kategoria: WinUAE
[#1] WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego
Mam problem z WinUAE. Jeśli montuję obraz ISO (obraz płyty MacOS 8.1, która odpala w Amidze po wypaleniu na CD) pod Workbenchem dostaję ikonkę "CD0:Unreadable". Ten obraz nie działa też w ShapeShifterze pod WinUAE. Czy ktoś wie jak to obejść? Nie działa po zamontowaniu jako plik iso ani przez wirtualny napęd (np. Deamon Tools Lite).
[#2] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@pong777, post #1

to nie jest standardowe iso.

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 01:33:08 przez Norbert
[#3] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@pong777, post #1

Skoro masz też wypaloną tą płytkę to spróbuj z napędem CD twojego PC jako napęd AMI i po odpalenie emulowanej włożyć fizyczny nośnik do emulowanego napędu- powinno zadziałać.
[#4] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@BULI, post #3

Sprytny pomysł ale niestety nie działa. Taki sam efekt. Zaczynam doceniać wyższość realnego sprzętu nad emulacją...

Norbert: właśnie tak jak piszesz - to nie jest standardowe.

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 00:24:14 przez pong777
[#5] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@pong777, post #4

jak sterownik windows obsluguje scsi w winuae ?
jaki sterownik po stronie emulowanej amigi obsluguje cdrom ?
[#6] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@Norbert, post #5

Po stronie Windows - IDE1 a po stronie WinUAE stery z OS 3.9.
[#7] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@Norbert, post #5

Może opiszę szerzej bo problem cały czas występuje:

[+] CDFS Automount CD/DVD Drives
[ ] - reszta

Nieważne, czy napęd występuje jako IDE 0,1 czy jakiś SCSI.
Nieważne, czy są zainstalowane sterowniki CDFS z płyty AmigaOS 3.9
[#8] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@pong777, post #7

wylacz automount cd/dvd
[#9] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@Norbert, post #8

Tak. Pomogło. Wyłączyłem. Zamontowałem jako SCSI1 ale pod OS3.9 prawidłowy device to uaescsi, unit 1. Na razie widzi go OS3.9. ShapeShifter jeszcze nie ale pracuję nad tym.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 18:31:09 przez pong777
[#10] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@pong777, post #9

Jako urządzenie drugie w ShapeShifter też trzeba zmienić z scsi.device na uaescsi.device unit 1. Teraz męczę instalator OS 8.1.
[#11] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@pong777, post #10

Teraz problem z instalatorem. Wyrzuca komunikat po odpaleniu z CD - "The finder could not start up because there was not enough memory available." Ustawiłem ponad 80MB w ShapeShifterze. W konfigurajci RAMu mam zaznaczone "Largest free block", Rom memory type "Any". Gdzieś tam jeszcze było coś o MAC8 to mam też włączone. Jakie macie ustawienia SS? Czy ktoś z Was instalował kiedykolwiek z CD-ROMu 8.1?
[#12] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@pong777, post #11

Ustawiles 80MB a ile dostaje faktycznie emulowany Mac?
[#13] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@pong777, post #11

Obszedłem trochę problem instalacji MacOS'a 8.1 z płyty w następujący sposób. W Linuksie zainstalowałem BasiliskII, Włożyłem płytę do napędu i zainstalowałem. Obraz dysku twardego podłożyłem do SS w WinUAE i ok. Mało tego, bo WinUAE doskonale emuluje się pod Linuxem przy pomocy pakietu Wine. Jeszcze to, że Linux widzi filesystem Mac'a i pokazuje zawartość płyty w WinUAE.
W Win7 miałem problem z systemem plików. Z obrazem ISO analogicznie.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 10:03:55 przez adamlnowak
[#14] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@Norbert, post #12

A ile MB RAM wymaga OS 8.1? Teraz mam już 128 MB RAM w Ami i dałem jeszcze więcej ale nic to nie zmieniło.
[#15] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@pong777, post #11

A ustaw Mac Memory: 32MB
Odznacz - Largest free block
Zaznacz Allocate Mac Rom memory first
Rom memory type: 24bit DMA

Daj znać czy coś pomogło.
[#16] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@Sir_Lucas, post #15

Taka konfiguracja powoduje reset całej Amigi przy wczytywaniu z płyty CD instalki OS8.1. Tzn pasek postępu ujdzie może na 20% i wtedy reset. Spróbuję jeszcze fizycznej płytki z OS7.6.
[#17] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@pong777, post #16

Jeszcze zapytam nieśmiało czy ROM z Quadry wystarczy do OS8.1?
[#18] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@pong777, post #16

System 7.6 instaluje się do końca poprawnie. Niestety po restarcie też dochodzi do około 20-25% paska postępu a potem jest restart całej Amigi. Gotowe plikopartycje zassane z netu działają poprawnie zarówno 7.6 jak i 8.1.
[#19] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@pong777, post #18

Gotowe plikopartycje zassane z netu działają


A na czym instalujesz ten 8.1 ?


Pozdrawiam
[#20] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@pong777, post #18

wyłącz "zwieszki" przy starcie systemu. (wciśniety shift podczas bootowania macos )
powinno pomóc
[#21] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@pong777, post #18

Tak jak Norbert pisze przytrzymaj SHIFT przy starcie. Przy instalacji odznacz też wszytko co dotyczy PPC.

Tutaj masz dobry opis ShapeShifter-a.

A tutaj znajdziesz jak i co odznaczyć przy instalacji MACOS 8.1
[#22] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@Sir_Lucas, post #21

Panowie Extensions nie są tutaj problemem- sprawdzone.
[#23] Re: WinUAE a obraz ISO CD-ROMu MACowego

@Sir_Lucas, post #21

Trzymanie nic nie pomaga ale teoria o czymś co się instaluje samo a np. jest pod PPC i potem wywala SS jest sensowna. Muszę zainstalować sys w minimalnej wersji.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem