kategoria: WinUAE
[#1] Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE
Zapewne, gdzieś to jest ale nie mogłem znaleźć. Zanim zacznę bawić się moja amiga chce potrenować na wirtualnej amidze na moim laptopie. Problem w tym że gdy wydzieliłem partycje 128MB (laptop) i zaznaczyłem w WinUAE by dyski PC były widoczne pod amiga, to na dysku 128MB nie było widać pliku lha.run. Chciałem przenieść go do RAM dysku by nauczyć się obsługi tego archiwizera. Co muszę zrobić by to działało? Próbowałem nawet sformatować partycje pod FAT.
[#2] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@Szynsz, post #1

Sama ikona partycji jest widoczna? Możesz ją otworzyć?
[#3] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@_arti, post #2

Tak, ale gdy otwieram dysk widzę pusta przestrzeń
[#4] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@Szynsz, post #3

Pliki zobaczysz w cli lub w filemanagerze (dopus , filemaster)
Pod wb tez to jest możliwe, ale mniej wygodne
[#5] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@Norbert, post #4

No tak ale trzeba mieć Dopusa albo filemastera, a ja takowego nie mam. Możesz rozwinąć temat widzenia pliku pod WB?
[#6] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@Norbert, post #4

Nie mogłem edytować poprzedniej wiadomości więc...

Znalazłem DOpus na tej stronie http://dopus.free.fr/download.php jednak gdy używam pliku .adf z tamtej strony wyskakuje komunikat iż brakuje jakiś bibliotek. Jest też DOpus z rozszerzeniem .lha ale tutaj koło się zamyka (poza tym nie mam jak przenieść pliku do winuae bo nie widzę zawartości dysków)

Ok problem rozwiązany, brak biblioteki był spowodowany podmiana plików .adf bez używania przycisku eject.

Zastanawia mnie jeszcze tylko jedno, czy można jakoś zapisać konfigurację WinUAE cobym nie musiał wszystkiego ustawiać przy każdym uruchomieniu?



Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 01:51:39 przez Szynsz
[#7] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@Szynsz, post #6

Mozesz przenosic pliki bezposrednio do winuae. Wtedy powstaje nowe urzadzenie.
Wystarczy ze przeniesiesz plik do okna winuae (plik moze byc spakowany)

Jaką Amigę emulujesz?

Aby zobaczyć wszystkie pliki w wb nalezy z gornego menu wybrac OKNA->WYŚWIETL->WSZYSTKIE PLIKI


Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 02:09:46 przez Norbert
[#8] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@Szynsz, post #6

Rozumiem, że jesteś początkujący. Dlatego też powinieneś zacząć od ClassicWB, gdzie wszystko jest skonfigurowane z-kopyta i kupić sobie jakąś książkę do nauki systemu Amigi OK

Ogólnie - jeśli plik (np. twój lha.run) nie ma swojej ikonki (nazwa z rozszerzeniem .info), to nie będzie on widoczny w okienku WB, dopóki nie wybierzesz opcji Window -> View -> All files, z górnego menu.

Dwa. Tak - da się oczywiście zapisać konfigurację. Jak już wszystko ustawisz, przechodzisz do grupy "Configurations", wpisujesz nazwę swojego configu w pole "Name" i dajesz "Save". Jak na obrazku.
[#9] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@_arti, post #8

Tak jestem nawet bardzo początkujący. co do książki to chyba się zaopatrzę :) Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.
[#10] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@_arti, post #8

o właśnie przypomniałeś mi o tej książce, mam 1 tom, a drugi chyba jakoś przegapiłem... poza tym koszztował jakoś 2x tanij niż teraz jak patrze...
[#11] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@zmiennik, post #10

Na pewno poszukam używanego egzemplarza bo jakoś nie chce mi się wydawać 90 zł
[#12] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@zmiennik, post #10

To jest bundle - oba razem.
[#13] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@Szynsz, post #11

To cena za 2 tomy ksiazki
[#14] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@Norbert, post #13

Może się skuszę. Jednak pozwolę sobie zadać pytanie. Uruchomiłem archiwizer na WinUAE (z innej paczki z aminetu) jednak gdy skończę przewijać strony wprowadzenia wyskakuje taki komunikat: "Lha failed returncode 20" i nie wiedzieć czemu żadne wpisywane komendy nie działają. Normalnie dałbym sobie z tym spokój ale jak wspomniałem WinUAE jest dla mnie poligonem doświadczalnym przed operacjami na realnej amidze.
[#15] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@Szynsz, post #14

Nie chcę cię martwić, ale to może być wirus ;) Tu jest działające LHa. Sprawdź, czy dzieje się to samo.
[#16] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@_arti, post #15

Wirus z aminetu? To nikt tego nie sprawdza? A jeśli tak to mój PC jest zagrożony?

Poprawka na pliku od ciebie dzieje się to samo, może coś źle ustawiłem w WinUAE? No nic chyba technika chce mi przekazać bym poczekał na amigę z plastiku.

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 04:48:15 przez Szynsz
[#17] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@Szynsz, post #16

1. Mogło coś wpaść przez przypadek, czemu nie.
2. Nie jest zagrożony.

Zainstaluj sobie ClassicWB, poklikaj sobie, potestuj. Zaczynanie od zera, to nie jest dobry pomysł.
[#18] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@_arti, post #17

Chyba w końcu cię posłucham z tym classicWB, tylko czy będę to mógł zainstalować na dysku normalnej A1200?

Trzeba było cię wcześniej posłuchać :P Teraz muszę tylko rozgryźć jak to zainstalować na dysk amigi (kartę CF) szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 05:21:53 przez Szynsz
[#19] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@Szynsz, post #6

Polecam artykuł dotyczący obsługi WinUAE jeżeli chodzi o zapisywanie konfiguracji.
[#20] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@mailman, post #19

Dzięki, już mi się udało. Tak samo wiem już jak przegrać ClassicWB na kartę cf do mojej amigi. Jednym słowem mam wszystko.
[#21] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@Szynsz, post #20

Tak się zastanawiam czy można zainstalować ClassicWB bez WHDLoad? W sumie moja A1200 ma tylko podstawowy RAM (bodajże 2MB) więc na kij mi to...
[#22] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@Szynsz, post #21

Jest wersja na 2MB RAM aczkolwiek trochę FAST-u mógłbyś sobie dokupić ;) Zawsze możesz pouczyć się na emulatorze.


Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 14:34:33 przez _arti
[#23] Re: Jak uzyć PCtowej partycji w WinUAE

@_arti, post #22

Kiedyś tam mam zamiar dokupić ACA, ale swoja droga jakoś dyskietki są dla mnie ikoną czasów amigi i nadal chce je zmieniać co 5 minut :P A co do FASTu to od dwóch miesięcy przeglądam aledrogo i ebay, niestety kiszka... Zreszta najpierw podstawy potem rozbudowa
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem