[#181] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@pong777, post #180

Dyski(i) ustawione jako HDF, device jest jako accelerator, Enable RDB Mode włączone.?
Powinno to wyglądać mniej więcej tak:





Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 20:37:16 przez waldiamiga
[#182] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #181

a scsi dziala pod amigaos 4.x ?
[#183] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@HanSolo, post #182

W CyberStormiePPC tak, przynajmniej na emulacji, jak jest naprawdę to niech się wypowie ktoś kto używa.
[#184] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@pong777, post #178

Na moje to jest problem z konfiguracją dysku. Ja tak mam pod FS-UAE i nie mogę tego rozkminić. Emulator ładuje mi ROM dla OS4 i po restarcie nie widzi dysków (CD, HDF itd.) i się zapętla. Jedynie co mogę Ci poradzić to spróbuj krok po kroku z mojego poradnika, też się z tym męczyłem, ale w końcu udało mi się w taki sposób jak to opisałem. Poza tym testowałem te kroki parę razy, więc powinno działać.
[#185] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@radzik, post #184

Tak właśnie zrobię. Zainstaluję od nowa na maszynie wirtualnej na czystym systemie. Krok po kroku z poradnika.
[#186] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #175

Beta26

Beta 26: RC1, Official release date deadline is mid december. This is far too too long beta series..

- Bumped version to 3.0.
- Directory filesystem statefile support didn't save open file's full path correctly if path was deeper than 2 levels from root. (Bug since directory statefile support was implemented)
- Z3 mapping mode = automatic: select always real mode if JIT is disabled.
- Added picassoiv_rom_file config file entry, if you want to use different versions or custom path.
- Off by one error in internal buffer calculation, display was shifted by 1 vertical pixel, hiding first line if window size was small enough but still big enough to fit all vertical lines.
- 68000 JMP (d8,An/PC,Xn) didn't include extra 4 cycle idle time. (Documentation says 3 read cycles which is incorrect, correct sequence is 4 idle cycles + 2 idle cycles + prefetch + prefetch)

QEMU PPC emulator dll has been updated to 2.2.0rc3 QEMU revision: http://www.winuae.net/files/b/qemu-uae.zip (old one is still also compatible)


Pierwsza beta wersji 3.00, do obsługi PowerPC trza pobrać pilk qemu-uae.zip

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 21:26:41 przez waldiamiga
[#187] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #186

Testował już ktoś jak nowe QEMU wpływ na kompatybilność z AOS 4.1?
[#188] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #186

Dwie rzeczy:
1. Powyże bety 23, WinUAE nie widzi mi romu Picasso IV. Rescan też próbowałem i kopiowanie do katlogów różnych. Co jest nie tak? Ktoś miał coś takiego?
2. Zrobiłem poradnik odnośnie neta pod OS4.0 i WinUAE: http://radzikpl.blogspot.de/2014/12/amigaos-40-jak-zainstalowac-na-piecu.html.
[#189] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@radzik, post #188

Dziwne, ja w wszelki wypadek mam ten sam plik rom wrzucony dwa razy po różnymi nazwami - picasso_iv.rom i picasso_iv_flash.rom.
[#190] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@radzik, post #188

Ja mam w katalogu, znaczy się folderze :"ROMs" w pliku pod nazwą: "PIV_FLAS.BIN"
Dokładnie "FLAS" nie FLASH.
[#191] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #186

Beta 26 RC2


- Added compatibility warning message if PPC CPU (and m68k is stopped) configures UAE filesystem autoconfig board ("UAE" controller that is needed by uaehf.device bsdsocket, uaescsi and so on)
- Added download url to no ppc plugin detected message.
- Minimize when inactive option should be ignored if mode is fullscreen. Only uncapturing mouse in real fullscreen mode makes no sense. (b24)
- 68000 MOVE to CCR/SR idle cycle count is 4 cycles, not 6.
- 68000 prefetch mode ("more compatible") DBcc cycle counting fixed.
- 68030 prefetch/"cycle-exact" mode MMU instruction exception prefetch fix. (Same as 280b1 for FPU)
- 68030 "fake" MMU (MMU emulation not enabled = MMU instructions do nothing), absolute address (xxx.w and xxx.l) addressing modes were marked incorrectly as invalid.
- Strange immediate TST variant (TST.x #z) is valid instruction if 68020+.
- Allow 24-bit address space with 68030 CPU. (Not going to touch other CPUs just yet)
[#192] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@radzik, post #188

B27 jest ok i wreszcie ruszył OS4.1. Faktycznie coś z ROMem Picasso było nie tak pod wcześniejszymi wersjami. Dałem "flash" i "flas" obydwa pliki dla pewności i jest ok.
[#193] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@pong777, post #192

To dziwne bo mi działa OS 4.1 pod wcześniejszymi betami na karcie Picasso IV. Problemy raczej występowały w trakcie instalacji - system się po prostu wieszał podczas kopiowania plików.
[#194] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@alekc, post #193

Odznaczenie uaescsi.device w zakładce "Expansion" nie chce się zapisać. WinUAE odpala się z zaznaczonym uaescsi.device i instalacja OS4 zawiesza się. Ma ktoś jakąś radę?
[#195] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Kitech, post #194

Daj RESTART winuae, odznacz uaescsi.device, zapisz ustawienia lub uruchom emulacje
[#196] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #191

Beta 28 RC3

Beta 28: (RC3. Next should be final because this has enough last minute changes!)

- qemu-uae.dll updated to final 2.2.0 QEMU release. (No PPC changes)
- Removed A26x0 chip ram mirror hack (b25), not needed anymore.
- Copper WAIT with BFD=0 (wait for blitter enabled) sequence was incorrect, copper first waits for blitter, then it goes to normal WAIT state. Previously WAIT state check was done first, then blitter wait. It is not same because copper requires idle cycle when WAIT ends and it should be after blitter has finished, not before. (Last minute change 1)
- Second last minute change: last line sprite DMA logic behavior difference between A1000 Agnus and Fat revisions. Sprite glitches are different in Skitro by Awesome/D-Tect/Vanish when run on A1000 vs OCS A500. Also fixes missing yellow glitches in same demo.
- b23 "Fixed missing graphics in Disposable Hero title screen in non-cycle exact modes." broke (again) demo Back in 90 / Samplers. Added quick workaround: only do "Disposable Hero" fix if CPU is 68020+ (=works in most whdload configurations without glitches).


Aaa, zapomniałbym o sznurku do nowej wersji qemu-uae

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2014 19:14:43 przez waldiamiga
[#197] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #196

Super. Czekamy na wersję finalną
[#198] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@pong777, post #192

Zrobiłem kilka kopii romu PIV, ale nic to nie dało. Za to przestawienie emulacji PIV z Zorro II na Zorro III daje efekt, karta jest widoczna... Jakieś pomysły dlaczego?
[#199] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@radzik, post #198

Coś najwyraźniej jest nie tak z obsługą Zorro 3. U mnie raz po włączeniu pamięci Z3 Amiga wyswietlała zielony ekran, a po zmianie na tryb Real nie jest wogóle wykrywana. Ale Picasso IV jest widoczne. Za to dołożenie nowych trybów graficznych powoduje zwis systemu podczas bootowania.
Dotyczy to OS4.0
[#200] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@glichtanski, post #199

Właśnie u mnie tryb Real pomógł z PIV. Pamięć Z3 nie robi zwisu, ale system jej nie widzi.
[#201] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@radzik, post #200

ja mam ustawione:

z3 autoconfig - włączone
processor slot memory - 128mb
chip - 2mb
autoconfig z2 - wyłączony
z3 automapping - automatic
Picasso IV - Z3 4mb
[#202] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@alekc, post #201

jest już wersja final 3.0 :)
[#203] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@phl22, post #202

Na razie moja instalacja AOS 4.1 działa bardzo dobrze pod wersją finalną... zobaczymy jeszcze jak pójdzie z procesem instalacji nowego systemu bo poprzednie bety miały z tym największy problem.
[#204] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@alekc, post #203

Vesalia juz oglasza w ofercie dostepny w grudniu OS4.1 Final 29.95 euro link - to tak off-topic'owo OK
[#205] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@cactoos, post #204

Z wysyłką wyszło mi 167zł z groszami...
[#206] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@mallorn, post #205

Można kupić w Polsce w RetroAmi. Sorry za offtopic.
[#207] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@waldiamiga, post #196

Stabilna wersja 3.0.0 została wydana.
[#208] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@Thom75, post #207

Było już #202 Śpioch
[#209] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@glichtanski, post #208

racja, przysnęło mi się widocznie :)
[#210] Re: WinUAE 2.8.2 Beta 9 - obsługa PPC

@phl22, post #202

Udało się komuś uruchomić emulację PPC z kickstartem 3.9?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem