuje. Tak jakby program zakańczał się zaraz po kliknięciu w ikonkę.

Działa za to SCSI z CS PPC.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 19:46:51 przez glichtanski
[#66] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #57

A skąd można wziąć ten plik: cyberstormppc.bin do emulatora? Może mi ktoś podpowie, bo nie mam pojęcia. A autor nie zamieścił nic do kopiowania romu z karty turbo do pliku.
[#67] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@gilban, post #66

Z zony EAB. Jest cała paczka romów do różnych kart turbo.
[#68] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@gilban, post #66

link, ale nie ma tam wszystkich romów.
[#69] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@cholok, post #68

Nie ma tych najbardziej potrzebnych :) Czyli CyberStormPPCi BlizzardPPC, więc wrzuciłem to na serwerek plików - link
[#70] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@glichtanski, post #65

Ok. Ustawiłem procesor 060 z JIT, prędkość Fastest as possible i -80%. Wtedy wszystko działa płynnie, Sysinfo pokazuje, że mam 060@80MHz, ale uruchomienie SysSpeed powoduje crash WinUAE. Nie wiem czy to nie wina MUI3.9.
Aha. Zmieniłem nazwę cyberstormppc_44.71.rom na cyberstormppc.rom i teraz w early boot pokazuje że mam CSPPC.
[#71] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@gilban, post #54

No i PlayOnLinux wykorzystuje do swojego działania Wine. A pod Wine jednak sporo softu Windowsowego nie działa poprawnie. Więc jak chcesz pobawić się nowym WinUAE to musisz zainstalować Windowsa. Swoją drogą Ubuntu 14.04 to taka rewelacja nie jest.

Ja z WinUAE korzystam w Crossover (też Wine), wersja stable działa całkiem przyzwoicie. W domu spróbuje jeszcze wersji beta.
[#72] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@QkiZ, post #71

[#73] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@_arti, post #72

Idzie w dobrym kierunku OK
[#74] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@_arti, post #72

Będzie możliwość odpalenia tych kilkudziesięciu dem pod ppc.Brawo
[#75] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@simka113, post #74

Może doczekamy się Amiga Forever 2015 wraz z AmigaOS 4
[#76] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@parallax, post #73

OK To było przewidziane już dużo, dużo wcześniej a ziściło się teraz . I co tym co pisali że nigdy nie będzie PPC na winuae - ŁYSO ?
[#77] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@radekcz, post #75

pomysł
[#78] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@djpiotrs, post #76

Kto tak pisał? pomysł Czemu miałby być łyso? pomysł
[#79] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@parallax, post #78

Myślę, że koledze, chodziło o moją wypowiedź. Jakby to powiedzieć mam aktualnie dłuższe włosy, więc łyso mi nie jest ( może trochę z przodu ), ale nie spodziewałem się, że sprawy ruszą tak szybko i zaraz da się coś sensownego odpalić. Moim zdaniem WinUAE jest najlepszy ze wszystkich UAE, a to niedobrze bo ja akurat lubię linuksa na x86. Czas wypróbować widać i dla mnie to "cudo".....
Hmmm, czy ktoś chce powiedzieć, że będzie można wybrać sobie w menu WinUAE zamiast np. a1200, Amigę One lub Pegaza ?
[#80] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@thomek, post #79

WinUAE jest najlepszym UAE. Ja też używam Linuksa i uruchamiam WinUAE przez Crossover. Praktycznie żadnych strat w wydajności.
[#81] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #69

[#82] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #81

Ta nowa wersja mi działa :) . Syspeed pokazuje że mam PPC 604e - 10 MHz , MIPS - 47, MFOLPS - 57 , jak na bete to nie jest źle :) , chociaż i tak pewnie więcej nie wyciągnie, skoro WinUAE korzysta tylko z jednego rdzenia :(
[#83] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@trOLLO, post #82

A mi nie działa i wiesza się przy próbie uruchomienia. Zaczekam na kolejną. pomysł
[#84] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@trOLLO, post #82

Podejrzewam, że finalna wersja może być nawet wolniejsza, jeżeli nie uda się zaimplementować jakiegoś JITa dla PPC.
Na razie najszybszą wersją była beta09

[#85] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@trOLLO, post #82

MIPS - 47

Wiadomo że mipsom za bardzo nie można ufać, ale jest to około 1/5 mocy Blizzarda PPC 603/210 MHz. O używaniu AmigaOS4 Classic z taką mocą można aktualnie zapomnieć, ewentualnie poczekać na JIT lub kilka lat na jeszcze nowszą generację pecetów.
To tak na szybko aby ostudzić tych, co niedawno ściągali AOS4 z jakiegoś chomika.szeroki uśmiech
[#86] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@APC74, post #84

A u mnie nadal nie odpalają się żadne programy po instalacji w OS3.9 WarpUP. SysSpeed powoduje "crash" WinUAE, to samo gdy chcę uruchomić np. AWeb.

Po instalacji czystego systemu 3.9, instalator resetuje emulator, i pojawia się tylko szare tło i napis HALT3 na dolnej belce WinUAE.
[#87] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@glichtanski, post #86

Masz plik cyberstormppc.bin w katalogu roms? Jeśli tak to daj rescan roms.
[#88] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@glichtanski, post #86

Na dzień dobry wywal wszystko z WBStartup i wyremuj wszystkie łaty ze Startup-Sequence (oprócz SetPatcha). Później włączaj po kolei i sprawdzaj co działa, a co nie. Moja aktualna Startup-Sequence dla A4000 + CSPPC + AOS3.9 + AmiKIT7 wygląda tak:

; $VER: Startup-Sequence_AmiKit OS3.9
; Startup-Sequence for AmigaOS 3.9 + AmiKit (by Jan Zahurancik ©2005-2008)


;C:Safe RENRAM OWNOUT MOUNTSIZE=6684     ;Checks for viruses

C:morelibspace

;If EXISTS C:SquirrelSCSI
;    C:SquirrelSCSI
;EndIf
;
;Set SCSIUpdate 1
;If EXISTS C:IDEFix
;    C:IDEFix
;    Set SCSIUpdate 0
;EndIf
;If EXISTS SYS:Expansion/XSurfIDE
;    Set SCSIUpdate 0
;EndIf
;If EXISTS SYS:Prefs/Env-Archive/NOSCSIUPDATE
;    Set SCSIUpdate 0
;EndIf
;
;If $SCSIUpdate EQ 1

    SetPatch QUIET

;Else
;    SetPatch SKIPROMUPDATES "scsi.device" QUIET
;EndIf
;Unset SCSIUpdate

C:PatchMSB              ;part of MathLibsUAE. If enabled, do NOT use other patches for IEEE-libraries!

C:StackAttack 300000     ;adds stack size to selected value
C:PatchControl          ;part of MCP

C:TagLiFE               ;patches the utility.lirary

C:Version >NIL:
C:AddBuffers >NIL: DF0: 15
FailAt 21

C:MakeDir RAM:T RAM:Clipboards RAM:ENV RAM:ENV/Sys RAM:T/VC_TEMP
C:Copy >NIL: ENVARC: RAM:ENV ALL NOREQ

Resident >NIL: C:Assign PURE
Resident >NIL: C:Execute PURE

Assign >NIL: ENV: RAM:ENV
Assign >NIL: T: RAM:T
Assign >NIL: CLIPS: RAM:Clipboards
Assign >NIL: REXX: S:
Assign >NIL: PRINTERS: DEVS:Printers
Assign >NIL: KEYMAPS: DEVS:Keymaps
Assign >NIL: LOCALE: SYS:Locale
Assign >NIL: LIBS: SYS:Classes ADD
Assign >NIL: HELP: LOCALE:Help DEFER
Assign >NIL: L: SYS:Utilities/Expansion/SmartFileSystem/L ADD

EXECUTE AmiKit:DiskIcons/IconGuard >NIL:

IF $bbfix EQ "0"  ;adjusts AmiKit if both BoingBags for OS3.9 were installed
   version >NIL: Shell VERSION 45
   IF NOT WARN
      IF EXISTS SYS:WBStartup/AmiDock
         IF EXISTS SYS:WBStartup/Disabled/AmiDock
            Delete >NIL: SYS:WBStartup/Disabled/AmiDock FORCE QUIET
         ENDIF
         Rename >NIL: SYS:WBStartup/AmiDock TO SYS:WBStartup/Disabled/AmiDock QUIET
      ENDIF

      IF EXISTS SYS:WBStartup/ASyncWB
         IF EXISTS SYS:WBStartup/Disabled/ASyncWB
            Delete >NIL: SYS:WBStartup/Disabled/ASyncWB FORCE QUIET
         ENDIF
         Rename >NIL: SYS:WBStartup/ASyncWB TO SYS:WBStartup/Disabled/ASyncWB QUIET
         Delete >NIL: SYS:WBStartup/ASyncWB.info
      ENDIF

      IF EXISTS SYS:WBStartup/BenchTrash
         IF EXISTS SYS:WBStartup/Disabled/BenchTrash
            Delete >NIL: SYS:WBStartup/Disabled/BenchTrash FORCE QUIET
         ENDIF
         Rename >NIL: SYS:WBStartup/BenchTrash TO SYS:WBStartup/Disabled/BenchTrash QUIET
      ENDIF

      IF EXISTS SYS:WBStartup/DefIcons
         IF EXISTS SYS:WBStartup/Disabled/DefIcons
             Delete >NIL: SYS:WBStartup/Disabled/DefIcons FORCE QUIET
         ENDIF
         Rename >NIL: SYS:WBStartup/DefIcons TO SYS:WBStartup/Disabled/DefIcons QUIET
      ENDIF
      
      Delete >NIL: SYS:Utilities/Amplifier#? FORCE ALL QUIET
      Copy >NIL: SYS:Prefs/Presets/AmiKit/Install/System TO SYS: CLONE ALL QUIET
      SetENV bbfix 1
      Copy >NIL: ENV:bbfix TO ENVARC: CLONE QUIET
   EndIF
EndIF

C:Version >NIL: SYS:Libs/xadmaster.library 12 1 FILE ;installs latest XAD if BoingBag1 for OS3.9 was installed only
IF WARN
   Copy >NIL: SYS:Prefs/Presets/AmiKit/Install/System TO SYS: CLONE ALL QUIET
EndIF

C:Version >NIL: SYS:Classes/DataTypes/ilbm.datatype 44 26 FILE ;adjusts AmiKit if BoingBag35-2 was installed
IF WARN
   Copy >NIL: SYS:Prefs/Presets/AmiKit/Install/System/Classes/DataTypes/ilbm.datatype TO SYS:Classes/Datatypes/ CLONE QUIET
EndIF

; BindDrivers ;useless on UAE
C:Mount >NIL: DEVS:DOSDrivers/~(#?.info)

C:LoadMonDrvs

; C:P96-EmulationUpdate      ;fakes the version info of emulated CGX libraries under Picasso96
; C:P96Refresh >NIL: 100     ;set this value (100 by default) according to your monitor refresh rate and WinUAE display settings

; SYS:Utilities/Expansion/ShowAmiga96/Bin/ShowAmiga96_Rev239C18     ;shows the picture during startup

SetEnv Language "english"
SetEnv Workbench $Workbench
SetEnv Kickstart $Kickstart
UnSet Workbench
UnSet Kickstart

C:AddDataTypes REFRESH QUIET

; Following two lines provide TrueType support. IMPORTANT: if you disable them you must enable C:WAIT line in front of C:IPREFS to avoid startup crashes!!!

Assign >NIL: AfA_OS_Libs: SYS:Utilities/EXPANSION/AfA_OS/AfA_OS_Libs
C:AfA_OS_Loader

IF NOT EXISTS ENV:afa/replacevisualprefs ;enables the following lines only if similar featrues are disabled in AfA_OS
   Run >NIL: SYS:Utilities/Expansion/TitleShadow/TitleShadow           ;enables effects for window titlebar texts
   Run >NIL: SYS:Utilities/Expansion/VisualPrefs/VisualPrefs           ;enables the customization of Amiga GUI
   Run >NIL: SYS:Utilities/Expansion/VisualPrefs/TRAP ALL              ;enables the customization of Amiga ReAction GUI
ENDIF

C:Wait 1  ;prevents IPrefs from crashes. Increase the value if IPrefs still crashes.
C:IPrefs

;SYS:Utilities/Expansion/ShowAmiga96/Bin/ShowAmiga96_Login >NIL:

SYS:Utilities/Expansion/FullPalette/FPPrefs     ;applies FullPalette settings

C:ConClip

Path >NIL: RAM: C: SYS:Utilities SYS:Rexxc SYS:System S: SYS:Prefs SYS:WBStartup SYS:Tools SYS:Tools/Commodities SYS:Utilities/PicShow SYS:Utilities/EvenMore SYS:Utilities/MysticView SYS:Utilities/SimpleFind3 SYS:Utilities/Expansion/SmartFileSystem

IF NOT EXISTS ENV:afa/replacebirdie ;enables gfx patterns for windows borders (only if similar feature is disabled in AfA_OS)
   C:Wait 1  ;prevents Birdie from not loading the background picture.
   Run >NIL: SYS:Utilities/Expansion/Birdie/Birdie ? <Env:Birdie.prefs
ENDIF

SYS:System/REXXMast >NIL:

IF EXISTS S:User-Startup
  Execute S:User-Startup
EndIF

IF EXISTS S:AmiKit-Startup
  Execute S:AmiKit-Startup
EndIF

;following lines enable enchanced CLI/Shell functionality
IF EXISTS DEVS:KingCON-mountlist
   Assign CON: DISMOUNT
   Assign RAW: DISMOUNT
   Mount CON: from DEVS:KingCON-mountlist
   Mount RAW: from DEVS:KingCON-mountlist
ENDIF

Resident Execute REMOVE
Resident Assign REMOVE

C:Version >NIL: C:MakeLink 37 4 FILE
IF NOT WARN
   C:Copy >NIL: ENVARC:SYS/def_RAM.info RAM:Disk.info CLONE QUIET
ELSE
   C:MakeLink >NIL: RAM:Disk.info ENVARC:SYS/def_RAM.info SOFT
ENDIF

;Run >NIL: SYS:Utilities/Expansion/PowerIcons/PowerIcons >NIL:     ;enables PNG icon support (Don't use it if AfA_OS_Loader is enabled!)
;C:WBCtrl IMT=FAST MNL=100                                         ;tweaks Workbench

;Run >NIL: C:CPointer                                  ;centers the mouse pointer on the screen (regardless of the screenmode used). Disable this entry if some of the other CPointer line is enabled.
;Run >NIL: C:CPointer XPOS=400 YPOS=368 MCLICK=50     ;for 800x600 screens,   automatically clicks the Dopus "RUN" button
;Run >NIL: C:CPointer XPOS=510 YPOS=455 MCLICK=50     ;for 1024x768 screens,  automatically clicks the Dopus "RUN" button
;Run >NIL: C:CPointer XPOS=576 YPOS=500 MCLICK=50     ;for 1152x864 screens,  automatically clicks the Dopus "RUN" button
;Run >NIL: C:CPointer XPOS=641 YPOS=579 MCLICK=50     ;for 1280x1024 screens, automatically clicks the Dopus "RUN" button
;Run >NIL: C:CPointer XPOS=797 YPOS=674 MCLICK=50     ;for 1600x1200 screens, automatically clicks the Dopus "RUN" button


;Run >NIL: C:PatchAsl     ;enables MUI file requesters
;C:ChangeExp             ;prevents from identifying your system as UAE

IF EXISTS S:AmiKit-StartOS    ;starts Magellan II, Scalos or Workbench - depends on your MorpheuZ settings.
  Execute S:AmiKit-StartOS
ELSE
  C:LoadDB
EndIF

;C:MemTrailer SIZE=96     ;provides partial memory protection
EndCLI >NIL:


Zwróć uwagę na ogromny StackAttack na początku SS
[#89] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #87

Plik mam z rozszerzeniem .rom
[#90] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@APC74, post #88

Powiem tak. Konfiguracja poszła się rypać. Jak jeszcze system się uruchamiał, to odpaliłem AWeb 3.5.9 i WinUAE zaliczył "crasha" do systemu. Potem uruchomiłem tą konfigurację jeszcze raz i najpierw wyświetliło 2 razy recoverable alert (normalne po instalacji ROM Update w BB2), potem GURU i zawiecha, czarny ekran. Po restarcie WinUAE to samo i tak w kółko.
A może coś z PPC źle instaluję, lub czegoś nie doinstalowuję. Wgrywałem już WarpOS i dodatkowo bibliotekę PPC.library na innej konfiguracji, ale też były problemy z odpalaniem AWeb, SysSpeed - też WinUAE wywlało do windowsa. Pobrałem nawet z eab czyjąś konfigurację A4000PPC i pozmieniałem tylko katalogi i problem też był. Może to wina Windowsa? Albo beta nie działa jednakowo na każdym sprzęcie? Zupełnie jak Workbench pomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem